Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Insignia - csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Már hívni akartalak, hogy milyen volt az új géppel az első túra, de így már nem is.

Hogy tetszett a futómű, stabilitás miegymás dolgok?

Vissza lapoztam ma délután 1-2 oldalt... és olvastam a fikázásokat. Hát őszintén mondom, hogy irígylem azt, akinek ez az autó egy szar! :lol:

Volt már jó néhány autóm... és volt már szerencsém egészen komoly autókat is vezetni... persze, egy A8-ashoz nem hasonlítható... de a kategóriájában nagyon is megállja a helyét.

Ha mellé teszi az ember a konkurenseket, ahova szánták --> Audi A4, BMW 3... bizony, igenis is labdába rughat!

Soha egy zörejt, zajt, csörgést nem hallottam még az autótól... igaz még csak 2 hetes múlt, de több mint 5000 kmt csaptam már bele.

Nagyon jól hangolt a futómű - persze pl. a szerpentíneken, vagy tempósabb kanyarokban elférne rá egy 18-19-es kerék... a 225/55R17 nem túl feszes. A futómű kényelmes, nagyon szépen egyenlíti ki az úthibákat és a kanyarokban is jó a tartása. A menetzajról már írtam... nem hiszem, hogy lehetne ennél jobb ebben a kategóriában. Nyilván egy A8, egy Phaeton, egy Lexus LS sokkal csendesebb... de a konkurensek mellett igen erős ezen a téren az Insignia.

De ami mindent ver... ami különösen überf@ca az Adaptív Xenon amit kapott az autó. A 9 féle világítási profil talán picit túlzás... de igenis jól elhatárolható 6-7 különböző világítási stílus. Hogy feltűnik-e, hogy az autó folyamatosan játszik a fénycsóvával? Nem különösebben... inkább csak az tűnik fel, hogy mindig, mindig látsz! Olyat világít az autópályán, vagy nagyobb tempónál közúton, hogy nem akarsz reflektort kapcsolni. A kanyarokban szinte nem is látsz be olyan ívet, amit ő bevilágít... és nem utolsó sorban rohadtul jól néz ki vele az autó! :lol:

Hogy nincs radar? Nincs kroma-tükör? Ezek mind extrák. Viszont a Vezető csomagban (amit beleraktattam) minden benne van.

AFL Xenon, radarok, kroma-tükör, automata ablaktörlő, stb. ca. 330e pénzért. A radar nagyon kell, hisz tényleg elég rosszul belátható az autó.

Viszont az 5 csillagos (94%-os) töréstesztet érzésben is adja. Körülölel... és biztonságban érzed magad. Lehet, hogy félre értettem, de mintha az angol srác a légzsákok hiányát is feldobta volna... nem értem.

Szériában 8 légzsákot kapott. Egyetlen egyet nem gyárt az opel, amit lehetne, az a térdlégzsák, de ezt a pedálsor leoldásával helyettesíti, ami szerintük jobb.

Most így hirtelen ennyi... ha eszembe jut még valami, ha jön még ihlet írok. :(

(Képeket pedig lövök majd fel. Most még csak olyan van, ami a kereskedésben készült)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 352
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Lőj róla ott képet,ahol régen a coupe-ról! :(
Áááá... nem lehet. :lol:

Bekerítette a tulaj és oda rakott egy kaput. Nem régen láttam :lol:

A többi jó fotót pedig a tiszai gáton lőttem... az meg elég dzsuvás ilyenkor...

no majd valamikor körbe-lövöm a gépet... valahol.

Link to comment
Megosztás:

De, hogy ne csak pozitívumokat írjak... leírom az eddigi hibaüzeneteket:

1. Visit service soon +tiltás 3000 rpm-nél - ca. 1070km az autóban, M7, ca. 150 km/h, tempomattal

először csak nem gyorsult, majd lassult az autó... aztán megállás, 2-3 újra indítás és minden rendben.

ok: szerintem a Tesco-Shell benzinkúton tankolt gázolaj okádott be a hidegben.

2. Park assist error - ráfagyott a dzsuva a hidegben... (egyszer volt)

3. ESP/ABS error - egy idő után nem bírta a kézifékes csúszkálást :-)

(egy-két újra indítás után törölte)

4. Check oil level - ez ugye nem hiba, hanem figyelmeztetés... és rendben is lenne az első 5000km után némi olajfogyás és utántöltés...

csakhogy, amikor este megnéztem az olajszintet (ezt reggel jelezte) 100%-on volt az nívó... pedig reggel 3-szor is bejelzett.

