Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Campo


nagy istván

Recommended Posts

mindhárom kép fennt van.

mindjárt megnézem.

természetesen TEREPGUMIT szeretnék. <_<

mi az a Csergő?

és azt sem értem "de ami bontott kell..." azt jelentené, hogy a bontott cucc bizonytalan állagú és legtöbbször szar?

üdv

csergő egy opelre szakosodott alkatrészüzlet...elég nagy készlettel:http://www.csergoe.hu/

a bontott meg nem mindíg szar csak jól meg kell nézni.nyílván van amit nem érdemes bontóból venni.....(termosztát meg hasonlók)

ha ki tudod próbálni a bontott árút akkor kisebb a melléfogás esélye....

Link to comment
Megosztás:

400ért ránézésre szimpatikus nekem. Anno nézegettem én is campokat csak akkor drágábbak voltak leginkább. Volt olyan is amin belülről zárható a hajtás ugye ?

szerintem az enyém utáni széria kb 1998 v. 2000-től ezekben már szervokormány is van meg sok egyéb extra.

itt már bent az utastérben zárod össze a kerekeket. (?) nem tudom biztosan.. <_<

Link to comment
Megosztás:

SZIASZTOK

megint én vagyok újfennt...

most olyan kérdésem lenne, hogy használt-e már vki az ún. "gyorsmelegítő rendszert"?

egy gombbal kell kapcsolni az utastérben. ilyenkor nem keringeti a vizet? és többet eszik?

a kézikönyv nem ad kielégítő információt.

köszönöm

ákos

dikmá' hogy pereg ez a fórum!

amúgy lemértem a fogyasztást és 12 liter jött ki

pipa vagyok

Link to comment
Megosztás:

sok az ?

rengeteg, ahhoz a 7 -hez képest amiről mindenki ír a neten totalcar meg a többi

pedig 60-70 körül jártam és nem húzattam egyáltalán.

arra gondoltam lehet, hogy nem tud bemelegedni mert kb 6 km-t megyek aztán leállítom. ilyen messze lakom a várostól.

TEGNAP MEG ELAKADTAM VELE

lezártam elől a kerékagyakat mégis ledifferált ez, hogy lehet?

traktor húzott ki .../:

Link to comment
Megosztás:

szerintem az enyém utáni széria kb 1998 v. 2000-től ezekben már szervokormány is van meg sok egyéb extra.

itt már bent az utastérben zárod össze a kerekeket. (?) nem tudom biztosan.. :D

Szia Ákos!

Így van, kb. 98'-99'-től volt egy váltás és valóban azokban már szervó van, szebb a kaszni kívül és belül is és belülről lehet kapcsolni az összkereket.

Az enyém 99'-es évjárat és az már ilyen. 2 éve vettem 1,2 milla volt.

A fogyasztás eszméletlen sok amit írtál!!!!! Valami gixer lehet. Nekem még télen sem megy fel 8 fölé átlag 90 km/h sebességgel. Az átlag 7 l fogyasztás nem legenda, valóban annyi. Nem sokan hiszik el de mondjuk ez nem is érdekel.

A Tiéd már Isuzu motoros? Mert a régebbi szériában még előfordult Opel motor is, na az elég szar volt..

Nekem még nem sikerült elakadnom vele, pedig mint szintén méhész meglehetősen sokat járok terepen vele, igaz jó gumik vannak alatta, természetesen téli gumik!

Az első kerékagyakat nem lezártad, hanem csak bekapcsoltad az első hajtást, tudtommal nincs difizár a Campokban. Enyémben biztos nincs, ha jól emlékszem Lada Nívákban van ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Szia Ákos!

Így van, kb. 98'-99'-től volt egy váltás és valóban azokban már szervó van, szebb a kaszni kívül és belül is és belülről lehet kapcsolni az összkereket.

Az enyém 99'-es évjárat és az már ilyen. 2 éve vettem 1,2 milla volt.

A fogyasztás eszméletlen sok amit írtál!!!!! Valami gixer lehet. Nekem még télen sem megy fel 8 fölé átlag 90 km/h sebességgel. Az átlag 7 l fogyasztás nem legenda, valóban annyi. Nem sokan hiszik el de mondjuk ez nem is érdekel.

A Tiéd már Isuzu motoros? Mert a régebbi szériában még előfordult Opel motor is, na az elég szar volt..

