Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Manta drága az autóhifi olyan mint a manta szerteágazó és sosincs vége de le lehet redukálni pénz mennyiségi szempontokra! Lehet csinálni jó zenét Kompletten (Fejegység,erősítő,hangszorók,kábelek,CD tár)250000-300000-ért de lehet 1,5 2,0 milláért is ki mit szán rá!

Másik tényező a (Nekem a Papné neki a Pap tetszik jobban) hangzás. Hallottam szólni 150000-es első szettet Úgymond High End technikát és nem fostam össze a bokám tőlle az én huszon ezres szettem szebben szólt! Mégegyszer mondom kinek mi tetszik (Több haverom is mondta hogy, szépen szól a cucc) Sajna ezen a piacon is dúl a márka imádat!!!

Tomi!

Ugye az én cuccom is milyen szépen szól :) :lol: Sőt a mélyeim talán még jobban kijönnek mint nálad :twisted:

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Jólvan, jólvan! Ezt én is tudom! :roll: biztos én fejezem ki magam nehezen... végülis nekem is szakember pakolta össze, és nem spóroltam semmin, és mások szerint állatul szól és tudom, hogy megint rámjött a ló túloldalára esés... de akkor is! Milyen erősítő kéne ehez? Vagy kell e egyáltalán? Egyszer hangszabályzót akartam belerakni, de azt mondta a szaki, hogy az még egy tök fölösleges dolog ehez. :) tegnap volt egy olyan agymenésem, hogy a motortérbe akarok hangszórót... és igen, tudom, hogy ezt beíírhattam volna az égessük le magunkat topicba is... :oops: és mitől villog a fej? :|

Link to comment
Megosztás:

a kondi jófajta beruházás...

Akksi problémákra már panaszkodtál, ha jól emléxem. Ha cserélni szeretnél, nézz körül az Exide kínálatában, elég jó cuccaik vannak.

A tápkábel szintén egy érdekes dolog. Dietz kábelszettet olyan 5e körül már lehet vásárolni. Ebben van (+) táp, kb. 5m, (-) test, kb. 0.5m, bizti+biztiház, meg egy remote szálas RCA kábel (kb. 3m). Erősítő beüzemeléséhez ez teljesen jó - kezdetnek...

OFF Amúgy autóhifiről tegnap a Twingo-testvérklubunk oldalán olvasgattam egy cikket...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

ha már hangszóró ... hol lehet kapni a gyári helyre beszerelhető keretet ?

és egyébiránt mi a menete a roncsolásmentes ajtókárpit eltávolításának, hogy hozzáférjünk a (kidobásra kárhozott) gyári recsegőkhöz ?

Link to comment
Megosztás:

Általában néhány csavarral és mégtöbb pattintóval van odafogva. Ahhoz hogy a pattintók el ne törjenek némi szerencse is kell.

Szegasztok!!

Ahhoz hogy a pattintok el ne törjenek ahoz tényleg kell egy kis szerencse,de jobban kell félni attól hogy a pattintóknak a háza,amibe bele vannak illesztve magán a kárpiton,azok ne törjenek el!! Sajna nagyon vékony műanyagből vannak és könnyen törnek!!!

Maga a pattintó is ha eltörik nem egy olcsó mulatság,ha jól tudom olyan 500-600 Ft darabja!!!!!

Úgyhogy csak óvatosan!!!

Link to comment
Megosztás:

Szegasztok!!

Ahhoz hogy a pattintok el ne törjenek ahoz tényleg kell egy kis szerencse,de jobban kell félni attól hogy a pattintóknak a háza,amibe bele vannak illesztve magán a kárpiton,azok ne törjenek el!! Sajna nagyon vékony műanyagből vannak és könnyen törnek!!!

Maga a pattintó is ha eltörik nem egy olcsó mulatság,ha jól tudom olyan 500-600 Ft darabja!!!!!

Úgyhogy csak óvatosan!!!

nincs valami leírás, hogy hol keressem azokat a pattintókat ?

a kartámaszt hogy lehet levenni ?

Link to comment
Megosztás:

nincs valami leírás, hogy hol keressem azokat a pattintókat ?

a kartámaszt hogy lehet levenni ?

Azért nem olyan rettentő bonyolult. Csak arra figyelj hogy a csavarok kinn legyenek előtte. Abból azt hiszem 3 van a legalján, talán 2 a kartámasznál, és mégegy az elektromos ablakkapcsoló mögött (vagy a helye mögött). A pattintókat meg kezdd el valamelyik sarokból. Ha már egy lenn van akkor mögé lehet látni annyira hogy tudd hol a többi.

Ha kartámasz címszó alatt egyre gondolunk akkor azt nem lehet külön leszedni, az egyben van a kárpittal.

