Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AUTÓHIFI


ViSoR

Recommended Posts

Knight!

Amit írtál, azzal teljes mértékben egyetértek, viszont akkor pontosítok: én kifejezetten a külső kondi használatát kérdőjelezem meg! Azalatt a tizenpár év alatt, mióta foglalkozom mindenféle beépítésekkel, került ki pár "nagy" hifis autó a kezeim közül. Ezek között persze volt néhány, amibe kondit is szereltünk, de én valahogy soha nem hallottam azt az elsöprő különbséget, amit a beépített cuccoknak kellett volna produkálni a konditól, a reklámok alapján. Az is igaz, hogy füllel kis eltéréseket csak huzamosabb használat után lehet tapasztalni bármilyen változtatás esetén. Nekem sajnos nem volt lehetőségem napokig, hetekig használni a rencereket, aztán kikötni belőle a kondit, hogy anélkül is meghallgassam, de mértünk szkóppal is, és úgy sem látszott eltérés (vagy csak olyan minimális volt, hogy szemre egyformának tűnt). Az azért figyelemreméltó, hogy rábeszélésemre kipróbáltuk egy haverommal, akinek mi építettük a rendszert, hogy mikor már megszokta a hangzást, kikötöttük a kondiját, de meglepő módon ő sem vett észre semmit! Sajnos tudott róla, de így is csak annyit mondott, hogy "mintha lenne valami" difi... Ez meg nekem kevés.

no erre jó a vakteszt ! :), azaz beülteted őket az autóba mondjuk

ugyanazt a számot, ugyanannyi időközönként -hogy ne lehessen tudni hogy vajon volt -e elég idő kikötni - meghallgatják többször és egy papírra felírják, hogy ki mit gondol, de akkor rögtön... így szoktak csak igazán kijönni meglepő eredmények...

csomószor dettó ugyanazt a cuccot, amin semmit nem változtattak és egymás után közvetlenül szóltak tök másként ítélik meg.... szvsz rengetegen beleképzelnek rengeteg mindent a hangzásba...

Amint mondtam etéren tapasztalatom nincs... ha te azokkal a cuccokkal amit te használtál nem vettél észre (nem mértél) különbséget az azt jelenti hogy ez erölködőkben eleve volt elég kondi, szal akkor oda felesleges... de mint írtam elképzelhető hogy van olyan amiben viszont nincs, s ott viszont biztosan dob rajta...

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 5,9k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Megintcsak igazad van, de ha jobban belegondolsz, ha eleve úgy van megtervezve az erőlködő, ahogy kell, nincs szükség rá (szvsz). Sajnos nincs meg hozzá a szükséges műszerparkom, de korrekt eredményt úgy lehetne produkálni, ha van jelgenerátor - hogy ne teszt CD-ről kelljen mintát venni - meg hozzá olyan olyan szgépes műszer, ami az egész menetet grafikusan meg tudja jeleníteni. Na ott már tényleg össze lehetne hasonlítani a kapott eredményeket! Addíg viszont felesleges elméleti vitát nyitni a dologról, és éppen ezért is dobtam fel ezt a témát, hátha valaki olyan olvassa, aki közel tud kerülni ilyen műszerekhez, netalán már csinált is ilyen jellegű tesztet. Baromira érdekelne a végeredmény...

Link to comment
Megosztás:

Megintcsak igazad van, de ha jobban belegondolsz, ha eleve úgy van megtervezve az erőlködő, ahogy kell, nincs szükség rá (szvsz). Sajnos nincs meg hozzá a szükséges műszerparkom, de korrekt eredményt úgy lehetne produkálni, ha van jelgenerátor - hogy ne teszt CD-ről kelljen mintát venni - meg hozzá olyan olyan szgépes műszer, ami az egész menetet grafikusan meg tudja jeleníteni. Na ott már tényleg össze lehetne hasonlítani a kapott eredményeket! Addíg viszont felesleges elméleti vitát nyitni a dologról, és éppen ezért is dobtam fel ezt a témát, hátha valaki olyan olvassa, aki közel tud kerülni ilyen műszerekhez, netalán már csinált is ilyen jellegű tesztet. Baromira érdekelne a végeredmény...

Ezt akartam kihozni én is, ezek szerint nem sikerült, szal szerintem is az erölködőben kell hogy legyen eleve elég... ami jó abban van is...

Jelgenerátor progi van jó freeware: Sweepgen... a többi a hangkártyán múlik... viszont a mikorfon amivel a jelmenetet jól fel lehetne venni.... nos az nem két fillér...

Meg szerintem kocsiban nem is lehetne jól mérni... anno egyszer láttam egy autófihifs mélyláda tesztet, ők is egy szobában mérték őket...

Link to comment
Megosztás:

Jelgenerátor progi van jó freeware: Sweepgen... a többi a hangkártyán múlik... viszont a mikorfon amivel a jelmenetet jól fel lehetne venni.... nos az nem két fillér...

