Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Hát kösz. A hangszórók, jelenleg ill a teverzett szett az 200 - 220 W-os(persze zenei telj). ill a Kenwood amivel nem tok egyenlőre mit kezdeni az is 200 as.

Azé nem akarok 1 milló Wattot a mélynyomóknak. Igazából pár nappal ezelöttig egyáltalán nem akartam mélynyomót. De "rábeszéltek", hogy ha lesz alkalmam fektessek bele 1be.

Hogy érted amit az mozog a hátán nem viseli el? Azért csak letesztelték, szvsz egy Pio esetében elég ciki lenne ha nem, vagy tévedek? Azé annyira komolyra nem akarom mint amit aztec felvetett :) De pl nem is gondolkodom 400W mélyben. Amit kinéztem az max 200W, de a kisebb 100W ossal szemeznék inkább. (Csak a feeling kedvéért lenne, nem a hátsó szélvédő kimozdítása a cél :o)

Gelko, hogy érted hogy sokkal több variációban fel tudom használni? Ez volt a kérdés :) 3 csatis erölködő melyből 1 a mélyé, vagy egy 2 csatis ami csak a mélyé :)

Amúgy amikor vettem a hangszórókat, azt mondták, hogy ha lehet ne keverjem a hangszórókat, még széria szerint se (Pio A- E -G sorozat), mert más membrán stb kialakítás miatt nem ugyanott fog szólni. gondolom erre gondoltál.

Amúgy Pios cuccból ezekre gondoltam: http://www.pioneer-eur.com/eur/product_det...onomy_id=25-130 , http://www.pioneer-eur.com/eur/product_det...onomy_id=25-130 , http://www.pioneer-eur.com/eur/product_det...onomy_id=25-130

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit félve szólok bele itt a nagyok dolgába, de asszem ezt a watt-mániát el kellene már felejteni. A dobozokra nagy számokkal felírt adatok kb olyanok, mintha valaki azt mondaná, hogy trabival ment 200 környékén. Lehetséges, csak megfelelő lejtőt kell találni, vagy autót, ami tudja annyival vontatni. Persze, számít a teljesítmény, főleg a tartalékok, mert ugye 1.1-es és 2.0-ás autóval is lehet 140-nel utazni, csak teljesen más... Ezzel csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy ne dőljetek be a gyártók által 'reklámozott' adatoknak, mert -főleg olcsóbb cuccoknál - az csak szemvíz!

G.

Link to comment
Megosztás:

Aztec, egy ilyen mélynyomó jó lesz? :) :)

http://www.pioneer-eur.com/eur/product_det...onomy_id=25-130

Hm, 5000 W, 2000 W Nominal, a másik faluban is hallanák ha jövök :)

Egy haverom épp a napokban szerelt ilyet az autójába. Tényleg lehet hallani a másik faluban is...

Nem szól csúnyán (ennyi pénzért próbálná csak meg), ennek ellenére nem igazán zenehallgatásra való, inkább nagy hangnyomásra.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok összeakaszkodni senkivel, de ez a kondenzátor dolog nekem kicsit sántít. Oké, hogy gyorsabban jön belőle a villany, mint az aksiból, és rá tud segíteni a tápra, de úgy állítják be a forgalmazó cégek, mintha valami csodaszer lenne. Már majdnem eljutottunk arra a pontra, hogy nem is kell más a hifihez, csak kondi. Részemről egy második (harmadik, negyedik, stb) aksit inkább preferálok, természetesen a megfelelő generátorral együtt. Én megértem, el kell adni ezeket is, csak ezzel az üzletpolitikával már átestünk a ló túloldalára.

Link to comment
Megosztás:

Hát azt gondolom, hogy zenét nem lehet így hallgatni. Mennyi volt?

De, lehet! Érdekes, hogy 'normális' vagy akár kis hangerőn is elég tűrhetően szól. Amiből látszik, hogy igazándiból hangnyomásra készült (a leírásán kívül), az, hogy bizonyos frekin - úgy 60Hz körül - érzi jól magát, alatta rohamosan gyengül, és fölötte is eléggé beesik.

Ha jól emléxem, kedvezményesen szerezte be valami ötvenpárezerért. Nem volt rossz ár érte!

