Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

A Dbilas-nál chipet adnak a szívósorhoz, illetve ha hibrid a motorvezérlő, akkor azt külső

műszerről lehet felprogramozni, de ilyen esetben kérik a vezérlőt (elküldöd), és ők átírják.

Mondjuk kicsit szkeptikus vagyok azzal a plusz 32LE-vel szemben, szerintem ahhoz minimum

egy jó 4 leömlő is kéne, és elég élvezhetetlen lenne a városi használata az autónak (nyomaték-

görbe eléggé megváltozik, csak a felső tartományban lesz élvezhető).

Sima "mezei" chipelésnél 6-8LE szokott ezekre a motorokra ugrani, szinte érezhetetlen. B)

Én mindenképpen úgy szeretném megnöveltetni a motor teljesítményét,hogy használható maradjon az autó városban is...

Elvileg amiket Dbilasnál írnak FAQban és társaik,az alapján elvileg használható marad a motor... Lehet,h írok nekik egy levelet, hogy pontosan mit és hogy várhatok és hogy adjanak egy teljesítmény-nyomatékgörbét 'előtte' és 'utána' egy ugyanilyen típusú motornál... abból elvileg látszik,ha van valami egyéb 'trükk' is, nem?!?:)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is érdeklődj náluk.

Meg ha Nikiék a Tigrával kijönnek majd a Lurdyhoz, és esetleg te is, akkor ott megbeszélhetitek a tapasztalatokat B)

Köszi az infót... Lurdyhoz? Mikor, mi lesz ott? Kicsit alulinformált vagyok...:S

Írtam a Dbilas-nak, nézegetem a fórumaikat és független fórumokat is a témához:) (Még jó,h tudok németül):)

Link to comment
Megosztás:

Lurdyhoz? Mikor, mi lesz ott? Kicsit alulinformált vagyok...:S

Amennyire tudom, csütörtök esténként többé-kevésbé rendszeresen (értsd: lehet hogy nem minden csütörtökön lesz ott valaki, de azért jellemzően vannak) megtalálható a Lurdy külső parkolóban néhány elszánt és ráérő Opeles, de pontosabbat majd a pestiek mondanak, én ennyit tudtam emlékeimből felidézni.

Link to comment
Megosztás:

A Dbilas-nál chipet adnak a szívósorhoz, illetve ha hibrid a motorvezérlő, akkor azt külső

műszerről lehet felprogramozni, de ilyen esetben kérik a vezérlőt (elküldöd), és ők átírják.

Mondjuk kicsit szkeptikus vagyok azzal a plusz 32LE-vel szemben, szerintem ahhoz minimum

egy jó 4 leömlő is kéne, és elég élvezhetetlen lenne a városi használata az autónak (nyomaték-

görbe eléggé megváltozik, csak a felső tartományban lesz élvezhető).

Sima "mezei" chipelésnél 6-8LE szokott ezekre a motorokra ugrani, szinte érezhetetlen. :unsure:

Hello, no,válaszoltak a levelemre, küldtek ábrát egy ilyen beavatkozás utáni teljesítmény-nyomatékdiagramról...

http://kepfeltoltes.hu/010817/dBil_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha nem látszana:normált teljesítmény 136,5Le 6855rpm-nél (185,3km/h) nyomaték: 153,7Nm 3555rpm-nél...

Eredeti Z16XEP diagramot nem tudtak küldeni...tudna valaki ilyet linkelni ide? (Csak hogy vizuálisan is összehasonlíthassam:) )

Azt mondták,hogy városi forgalomban is tudom majd használni a mocit...ahogy elnézem, a nyomatékdiagram is egyenletes maradt, bár jobban örülnék,ha alapjárattól kezdve lenne felrajzolva az összes diagram...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Kiváncsian olvasgattam a topikot, és felmerült bennem egy kérdés:

- van egy Z16XE motoros Opel MERIVA-m (2005-ös évjárat).

Na már most, mint ismert, az EURO-IV motorok rendesen le vannak folytva, főleg ami az alacsonyfordulatszám tartományt illeti. Ez néha eléggé zavaró (főleg előzéseknél erősen irritál a "lomhaság", amig el nem éri a 3000 fordulatszám tartományt).

Ezért, mint ahogyan a népi mondás is szól (segíts magadon, és isten is megsegít :-) ), elgondolkodtam egy kis "finomhangoláson".

