Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

A középkonzol kijelzőjét szeretném ledezni. Szétszedtem és sajnos a fényvezető műanyag sárga színe miatt a kék ledek csúnyán, tompábban világítanak és a színük sem a legszebb. Szeretném megkérdezni, hogy hol tudok hozzájutni egy ilyen fényvezető műanyaghoz mert rettentő bosszantó, hogy ennyire kifogott rajtam. Próbálkoztam plexit lecsiszolni de sajnos a kijelzőn átlátszanak a ledek. A fényereje színe stimmel csak sajnos a led formája kirajzolódik. Nem feltűnő aki először ül az autóban észre sem veszi de engem rettentően bosszant. Nem szeretem a fél megoldásokat.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

TamásV írta:
Sziasztok!

 

A középkonzol kijelzőjét szeretném ledezni. Szétszedtem és sajnos a fényvezető műanyag sárga színe miatt a kék ledek csúnyán, tompábban világítanak és a színük sem a legszebb. Szeretném megkérdezni, hogy hol tudok hozzájutni egy ilyen fényvezető műanyaghoz mert rettentő bosszantó, hogy ennyire kifogott rajtam. Próbálkoztam plexit lecsiszolni de sajnos a kijelzőn átlátszanak a ledek. A fényereje színe stimmel csak sajnos a led formája kirajzolódik. Nem feltűnő aki először ül az autóban észre sem veszi de engem rettentően bosszant. Nem szeretem a fél megoldásokat.

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

Módosítva : DarthVödör
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A középkonzol kijelzőjét szeretném ledezni. Szétszedtem és sajnos a fényvezető műanyag sárga színe miatt a kék ledek csúnyán, tompábban világítanak és a színük sem a legszebb. Szeretném megkérdezni, hogy hol tudok hozzájutni egy ilyen fényvezető műanyaghoz mert rettentő bosszantó, hogy ennyire kifogott rajtam. Próbálkoztam plexit lecsiszolni de sajnos a kijelzőn átlátszanak a ledek. A fényereje színe stimmel csak sajnos a led formája kirajzolódik. Nem feltűnő aki először ül az autóban észre sem veszi de engem rettentően bosszant. Nem szeretem a fél megoldásokat.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Ha esetleg még nem jöttél rá fogsz egy tejfehér színű műanyag kannát és akkora darabot vágsz ki amekkora kell. A szín is megmarad amilyet választottál,

és a fényt is szórja.

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg még nem jöttél rá fogsz egy tejfehér színű műanyag kannát és akkora darabot vágsz ki amekkora kell. A szín is megmarad amilyet választottál,

és a fényt is szórja.

Na ez k***a nagy ;)

Most konkrétan boros kannára gondoltál, mint amit Tokajon adnak??

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Kedves DarthVödör!

Először is fogadd elismerésem a munkásságodhoz!

A fűtéspanelhez tervezett nyákod fóliarajza nincs meg digitalizálva véletlen?

Km óra csoporthoz megvan már az ötleted? kár hogy azt a csúnya sárga fóliát oda is gazdagon rácsinálták....

Nézd meg a youtube csatornámon ezt, hátha több ötlet keveréke meghozza a sikert és letaszítja a plazma számlapot ;)

Youtube

Link to comment
Megosztás:

Kedves DarthVödör!

Először is fogadd elismerésem a munkásságodhoz!

A fűtéspanelhez tervezett nyákod fóliarajza nincs meg digitalizálva véletlen?

Km óra csoporthoz megvan már az ötleted? kár hogy azt a csúnya sárga fóliát oda is gazdagon rácsinálták....

Nézd meg a youtube csatornámon ezt, hátha több ötlet keveréke meghozza a sikert és letaszítja a plazma számlapot ;)

Youtube

Érdekes a kocsi, világít a belseje mint egy karácsonyfa, megnézném ezt sötétben milyen élvezet vezetni.

Link to comment
Megosztás:

Gonczgabi írta:
Kedves DarthVödör!

Először is fogadd elismerésem a munkásságodhoz!

A fűtéspanelhez tervezett nyákod fóliarajza nincs meg digitalizálva véletlen?

Km óra csoporthoz megvan már az ötleted? kár hogy azt a csúnya sárga fóliát oda is gazdagon rácsinálták....

Nézd meg a youtube csatornámon ezt, hátha több ötlet keveréke meghozza a sikert és letaszítja a plazma számlapot ;)

Youtube

 

Módosítva : DarthVödör
Link to comment
Megosztás:

Pont ezért "készül" az automatikus háttérvilágítás szabályozóm, ami, (fotó ellenállás) figyeli a külső fényviszonyokat.

És beavatkozik a szabályozásba. Persze, ha a potit feltekered, akkor a fénye is maxon lesz.

Ugyan nem ledezni akarok csak azt a pár rossz égőt szeretném kicserélni,amik

most nem világítják meg a szellőzési gombokat.Már minden csavart kiszedtem ,legalulról

a szivargyújtótól kezdve fenn a befúvórácsig ,de az a mocsok középkonzol csak

nem akar kijönni.Erre nincs egy jó leírásod?Te már biztos szétszedted párszor!

Link to comment
Megosztás:

Korzika írta:
Ugyan nem ledezni akarok csak azt a pár rossz égőt szeretném kicserélni,amik

most nem világítják meg a szellőzési gombokat.Már minden csavart kiszedtem ,legalulról

a szivargyújtótól kezdve fenn a befúvórácsig ,de az a mocsok középkonzol csak

nem akar kijönni.Erre nincs egy jó leírásod?Te már biztos szétszedted párszor!

 

Módosítva : DarthVödör
Link to comment
Megosztás:

Ha csak a fűtésbox nem világít (BEHR) a középső gombot húzd le, alatta van 1 db izzó.

Ha a kijelződ nem világít (vagy csak félig) akkor állj neki lebontani.

A teljes fűtéskonzol sötét.

Az lett volna a könnyebb eset,ha csak annyi,hogy a gombot lehúzva alatta

van az izzó,de ez sajnos nem az a fajta!Delphi ,ez macerásabb.

Szerintem eddig az volt a baj,hogy a keretet nem tudtam kivenni,anélkül

pedig nem megy.A többi csavar már rutinból megy. ;) Én az elakadásjelzőt

meg a befúvókat is kivettem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Kedves DarthVödör!

Én még új vagyok itt a fórumon. Van egy 2004-es 1.2-es Opel Astrám és nagyon érdekel ez a ledezéses dolog. Sokat nézelődtem már utána a neten. Ahogy látom te már elég profi vagy ebben ezért is kérem a segítségedet.

Kék színűre szeretném átledezni a műszereket. Megmondanád nekem hogy te honnan rendelted az smc ledeket és az ellenállásokat? Mikorra várható, hogy felteszed a km órát is amit csináltál?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.