Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Jó. Tegyük fel, hogy fizeted a lakás törlesztő részletet, a Subaru törlesztő részletet, a rezsit, a renzsót :) , kötelezőt, casco-t + benzin, szervíz, emellett élni kéne :arrow: kaja, pia, ruha...hadd ne soroljam.

Másrészt, pedig az Impreza nem egy "munkaautó" szerintem nem arra való, hogy dugóba, bevásárolni, munkába menj vele nap mint nap... :roll:

Na dereng :?: :idea: :wink:

Link to comment
Megosztás:

Jó. Tegyük fel, hogy fizeted a lakás törlesztő részletet, a Subaru törlesztő részletet, a rezsit, a renzsót :) , kötelezőt, casco-t + benzin, szervíz, emellett élni kéne :arrow: kaja, pia, ruha...hadd ne soroljam.

Másrészt, pedig az Impreza nem egy "munkaautó" szerintem nem arra való, hogy dugóba, bevásárolni, munkába menj vele nap mint nap... :roll:

Na dereng :?: :idea: :wink:

Lakásra nem fizetek, csak a kocsira fizetnék. Most is fenntertod a kocsidat (kötelező+benya+szerelések stb)

Igen Emellett még élni kell, de hát aki jól keres 8)

Szerintem sem arra való, hogy dugóban állj vele, sőt megkockáztatom, hogy a gsi sem arra való, hogy a dugóban 1-et váltsak.

Most sem járok minden nap kocsival a dugó miatt, tömeggel egyszerűbb gyorsabb stb. Így a helyzet ua. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elolvasod amit írok vagy nem érteni magyar nyelv?

Nem engem kell meg győzni arról, hogy drága autó drága fentartási költség! TELJESEN TISZTÁBAN VAGYOK EZZEL!

A Renzsi cica meg tele van lével (havi 500nettó) ő megteheti!

Pénzügyekről nem kellene beszélni! Egyébként jó lenne ha ennyi lenne, de sajna nem :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Édes drága aranybogár virágszál hol nézetted meg a lambdaszondát és köll fizetni azé ho mögnézik hugy fut az amplitúdó?

A lambdaszondát a szerelőm nézte meg Szeles Gabi, magáért a vizsgálatért tőlem nem kért zsetont. MAikor ment zöldkártyára a kocs akkor fizettem egyben. De, ha tudsz tecet szerezni akkor azzal is ki lehet mutatni. Sztrádában is rádugják neked pár 1000 Ft-ért.

Link to comment
Megosztás:

A c20 XE nagyobb sűritéssel dolgozik, asszem 11 körül gyárilag (holnapra megnézem pontosan az opelkönyvben). Olyan 8-9 alatti komressziónál már erőteljesen haldoklófélben lévő mocikáról beszélhetünk ha még beindul. 8)

Ha olajat nem kajál csere után (mert hát előző tulajka kitudja milyen RESTORE adalékot zuttyintott beléje mielőtt eladta) és pöcc röff akkor még valszeg jó lehet..

Link to comment
Megosztás:

Ha többletfogyi van akkó először is a légszűrő állapotát vizsgálnám + szemrevételezés alapján. :idea:

Ha a lambdaszonda kezd behalni (én is erre tippelek), egy diagnosztika segitségével könnyen megállapitható a dolog, a kezdeti stádiumban kibontakozó hibát nem szokta jelezni a motorvezérlő comp. :mrgreen:

Link to comment
Megosztás:

Agressor!

Szal tavasszal nyomjunk egy White Sector-os Ringet? :)

Szuromi bácsi éppen az új hegerfejemet reszelgeti, miközben

Kurgyis a rövid szívósort alakítja, és ezen felül egy rövidebb váltót

is próbálok jelenleg leüzletelni... Aztán már csak rá kell dobni az

új 57-es rendszert...

Lehet hogy összeáll a GSi-verő 1.6 tavaszra?! :lol:))

Link to comment
Megosztás:

Legjobb kereset bedugja nyom egy gombot azt jóvan!

hmmmm....

Tomi, azért ez nem ilyen eccerü! Én is kurvasokszor hallom, hogy 'jaaa, ennyit én is meg tudtam volna csinálni' meg 'jaaa, ez nem is olyan nagy dolog' és hasonlókat. Te nem azt fizeted meg, hogy rádugja a kis bizbazát hanem azt, hogy neki van olyan kis bizbaza és tudja hová dugni!

mellesleg utálom ha ilyen megjegyzéseket tesznek a munkámra az informatikai analfabéták, mert ők kivülről ló######t sem tudnak, csak anniyt lát, hogy jött a szakember és ripsz-ropsz csodát tett :x :x :x

Gondolom a szerelök nevében is beszélhetek, bár nem vagyunk kollégák :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ha pl ott cseréltetem ki az alkatrészt akkor nekem ne számoljon fel pénz azért mert rádugja a műszerét keressen pénzt az alkatrészen vagy annak a munkadíjján! Érted az elvet vevő centrikusság megnézem neki ingyen és utána úgy is hozzám hozza javíttatni mert jófej voltam vele! Ha pedig

lehúzom akkor rossz szájízzel távozik és keres mást! Egyébként ez nem olyan hibamegállapítás amihez több órát kell a kocsiban bújkálni mire meg lesz!

