Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

T Zsolti25!

Milyen olaj az a 5W-40-es?

"... olajsár ..."

Ez a dolga az olajszűrőnek.

"... belement ..."

A számlán, vagy a szemed előtt?

Castrol Edge 5W-40

Ott előttem töltötték bele, a szerelő ismerősöm.

Ha jól gondolom akkor nem kell aggódnom. Bocsi. Nem vagyok autószerelő.

Link to comment
Megosztás:

T Zsolti25!

"... jó ..."

Igen.

Könnyű a kisebbet ... lenézni. :icon11:

Ne haragudj, nagyon örülök a válaszaidnak, de számomra mind a két szó kétértelmű.

Vagy úgy értelmezem az idézőjelet, hogy szar, vagy csak az én idézetem.

Az igen pedig nem tudom mire írtad: kell valamit csinálni vagy téves riasztás. :omg:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

sziasztok! nem rég vásároltam egy h astra caravan z17dth motorral amiben elvileg 178000km van benne jelenleg. milyen olajat ajánlotok hozzá? eddig ahány embert kérdeztem annyiféle választ kaptam. volt aki 10w40et volt aki 5w30at ajánlott. esetleg pontos tipust és márkàt ha tudnàtok mondani.

válaszotokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! nem rég vásároltam egy h astra caravan z17dth motorral amiben elvileg 178000km van benne jelenleg. milyen olajat ajánlotok hozzá? eddig ahány embert kérdeztem annyiféle választ kaptam. volt aki 10w40et volt aki 5w30at ajánlott. esetleg pontos tipust és márkŕt ha tudnŕtok mondani.

válaszotokat előre is köszönöm.

GM Dexos2 5w30 de ha mást akarsz sokkal drágábban (tök feleslegesen) akkor olyan legyen amin a dexos2 előírás szerepel, ezeket az olajokat felsorolva a topik elején láthatod...http://www.kauffer.hu/index.php?page=details&prod=1112437&cat=129 ezen a linken megtalálod a GM olajat:)! Viszont legközelebb légyszives olvasgass kicsit vissza mikor kérdezel....:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy szakszerű-e az egy évvel ezelőtti olajcserénél megmaradt felhasználatlan kb 1l GM 5W30 motorolajat az idei olajcserénél az idén vásárolt ugyanolyan típusú motorolajjal keverve a motorba beleönteni.Mintha azt hallottam volna hogy az olaj ha nem használják akkor is "öregszik"?

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy szakszerű-e az egy évvel ezelőtti olajcserénél megmaradt felhasználatlan kb 1l GM 5W30 motorolajat az idei olajcserénél az idén vásárolt ugyanolyan típusú motorolajjal keverve a motorba beleönteni.Mintha azt hallottam volna hogy az olaj ha nem használják akkor is "öregszik"?

Üdv.

4-5 évig fel lehet használni ha visszazártad és árnyákos helyen tároltad (hivatalos álláspont, nem én találtam ki:)), nyugodtan összeöntheted, nekem is megmarad általában 1,5 liter, amit a következőnél elhasználok! :)

Link to comment
Megosztás:

4-5 évig fel lehet használni ha visszazártad és árnyákos helyen tároltad (hivatalos álláspont, nem én találtam ki:)), nyugodtan összeöntheted, nekem is megmarad általában 1,5 liter, amit a következőnél elhasználok! :)

Köszi,én is így fogok tenni!
Link to comment
Megosztás:

T Jómagam!

Motorszám

12MA9234-ig HU 612/2 x,

12MA9235-től HU 712/8 x a Mann Filter-től.

Motorszám

12MA9234-ig OB-62/85.0,

12MA9235-től OB-57/105.0 az Armafilttől.

Ez a két véglet, a kettő között van még

gyári minőségben:

Bosch, Hans-Pries, Knecht, Muller, Magnet Marelli, Filtron, Hengst, Corteco,

normál minőségben:

Ashika, Tecneco fm, Vasco, Alco, Japanparts, Nipparts, Wix, Fram, Purflux, Fiaam, Tecnocar.

És van gyári GM/Opel/Vauxhall/Fiat.

Amikor GM csomagolású terméket vásároltam, a hologramos csomagoláson belül, Hengst olajszűrő, Corteco pollen- és Filtron levegőszűrő jutott nekem.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

T Jómagam!

Motorszám

12MA9234-ig HU 612/2 x,

12MA9235-től HU 712/8 x a Mann Filter-től.

Motorszám

12MA9234-ig OB-62/85.0,

12MA9235-től OB-57/105.0 az Armafilttől.

Ez a két véglet, a kettő között van még

gyári minőségben:

Bosch, Hans-Pries, Knecht, Muller, Magnet Marelli, Filtron, Hengst, Corteco,

normál minőségben:

Ashika, Tecneco fm, Vasco, Alco, Japanparts, Nipparts, Wix, Fram, Purflux, Fiaam, Tecnocar.

És van gyári GM/Opel/Vauxhall/Fiat.

Amikor GM csomagolású terméket vásároltam, a hologramos csomagoláson belül, Hengst olajszűrő, Corteco pollen- és Filtron levegőszűrő jutott nekem.

Fordítva van a Mann-nál!

12MA9234-ig 712/8 x

12MA9235-től 612/2 x

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.