Meg szerintem kocsiban nem is lehetne jól mérni... anno egyszer láttam egy autófihifs mélyláda tesztet, ők is egy szobában mérték őket...

Küldj lécci egy címet, ahonnan le lehet tölteni azt a progit! Már többször kellett volna ilyen, csak lusta voltam keresni :)

Igazából nem is biztos, hogy mikrofonnal akarom én mérni, a szkóppal is a hszcsatira csatlakoztunk. Inkább az vele a baj, hogy nem marad meg a kép, hogy össze lehessen hasonlítani a méréseket. Valahogy képi formába kellene önteni az egészet, hogy pontról pontra végig lehessen követni a változásokat.

Egyébiránt, ha már mikrofon, meg autóhifi, akkor inkább autóban mérném, úgyis ott fogom hallgatni! Tesztszinten viszont egyszerűbb a szobai mérés, akár kötözgetés, akár a környező zajokat tekintve is. Meghát milyen autóban mérjék? Úgyis mindben máshogy fognak szólni!

Link to comment
Megosztás:

Naaaa :) kezd elég kimerítő lenni :) :) Hát ha majd az új hangoskodók is bent lesznek nálam, akkor majd meglátom, hogy horpad-e az akksi oldala :o bár igaz most is néha ha nagyon hangosan és sok mélyet hallgatok néha "vibrál" a fejegység kijelzője. De asszem egy időre kiverem a fejemből a mélyládát stb. Igazából biztos számít, de annyi zavaró rezonancia van a kocsiban, hogy elöbb azok szólalnak meg és/vagy igencsak bele ciceregnek a hangba, szal majd talán eccer:) kondi nélkül meg majd legfeljebb 2/3 hangerővel hallgatózok :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok

Úgy látom itt sok a HI-FI szakértő. Az a helyzet, hogy szeretnék egy CD-s rádiót az autómba, de nincs sok pénzem rá. Nem szeretnék erősítőt, se puffogókat, csak a gyári hangszorókkal halgatni. Van egy Clatronik-CD+MP3 lejátszó /25000ft/ nem tudom érdemes-e vele foglalkozni. Én tudom, hogy nektek ez nem nagy dolog, de én csak CD-t akarok halgatni.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

....Úgy látom itt sok a HI-FI szakértő. Az a helyzet, hogy szeretnék egy CD-s rádiót az autómba, de nincs sok pénzem rá. Nem szeretnék erősítőt, se puffogókat, csak a gyári hangszorókkal halgatni. Van egy Clatronik-CD+MP3 lejátszó /25000ft/ nem tudom érdemes-e vele foglalkozni. Én tudom, hogy nektek ez nem nagy dolog, de én csak CD-t akarok halgatni....

Hát én nem vagyok nagy szakértő, de azért pötyögök kicsit :roll:

Mp3 lejátszáshoz feltétlenül ragszkodsz ?

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok a zsebedben túrkálni, de szerinten érdemes lenne pár ezressel megtoldani rászánt összeget :roll:

Nézelődj egy kicsit itt mondjuk : http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=ter...&FKAT=3&AKAT=91

Ha van rá időd, akkor érdemes lenne ellátogatni egy Mediamarkt-ba, egy Electroworld-be, stb., mert általában van demófal, ahol meg is tudod hallgatni, hogy mit tud a kiszemelt fejegység + álladóan vannak akciók is :wink:

Ha látok valami érdekes lehetőséget, szólni fogok.

Link to comment
Megosztás:

Nem feltétlenül, de úgy tünt , hogy ez egy plussz benne. Tudnál valami mást?

sztem ha veszel mindenképp mp3-ast vegyél

nem hinném, hogy sokkal drágább - pláne ha nem high-end cucc kell- és sokkal nagyobb lehetőségek vannak vele -> mp3 sokkal kényelmesebb lenne nekem is mint az audio cd én azért nem cserélek mert a mostani kenwood kurvajo :)

Link to comment
Megosztás:

Jó ez az oldal. Örömmel konstatáltam hogy a fejegységem mindössze 1000ft-vel olcsóbb mint mikor megvettem háromnegyed evvel ezelőtt. :)

Aga46: Nem tudom milyen igényeid vannak, de ha hosszútávra veszel akkor inkább spórolj még pár ezret. Ha leosztod 2-3 évre azt a plusz 10ezer forintot akkor máris nem tűnik olyan soknak.

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet, hogy szeretnék egy CD-s rádiót az autómba, de nincs sok pénzem rá. Van egy Clatronik-CD+MP3 lejátszó /25000ft/ nem tudom érdemes-e vele foglalkozni. Én tudom, hogy nektek ez nem nagy dolog, de én csak CD-t akarok halgatni.

Ne tedd!!!

