Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz-Astra.


Tiv.

Recommended Posts

Hát épp ez az. A tiéd nem pótkerekes, hanem majdnem 2x akkora, ergo min. 2x annyi az eltérés, mint egy pótkeréktartályosnál. A másik dolog, hogy nem biztos, hogy az is segít, ha ugyanazon a kútfejen tankolsz, mert mi van, ha egyik tankoláskor +5 fok van, a másiknál meg -3. Ekkora mennyiségnél már tuti van pár lityi eltérés. Csináld azt, hogy nem tankolsz bele csak 80 litert, vagy 70-et, kiüríted, azután még egyszer ugyanannyit, azt is kijárod, és kapsz egy tényleges fogyit. A lényeg, hogy ne fullra.

Azt az asztmás zöldséglevelét már :lol: Hogy neked mindenre van kifogásod. Ez nem lenne rossz, de nem szoktam tökre leüríteni a tartályt, mivel a gáz még így is ocsóbb, és a benzinből pár liter marad csak nálam a többi kósza liter elvándorol... :lol:

De amúgy a tökre lefogyasztás sem műkszik, mivel ott is volt hogy dombra fel bedadogott utána visszakapcsoltam és mentem még ~10-15km-t, de ez azért valószínű0 igazad van közelebb áll a valósághoz!

Mégsem tankolok ha nem muszáj majd csak kint, de sajnos azt meg nem bírja hogy csak kint tankoljam mindig, ahhoz sűrűbben kellene hazajárnom...

No majd ha van valami akkor írok, nem offolok tovább az elmélkedésemmel!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 484
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Endre, te hol milyen kúton tankolsz?

Kisunhalason, a kinti mostmár EDO (régi Shell) kút mellett. de pl a múltkor Mórahalmán. hétvégén voltuk buliba Szegeden 5 személlyel lehet meglátszik a fogyasztásomon mert mintha előbb lett volna piros a led mint szokott. Bár elég hülyén mutatja a led kijelző mert ugye négy zöld mind aztán 75-80km-ernél csak 3 van amikor pár száz után kettő kanyar után sokáig 4 megint. aztán a végefele piros megyek 60km-ert aztán megint zöld kb 50-60km-ert :lol: szóval elég hülyén mutatja a lényeg hogy lenullázom és 400km-er után körül tankolok ha úgy jön ki a lépés.

Csak ez a benzinen indítás stb nem szimpi mert 2hónaponta 2-3ezerért tankolok benzint is mert zavar hogy nem a csíkba van a mutató. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kisunhalason, a kinti mostmár EDO (régi Shell) kút mellett. de pl a múltkor Mórahalmán. hétvégén voltuk buliba Szegeden 5 személlyel lehet meglátszik a fogyasztásomon mert mintha előbb lett volna piros a led mint szokott. Bár elég hülyén mutatja a led kijelző mert ugye négy zöld mind aztán 75-80km-ernél csak 3 van amikor pár száz után kettő kanyar után sokáig 4 megint. aztán a végefele piros megyek 60km-ert aztán megint zöld kb 50-60km-ert :lol: szóval elég hülyén mutatja a lényeg hogy lenullázom és 400km-er után körül tankolok ha úgy jön ki a lépés.

Csak ez a benzinen indítás stb nem szimpi mert 2hónaponta 2-3ezerért tankolok benzint is mert zavar hogy nem a csíkba van a mutató. :lol:

:) ezért jó a nagy tank! megyek megyek sokszáz km-t mire megkell néznem a hátul lévő mutatót, igaz az sem pontosabb mint a ledek, de legalább nem látom...

Benzint is eszik? Ne állítsd le aztán nem fog, rögtön vakarod majd a fejed hogy mennyivel is több gázt tankoltál :D

Link to comment
Megosztás:

:lol: ezért jó a nagy tank! megyek megyek sokszáz km-t mire megkell néznem a hátul lévő mutatót, igaz az sem pontosabb mint a ledek, de legalább nem látom...