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, pl hogy nekem nincs hova rakni még egy akksit (hacsak nem a csomagtérbe) Bezzeg az Asconában elöl egy 96 Ah-s, a csomagtartóban egy 120 Ah-s akksi figyelt télen a régi motornál :) És biztos hasznos lehet a kondi egy 50-60 Ah-s akksi használatakor, főleg ha van bent egy fentebb említett mélynyomó :)

50 párezer? Az ingyé volt szinte ezé :)

Link to comment
Megosztás:

És biztos hasznos lehet a kondi egy 50-60 Ah-s akksi használatakor, főleg ha van bent egy fentebb említett mélynyomó

De mitől lehet hasznos, könyörgöm, MITŐL?

Valaki magyarázza ezt el nekem, mert biztos az én készülékemben van a hiba, de nem értem!

Link to comment
Megosztás:

Hát ha jól tudom (vszínű nem), de úgy működik mint egy hidraulika akksi csak elektromos :) szal ha leeseik a feszko, akko kipótolja. De a végtelenségig nem fogja. Namármost ugye a jó zene alapja az egyenletes teljesítményfelvétel --> telj. leadás stb. és ezt próbálja "segíteni". Mert ugye a nyenyerátor nem mindig ad le 14,4V-ot amire a rendszerek tervezve vannak. Ha jól gondolom erre való. (Megjegyzem minnél több az elektromos fogyasztó - mélyláda, sok hangszóró, csilli-villi neonok annál nagyobb szükség lehet pótolni ezt, és erre hivatott - mondom én gondolom!)

Link to comment
Megosztás:

Na ez rendben is van, de ha ott a sok fogyasztó, honnan fog feltöltődni? És meddíg? Az első mélybeütést még lehet, hogy bírni fogja, de aztán általában jön a következő stb. Lassú zenénél még meg is érteném, de mi van azokkal, akik 1000bpm-es hardcore tekknót, neaggyisten rapet hallgatnak, jó hosszú, kitartott mélyekkel? Elfogy? Mert szerintem el, de jó gyorsan ám!

Link to comment
Megosztás:

Na ilyen mélységben nem tom, gondolom sok kondi kell, meg megfelelő méretű, (tippelem, van pár "méretben") meg aztán tényleg jönnek a pótakksik, de a kondi előnye, hogy gyorsan tud hiányt pótolni, és a dob attól dob, hogy néha van szünet benne, a kondi meg amilyen gyorsan kisül, olyan gyorsan fel is töltődik. Na akkor mostmár vmi vérprofi hozzászólását is meghallgatnánk :)

Link to comment
Megosztás:

Gabo! a nagyobb felhasználhatóságot úgy értettem h ha veszel egy aktív ládát akkor csak a mélyet tudod meghajtani.Nálam pl egy négycsatornásról szól a mélyláda+2 nagyovál.

a wattokat szerintem nemigazán érdemes számlálni-feltéve ha nincs egy bika erősitőd 8) anno egy 200w-os somogyit mélyládát használtam amit haverommal építettünk, és meglepetésre hangminőségre lenyomtam egy macaudiót-mondjuk az egy pénzzel,de agy nélkül épített rendszer volt. :) Késöbb szegény ládát meg kinyirtam..... :)

Szerintem a kondit kis rendszernél nem érdemes beépíteni.akkora különbséget nem lehet érezni......persze be kell tartani h csak járó motornál döngetünk

Link to comment
Megosztás:

Kösz Gelko. Az a bajom, hogy ugyan van "tarcsiban" egy Kenwood párom, de nem tudom hová tenni, és emiatt nem igazán akarok feleslegesen belefektetni 4 csatis erölködőbe, hogy a végén meg csak álljon. Viszont távlatban tudom, jobb, de akkor se tudom hova rakni a hangszóróket :), Hacsak szét nem vágatom a kalaptartót, meg a lemezt alatta, de ahhoz nincs szivem, egyenlőre. Vagy pl tudsz olyat aki leönt műanyagból, vagy fából készít keretet?

Link to comment
Megosztás:

G. Mintha autó hifi bótot akartál volna nyitni, neked kellene minket meggyőzni... :) :) nem?? :)

De én csak arról tudnálak győzködni, hogy nem kell!!! Ezért várok ellenkező véleményeket! De nem azt, hogy "nekem ettől jobb lett", mert ilyet már sokat hallottam! Úgy érzem, hogy ez kezd hasonlítani a kézrátételes gyógymódra, amikor valaki hisz benne, meggyógyul. Aki meg abban hisz, hogy a konditól majd jobban fog szólni, annak jobban szól...

