Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

17 órája, Stevy írta:

Első lengéscsillapítóból egy méret van csak ? Kikaptam a jobbos gólyalábat, és az lesz a kopogás oka. Viszont kiszedni még nem tudom, hogy fogom, mert 60-as a záróanya. :confused:

(Ha Győr környékén valakinek akad 60-as kulcsa egy fél napra jól jönne. :-))

60-as kulcs nincs, de van csőfogó ami kinyílik úgy 7 centire, meg nagysatu. Ekkora:

2240fffb215071472106e8c21e816769.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

40 perce, zotya975 írta:

60-as kulcs nincs, de van csőfogó ami kinyílik úgy 7 centire, meg nagysatu. Ekkora:

Tegnap rendeltem meg a motyót Kovács autón, elvileg ma feladják. (Gondolom hétfő/kedden megjön)

Jövőhét közepe/vége felé valamikor lenne kis időd rápróbálni ?

Holnap délelőtt még kikapom a jobbos gólyalábat is. Balosnál sajnos talpasnak a gumiharangjára lyukat ütött a kiütő, úgyhogy olyan hülye ötletem támadt, hogy megpróbálom átrakni rá egy új talpasét. Valaki próbált már hasonlót ? (Kb. egy éves a lengőkar, és ugye szegecselt még.)

 

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Stevy írta:

Tegnap rendeltem meg a motyót Kovács autón, elvileg ma feladják. (Gondolom hétfő/kedden megjön)

Jövőhét közepe/vége felé valamikor lenne kis időd rápróbálni ?

Holnap délelőtt még kikapom a jobbos gólyalábat is. Balosnál sajnos talpasnak a gumiharangjára lyukat ütött a kiütő, úgyhogy olyan hülye ötletem támadt, hogy megpróbálom átrakni rá egy új talpasét. Valaki próbált már hasonlót ? (Kb. egy éves a lengőkar, és ugye szegecselt még.)

 

Persze, szerintem összehozzuk.

Elvileg átrakható, mert hasonló fémkarikával van rögzítve a gumi, mint a kulcskarika. Van egy nút és oda szoritja bele. Aztán hogy le lehet-e szedni sérülés nélkül az más kérdést. Szilikonnal mindenképpen fújd be szerintem . 

Link to comment
Megosztás:

Végülis elvittem a közelbe Beniékhez a gólyalábakat, mert egyikben csapágyat is cserélni kellett. ( Meg kettőt bringán eltolni nem volt egyszerű mutatvány. :-) )

Gumiharangot elég könnyű volt kicserélni, meg egy kis sufni kerékösszetartás állítás is volt.

123756861-704814426823108-67602883575483

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Stevy írta:

Végülis elvittem a közelbe Beniékhez a gólyalábakat, mert egyikben csapágyat is cserélni kellett. ( Meg kettőt bringán eltolni nem volt egyszerű mutatvány. :-) )

Gumiharangot elég könnyű volt kicserélni, meg egy kis sufni kerékösszetartás állítás is volt.

 

Hát nem egy könnyű darab. Kettő meg pláne. A kerékösszetartásnál mit néztél? Szöget, vagy elmértél a zsinórtól? 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Hát nem egy könnyű darab. Kettő meg pláne. A kerékösszetartásnál mit néztél? Szöget, vagy elmértél a zsinórtól? 

Kerékagyakhoz tettem az üres macska konzervet, és olyan messze raktam a kifeszített zsinót elöl-hátul, aztán attól mértem tolómérővel a felni perem távolságát mindkét felén.

Jobb lett mint előtte amit géppel állítottak, viszont minimális igazítás kell még. (Az húzott félre, pedig 3x próbálták...) Ha kicsit nagyobb mozdulattal állítottam a kormányt elmozgatta a középpontól, és meg kellett mozgatni középponton többször , hogy ne legyen benne feszültség. (Itt még jó lett volna parasztba valami pvc padlón karton darab kerék alá, csak nem volt kéznél.) Na de majd az asszonyt beültetem fogja, aztán úgy 100% pontos lesz. :-)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Stevy írta:

Kerékagyakhoz tettem az üres macska konzervet, és olyan messze raktam a kifeszített zsinót elöl-hátul, aztán attól mértem tolómérővel a felni perem távolságát mindkét felén.

Jobb lett mint előtte amit géppel állítottak, viszont minimális igazítás kell még. (Az húzott félre, pedig 3x próbálták...) Ha kicsit nagyobb mozdulattal állítottam a kormányt elmozgatta a középpontól, és meg kellett mozgatni középponton többször , hogy ne legyen benne feszültség. (Itt még jó lett volna parasztba valami pvc padlón karton darab kerék alá, csak nem volt kéznél.) Na de majd az asszonyt beültetem fogja, aztán úgy 100% pontos lesz. :-)

De valamennyi összetartás kell neki, nem? 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

De valamennyi összetartás kell neki, nem? 

 

3 perce, HaPetya írta:

Nem, széttartást kell beállítani.

Távolságban: 0.5-2.5mm, de széttartásban, két kerékre.

Igen, széttartás kell. Viszont a könyvben ez csak fokban van megadva. 0,25° és 0,5°. Én 1-1,5 mm-t állítok.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, HaPetya írta:

Nem, széttartást kell beállítani.

Távolságban: 0.5-2.5mm, de széttartásban, két kerékre.

 

6 órája, Stevy írta:

 

Igen, széttartás kell. Viszont a könyvben ez csak fokban van megadva. 0,25° és 0,5°. Én 1-1,5 mm-t állítok.

Nem tudom miét emlékeztem kerékösszetartásra. Talán mert a köznyelvben kerékösszetartást mondanak általában, de az astra valóban széttartásra van beállítva. :omg:

Ha jól számolok, akkor egy 50 centi átmérőjű keréknek 157 centi a kerületet tehát 1 fok az 157/360=0,43Cm eltérés a kerék hátsó és az első része között. Tehát a 0,25-0,5-fokra az 1.5 mili az pont jó. 

Link to comment
Megosztás:

Lehet ezért is lett mindig félrehúzós amit állítottak nekem, mert mindkét helyen ahol voltam összetartást állítottak rá. Aztán a könyben akkor még csak fokot néztem, hogy ne csak a gép szerinti érték legyen. Most meg elolvastam a bekezdést is. :-) 

Lengéscsillapítók még a gyáriak voltak. Elég jól bírták ezt a kb. 360 ezer kilométert, egyik munkatársammal beszéltem, hogy neki is most cserélték C4-be, az 180 ezret bírt. (És még mondja valaki, hogy nincs tervezett avulás...)

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Stevy írta:

Lehet ezért is lett mindig félrehúzós amit állítottak nekem, mert mindkét helyen ahol voltam összetartást állítottak rá. Aztán a könyben akkor még csak fokot néztem, hogy ne csak a gép szerinti érték legyen. Most meg elolvastam a bekezdést is. :-) 

Lengéscsillapítók még a gyáriak voltak. Elég jól bírták ezt a kb. 360 ezer kilométert, egyik munkatársammal beszéltem, hogy neki is most cserélték C4-be, az 180 ezret bírt. (És még mondja valaki, hogy nincs tervezett avulás...)

Én egyszer voltam állíttatni, de nem tudom hogy jó felét tekerték-e? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.