Ismerem ezeket, már hoztak néhányat javítani... Nem tartanak sokáig, és sok a baj velük. Volt olyan is, amelyik lassabban játszotta a lemezeket, mint kellett volna, és az egész széria ilyen volt (volt belőle 50db, szúrópróba-szerűen próbálgattuk őket). Viszont a MediaMarktban láttam múltkor Pajó 3600-t, az tud mp3-at, wma-t és 50 pénz. Tudom, ez a duplája de nem kétszer fog tovább tartani, meg a hangja sem csak ennyivel jobb (illetve a másiké rosszabb). Sztem is gyűjtögess még! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Tudom, ez a duplája de nem kétszer fog tovább tartani, meg a hangja sem csak ennyivel jobb (illetve a másiké rosszabb). Sztem is gyűjtögess még! :wink:

Egyetértek. Ennyi pénzért mp3-ast csak olyat kapnál amit biztosan megbánnál rövid idő alatt. Konkrétan gyagyi mp3-as fejegységet nem hallottam még, de ami előfordulhat szerintem: rádiót nem fog rendesen (ez csak menet közben derülne majd ki), zajos, átvitel rossz mind a magas, mind a mély tartományban, torzít. Szal szerintem is valami normális cég olcsóbb termékével jobban járnál. 25-ből mégha netán az elektronikája nem is lenne rossz a mechanikára már biztos nem futotta.. s itt jön az, hogy hamar szétkopik, egy idő után nem olvas... stb, stb. Azaz szerintem is gyűjts még hozzá és vegyél rendeset.

Link to comment
Megosztás:

Ennyi pénzért mp3-ast csak olyat kapnál amit biztosan megbánnál rövid idő alatt. Konkrétan gyagyi mp3-as fejegységet nem hallottam még, de ami előfordulhat szerintem: rádiót nem fog rendesen (ez csak menet közben derülne majd ki), zajos, átvitel rossz mind a magas, mind a mély tartományban, torzít.

Nekem már volt "szerencsém" ilyet szerelni... A boldog tulaj azonnal megbánta! Továbbmegyek: szét is szedtem már ilyet, futómű csillapítás nélkül rögzítve, gagyi összeszerelés (biztos vihar volt a tengeren, mikor az asszonyok rakták össze idefelé a hajón), a felhasznált alkatrészek minősége meg... inkább hagyjuk!

Link to comment
Megosztás:

no véleményeket kérek ezt szemeltem ki magamnak megvételre

A pajókról általában nem lehet rosszat mondani, megbízhatóak, jók, szépen szólnak - néha még túl szépen is! Sztem mintha egy kicsit hozzátennének a hangzáshoz, az eredeti ZENÉhez képest egy csipetnyivel több dinamika, élet. De ez nem biztos, hogy baj, főleg gyengébb (mondjuk pl gyári) hangszóróknál igencsak jót tehet!

Szvsz mindenképp jó választás! (és nekem még teCCik is, csak ne lenne az a nagy pörgés a kijelzőn)

Link to comment
Megosztás:

A pajókról általában nem lehet rosszat mondani, megbízhatóak, jók, szépen szólnak - néha még túl szépen is! Sztem mintha egy kicsit hozzátennének a hangzáshoz, az eredeti ZENÉhez képest egy csipetnyivel több dinamika, élet. De ez nem biztos, hogy baj, főleg gyengébb (mondjuk pl gyári) hangszóróknál igencsak jót tehet!

Szvsz mindenképp jó választás! (és nekem még teCCik is!)

nomeg ezen valószínűleg frankón be tudod állítani a hangképet, olyanra ami tetszik :)

Link to comment
Megosztás:

Nézegetem, nézegetem és egyre jobban bejön ez a szolíd, mégis szép dizájn...

De a kijelzővel még mindíg nem tok megbarátkozni. Végre lehetne egy olyan állás is, ahol semmilyen ikon, kép, delfin mittoménmégmi sincs, csak hasznos információ! Azt nagyon szeretném!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a jó tanácsokat, asszem megfogadom. Teszek még hozzá, és veszek valami komolyabbat. Még abba adjatok tanácsot, hogy érdemes-e használtat venni.

Köszi

Ez az ár/lehasználtság/kor függvénye. Látatlanban nem tudok rá mit mondani, a konkrét cumót kellene megnézni. Nekem könnyebb a dolgom, van teszt CD-m, amivel az olvasófej állapotát lehet kifigyelni, a többi meg szem kérdése. Meg hát egy-kettő már megfordult a kezeim között...

Azért néha így is bebuktam párat...

Link to comment
Megosztás:

Azért néha így is bebuktam párat...

Be is lehet... a mechanika idővel kopik, mondjuk ha szétszeded lehet látni, de azért nem mindent.

aga46: Ha tudod, hogy nem volt sokat használva - szal ismered akié volt, és tudod róla, hogy nem nyírta szét - akkor akár jó vétel is lehet egy használt cucc, ha nem kérnek sokat érte. De hogy ez így összejöjjön az azért ritka. Szal, hogy olcsó és jó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.