Benzint is eszik? Ne állítsd le aztán nem fog, rögtön vakarod majd a fejed hogy mennyivel is több gázt tankoltál :)

a tankolással nincs gond mert előzőbe 62literes volt de 42-nél sose ment bele több. annál már megszoktam hogy 400-420km-er után tankolok. ez meg ráadásúl kevesebbet eszik min 2literrel.

Benzinevést meg azért mondom mert előzőbe gombbal kellett átkapcsolni gázra és csak gázon hajtottam indításnál is még télen is hóba kivéve amikor fagy volt vagy dér mert akkor azért az se bírta benya nélkül. viszont amikor úgy maradt gázon másnap meg minusz sok a lényeg az volt hogy elsőre beindítsam és már röffent is gázon nem volt vele gond, bár lehet nem használt neki de bírta. ott pl téli időszakba tankoltam csak szóval kb 1 évbe 4-5hónap alatt majd 3-4ezret. abba pl mindig tele volt pontosan félig (mutató szerint a benzin) amíg egy szép kora őszi reggelen el nem vágták az alján a benzincsövet és le nem szívták az egészet....

Szóval ebbe is biztonsági okokból nem tankolom tele benzinnel. Amúgy Astra alatt van valami hozzáférhető gumi cső? bár elvileg fém az egész vagy nem? má a beöntőtől a tankig. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Értem így már más a benzin... Nekem elvileg ugye első gázadásra vált át, de van hogy gázt se adok és átvált... Egyébként picit tovább kell tekerni míg beindul, gondolom ez nekem azért van mert gázzal kapcsol ki és benzinnel indul. De benzinfogyasztást így sem nagyon tapasztaltam.

Volt már pár nap mikor bemutatott a hőmérő a mínuszokba, de nem nem vettem észre hogy más lenne a dolog. Annyi hogy beindítás után valamivel magasabb fordulat kell hogy mozgásba hozzam az autót mint melegen.

Pedig azt mondják a reduktor lefagy, hát nem tudom, ez vagy az enyém nem halott róla, vagy ehhez még nagyobb fagy kell.

Hát nekem ha mindet kiakarom járni több mint 900km volt eddig ugye... Hát ha javul hosszabb távon a fogyi mert remélem így lesz, akkor az óra átfordulásig, meg sem kell néznem majd!

Beömlőtől a tankig, hát nekem ránézésre műanyag, meg van túlfolyó, meg levegőző, vagy tudom is én. Lehet most badarságot mondtam, de az biztos hogy nem csak egy cső megy le nekem! Kívülről műanyagnak tűnik egyébként.

De leengedni én vagy a benzinszűrőnél tenném, így elvileg 5l körül marad benne, viszont ha tanksapin keresztül letolsz egy alig vastagabb csövet mint egy hagyományos ceruza röpke 20-25perc alatt le is lehet szívni. Ez nálam már rutinnal 5-10perc alatt sikerül eltalálni, és így egyben le tudom szívni, de gondolom mástól leszívni nem időzik el az ember ennyit...

Link to comment
Megosztás:

Ki újította fel már a reduktort? És mit vett észre utána (fogyi, teljesítmény, pénztárca könnyűsége, potenciazavarok... :lol: )? De komolyan érdekelne, kivéve az utolsót.

Mert ugye elvileg 70e km-ként azt is kéne újítgatni (membrán cseréből áll, ha jól tudom), de amióta nálam van, még nem kapott ilyen extrát, sőt, még gázszűrőt sem cseréltem, és sanszos, hogy még az eredeti van benne.

Link to comment
Megosztás:

Ki újította fel már a reduktort? És mit vett észre utána (fogyi, teljesítmény, pénztárca könnyűsége, potenciazavarok... :lol: )? De komolyan érdekelne, kivéve az utolsót.