Link to comment
Megosztás:

Agressor irta: MTX zárt láda, 30 cm-es T3000 woofer, 780g-os stroncium mágnes, 400W max. 200W RMS terh. aranyozott banán csatl. A láda gyári paraméterek alapján készült 19mm-es MDF-ből, légmentes. 17.000,- Ft

Sziasztok!

Agressor, még mielőtt beleruháznál , ajánlom figyelmedbe a DLD Acoustic ládákat..

www.tuning-stereo.hu/lapok/ 2001_10/dld_acoustics.html, itt irnak róla.

Elég pozitivan. A barátomnak ilyen van és olyat szól hogy tapsolok tőle.

Nagyon dicsérik és van mire. Minőségben és teljesitményben top díjas.

Szerintem lesd meg. ÁRban egy hete 19e láttam.

Tippben pedig ha design is lényeg akkor a nyomo anyaga ilyen kékes valami, ezt a kalaptartóra szerelt uv lámpa megvilágitja akkor szépen foszforeszkál kéken a mélynyomo. Na most este amikor szépen körvonalazodik a tölcsér a csomagtartóban elég impozáns..

AtiKaaaH

Link to comment
Megosztás:

szerintem is nagyon szépen szólnak a dld-k én élőben egy a6ban hallottam egy nem is túl nagy ládával és naon szépen szólt :!:

de nekem akkor is az mbquart a favorit, ha a csomagtartómban nincs is 1ccm hely sem :roll:

http://kep.tar.hu/wessyde/images/pic4546707.jpg

Hát a csomagtartóban lévő dolgokból sokat nem lehet látni, de a kocsi qrva jól mutat ebből a szögből. :) Vagy a felni vagy a lámpabúra, de nekem nagyon tetszik.

Link to comment
Megosztás:

MBQuart? Igen szép hangja van de méregdrága :)(((

Én a Pioneer-re esküszöm az még elérhető. Mélyládába még nem hallottam MB-t küzdeni, de oválba és csipogóba isten hangja volt.

Én mélyládába DLD, fejegységbe pedig Pio, Kenwood,JVC raknám..

Ezek a megfizethetők szerintem.

AtiKaaaH

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali! Én egy teljesen alap 1.4 Astra F Caravanba szeretnék a csomagtérajtóba 2 hangszórót.

A kérdéseim:

1:Mekkora és milyen hangszórót vegyek?

2:Ha nem akarok erősítőt, akkor hova kössem és hol vezessem hozzá a kábelt.

3:hogy rögzítem a hangszórókat(csavarral+anyával?)Látom a 3 furatot, de mivel fogatom oda?

4:A helyből látom, hogy 10, vagy 13 cm átmérőjű megy bele, de melyik?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Kedves hozzáértők. Van 1 Pioneer 6900 as fejegységem meg Cd táram, mostmár 1 pár 3utas Pio A sorozatú hangszóróm hátra. Előre meg majd egy A sorozatú komponens szettet szeretnék az A Omegámba. De hogy érdemes pl egy kisebb mélyládát venni? Pioban (gondolom máshol is) van hogy "egybeforrasztották" a ládát + az erősítőt. Érdemes ilyet venni, vagy ne legyek márkahű, (mégha jobban is szól mint esetleg másik, de olcsóbb) és állítsak össze vmit? Vagy vegyek esetleg 3-4 csatornás erősítőt, amire rárakom a ládát, és ha lesz még (van egy Kenwood 3utas ovál hangszórópárom amit egyenlőre nem tudok hova rakni) hangszóróm, akkor azt is rá tudjam tenni?

Vélemény, tipp? Ötlet?:)

Link to comment
Megosztás:

Ha komolyam akarod megcsinálni szvsz 4x100min hátsó hídba -> mélyet hajtja, az elsőket meg 2x100 hajtja, oda min 120-140w-os első szett, mert nekem 2 már elfüstölt :wink: s mindenesetre az erősítő+láda combo-t nem használnám, mert amit pl egy 450w-os mély mozog azt ne kelljen szegényerősítőmnek a hátán megsinylenie :idea:

Link to comment
Megosztás:

Hi!

ha az "egybeforrasztott" láda+erősítő esetén aktív ládára gondolsz, akkor szerintem az nem jó.árban nagyjából ugyanott vagy ha veszel egy ládát+erősítőt és sokkal több variációban fel tudod használni.

A márkahűség szép dolog :) de nem feltétlenül jó megoldás,bár ehhez már nagyobb szakértelem kéne :) Nálam SAL az egész rendszer a mélyládát leszámítva(magnat) ami azért jó mert ugyebár a hangszórók hangolása (vágási magasságok) megeggyezik.

Lehet hogy abszolult hülyeségeket irtam de nekem ez a tapasztalatom 8) :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.