Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Optikai Tuning


Dini

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Sziasztok most vettem egy H-s Astrát.Találtam az egyik oldalon egy Steinmetz által tuningolt Astrát.

Azt kérdezném nem tudtok-e olyan boltot ahonnan meg lehetne rendelni a Steinmetz hűtőrácsot.

Előre is thx.

NBa megint megkapom a leoltást :unsure: Szerintem az ebay on van a legjobb megoldás :wacko: szívesen segítek neked németből behozni és biztos hogy jobban fogsz kijönni mint ha itthon vennéd meg! Sajnso Steinmetz et moist nem találtam csak Irmischert nézz rá hátha tetszik.

Hütő rács !!!!!

Link to comment
Megosztás:

NBa megint megkapom a leoltást :unsure: Szerintem az ebay on van a legjobb megoldás :wacko: szívesen segítek neked németből behozni és biztos hogy jobban fogsz kijönni mint ha itthon vennéd meg! Sajnso Steinmetz et moist nem találtam csak Irmischert nézz rá hátha tetszik.

Hütő rács !!!!!

ezt itthon 38e-ért lehet megvenni opel kereskedésben, szóval egy picivel még mindig olcsóbb, de nem olyan hűdenagy a különbség...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Találtam egy megoldást Can-busos rendszerű autókba utólagos Xenon beépítésére. Hátha valakit érdekel:

CAN-Bus rendszeres autóba is xenont

Azoknál az autóknál, ahol úgynevezett CAN-Bus rendszer, azaz egy központi processzor figyeli az áramfelvételét és "kiégett izzót" jelez, vagy a lámpa felkapcsolása után letiltja a xenont, ha 55 W-nál kevesebb az áramerősség, a következő módokon megoldható a xenon működése:

1. egy speciális kábel vásárlásával, ami plusz 20 W áramfelvételt generál.

2. autóját oylan szervizbe viszi, ahol szoftveresen kikapcsolják az izzókontrolt vagy átállítják xenon lámpa figyelésre.

http://www.ledtechnik.hu/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találtam egy megoldást Can-busos rendszerű autókba utólagos Xenon beépítésére. Hátha valakit érdekel:

CAN-Bus rendszeres autóba is xenont

Azoknál az autóknál, ahol úgynevezett CAN-Bus rendszer, azaz egy központi processzor figyeli az áramfelvételét és "kiégett izzót" jelez, vagy a lámpa felkapcsolása után letiltja a xenont, ha 55 W-nál kevesebb az áramerősség, a következő módokon megoldható a xenon működése:

1. egy speciális kábel vásárlásával, ami plusz 20 W áramfelvételt generál.

2. autóját oylan szervizbe viszi, ahol szoftveresen kikapcsolják az izzókontrolt vagy átállítják xenon lámpa figyelésre.

http://www.ledtechnik.hu/

ez nem igaz, hogy 55W alatt kapcsol ki! szimplán a kapcsolóüzemű xenontrafó zaja/viselkedése nem tetszik neki... én egyelőre egy 20W-os izzót raktam a halogén helyére, vele párhuzamosan pedig egy relét diódával védve (a tekercs visszarúgása ellen), és ez a relé közvetlenül köti rá a xenontrafókat az akkura egy biztosítékon keresztül... össz 21-22 watt, és tökéletesen megtartja az elektronikát...

Link to comment
Megosztás:

hehehe... analóg/digitális konverzió házilag :unsure:

Jól nyomod ezt a témát...

CarPC-vel is van valami fejlemény?

Tényleg... M$ most küldött valami Embedded oprendszerekről szóló tájékoztatást, meg oktatásról infót. Lehet, hogy ezzel lehetne legegyszerűbben megoldani a keretrendszert :wacko:

Link to comment
Megosztás:

hehehe... analóg/digitális konverzió házilag :wacko:

Jól nyomod ezt a témát...

CarPC-vel is van valami fejlemény?

Tényleg... M$ most küldött valami Embedded oprendszerekről szóló tájékoztatást, meg oktatásról infót. Lehet, hogy ezzel lehetne legegyszerűbben megoldani a keretrendszert :lol:

mindig igyekszik az ember :unsure:

haladgat, most a hang részre koncentrálok. DA-kat építek összehasonlításra, a legjobbal pedig a kxProject driverre alapozva aktív DSP-s hangvágással fogom meghajtani külön a magas, mélyközép és a mély sávokat...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találtam egy megoldást Can-busos rendszerű autókba utólagos Xenon beépítésére. Hátha valakit érdekel:

CAN-Bus rendszeres autóba is xenont

Azoknál az autóknál, ahol úgynevezett CAN-Bus rendszer, azaz egy központi processzor figyeli az áramfelvételét és "kiégett izzót" jelez, vagy a lámpa felkapcsolása után letiltja a xenont, ha 55 W-nál kevesebb az áramerősség, a következő módokon megoldható a xenon működése:

1. egy speciális kábel vásárlásával, ami plusz 20 W áramfelvételt generál.

2. autóját oylan szervizbe viszi, ahol szoftveresen kikapcsolják az izzókontrolt vagy átállítják xenon lámpa figyelésre.

http://www.ledtechnik.hu/

arról bezzeg nem beszélnek,hogy műszakin meg fog bukni az autó,hacsak nincs automatikus fényszórómagasság-állítás és fényszórómosó hozzá...pedig a 'jó tudni' rovatba belefért volna,hogy vizsgáztatni halogénnel menjenek az emberkék...

