Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


busójárás

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek.

Van egy 2005-ös 1.9 cdt1 150 Le C Vectra-m ami az utóbbi időben 2000 és 2500-as fordulatszám között olyan hibát produkál, hogy a turbó csak szakaszosan megy lefúj valamint néha fullad is közben.

Tech 2 nem ír hibát. Egr és pillangószelep volt cserélve de továbbra is fennáll a hiba. A hiba nem mindig jelentkezik, illetve a kocsi megy mint az iramszarvas és a fogysztása sem nőtt, de idegesítő hogy nem tudom mi okozza.

Valkinek volt már ilyen hiba? Ötlet hogy mi okozhatja.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Van egy 2005-ös 1.9 cdt1 150 Le C Vectra-m ami az utóbbi időben 2000 és 2500-as fordulatszám között olyan hibát produkál, hogy a turbó csak szakaszosan megy lefúj valamint néha fullad is közben.

Tech 2 nem ír hibát. Egr és pillangószelep volt cserélve de továbbra is fennáll a hiba. A hiba nem mindig jelentkezik, illetve a kocsi megy mint az iramszarvas és a fogysztása sem nőtt, de idegesítő hogy nem tudom mi okozza.

Valkinek volt már ilyen hiba? Ötlet hogy mi okozhatja.

Előre is köszönöm a segítséget.

Annyi történt hogy az új EGR ki lett cserélve egy kölcsön kapott használt gyárira és megszűnt a hiba. Valakinek ötlet? Nem nagyon akarok még egy EGR-t venni úgy hogy nem tudom mi a hiba, az EGR okozhatja hogy a turbó alacsony fordulaton folyamatosan lefúj? Az a baj hogy nincs hibakód az EGR-t meg kb 1 hét mire cserélik nekem meg kell minden nap a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hibakódot olvastunk ki, sajnos a kódra nem emlékszem, de a szövege ez volt : levegő rendszer bypass szelep hiba.

Milyen szelep ez, tud valaki segíteni? Z19DTH a motor.

Másik : tud küldeni valaki hibakód táblázatot? Az autodiagnosztika.com-os link megvan, de ott nem találok meg mindent...

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

szawasztok egy 1,9cdti vektra 88kw 2005évjáratú vásároltam kb.1,5 éve semmi gondom nem volt úgye edáig és valamelyik nap reggeli gyújtáskor hopp nem alszik el az izzó gyertya indikátorja vagyis a jelző lámpája vagyis magyarán pislog :) :) de idézem voltam vele egy helyi szerviszbe leméretni az izzó gyertyákat mind a4 ockeyyy MI LEHET MOST????????????????

Link to comment
Megosztás:

szawasztok egy 1,9cdti vektra 88kw 2005évjáratú vásároltam kb.1,5 éve semmi gondom nem volt úgye edáig és valamelyik nap reggeli gyújtáskor hopp nem alszik el az izzó gyertya indikátorja vagyis a jelző lámpája vagyis magyarán pislog :devlish: :lol: de idézem voltam vele egy helyi szerviszbe leméretni az izzó gyertyákat mind a4 ockeyyy MI LEHET MOST????????????????

mért nem kérdezted meg őket?????? ha már ott voltál....

Link to comment
Megosztás:

mért nem kérdezted meg őket?????? ha már ott voltál....

hát épp az gond hogy semmi bajt nem mutat ki a comp.nem tudtak semmit mondani.

De az aútó tökéletesen megy semmit nem vettem észre hogy romlott volna Valamijen filter? vagy mi lehet? :devlish: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Olyan technikai kérdésem volna, hogy 2.2 DTi C vectrának (Y22DTR) a szívócső nyomásérzékelője a tartó lemezével együtt lóg a kábelen. Próbáltam keresni, hogy hova kell visszacsavarni, vagy helyezni, jelenleg a levegőszűrő doboz egyik tartó fülén csücsül! Valamint az érzékelő relét be kell dugni, csatlakoztatni valahova vagy csak simán a motortérben lévő nyomást érzékeli?

A segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
szawasztok egy 1,9cdti vektra 88kw 2005évjáratú vásároltam kb.1,5 éve semmi gondom nem volt úgye edáig és valamelyik nap reggeli gyújtáskor hopp nem alszik el az izzó gyertya indikátorja vagyis a jelző lámpája vagyis magyarán pislog :D ^_^ de idézem voltam vele egy helyi szerviszbe leméretni az izzó gyertyákat mind a4 ockeyyy MI LEHET MOST????????????????

Hali!

Dinamikusan formázni kell a részecskeszürőt. Hosszabb utazás kell neki. Ha nem megy úgy, akkor csere. De menni fog úgy. :P

Link to comment
Megosztás:

Nekem viszont semmi nem jelzi hogy mikor kell olajat cserélni. Van egyáltalán valami olajcsere jelző?

Másik kérdés: Sehogy nem tudom leszivni az üzemanyagot. Már vagy 2m csövet lenyomtam a torkán de semmi. Épphogy eléri. Hogy van ez? tud valaki valami robbantott ábrát?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van vkinek vmi ötlete vagy tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy minek a tünetei lehetnek a következők: üresben járó motornál vmi kis zaj ami a kuplung kinyomásával megszűnik.10ből 8szor első fokozatba kapcsoláskor megakadó váltókar.3as fokozatnál szintés akadás kb ugyanigy.

Kinyomócsapágyra gyanaxom.Lendkerék 2 éve lett cserélve.

Az autó: 2004/11 Vectra C 1.9 CDTI (120le) 130e km.

Előre is köszi a javaslatokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van vkinek vmi ötlete vagy tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy minek a tünetei lehetnek a következők: üresben járó motornál vmi kis zaj ami a kuplung kinyomásával megszűnik.10ből 8szor első fokozatba kapcsoláskor megakadó váltókar.3as fokozatnál szintés akadás kb ugyanigy.

Kinyomócsapágyra gyanaxom.Lendkerék 2 éve lett cserélve.

Az autó: 2004/11 Vectra C 1.9 CDTI (120le) 130e km.

Előre is köszi a javaslatokat.

Ha teljesen kinyomod szünik meg, vagy elég ha kicsit megterheled a kuplungot?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.