Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

Az 1.6T(xht) 7.2 l/ 100km. Hosszú autópálya, 5fő csomag, +130km/h. Ugyan ez város, körgyűrű felesben. A műszer nekem is hazudik lefelé. A valós érték számolva 4-5 dl többlet. A lényeg, messze nem az amit a katalógusban nyomnak, markating céllal. De szerintem aki ilyen teljesítményű motorral a fogyasztásra figyelve autózik, az rosszul választott konfigurációt. Egyszerűen nem lehet cammogva használni ezt a gépet, illetve nem is szabad. Egy terhelt benzines motornak nem 1500 1/min a normális fordulatszáma.

Link to comment
Megosztás:

Az 1.6T(xht) 7.2 l/ 100km. Hosszú autópálya, 5fő csomag, +130km/h. Ugyan ez város, körgyűrű felesben. A műszer nekem is hazudik lefelé. A valós érték számolva 4-5 dl többlet. A lényeg, messze nem az amit a katalógusban nyomnak, markating céllal. De szerintem aki ilyen teljesítményű motorral a fogyasztásra figyelve autózik, az rosszul választott konfigurációt. Egyszerűen nem lehet cammogva használni ezt a gépet, illetve nem is szabad. Egy terhelt benzines motornak nem 1500 1/min a normális fordulatszáma.

Az teljesen jó benzinestől. ;)

nekem a diesel rövid távokon van mikor majdnem 7l-t eszik. Az már sok. Igaz sokszor kell gyorsítani.

Link to comment
Megosztás:

Az 1.6T(xht) 7.2 l/ 100km. Hosszú autópálya, 5fő csomag, +130km/h. Ugyan ez város, körgyűrű felesben. A műszer nekem is hazudik lefelé. A valós érték számolva 4-5 dl többlet. A lényeg, messze nem az amit a katalógusban nyomnak, markating céllal. De szerintem aki ilyen teljesítményű motorral a fogyasztásra figyelve autózik, az rosszul választott konfigurációt. Egyszerűen nem lehet cammogva használni ezt a gépet, illetve nem is szabad. Egy terhelt benzines motornak nem 1500 1/min a normális fordulatszáma.

Az én motorkódomnál autópálya 130km/h 9l átlagosan. Nem egyedi eset. A SIDI motorok némileg takarékosabbak a hosszabb hatodik és a közvetlen befecskendezés miatt. Ellenben a gyári előírt oktánszám 98.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hajlamosak vagyunk becsapni magunkat a fogyasztás számításakor. A km órám a GPS szerint +7%-ot csal. De km táblák között mérve is ez a mért eredmény. A gumi 205/60X16 . A táblázat szerint csak +1% a különbség a nyári, gyári mérettől, ami az alap. Ezt figyelembe véve a fogyasztásmérő csúfosan csal. Arról nem beszélve, hogy így a sebességmérő csak tájékoztatást ad arról, hogy haladsz. Röhejesnek tartom ebben a digitális világban ezt a pontatlanságot.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Az én motorkódomnál autópálya 130km/h 9l átlagosan. Nem egyedi eset. A SIDI motorok némileg takarékosabbak a hosszabb hatodik és a közvetlen befecskendezés miatt. Ellenben a gyári előírt oktánszám 98.

többek közt ezért ütöm az asztalt a cégnél, de egyelőre nem engedik (!) h 98ast tankoljak bele, pedig kifizetném a különbözetet... (95-öst céges kártyára tankolhatok, minden egyebet nem)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Sziasztok!

Alakul a fogyasztásom.1.6T. 150-200 km/h tempóval autópályán 8 l. A 10 ezret átlépve fél literrel csökkent a fogyasztásom, ezt vegyes használatban mértem.

Tudunk olyan programról az ECU-ban (gyári beállítás), hogy a bejáratás alatt több üzemanyaggal dolgozika motor. Lsd. 10000 km, mert szinte azonnal jelentkezett a fogyi csökkenés, ahogy átléptem. A levegőszúrőben van plusz réteg (folytás).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Alakul a fogyasztásom.1.6T. 150-200 km/h tempóval autópályán 8 l. A 10 ezret átlépve fél literrel csökkent a fogyasztásom, ezt vegyes használatban mértem.