5. Visit service soon + tiltás 3000 rpm-nél.

autópálya ca. 150km/h tempomat. Fékezés egy lehajtónál... majd mégis tovább haladás, vissza 4 + gáz... de tiltott 3000 rpm-nél

félre állás, motor újraindít... aztán minden okés.

2010-02-18_18-17-16_-_iPhone_3GS.JPG

most látom, hogy más a szöveg... "Service vehicle soon"

Szóval most így végig nézve azért nem túl jó.

5555km-en áll most pontosan az óra.

A fenti hibákból a 2. és 3. normális, jelentéktelen dolog... a másik 3 (1,4,5) ami inkább karcos...

De ettől függetlenül továbbra is imádom! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szóval most így végig nézve azért nem túl jó.

5555km-en áll most pontosan az óra.

A fenti hibákból a 2. és 3. normális, jelentéktelen dolog... a másik 3 (1,4,5) ami inkább karcos...

De ettől függetlenül továbbra is imádom! :(

Miért nem v.mi normális benzines motorral vetted?? :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

De az enyém OPC optikás!!!

--> OPC színű! :D --> fehér :D :P

Mellesleg ma reggel a Maxabo-ban indult a napom!

Pestre jövet épp 3-szor tiltott le az autó 150-es tempónál. :lol:

Nem olyan gáz ám, hogy mész a belsősávban... xenonnal arcoskodva túrod le a népet... aztán miután végre elenged 5 autó... egyszercsak hopp...

vészvillogó... leállósáv... újra indítás... újra indítás... újra indítás... majd újra a korábbi autókonvoly után! :lol: :lol: :P

Mindez 3-szor.

Egyszer csak elkezd ilyenkor lassulni a gép... "Service Vehicle Soon"... és lassulunk... üresben max 3000-es fordulat... de sebességben még annyit sem enged.

:D :( :D :D

Link to comment
Megosztás:

De az enyém OPC optikás!!!

--> OPC színű! :D --> fehér :D :P

Mellesleg ma reggel a Maxabo-ban indult a napom!

Pestre jövet épp 3-szor tiltott le az autó 150-es tempónál. :lol:

Nem olyan gáz ám, hogy mész a belsősávban... xenonnal arcoskodva túrod le a népet... aztán miután végre elenged 5 autó... egyszercsak hopp...

vészvillogó... leállósáv... újra indítás... újra indítás... újra indítás... majd újra a korábbi autókonvoly után! :lol: :lol: :P

Mindez 3-szor.

Egyszer csak elkezd ilyenkor lassulni a gép... "Service Vehicle Soon"... és lassulunk... üresben max 3000-es fordulat... de sebességben még annyit sem enged.

:D :( :D :D

És a szervizben mit szóltak rá?

Én biztos bepipulnék! Azért ez mégsem készletkisöprésen szerzett filléres, leharcolt autó.

Link to comment
Megosztás:

És a szervizben mit szóltak rá?

Én biztos bepipulnék! Azért ez mégsem készletkisöprésen szerzett filléres, leharcolt autó.

Hm... valóban több, mint 2 hónapot vártam az autóra és egyedileg gyártották... szóval egy biztos --> nem készletsöpréses vas. :(

Nem mondtak rá semmit... megnézik. Nyilván a kereskedő erről nem tehet...

Azt már itt le sem írtam, hogy nagy tempóról intenzív fékezésnél rezek a kormány és enyhén (talán) jobbra húz... legalábbis picit mozdul a kasztni. :lol:

De délután okosabb leszek. Addigra csak kiizzadnak valami értelmes magyarázatot... és remélem, hogy egy megoldást is. :D

Mellesleg azután, hogy én is láttam már új 7-es BMW-t (nem a brand-new), ahogy ment előttem közúton, aztán hirtelen vészvillogó, félre áll... (megelőzöm) xenon kialszik (leállította az autót), majd indítás, lámpa vissza és jött utánam! :lol:

No és egy olyanért pedig 2-3 Insignia árát is simán le kell tenni. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem mondtak rá semmit... megnézik. Nyilván a kereskedő erről nem tehet...

...

