Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

11 hours ago, zotya975 said:

Alapból ugye van a rendelet, de ha valaki valahol beírja a nagyobb tömeget a forgalmiba soha senki nem fogja számolgatni a kilókat, hogy az megfelel-e a köhém rendeletnek. De alapból valószinűleg oka volt neki amiért meghatározták ezeket a számokat. Tudom, ez most téged nem vigasztal. 

Az opel tolt ki velem, mert a rendelet ráfutóféknél az össztömeget veszi figyelembe, majd annak veszi a 75%-át.

Ez az én esetemben 1610*0,75= 1200kg

Sajnos van egy másik dolog amit figyelembe kell venni, mégpedig az anyósülés ajtajában lévő adattáblán a második szerelvénytömeget kell kivonni az össztömegből.

 Ez tehát az én estemben

2460-1610=850kg, pont ez szerepel a forgalmiban.

 Ha az opel nem lett volna ilyen elővigyázatos a súlymegadással, akkor vontathatnék ráfutófékessel nagyobb össztömegű pótkocsit is.

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...
12 órája, cybergyerek3 írta:

Üdv!Tisztelt Fórumtagok!Tanácsot szeretnék kérni.Opel Astra G 5 ajtós 1,6 8v autót tervezek venni.njoy felszereltségű.Mire kell figyelni vásárláskor?

 

Szia..egészen biztos hogy ilyen motorral akarsz G astrát venni? Két motorral szerelték a 8 szelepeseket az egyik 75 ( korai szériák )a másik 84 lóerős. Az első szerintem nagyon gyenge ekkora autóhoz ( a másik sem túl sok)főleg mivel ha jól tudom ennél a felszereltségnél már van klíma, amit ugye biztos szeretnél használni. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, cybergyerek3 írta:

Szia!Még csak tájékozódom.Milyen motorral szereltet ajánlanál?

 

Hát én szerintem 1.6 16 szelep alatt nem gondolkodnák, de majd jönnek a többiek, és elmondják minek milye van és miért, csak hát ugye Szilveszter van, lehet buliznak. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

Szia..egészen biztos hogy ilyen motorral akarsz G astrát venni? Két motorral szerelték a 8 szelepeseket az egyik 75 ( korai szériák )a másik 84 lóerős. Az első szerintem nagyon gyenge ekkora autóhoz ( a másik sem túl sok)főleg mivel ha jól tudom ennél a felszereltségnél már van klíma, amit ugye biztos szeretnél használni. 

Ismerek olyat akinek ilyen motoros autója van, külföldről behozott (Németországban ez volt az alap benzinmotor, ott nem voltak 1.2-es Astrák), valóban nem egy erőgép, viszont ez (pont a nyolcszelepes mivolta miatt) a legtartósabb benzinmotor a típusban, és a fenttartási költsége is minimális. Szóval aki nem élményautózni akar, csak eljutni A-ból B-be, annak akár ideális is lehet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, tgabika76 írta:

Ismerek olyat akinek ilyen motoros autója van, külföldről behozott (Németországban ez volt az alap benzinmotor, ott nem voltak 1.2-es Astrák), valóban nem egy erőgép, viszont ez (pont a nyolcszelepes mivolta miatt) a legtartósabb benzinmotor a típusban, és a fenttartási költsége is minimális. Szóval aki nem élményautózni akar, csak eljutni A-ból B-be, annak akár ideális is lehet.

Én is elvoltam a 60 lóerős 1060Kilós F caravanal több mint 10 évig és 120 ezer kilométer mentem vele. Bejártam vele az országot és Ausztriát is rakodva 5 személlyel. Szóval valóban el lehet vele menni A-ból B-be ha van hely felgyorsulni vitte mindíg a 150-et. Persze ekkor evett is rendesen. El kell dönteni kinek mire kell, csak ugye ha már veszel akkor érdemes jól megrágni előtte.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok ! (Opel astra g caravan ) 

Érdeklődnék , hogy  hátsó híd szilent milyen csavarral van rögzítve? Ha esetleg már cserés lenne .

Hátsó futómű bekötési pontjánál is érdekelne a rögzítés , pontosan milyen csavar .

Módosítva : AstraRob
Link to comment
Megosztás:

2 órája, AstraRob írta:

Sziasztok ! (Opel astra g caravan ) 

Érdeklődnék , hogy  hátsó híd szilent milyen csavarral van rögzítve? Ha esetleg már cserés lenne .

Hátsó futómű bekötési pontjánál is érdekelne a rögzítés , pontosan milyen csavar .

Üdv, erre gondolsz? 5-ös és 7-es? https://opel.7zap.com/hu/car/t98/m/0/1-6/#7

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.