Szétnéztem a neten, találtam is egy érdekes tuning portalt (mtuning.hu), ott - ha igaz - egy kicsit tudnának finomítani a motorbeállításokon.

Kérdés a szakikhoz: érdemes-e belevágni, vagy esetleg van jobb ötletetek?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Az én véleményen-A chip legyen az utolsó dolog az autón!

Ha kimegyek némi mod-ért Németországba a dBilashoz,ahol Flowtec szívócsővet vennék,amihez az ECU chipet is módosítják... nem fog tönkremenni a chip a reptéri letapogatásnál? Ugyanis az a helyzet,hogy ha kiautókázok,beszereltetem és visszakocsikázok az sokkal többe kerül,mint akár DHL-lel értékbiztosítva kiküldeni az ECUt és visszaküldetni ugyanígy...vagy kimenni repülővel a chippel,oda a céghez és visszajönni ugyanígy (fapadosok rúlz)...

A németek ugyanis 196€ (-46€,de akkor is drága) szerelik a cuccot, +nagyjából 2000km autókázás,pályamatricák,satöbbi...egyedül csak ezért kikocsikázni nem gyengén nem éri meg...

De ha a reptéri átvizsgálás tönkreteszi az EPROMot,akkor ez az eset kiesik...

Link to comment
Megosztás:

Ezekben már nem EEPROM van, hanem Flash. Elég baj lenne, ha sérülne benne az adat elektromágneses

besugárzásra, hiszen azok ellen találták ki ezt a technológiát :P

Húú,az k..jó!:lol:

Ezek szerint repkedhetek...úgy olcsóbban jövök ki belőle, no meg nem utolsó sorban nem annyira fárasztó..:lol:

Bár akkor meg itthon kereshetek szervizest,aki beteszi a szívócsövet...de szerintem olcsóbban fognak dolgozni,mint a németek :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Mivel pontosan ideillő topicot nem találtam, ezért ideírom, végülis teljesítménytuning ez is, csak másképp.

Nem egyszer tapasztaltam,hogy jobb lenne hamarabb megállni tudni...ez ügyben jövő tavasszal beszerzek jobb gumikat, de ugye nem csak ezen múlik... fékek fejlesztésére gondoltam...jók a fékeim,de a jónál mindig van jobb...jelenleg 1.6XEP H-Astrám van, elöl tárcsa,hátul dobfék. 2 irányban gondolkodom... 1.) elöl-hátul tárcsa (előre nagyobb a jelenleginél,hátulra kisebb,mint ami elöl lesz...talán a jelenlegi elsők?) kérdés,hogy ezt mennyi szereléssel és pénzből lehetne megoldani, ismertek-e olyat,aki csinált ilyen átalakításokat a kocsiján, vagy olyan szervizet,aki foglalkozik ilyennel és jó munkát adnak ki a kezük közül (és el lehet velük beszélgetni normálisan erről).

2.) A jelenlegi tárcsák,betétek,stb. cseréje BREMBO-kra... (www.langauto.hu/term_brembosport.php3)

Melyiknek lenne értelme? Bárminemű tapasztalatokat, javallatokat és ellenjavallatokat szívesen hallgatok:)

Link to comment
Megosztás:

Mivel pontosan ideillő topicot nem találtam, ezért ideírom, végülis teljesítménytuning ez is, csak másképp.

Nem egyszer tapasztaltam,hogy jobb lenne hamarabb megállni tudni...ez ügyben jövő tavasszal beszerzek jobb gumikat, de ugye nem csak ezen múlik... fékek fejlesztésére gondoltam...jók a fékeim,de a jónál mindig van jobb...jelenleg 1.6XEP H-Astrám van, elöl tárcsa,hátul dobfék. 2 irányban gondolkodom... 1.) elöl-hátul tárcsa (előre nagyobb a jelenleginél,hátulra kisebb,mint ami elöl lesz...talán a jelenlegi elsők?) kérdés,hogy ezt mennyi szereléssel és pénzből lehetne megoldani, ismertek-e olyat,aki csinált ilyen átalakításokat a kocsiján, vagy olyan szervizet,aki foglalkozik ilyennel és jó munkát adnak ki a kezük közül (és el lehet velük beszélgetni normálisan erről).