Mellesleg azután, hogy én is láttam már új 7-es BMW-t (nem a brand-new), ahogy ment előttem közúton, aztán hirtelen vészvillogó, félre áll... (megelőzöm) xenon kialszik (leállította az autót), majd indítás, lámpa vissza és jött utánam! :lol:

No és egy olyanért pedig 2-3 Insignia árát is simán le kell tenni. :(

Mindjárt elsírom magam! Szegény kereskedő! :lol:

Tényleg nem a kereskedő tehet arról, hogy kehes a paripa. De rajta keresztül kötöttél üzletet a generálimportőrrel, ő képviseli az importőrt a garanciát illetően, rendelkezésére áll/biztosítják neki a kellő felszereltséget és szakmai hátteret és képviseli úgy zusammen a GM-et ill. az Opelt.

Nincs az az autó (értéktől függetlenül), melynek hasonló problémája bármi nemű vigaszt nyújthatna bárki számára vagy menthetné az Opelt, BMW-t, TATA-t, Mahindrát, stb.

A fennálló hiba szvsz nem az egyedi felszereltségből adódik.

Link to comment
Megosztás:

No... közben megjött - egy kolléganőmön keresztül közvetve - a Maxabotól a válasz - így a pontossága azért nem 100%...

De állítólag a baj, hogy valami relé beokádott a Turbo-nál, így ez cserés. Megrendelték Németországból a cuccot...

konklúzióként jövő hét szerda-csütörtökig nincs autóm. :(

(addig a cégnél kell túrni valamit, talán a régi céges autómat)

"Zupe'kúl" (ahogy a művelt német mondaná...)

Feltételezem, hogy gyári hibás a cucc, mert hogy már 1000km-nél is produkált egy ilyet a gép... habár utána 4500km-t várt a következő jelentkezéssel.

:lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,most találtam rátok :lol:

nos akkor csatlakozok az Insignia táborhoz

Gép:Insignia Cosmo 2.8 V6Full+Április végére van visszaigazolva az OPC.

Ha valaki tudna segíteni abba,hogy hogyan tudok galériát csinálni,azt megköszönném,mert akkor tudnék felrakni 1 pár képet.

Eddig semmi baja,most van benne 13.000km,most fog majd kapni hátra új tárcsákat,illetve betéteket,mert rosszul koptak be(gyári visszahívás).kb ennyi a hibalistáról

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,most találtam rátok :lol:

nos akkor csatlakozok az Insignia táborhoz

Gép:Insignia Cosmo 2.8 V6Full+Április végére van visszaigazolva az OPC.

Ha valaki tudna segíteni abba,hogy hogyan tudok galériát csinálni,azt megköszönném,mert akkor tudnék felrakni 1 pár képet.

Eddig semmi baja,most van benne 13.000km,most fog majd kapni hátra új tárcsákat,illetve betéteket,mert rosszul koptak be(gyári visszahívás).kb ennyi a hibalistáról

No ez szép. :-)

Az OPC igazán zsivány lesz biztosan! :lol: De a mostani is elég vad lehet.

Neked ezek szerint eddig szerencséd volt az autóval. Remélem, nekem sem lesz több nyűgöm.

(én mondjuk havi 5e km-t belerakok)

Link to comment
Megosztás:

No ez szép. :-)

Az OPC igazán zsivány lesz biztosan! :lol: De a mostani is elég vad lehet.

Neked ezek szerint eddig szerencséd volt az autóval. Remélem, nekem sem lesz több nyűgöm.

(én mondjuk havi 5e km-t belerakok)

az biztos hogy zsivány lessz...a mostani kap,1 chip-et,370 LÓ lessz benne,az OPC meg a Steinmetz chip-et,amivel világrekordot döntöttek,az lessz 410 LÓ....akkor már tényleg brutál lessz.... ha majd lessz ilyen tali,akkor majd mind-2vel megyünk,hiszen Opel-esek vagyunk,és csak most találtuk meg ezt a KLUB-ot......Azt viszont elmondom,hogy nem az enyém lez mind2-ő,hanem a Családba jön...(Barátnőm Fiának)

amúgy szerintem neked is el fognak mulni a problémaák......igazábol az a baj,hogy még eléggé friss modell,és most javítják a gyerekbetegségeket,ezért amikor a szervizbe gépre tettték,volt rá vagy 10 visszahívás,de csomó apró szarság miatt,ami nem befojásolya az autót......

Link to comment
Megosztás:

Én is gondolkozom a chipen, de szerintem nem chip, hanem P-box lesz belőle.

Ha bármi gond van és a szervízben kiszúrják, ugrik a gari, mert ráfogják.

A P-BOX-ot pedig csak lehúzom és vihetik...

nincs nyoma.

nekem egy p-box / chip kb. 30 lovat adna rá... úgy lenne 160LE a cdti. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.