Link to comment
Megosztás:

C20ne mocikám van, Bosch Motronic vezérlő elektronikával. Azokhoz szólok akik ugyanezzel az erőforrással rendelkeznek.

Csak egy kis trükk hogy hogyan lehet kikerülni a szakszervizes hibakiolvasást ha valamiért kigyullad a check engine kontrolllámpa.

A szerviz csak egyetlen drótot dug rá a diag. csaltlakozón az érintkezősorra (plusz egy 12V-ot az akksiról vesz még le) , ez elég a kiolvasáshoz. A csatin 4 érintkező van 2 alul, 2 felül sréhen egymással szemben. :shock:

..na szóval annyit kell csak varázsolni, hogy ha szembe álltok a diag csatival az alsó 2 érintkezőt egy darab dróttal összekötitek

(vagy a KM602-es céleszközzel- ..gondolom ez úgy sincs senkinek), nem kell félni hogy tönkreteszitek, a diag. pólust kell ezzel tulajdonképpen a testhez zárni a comp ilyenkor hibakilovasást tesz lehetővé a motorjelzőlámpa segitségével. :idea: :!: :arrow:

Ha véletlenül a másik két érintkezőt kötitek össze az sem okoz problémát -csak az az alaphelyzet, inditható a motor, a kontrollámpa ég inditás után elalszik -feltéve hogy nincs hiba.

..na, ezután rá kél adni a gyújtást és ha a nem véletlenül a másik két érintkezőt kötöttétek össze akkor villogni kezd a mil lámpa.

Először 1 rövid felvill, majd 1mp szünet utána 2 rövid felvillanás.(..1...1.1..az egyesek felvillanásokat szimbolizálnak) Ezt 3szor ismétli kb. 2 másodperc szünettel (Igy:..1..1.1.....1..1.1.....1..1.1....) Ez a 12kód, azt jelenti hogy az elektronika diagnosztikai része renben van. Ha folyton a 12 kód ismétlődik akkor nincs hiba a vezérlő hibatárolójában (ettől még lehet hiba, csak a comp nem érzékeli)

Ha pedig a 12 hibakód után más villogássorozat következik, az jelzi a hiba kódját.

Nem tudom fejből mindet, de a lambdaszonda a 13-as. (3X ..1...1.1.1..)

Kapcsolódó szakirodalomban találtok hibakódtáblázatot de ha valakit érdekel irjon nyugodtan, nekem van.

Mellesleg egy tapasztalat részemről, hogy rengeteg féle lambdaszondát lehet kapni a kereskedelemben. Különböző motortipushoz más-más szonda kell elvileg, gyakorlatilag lehet hogy működik egyik a másikéval az viszont nem garantált hogy jól. :?:

Szóval ha a lambdaszonda kipukkadt, és venni akartok másikat csak gyárit vegyetek. És ha valaki azt kérdezi hogy hány vezetékes kell és nem a motorkód alapján rendeli a szondát azt nagyivben ajánlatos elkerülni. :shock:

Én univerzálisat vettem 15 ezerért, a gyári 30 valahány ezer lett volna, persze mivel spórol a magyar -az olcsóbbikat vettem, rá is basztam mert egyáltalán nem működött. Igaz hogy eredeti Bosch volt az is, de más volt a fejkiképzése, aki rámsózta utána meg nem hitte el hogy nem jó azzal az érvvel hogy ha 3 vezetékes akkor jónak kell lennie.. Most egy bontott gyári van benne (5 ezerért) ..ennyit a spórolásról.

Remélem tudjátok használni az infót 8) Háj..

Link to comment
Megosztás:

gsi.tomika!

Én tegnap renzsonak próbáltam elmagyarázni, hogy Subarura nem spórolni kell! :lol: De ma már nem mondhatok semmit, mert e-mailban megfenyegetett... :) :lol: :D

Redline!

Ha hozol annyi egyforma kék poharat, esküszöm kirakjuk, és még le is fényképezheted. :wink:

opel16v!

Rendicsek, legerősebb autó lévén vezetheted Te a konvojt, mind a ringre, mind az illegálisra! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Renzso!

Nyugi, még az sem biztos hogy összeáll... Sajnos a piszkos anyagiak még közbeszólhatnak.

De ha összeállt, szívesen kiállok bármely nem agyontuningolt GSi-vel, csak az összehasonlítás végett... :)

Opel16v!

Én nyugodt vagyok teljes mértékben. Bár alap gsi-t nem tudom, hogy fogsz-e találni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.