Nekem még nem sikerült elakadnom vele, pedig mint szintén méhész meglehetősen sokat járok terepen vele, igaz jó gumik vannak alatta, természetesen téli gumik!

Az első kerékagyakat nem lezártad, hanem csak bekapcsoltad az első hajtást, tudtommal nincs difizár a Campokban. Enyémben biztos nincs, ha jól emlékszem Lada Nívákban van ilyen.

VÉGRE KOLLÉGA..

két váltókar van az utastérben a kisebbiken 2h 4h 4l állások kapcsolhatók, vmint a kerékagyakat össze lehet zárni ha az ember kiszáll és manuál

öszzezártam és ledifferált :D

ma sárban tolattam volna és addig nem tudtam kijönni hiába 4h ill 4l amíg össze nem zártam az első agyakat ezeknek free és lock állásuk van

ért. szer lock állásban zár

többet vártam volna

gumikat honnan vegyek szerinted.

jó körmös gumik kellenének.

danke

Link to comment
Megosztás:

VÉGRE KOLLÉGA..

két váltókar van az utastérben a kisebbiken 2h 4h 4l állások kapcsolhatók, vmint a kerékagyakat össze lehet zárni ha az ember kiszáll és manuál

öszzezártam és ledifferált :lol:

ma sárban tolattam volna és addig nem tudtam kijönni hiába 4h ill 4l amíg össze nem zártam az első agyakat ezeknek free és lock állásuk van

ért. szer lock állásban zár

többet vártam volna

gumikat honnan vegyek szerinted.

jó körmös gumik kellenének.

danke

ja isuzu motoros

és van benne egy kapcsoló ami a motor hidegjárati idejét csökkentené? vagy mi erről mit tudsz?

méheid hogy telelnek? nekem három szép erős tegnapelőttre kiment :D

fiasuk nem volt sztem elanyátlanodtak, felették a mézet aztán helló. szomorú

Link to comment
Megosztás:

gumikat honnan vegyek szerinted.

jó körmös gumik kellenének.

danke

ha sok pénzed van akkor BFG MT :

BFG-MT-KM-Web.jpg

ha nincs sok akkor PUMA -am a yokohama geolandar mintázata futózva. nekem ilyen volt és imádtam :D :

marix-puma.jpg

de ezekkel az aszfalt használat kényelmetlenebb...főleg a pumával. Tapadás csökken, komfort csökken, fogagysztás nő, 80 felett búg és persze jobban kopik.

Link to comment
Megosztás:

ha sok pénzed van akkor BFG MT :

http://www.hummerproducts.com/BFG-MT-KM-Web.jpg

ha nincs sok akkor PUMA -am a yokohama geolandar mintázata futózva. nekem ilyen volt és imádtam :D :

http://www.4muddyfeet.com/shop/images/marix-puma.jpg

KÉPPEL NEM IDÉZÜNK!!!!

de ezekkel az aszfalt használat kényelmetlenebb...főleg a pumával. Tapadás csökken, komfort csökken, fogagysztás nő, 80 felett búg és persze jobban kopik.

köszönöm szépen az infót! mennyibe kerül a puma / yokohama ?

nemtaláltam ilyet én

Link to comment
Megosztás:

köszönöm szépen az infót! mennyibe kerül a puma / yokohama ?

nemtaláltam ilyet én

A Puma, vagy kobra vagy nem tudom milyen néven árulják még sztem 30 körül van / db, de ez faltól falig futózott gumi.(nem látszik mint a felületfutózotton)

Én a Lariva Kft-nél vettem anno, itt van opelclubbos kedvezmény is EDC kártyával. A Ficsór-nál is érdemes körülnézni.