De MIÉRT???? :evil:

Link to comment
Megosztás:

En ugy voltam vele, hogy "barmi, csak ne csak a gyari csipogok szoljanak" :)

Igy sikerult beszerezni egy SAL erositovel egybehegesztett melynyomot, ami bentre igen kellemes basszust varazsol (nem akarok vele feltunoskodni, de azert szepen szol kintre is :) ) Hatulra maradt a ket "alap" hangszaro'.

A ket ajtoba elol egy-egy SAL ketutas 90W-os csipogo, es ami ezeket meghajtja: egy sokak altal szidalmazott Roadstar mp3/CD fejegyseg. Teljesen elegedett vagyok a cuccal, bar a sub normalis rogiztesere meg nem akadt otletem...

Link to comment
Megosztás:

De én csak arról tudnálak győzködni, hogy nem kell!!! Ezért várok ellenkező véleményeket! De nem azt, hogy "nekem ettől jobb lett", mert ilyet már sokat hallottam! Úgy érzem, hogy ez kezd hasonlítani a kézrátételes gyógymódra, amikor valaki hisz benne, meggyógyul. Aki meg abban hisz, hogy a konditól majd jobban fog szólni, annak jobban szól...

De MIÉRT???? :evil:

Noh, szerencsére jókor volt időm ránézni a topicra, de csak részben tok válaszolni... szal az asztali erősítőmet, az előerősítőmet, és az egyik pár hangfalamat magam építettem. Viszont autóhifit sosem csináltam, a kocsiban is gyári cucc van... (anyagi okokból), tehát ezzel kapcsolatban tapasztalatom nincs. Viszont nem az a kéréds hogy kell-e kondi, az egyértelműen KELL, (illetve VAN). DE hogy mennyi... az már igen. Ugyanis kondi van a fejegység erősítőjében is, a külön erősítőkben is, de sokan autóhifi kapcsán csak a külön kondit hiszik kondinak. Kondi azért kell mert a hirtelen teljesítményugrásra az akksi, illetve a generátor nem tud időben reagálni. És ahogy korábban mondtátok a dobban van szünet, azalatt a kondi feltöltődik... de az is igaz, hogy csak akkor ha van miből, azaz a generátor/akksi párosnak is elégnek kell lennie. Tehát ez egy összetett kérdés, attól függ, hogy a konkrét teljesítményhez, elég e annyi kapacitású kondi ami az erölködőkben van... ha igen, akkor nem dob rajta a külön kondi, ha nem akkor viszont igen. Amúgy aki a témában jártos, az kell hogy hallja, ha a táp kevés... a jel csúcsához már nincs elég szufla... ezért a szinuszhullám tetejét levágja... az a tipikus kiffuladós, recsegős, torz, gagyi mély...

Link to comment
Megosztás:

Knight!

Amit írtál, azzal teljes mértékben egyetértek, viszont akkor pontosítok: én kifejezetten a külső kondi használatát kérdőjelezem meg! Azalatt a tizenpár év alatt, mióta foglalkozom mindenféle beépítésekkel, került ki pár "nagy" hifis autó a kezeim közül. Ezek között persze volt néhány, amibe kondit is szereltünk, de én valahogy soha nem hallottam azt az elsöprő különbséget, amit a beépített cuccoknak kellett volna produkálni a konditól, a reklámok alapján. Az is igaz, hogy füllel kis eltéréseket csak huzamosabb használat után lehet tapasztalni bármilyen változtatás esetén. Nekem sajnos nem volt lehetőségem napokig, hetekig használni a rencereket, aztán kikötni belőle a kondit, hogy anélkül is meghallgassam, de mértünk szkóppal is, és úgy sem látszott eltérés (vagy csak olyan minimális volt, hogy szemre egyformának tűnt). Az azért figyelemreméltó, hogy rábeszélésemre kipróbáltuk egy haverommal, akinek mi építettük a rendszert, hogy mikor már megszokta a hangzást, kikötöttük a kondiját, de meglepő módon ő sem vett észre semmit! Sajnos tudott róla, de így is csak annyit mondott, hogy "mintha lenne valami" difi... Ez meg nekem kevés.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.