Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Mindenképpen érezhető a változás, mert az előgyújtást a knock-szenzoros vezérlők ilyenkor nagyobbra

tudják venni (jobb oktán), ami kigyorsításnál fontos tényező :D

Ezt a kopogásszenzoros témát már egyszer tárgyaltuk, de lehet megint rosszul emlékeztem. Az előgyújtás része rendben, de mivan a kevés mennyiséggel? Utánahúz a lambda egy kicsit?

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

. Az előgyújtás része rendben, de mivan a kevés mennyiséggel? Utánahúz a lambda egy kicsit?

Ha nincs hozzá elektronika v. az E85-höz írt progi, akkor max. csak keverni tudod a benyával.Ha ezek nélkül nyomod tele, és nem régi stiftid van, akkor szaggatni fog, mert nem kap elég naftát.Szal nem húz utána a lambda.Csak néz bután... :D

Link to comment
Megosztás:

Lali tegnap aszonta, neki a vectrán 25% fogyiemelkedés mellett lett ugyanolyan a görbe, mint gyárilag.

Ez kb megfelel a szakirodalom szerinti mennyiségnek, tehát a ~10% emelkedés szerintem viszonylag

szegény keveréket takarhat.

Emlékeim szerint azt is mondta hogy semmivel se megy jobban mint eddig :D

Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint azt is mondta hogy semmivel se megy jobban mint eddig :D

Igen, azt mondta, ugyanolyanra programozták vissza az etanollal, mint amilyen a gyári görbéje.

Vagyis +1KW lett még rajta. De azt is mondta, hogy plusszolták az előgyújtási táblát, amit nem

igazán értek miért, valszeg ott veszik el a dinamikakülönbség, ami egyébként az E85 javára lenne.

Lehet az még plusz egy kicsit növelte volna a fogyasztást.

Link to comment
Megosztás:

A C14NZ-n (többek között) van egy oktánszámválasztó kis ellenállat. Nem lehet valami ilyesmi hekkeléssel megoldani az átállást?

Előny lenne, hogy nem kéne átprogramozni és bármikor vissza lehet állni.

Nem. Pont a keverékképzésbe kell belenyúlni inkább, nem a gyújtásba.

Link to comment
Megosztás:

Ja, amúgy kicsit témába vág (környezetvédelmi szempontból), ha valakit érdekelne esetleg a geotermikus energiák,

szélenergia és a napenergia felhasználási területe, keressen meg priviben, most éppen ebbe ásom bele mélyen magam.

Hátha tudunk egymásnak hasznos infókkal segíteni :D

A geotermikus fűtési/hűtési rendszerekben már nagyon benne vagyok, az már biztos hogy nekem ilyen fűtési

és hűtési rendszerrel fog épülni majd a házikóm (elérhető árú lett, jó támogatási pályázati lehetőségekkel) :D

Link to comment
Megosztás:

Azt kifelejtettem hogy kegyetlen büdös...... :D

Mihez képest :D Mink szeressük a cefreszagot :D

Na meg azt még kifelejtettem, hogy Lali szerint ezzel katalizátor nélkül is bőven teljesítette a környezetvédelmi normáit

a motor, tehát nem hülyeség az alacsonyabb károsanyag kibocsátása :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet az a baj hogy utálom az alkoholt.... :D (tudom ezzel egyedül vagyok :D )Én inkább maradok a benzinnél...Még ha lenne teljesítmény növelő hatása elgondolkodnék rajta.......

Szerintem megfelelő chippel több hozható ki a motorból ezzel, mint benyával. De majd jön Lali, oszt jól megmondja :D

Link to comment
Megosztás:

Nem. Pont a keverékképzésbe kell belenyúlni inkább, nem a gyújtásba.

Na, ezt nem tudtam, hogy az a kis vacak a gyújtást befolyásolja. Pedig úgy emlékeztem az ECU felé megy.

Amúgy a keverékképzésen mit kellene változtatni? Nem azért kérdezem, mert a közeljövőben átalakítanám az autót,

csak érdekel a téma. Aztán persze, ha nem kiván drasztikus beavatkozást, akkor lehet, hogy megpróbálnám.

Az E85-nél több a levegő aránya?

Link to comment
Megosztás:

Na, ezt nem tudtam, hogy az a kis vacak a gyújtást befolyásolja. Pedig úgy emlékeztem az ECU felé megy.

Amúgy a keverékképzésen mit kellene változtatni? Nem azért kérdezem, mert a közeljövőben átalakítanám az autót,

csak érdekel a téma. Aztán persze, ha nem kiván drasztikus beavatkozást, akkor lehet, hogy megpróbálnám.

Az E85-nél több a levegő aránya?

Igen, az ECU felé megy, mivel az állítja el az előgyújtási szöget az adott tartományban, oktánnak megfelelően.

Az E85 esetében több kell legyen az üzemanyag mennyiség, átlagosan 20-30%-kal, ahogy most Laliék

példája is igazolja.

Link to comment
Megosztás:

Majd tesztelik és ha tényleg bevállik,újra elgondolkodok rajta.....

Én egyelőre arra várok, mi lesz a piaccal, mert most eléggé stagnál...

Ha nem növelik a kapacitást, és nem nyitnak több kutat, akkor tök felesleges foglalkozni vele.

A másik hátulütője meg az, hogy akár pár éven belül is rárakhatják a jövedéki adót, és akkor

árban ugyanott lesz, mint a benya. Bár ebben az esetben lehet el fognak terjedni a házi szeszfőzdék :D

Link to comment
Megosztás:

Ha nincs hozzá elektronika v. az E85-höz írt progi, akkor max. csak keverni tudod a benyával.Ha ezek nélkül nyomod tele, és nem régi stiftid van, akkor szaggatni fog, mert nem kap elég naftát.Szal nem húz utána a lambda.Csak néz bután... :D

De ha x %-ban kevered, akkor x %-kal kap kevesebbet (fűtőértékben), nem? A benzin és az etanol közti fűtőértékkülönbség mivel van pótolva, hogy ha ugyanakkora a mennyiség?

Link to comment
Megosztás:

De ha x %-ban kevered, akkor x %-kal kap kevesebbet (fűtőértékben), nem? A benzin és az etanol közti fűtőértékkülönbség mivel van pótolva, hogy ha ugyanakkora a mennyiség?

Nos, ezt nem tudom.Nekem most önhibámból (balfax voltam) sikerült 45-55%-ban bekeverni, de szerencsére nincs gond.A gép megy mint az állat! :D

Link to comment
Megosztás:

Próbált már valaki az "oktánszám" dugón babrálni? Átfordítottam 95-ről 98-ra, elképzelhető, hogy érezhető a változás? 35:65 E85:B95 keverék...

Nem hinném hogy érezhető változást hozna... azért figyelj a becsörgésre, mert hamar tönkre lehet vágni

úgy a motort. :D

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.