Mert ugye elvileg 70e km-ként azt is kéne újítgatni (membrán cseréből áll, ha jól tudom), de amióta nálam van, még nem kapott ilyen extrát, sőt, még gázszűrőt sem cseréltem, és sanszos, hogy még az eredeti van benne.

Már csináltam korábban Lovato reduktoron. Ha jól csináltad, akkor semmit sem szabad észrevenned utána, hiszen ezt éppen megelőzésként végezzük.

Nem csak membránokat cserélünk ilyenkor, hanem az összes gumigyűrűt, szelepet, mozgó alkatrészt és ami a lényeg, hogy egy teljes belső kitakarítást kell csinálni. Egy egész marék dzsuva kijön belőle, mert vannak benne csavarrugó szerű réz spirálok, amiken a gázból kicsapódnak cuccok (nem vágom annyira a kémiát) és egy ilyen rozsdaszerű port köt meg, amely egy idő után mindent eltömít.

Elég húzós egy felújítókészlet ára.

Link to comment
Megosztás:

Ki újította fel már a reduktort? És mit vett észre utána (fogyi, teljesítmény, pénztárca könnyűsége, potenciazavarok... :lol: )? De komolyan érdekelne, kivéve az utolsót.

Mert ugye elvileg 70e km-ként azt is kéne újítgatni (membrán cseréből áll, ha jól tudom), de amióta nálam van, még nem kapott ilyen extrát, sőt, még gázszűrőt sem cseréltem, és sanszos, hogy még az eredeti van benne.

Nekem Ladába volt gáz , egyszer vittem szervizbe 1óra alatt megcsinálták a membrán cserét / felújítást/. Az összes piszkot leülepedett grafitszerű üledéket bennehagyták. Mindezt kb 15 évvel ezelőtt potom 13000-ft-ért. Hazamentem és kezdtem mindent elölről.

Megnézed milyen típusú, veszel hozzá javítókészletet egy gázautó szervizben, és egy szűrőt a gázkapcsolóba. Ebben az egységcsomagban benne van minden amit cserélni kell. Továbbá 0.5 L szintetikus hígító vagy mosóbenzin, egy pár gumikesztyű, ecset a tisztításhoz. A kesztyűt el ne felejtsd felvenni mert a gázba levő szagosítót nem tudod lemosni a kezedről jó pár napig.

A reduktort kiszereled , szétszeded, nem árt sorba rakni az alkatrészeket az első szétszedésnél. Ezután szépen lemosod az összes piszkot mindenről,70.000 után már lesz mit. Megvárod még teljesen megszárad. Ez idő alatt kicseréled a gázkapcsolóba a szűrőt, természetesen ezt is kitisztítod. Ezután mindent vissza a helyére az új membránokat meg amit kell cserélni.

Nekem annyi változás volt, hogy jobban indult , kevesebb lett a fogyasztás rugalmasabban gyorsult. A felújító készletet 2009-ben 6000-Ft-ért vásároltam De ez egyszerű Lovato karburátoros motorhoz.

Link to comment
Megosztás:

Én is már várom a tavaszt mert akkor viszem takaríttatni meg beállítatni a gázt, elvileg 20.000km-erenként kellene benne szűrőt cserélni ill tisztítani a könyv szerint de szerintem mióta benne van kb60ezer km-er még nem csinált vele semmit az előző gazdi. Télre meg nem akarom megcsináltatni mert olvastam hogy akkor magasabb alapjáratra állítják.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a reduktor felújításos válaszokat. Az enyémben eléggé ritka rendszer van (Tartarini), vagy legalábbis nem sokat hallani róla. Majd rákérdezek a bácsgépker-nél, hátha tudnak hozzá felújító szettet hozatni.

---

Ezek szerint Debrecen lett az LPG-sek Mekkája? 169 Ft/liter, de egy kis kártyának köszönhetően lejön belőle 10%, ergo 159 Ft. Kérdés, hogy meddig. De már Ukrajnában is 120 Ft körül ugrál. A benzin 200, ezek köszönhetőek a magyar hufnak.

