Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

akkor nem metál ugye? azok nagyon hamar feladják sajnos...

egyik ismerősöm nézett egy 2004-2005ös classic astrát,az meg egyenesen katasztrofálisan karcos volt....nem strapabíróak

Igen, nem metál.

A festő ismerősöm azt monta legalább 2 havonta viaszoljam (TurtleWax elég jób szerinte), és akkor sokáig szép fénye lessz, és a karcok nagyrészét is eltünteti.

Link to comment
Megosztás:

Én még nem gondolkodttam ilyen megoldásban, hogy vaxolás. Az "én" autóm 6 éves de szerintem még az elözző tulaj se vaxolta. Vannak rajta csúnyi karcok, meg nem annyira csúnyik is. De ha lesz rá időm meg másom is akkor lehet, hogy megpróbálkozom a kisebb karcok eltüntetésével. :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Én még nem gondolkodttam ilyen megoldásban, hogy vaxolás. Az "én" autóm 6 éves de szerintem még az elözző tulaj se vaxolta. Vannak rajta csúnyi karcok, meg nem annyira csúnyik is. De ha lesz rá időm meg másom is akkor lehet, hogy megpróbálkozom a kisebb karcok eltüntetésével. :sowwy:

TurtleWax is wax :lol: Azzal nem árt párhavonta lekenni, nyáron még a káros napsugarak ellen is véd mint a napolaj, és könyebben lepereg róla a víz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tescoban is van több féle és nem is olyan drága.

Igen van. :sowwy:

Habár autósboltban 10-20%-al olcsóbban is lehet kapni! Van külön metálfényű, normál festékre, flakonos, és paszta....ugyanaz a két kiszerelés, csak az állaga más. Jó cucc az biztos, és nem is drága. Polirpasztából(mély karcok eltüntetésére) meg prevent polírpasztát szoktam használni.

Link to comment
Megosztás:

Igen van. :lol:

Habár autósboltban 10-20%-al olcsóbban is lehet kapni! Van külön metálfényű, normál festékre, flakonos, és paszta....ugyanaz a két kiszerelés, csak az állaga más. Jó cucc az biztos, és nem is drága. Polirpasztából(mély karcok eltüntetésére) meg prevent polírpasztát szoktam használni.

Majd körbe nézek. Köszönöm a segítségeket. :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Én használtam az előző autómon egy kemény viasznak nevezett szert. Nem Teknősös, hanem a Sonax fajtából. Bazi nagy piros flakonba van, asszem narancsos illatú. 1 flakon elég volt 2 autóra, évente 2x lekenéssel, 2 évig simán. Felkened, szárítod picit és áttörlöd. A víz úgy lefolyt róla, mintha ott se lett volna.

Most vettem egy másik fajtát, 1600 ft volt. Semmit nem ér. :lol:

Nekem az jött be, kipróbáltam ajánlott! + egy Wunderbaum lesz tőle a kocsi külseje!! :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Még egy dolog, bár nem karosszériához tartozik.

Szélvédő:

A "mindig olcsó" áruházban lehet kapni W5 szélvédő bevonatot, 1500 Ft! 60 km/h-nál kezd el dolgozni, és szépen letolja a vizet a szélvédőről. Láttam drágább változatban autós boltban de 2000 alatt nem nagyon volt. Szal az is bejött 2 autón használom. Az egyiken már 1 éve és tökéletesen működik.

Megpucolod a szélvédőt, átörlőd, szárítod felfújod szétkened és kész. 2 óráig ne érje víz. Utánna mehetsz!

Nem kell az ablaktörlőt nyomatni menet közben! :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Még egy dolog, bár nem karosszériához tartozik.

Szélvédő:

A "mindig olcsó" áruházban lehet kapni W5 szélvédő bevonatot, 1500 Ft! 60 km/h-nál kezd el dolgozni, és szépen letolja a vizet a szélvédőről. Láttam drágább változatban autós boltban de 2000 alatt nem nagyon volt. Szal az is bejött 2 autón használom. Az egyiken már 1 éve és tökéletesen működik.

Megpucolod a szélvédőt, átörlőd, szárítod felfújod szétkened és kész. 2 óráig ne érje víz. Utánna mehetsz!

Nem kell az ablaktörlőt nyomatni menet közben! :sowwy:

És ha már itt tartunk a szélvédőkre belső oldalára valakinek valami bevált csodaszer? Hogy ne párásodjon.

Link to comment
Megosztás:

És van olyan ami használ is?

Motorsisakhoz vettem Én olyan csodaszert, valamelyik kicsit jobb volt mintha nem használtam volna semmit, de egyik sem volt az igazi. :sowwy:

Hali.

Én a Norautoban vettem egy olyan csodaszert, ami tul képpen egy törlökendö, amit be kellett nedvesiteni, és utánna áttörölni vele az ablakokat. Nem volt drága sem.

Faca volt.

Link to comment
Megosztás:

És van olyan ami használ is?

Motorsisakhoz vettem Én olyan csodaszert, valamelyik kicsit jobb volt mintha nem használtam volna semmit, de egyik sem volt az igazi. :sowwy:

Én modjuk a füttésel szoktam kompenzálni a dolgot reggelente. 1/2 7-kor még azért hűvi van.

Link to comment
Megosztás:

Sima Cleannel tisztára/por mentesre törölni és cserélni időben a pollenszűrőt.

Nekem most vol a 90 ezres szervízem ott kilett takizva a pollenszűrőm (állítólag).

de mivel már pár "ablakocskával" feljebb írtam én reggel indulok kocsival és ( mostanában már nincs ennyire hűvős) akkor szokot párásodni ha egy kicsit belehelem belülről de egy kis ablakfűtéssel lejön pikk-pakk. Nagy hidegben szokot gázlenni.

Link to comment
Megosztás:

30000km -es szerviz sacc per kb mennyibe kerül ugy általában tudja valaki?

Vagy ez elég változó?

Olajszűrő

olaj

tech2 átvizsgálás

Ez eddig 20e környékén szokott lenni (kisszervíz)

+ pollenszűrő

+ levegőszűrő

elvileg fékolajcsere....

Szerintem 30+e ft

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.