Tudunk olyan programról az ECU-ban (gyári beállítás), hogy a bejáratás alatt több üzemanyaggal dolgozika motor. Lsd. 10000 km, mert szinte azonnal jelentkezett a fogyi csökkenés, ahogy átléptem. A levegőszúrőben van plusz réteg (folytás).

Ennyi kell kb, hogy összekopjanak az alkatrészek egymással, így csökken a súrlódás és kevesebb lesz a fogyasztás, ez természetes dolog.

Link to comment
Megosztás:

Akkor pontosítok. A 10 ezret átlépve szinte azonnal jelentkezett a fogyasztás csökkenés, a pillanatnyi fogyi mérőn, és a műszeren is, látványosan. Minden átmenet nélkül .Előtte telitanknál kb. 850 km volt a megtehető út, a kövi tankoláskor kb 750km-re jött ki a megtett és megtehető összege. Ez a 10 ezret átlépve, 950 km lett a megtett és a megtehető km összege, a következő tankolásokkor. Nem véletlenül kérdeztem az ecu-ról.

A bejáratási időszak alatti surlódás miatt nem feltétlenül kell, hogy nagyobb legyen a fogyasztás. A fenti válaszokból következtetve fokozatosan kellene csökkenni a fogyinak. Személyes tapasztalataim nem igazolják ezt. Régebben nem egy "o" km-es autót járattam és nem volt tapasztalat, hogy nagyobb lett volna a fogyasztás a bejáratási időszakban. Annak ellenére, hogy dús üzemanyag beállítás volt a jellemző/kötelező.

Jelen esetben a drasztikus változást a gyári programban keresem. Erre várok cáfolatot, vagy megerősítést. Illetve mások bejáratási időszak tapasztalatait.

Link to comment
Megosztás:

Akkor pontosítok. A 10 ezret átlépve szinte azonnal jelentkezett a fogyasztás csökkenés, a pillanatnyi fogyi mérőn, és a műszeren is, látványosan. Minden átmenet nélkül .Előtte telitanknál kb. 850 km volt a megtehető út, a kövi tankoláskor kb 750km-re jött ki a megtett és megtehető összege. Ez a 10 ezret átlépve, 950 km lett a megtett és a megtehető km összege, a következő tankolásokkor. Nem véletlenül kérdeztem az ecu-ról.

A bejáratási időszak alatti surlódás miatt nem feltétlenül kell, hogy nagyobb legyen a fogyasztás. A fenti válaszokból következtetve fokozatosan kellene csökkenni a fogyinak. Személyes tapasztalataim nem igazolják ezt. Régebben nem egy "o" km-es autót járattam és nem volt tapasztalat, hogy nagyobb lett volna a fogyasztás a bejáratási időszakban. Annak ellenére, hogy dús üzemanyag beállítás volt a jellemző/kötelező.

Jelen esetben a drasztikus változást a gyári programban keresem. Erre várok cáfolatot, vagy megerősítést. Illetve mások bejáratási időszak tapasztalatait.

ma vagy holnap megnézek egy telitankot, mennyi ír ki rá. emlékeim szerint 850km-t, de nem vagyok benne biztos. az anyém már 25e környékén jár, nincs még 1 éves.a hirtelen váltást nem figyeltem meg, viszont ha a megtehető távolságot egyik napról a másikra változtatja, akkor az az ECU-ból jön

Link to comment
Megosztás:

amennyire figyeltem a megtehető táv a fogyasztástól függ.

ha az átlagos fogyasztásod lenullázod minden tankolásnál - nekem 8,0 l - akkor azzal fogszámolni a benne lévő üzemanyaghoz képest.

na nem állítod az átlag fogy mérőt alaphelyzetbe akkor az addig mért értékkel fog számolni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.