2.) A jelenlegi tárcsák,betétek,stb. cseréje BREMBO-kra... (www.langauto.hu/term_brembosport.php3)

Melyiknek lenne értelme? Bárminemű tapasztalatokat, javallatokat és ellenjavallatokat szívesen hallgatok:)

Bár astra h-ban nem vagyok otthon, de ha mindenképp fékátépítést akarsz, akkor a nagyobb modell fékeit szerezd be bontóból és azt tedd fel. Általában leveszed-felteszed, nem kell semmit alakítani. Persze számíthatsz rá, hogy esetleg csak nagyobb felniket fogsz tudni felpakolni.

Egyébként jó minőségű tárcsa-betét (+gumi) elég sokat dobhata fékteljesítményen (attól függ mi van most). Akár többet is mint egy nagyobb méret azonos minőségű darabokkal.

A nagyobb dolgoknak egyéb hátrányai is vannak, tehát csak akkor kezdd az átépítést ha a jelenlegi konfigot kiaknáztad teljesen, és még úgy is kevés.

A hátsó dob pedig átlagos használatra tökéletesen megfelelő. (persze itt is megfelelő alkatrészekkel)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Mivel pontosan ideillő topicot nem találtam, ezért ideírom, végülis teljesítménytuning ez is, csak másképp.

Nem egyszer tapasztaltam,hogy jobb lenne hamarabb megállni tudni...ez ügyben jövő tavasszal beszerzek jobb gumikat, de ugye nem csak ezen múlik... fékek fejlesztésére gondoltam...jók a fékeim,de a jónál mindig van jobb...jelenleg 1.6XEP H-Astrám van, elöl tárcsa,hátul dobfék. 2 irányban gondolkodom... 1.) elöl-hátul tárcsa (előre nagyobb a jelenleginél,hátulra kisebb,mint ami elöl lesz...talán a jelenlegi elsők?) kérdés,hogy ezt mennyi szereléssel és pénzből lehetne megoldani, ismertek-e olyat,aki csinált ilyen átalakításokat a kocsiján, vagy olyan szervizet,aki foglalkozik ilyennel és jó munkát adnak ki a kezük közül (és el lehet velük beszélgetni normálisan erről).

2.) A jelenlegi tárcsák,betétek,stb. cseréje BREMBO-kra... (www.langauto.hu/term_brembosport.php3)

Melyiknek lenne értelme? Bárminemű tapasztalatokat, javallatokat és ellenjavallatokat szívesen hallgatok:)

Használhatod a ZafiraB első és hátsó tárcsafékeit is, ezek kompatibilisek, de hátul a tárcsa felrakása esetén a kerékagyat is cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nem talaltam en sem kerdesemnek valo topikot es itt mar Akzo tett fel hasonlo kerdest. A 1.6 16V G Astramra (ABS) szeretnek egy jobb fek hatst elerni csak nem vagyok tisztaba a mereteivel es most neztem egyet: Atmeroje: 256mm Vastagsaga: 25mm es 4 csavaros masra kell meg figyelenem meg jo-e?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok, egy kissé talán alapvető kérdésem lenne én csak néhány magabiztos lóerőt szertnék tenni a mocimba, amitől még a fogyasztása nem nő meg (csak ha nyomom, -az nem gond) és az élettartama sem csökken. 16SHm van egy E-Kadettben, VarajetII. autómataszivatóval. Tudtommal az SH Sport-HochLeistung rövidítése, szal kisebb gyári bővítés is van rajta a Normál üzeműekhez képest (16N, 16S, C16NZ, C16NV) Gazdaságosabbá, és kiegyensúlyozottabbá lehetne tenni a motort, ha 2 külön karbi lenn rajta, és a tejlesítménye is kissé nőne, mivel ha precízen egyformára állítjuk a 2 karbi paramétereit, kevesebb utat tesz meg a benzin-levegő keverék, és akkor egyenletesebb marad a "benzingőz" (tulajképp a levegőbe porlasztott benzin az gőznek is mondható, bár nem meleg:-) Nincsenek cseppek a szívócsonkok falán, stb. Az én kérdésem az lenne, hogy melyik lenne az a karbitípus, amivel a legfinomabban be lehetne hangolni a teljesítmény-fogyasztás arányt, és milyen beömlő kellene hozzá. Nézegettem a webereket, dellortokat, ami elérhetőbb áron van, de már odáig nem jutottam, hogy műszaki leírást olvassak róla. A Dbilas Dynamic cég németországban meg 3-4száz ezer alatt nem áll velem szóba :-)) Vagy tegyek rá bontóból egy 16i astrából származó injektort, meg az elektronikáját? Az gyárilag vnmi 106 LE. Rámenne erre a nagyblokkosra?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.