Szerk.: boccs, 169-10%=152 Ft. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a reduktor felújításos válaszokat. Az enyémben eléggé ritka rendszer van (Tartarini), vagy legalábbis nem sokat hallani róla. Majd rákérdezek a bácsgépker-nél, hátha tudnak hozzá felújító szettet hozatni.

---

Ezek szerint Debrecen lett az LPG-sek Mekkája? 169 Ft/liter, de egy kis kártyának köszönhetően lejön belőle 10%, ergo 159 Ft. Kérdés, hogy meddig. De már Ukrajnában is 120 Ft körül ugrál. A benzin 200, ezek köszönhetőek a magyar hufnak.

Ez az, hogy amikor először volt a lakhelyemen 192körül a gáz akkor volt Debrecenbe 150 ill azt olvastam... nahh mindegy a benzinhez képest még így is jó csak meglepődtem hogy hírtelen ennyit emeltek rajta. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez az, hogy amikor először volt a lakhelyemen 192körül a gáz akkor volt Debrecenbe 150 ill azt olvastam... nahh mindegy a benzinhez képest még így is jó csak meglepődtem hogy hírtelen ennyit emeltek rajta. :)

Sajnos valós a jelenség itt is, mivel 206huf volt és most hogy mentünk vásárolni, muszáj volt pár lityi benzin becsurgatni, mert ugye azzal indulok és már vagy két hete nem moccant a mutatóm :lol:

Mondom mielőtt a motor se moccan teszek bele pár lityit, és láttam hogy a gáz 214huf lett! Amíg a benzinnek literjét 352,6 hufért mérték

Így biztosan csak majd a kedves szomszédoknál ((ukránok)) tankolok majd, mert jövőhéten úgyis megyek haza végre!

Debrecenben a legolcsóbb 99%-ban a holtankoljak.hu adatai alapján. Sokszor van hogy végigléesem minden megyét amikor megyek hosszabb távon, hogy hol van útba a legolcsóbb hely:-)

No persze nem mintha a 82l-es tartály oly sokszor ürülne le :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a reduktor felújításos válaszokat. Az enyémben eléggé ritka rendszer van (Tartarini), vagy legalábbis nem sokat hallani róla. Majd rákérdezek a bácsgépker-nél, hátha tudnak hozzá felújító szettet hozatni.

---

Ezek szerint Debrecen lett az LPG-sek Mekkája? 169 Ft/liter, de egy kis kártyának köszönhetően lejön belőle 10%, ergo 159 Ft. Kérdés, hogy meddig. De már Ukrajnában is 120 Ft körül ugrál. A benzin 200, ezek köszönhetőek a magyar hufnak.

Nézz szét a neten, nem biztos , hogy meg kel rendelni azt a felújító szettet.

Link to comment
Megosztás:

Ha tudsz vmit, akkor ne tartsd magadban! :lol:

A Ladába belegyűrtem 380-ezer km-ert gázzal . Jó párszor cseréltem benne felújító szettet, és mindig felmentem Budapestre alkatrészér kb. 50 km. 9000-ft + az üzemanyag. Közben megismerkedtem a számítógéppel és a nettel, itt találtam rá, tőlünk 20 km-re is megkapom ugyan ezt 6000- ft-ért. Na ezért érdemes szétnézni egy kis időt rászánni böngészni a neten.