Link to comment
Megosztás:

Optikai tuningként vettem kedden Opel emblémás fém szelepsapkákat :unsure:

Felhívták a figyelmem,h szelepsapka nélkül nem egészséges mászkálni:)

Meddig lesz meg a járgányon? Jön egy tetű és lelopja. Egy munkatársamnak az oroszlános autóján egy napot nem bírt ki! Sajnos ilyen országban élünk.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Meddig lesz meg a járgányon? Jön egy tetű és lelopja. Egy munkatársamnak az oroszlános autóján egy napot nem bírt ki! Sajnos ilyen országban élünk.

Kölkök űznek sportot belőle, mert gyűjtik.De a barnák is, csak ők leadják a MÉH telepen.

Amúgy egyik ismi éppen rajta kapott egy kismajmot, ahogy tekergette le a gépéről a sapit.A gyerek repült vagy 2 métert, és eltört a szemüvege..........

Link to comment
Megosztás:

Optikai tuningként vettem kedden Opel emblémás fém szelepsapkákat :unsure:

Felhívták a figyelmem,h szelepsapka nélkül nem egészséges mászkálni:)

egyik szempont az, amit a többiek már írtak, a másik meg az hogy qrvára rá tud szorulni a szelepcsonkra a fém! nekem már tört meg miatta a szelep, mert megpróbáltam fogóval letekerni egy ilyet... csak egy picit szivárgott, de másnapra facán leült a felnire, és mehettem a gumishoz szelepcserére... szóval ha "tuningsapi", akkor csakis műanyagházast szabad venni - tudom a tecsóban meg a hasonló helyeken mind fém van, de az a hőtágulás miatt nem jó...

Link to comment
Megosztás:

egyik szempont az, amit a többiek már írtak, a másik meg az hogy qrvára rá tud szorulni a szelepcsonkra a fém! nekem már tört meg miatta a szelep, mert megpróbáltam fogóval letekerni egy ilyet... csak egy picit szivárgott, de másnapra facán leült a felnire, és mehettem a gumishoz szelepcserére... szóval ha "tuningsapi", akkor csakis műanyagházast szabad venni - tudom a tecsóban meg a hasonló helyeken mind fém van, de az a hőtágulás miatt nem jó...

Nem Tescoban vettem,gumisnál. Ő mondta,hogy inkább ilyet vegyek,mint műanyagot... én meg ugye mittomén..szép is volt,megvettem...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
NBa megint megkapom a leoltást :lol: Szerintem az ebay on van a legjobb megoldás :lol: szívesen segítek neked németből behozni és biztos hogy jobban fogsz kijönni mint ha itthon vennéd meg! Sajnso Steinmetz et moist nem találtam csak Irmischert nézz rá hátha tetszik.

Hütő rács !!!!!

szia Dini!

csak nem jársz ki németbe?

ha igen akkor lehet hogy majd társulnék vagy meg kérnélek egy-két cucc behozására.(nem optikai tuning de H astra motyó)

Ha aktuális jelezz vissza lécccccci

köszi

Link to comment
Megosztás:

szia Dini!

csak nem jársz ki németbe?

ha igen akkor lehet hogy majd társulnék vagy meg kérnélek egy-két cucc behozására.(nem optikai tuning de H astra motyó)

Ha aktuális jelezz vissza lécccccci

köszi

A kérdés a következő? mire lenne szükséged :lol:

MSN en elég sűrűn elérsz ha gondolod

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Na vettem egy hatsó lámpat a kicsi Astramhoz!

Nem tudom hogy fog neki állni remélem csinos lesz vele :(

626a_1.JPG

60f8_1.JPG

Szia Dini!

Szeretném meg kérdezni, hogy hol sikerült ezt a lámpát beszerezned, ja és mennyiért? Én már hetek óta kutatok lámpa után, de semmi. Ma is jártam a Homositánál, és közölték, hogy felejtsem még egy időre a H Astra optikai tuningokat. Pedig elég sok mindent vennék hozzá, ha már kapható lenne.

Köszi a válaszod...Epcsike

Link to comment
Megosztás:

Szia Dini!

Szeretném meg kérdezni, hogy hol sikerült ezt a lámpát beszerezned, ja és mennyiért? Én már hetek óta kutatok lámpa után, de semmi. Ma is jártam a Homositánál, és közölték, hogy felejtsem még egy időre a H Astra optikai tuningokat. Pedig elég sok mindent vennék hozzá, ha már kapható lenne.

Köszi a válaszod...Epcsike

Hy itt nézzél szét hátha van a kedvednek való:

http://www.spoilershop.hu/shop.html

Link to comment
Megosztás:

Szia Dini!

Szeretném meg kérdezni, hogy hol sikerült ezt a lámpát beszerezned, ja és mennyiért? Én már hetek óta kutatok lámpa után, de semmi. Ma is jártam a Homositánál, és közölték, hogy felejtsem még egy időre a H Astra optikai tuningokat. Pedig elég sok mindent vennék hozzá, ha már kapható lenne.

Köszi a válaszod...Epcsike

PÜ ment.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy a hátsó helyzetjelző izzókat meg a féklámpát LED-es izzókra cserélem. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Milyet érdemes bele tenni, hogy ne világítson se erősebben se gyengébben, mint a gyári izzók? Nem szeretném hogy olyan legyen, mintha állandóan ködlámpával mennék.

Solar.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy a hátsó helyzetjelző izzókat meg a féklámpát LED-es izzókra cserélem. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Milyet érdemes bele tenni, hogy ne világítson se erősebben se gyengébben, mint a gyári izzók? Nem szeretném hogy olyan legyen, mintha állandóan ködlámpával mennék.

Solar.

Hello!

Ledes megoldás érdekes az astraba mert ugye bejelezhet a számitogép hogy ki van égve.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.