Volt nekem még Italia 4x4 Terrain is, de ezt nem szerettem mert nagyon hamar kirepedezett, pedig 80nál gyorsabban nem mentem vele- sztem ők gyártják a puma mintázatot kobra néven :D

i4_terra.jpg

Amúgy ami nagyon jó még az a Simex/Kaiman minta, de ez inkább már verseny célra :lol:

i4_kaima.jpg

Attól függ hogy használod az autót. Ezek sárgumik, aszfalton nagy kompromisszummal. Hány %ban mész aszfalton és mennyit terepen, milyen a föld ahol jársz,- pl Pest megye homok inkább kissebb dagonyával míg Somogy sártenger :D Vannak ugynevezett AT-s gumik is ami elvileg mindhova jó, gyakorlatban meg sehova :) Ebből nekem Goodyear Wrangler volt ami sárban semmit nem ért :

1384.jpg

Viszont a Bridgestone Dueler AT egész jól bizonyít a vitarán amihez néha van szerencsém

126362_bridgestone_dueler_at_d694_and_d694lt.jpg

Kicsit elkalandoztam, nem értek én ehhez csak sok fórumon olvastam tapasztalatokat és van olyan ami nekem is volt. Amit mindehol dícsérnek az a BFGoodRich MT

Link to comment
Megosztás:

[qu

köszönöm ELNÖK ÚR

UTÁNANÉZEK

persze sok olyan lenne, hogy 180 km aszfalt 5 km terep de az olyan terep, hogy sárban hegynek fel méheket vontatva pl.

nagy körmös gumik kellenének nem feltétlenül újak.

gondolkodom abban is, hogy acélfelniket is kéne venni és akkor tunám cserélni

mit jelent az opel kedvezmény? :D

üdv

ákos

Link to comment
Megosztás:

[qu

köszönöm ELNÖK ÚR

UTÁNANÉZEK

persze sok olyan lenne, hogy 180 km aszfalt 5 km terep de az olyan terep, hogy sárban hegynek fel méheket vontatva pl.

nagy körmös gumik kellenének nem feltétlenül újak.

gondolkodom abban is, hogy acélfelniket is kéne venni és akkor tunám cserélni

mit jelent az opel kedvezmény? :D

üdv

ákos

Ebben az esetben egondolkoznék egy sima AT-s gumin ami ugye határeset de mégsem aszfalt, és amikor megrakva vontatsz akkor lánc a kerékre. Itt mondjuk figyelni kell hogy ne törjön a hajtás :lol: Ismertem egy erdészt ő még az uazra meg a gazra is láncot tett :D

Ha cserélgetni akarod - akár csak 2-t is - akkor érdemes megnézi a Pápai gumikat is. Nagyon sok jó minta van, olcsó de felületfutózott, közúton sem lehet(ne) használni, én ott nem is merném :)

Talán 10% körül volt a kedvezmény...Itt van az edc kártya oldala, ilyen jár az opelklub tagsághoz.

Link to comment
Megosztás:

üdv Mindenkinek ! Új tag vagyok itt a Fórumon , most találtalak meg benneteket . Régóta keresek Campoval foglakozó társaságot , ahol meg lehet vitatni a kisebb-nagyobb problémákat . Nekem 4 éve van meg a 2,5D hosszúfülkés , nem terepes jószág , és mondhatom nem bántam meg eddig . Főleg a kertbe járáshoz vettem meg , leselejtezés előtti állapotban .Céges autó volt . Némi rohadás ( plató , hátsó vázrész ) , és fékjavítás után kb70.000km futás után is azt mondom , ez kellett nekem . Most 380e Km van benne , olajat nem eszi , 6-6,5l a fogyasztása 90-100 utazóval . A motorhoz még nem volt hozzányúlva .

Egyetlen gondom van vele , hogy nem találok javítási könyvet hozzá . valamint elektromos és pneumatikus rajzot . Vannak olyan funkciók , amik nem működnek rajta -pl. kézi gáz (?) , egy tekerentyű az ablakfűtés mellett , nem tudom hogy miért nem működik , van rajta kipufogó fék , az sem dolgozik . Ezeket szeretném megjavítani , szervízbe nem viszem , annyi jót hallok róluk .

Tud-e valaki segíteni ezekben a témákban , főleg szakirodalommal ? Nem probléma a német , vagy angol nyelv sem .

Nekem az eredeti ISUZU-s kezelési utasításom megvan , és van egy , amit az OPEL adott ki . Ha valakinek kell , beskennelem , és elküldöm email-ben .