Link to comment
Megosztás:

Onnye a legutolsó fogyasztásom 8,2lett gázból... lehet nem tetszett neki az éjszakai furikázás 2x75km-ert éjszaka meg halnalban vissza 5 személlyel. Bár aki mögöttem tankolt F-es kombival kérdezte az enyém mennyit fogyaszt mondtam eddig 7,2-7,4-re jött ki. (akkor még nem tudtam a 8,2-es fogyit) mondta az övé simán benyalja a 10-litert gázból. Azért ahoz képest még jó vagyok! kopp...kopp...kopp. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Onnye a legutolsó fogyasztásom 8,2lett gázból... lehet nem tetszett neki az éjszakai furikázás 2x75km-ert éjszaka meg halnalban vissza 5 személlyel. Bár aki mögöttem tankolt F-es kombival kérdezte az enyém mennyit fogyaszt mondtam eddig 7,2-7,4-re jött ki. (akkor még nem tudtam a 8,2-es fogyit) mondta az övé simán benyalja a 10-litert gázból. Azért ahoz képest még jó vagyok! kopp...kopp...kopp. :lol:

Sajnos a nagyjából mutató szerint én is az utóbbihez fogok tartozni. De már fogalmam nincs mit lehet tenni a dolog érdekében hogy javuljon valójában...

Neked milyen rendszer van bent? Keverő, elektronika?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a nagyjából mutató szerint én is az utóbbihez fogok tartozni. De már fogalmam nincs mit lehet tenni a dolog érdekében hogy javuljon valójában...

Neked milyen rendszer van bent? Keverő, elektronika?

Na most jót kérdeztél mert fogalmam sincs. :lol: Lovato 1gombbal át lehet benzinre és ennyi meg elvileg 2000-es fordulatra van beállítva hogy átkapcsoljon gázra.

Link to comment
Megosztás:

Na most jót kérdeztél mert fogalmam sincs. :lol: Lovato 1gombbal át lehet benzinre és ennyi meg elvileg 2000-es fordulatra van beállítva hogy átkapcsoljon gázra.

Az elektronika a tűzfalra van vsz felfúrva azon biztosan van valami írás az érdekelne ha megnéznéd nekem.

A rendszert te szereltetted be vagy már így vetted?

Link to comment
Megosztás:

Az elektronika a tűzfalra van vsz felfúrva azon biztosan van valami írás az érdekelne ha megnéznéd nekem.

A rendszert te szereltetted be vagy már így vetted?

Ok igérem megnézem csak a héten nem használom az autót és eléggé rá vagy fagyva a jég a mocitetőre ahogy olvadt még jobban ráfagyott, de ha jobb idő lesz igérem megnézem.

Már így vettem.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Az elektronika a tűzfalra van vsz felfúrva azon biztosan van valami írás az érdekelne ha megnéznéd nekem.

A rendszert te szereltetted be vagy már így vetted?

Bocs hogy ilyen későn, de most jutottam csak fényképezőgéphez! :D

Elektronika

Bár fura hogy belül a led meg stb az Lovató meg a papírjába is az van ez meg mégis Zavoli.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sokat mondják a médiában az autógáz megtakarítást.Gondolkodtam én is rajt,hogy bele rakatnám.Szerintetek megéri foglalkozni vele?Tesómnak b-g-s teherautója van,nagyjából ismerem az üzemeltetési dolgait.Az ár viszont elbizonytalanított.

Hát ha sokat jársz, és nem szeretnél dízelre cserélni akkor szerintem egybehangzó igen! Még akkor is ha az itthoni gáz árakat néznem. Ha viszont ki tudsz járni pl. ukránba mint én akkor viszont nagyon megéri!

Nekem benzinnel 7 körül mozgott.

Most elektronika is benne van és elv minden jó, így télen 9nél áll meg. Ez valamivel fog lejjebb menni majd ha javul az idő olyan 8ra várhatólag.

Beszerelés Tasson javaslom, korrektek, gyorsak. Lehet nem a szomszédodba van, de megéri!

Én rokonnal rakattam be, átb@szott elektronikát kivette, és szarul is volt belőve... Így voltam kénytelen máshoz menni a családi vita elkerüléséhez, nekem +50ezer volt üzemanyaggal...

Novemberbe 145-öt mondott kompletten! Nem hiszem hogy sokat ment volna feljebb érdemes rákérdezni szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.