Várom hozzászólásaitokat , üdv , Karcsi

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az infókat!

láncot sárban is lehet használni? azt mondta vki, hogy nem ..

mit jelent az , hogy vigyázzak a hajtás ne törjön?

az ,hogy felületfutózott = újrafutózott?

a pápait már néztem.. jó drágák ezek a gumik

szia

ákos

Szokták használni csak vigyázni kell mert nagyon nagyot fog. Ezért tud eltörni a hajtás is pl féltengely. Ha esetleg meg kipörög és szakad a lánc akkor meg szétver mindent. Van aki szereti van aki ellenzi, az biztos hogy nem az igazi :D

Van a felületfutózott gumi azon látod hogy hol lett rásütve az új réteg. Van a faltól falig futózott, itt nem látod hogy hol lett sütve, olyan mint egy normál gumi.

Link to comment
Megosztás:

üdv Mindenkinek ! Új tag vagyok itt a Fórumon , most találtalak meg benneteket . Régóta keresek Campoval foglakozó társaságot , ahol meg lehet vitatni a kisebb-nagyobb problémákat . Nekem 4 éve van meg a 2,5D hosszúfülkés , nem terepes jószág , és mondhatom nem bántam meg eddig . Főleg a kertbe járáshoz vettem meg , leselejtezés előtti állapotban .Céges autó volt . Némi rohadás ( plató , hátsó vázrész ) , és fékjavítás után kb70.000km futás után is azt mondom , ez kellett nekem . Most 380e Km van benne , olajat nem eszi , 6-6,5l a fogyasztása 90-100 utazóval . A motorhoz még nem volt hozzányúlva .

Egyetlen gondom van vele , hogy nem találok javítási könyvet hozzá . valamint elektromos és pneumatikus rajzot . Vannak olyan funkciók , amik nem működnek rajta -pl. kézi gáz (?) , egy tekerentyű az ablakfűtés mellett , nem tudom hogy miért nem működik , van rajta kipufogó fék , az sem dolgozik . Ezeket szeretném megjavítani , szervízbe nem viszem , annyi jót hallok róluk .

Tud-e valaki segíteni ezekben a témákban , főleg szakirodalommal ? Nem probléma a német , vagy angol nyelv sem .

Nekem az eredeti ISUZU-s kezelési utasításom megvan , és van egy , amit az OPEL adott ki . Ha valakinek kell , beskennelem , és elküldöm email-ben .

Várom hozzászólásaitokat , üdv , Karcsi

hi

én szintén zöldfülű

mi az a kipufogó fék?

neked milyen a kuplung rövid az útja úgy értem? az enyémet kicsit durvának érzem . mintha alig lenne holtjátéka 2-be erővel kell betenni meg adni kell neki egy gázfröccsöt és amikor esik vissza a fordulat akkor veszi be könnyen.

egy olyan könyvem van ami: OPEL/ VAUXHALL FRONTERA címmel angol nyelven íródott...

sztem a kézigáznál bowden szakadás lehet..

szia

ákos

Link to comment
Megosztás:

hi

én szintén zöldfülű

mi az a kipufogó fék?

neked milyen a kuplung rövid az útja úgy értem? az enyémet kicsit durvának érzem . mintha alig lenne holtjátéka 2-be erővel kell betenni meg adni kell neki egy gázfröccsöt és amikor esik vissza a fordulat akkor veszi be könnyen.

egy olyan könyvem van ami: OPEL/ VAUXHALL FRONTERA címmel angol nyelven íródott...

sztem a kézigáznál bowden szakadás lehet..

szia

ákos

Szia Ákos !

A kipufogó fék ( régen a buszokon BUBÓ-nak hívták ) egy olyan szerkezet , ami motorfék üzemben egy bizomyos fordulatszám felett elzárja a kipufogó torkot , a cső előtt .Magyarul megfojtja a motort , addig amíg zárva van . Az elzárást vákumszeleppel oldja meg . Helyileg a kipufogó torkon található , egy nagy pneumatikus szelep . Ha jól működik , alig kell fékezni , ha ésszel használja az ember , lejtőn meg kimondottan kíméli a fékeket .

A kuplungom kb. 2 cm után kezd el kiemelni ,a 2/3útnál már teljesen kiemel . Hála Istennek nincs vele gond . Símán lehet kapcsolni oda-vissza , gázfrőccs nélkül . A kuplungod nem levegős , azért nem emel ki rendesen ?

A könyvedben van kapcsolási rajz ?

Kézi gáznál nálam csak a tekerentyűt látom , bowdent nem találok . Hova van bekötve a bowden vége ?

Üdv , Karcsi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.