Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


busójárás

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Beírom ide is, hátha valaki végre érdemben reagál rá: adott egy 2.2 DTI Vectra 2003-as, keresek valakit aki az EGR szelepét ( remélem jól írtam ) ki tudná nekem takarítani aug. 25 és 28.-a között, természetesen juttatás ellenében. Előre is köszönettel!

Miért akarod kitakaritani. sose ertem azokat akik takaritgatjak mi vel lesz az jobb mit ér el vele az ember.

Nekem anno 260.000km alatt hozza nem nyultam és tökkéletes volt.

Link to comment
Megosztás:

Beírom ide is, hátha valaki végre érdemben reagál rá: adott egy 2.2 DTI Vectra 2003-as, keresek valakit aki az EGR szelepét ( remélem jól írtam ) ki tudná nekem takarítani aug. 25 és 28.-a között, természetesen juttatás ellenében. Előre is köszönettel!

Szia!

Egy kép jó lenne róla mert nem minden EGR-t lehet szétszedni és úgy elég nehéz lenne kipucolni.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Egy kép jó lenne róla mert nem minden EGR-t lehet szétszedni és úgy elég nehéz lenne kipucolni.

Szivesen csinálnék róla, ha tudnám mit kell keresnem ^_^

szerk: közben rákerestem az ebay-en, ez lesz az: EGR valve, 2.2 DTI

Miért akarod kitakaritani. sose ertem azokat akik takaritgatjak mi vel lesz az jobb mit ér el vele az ember.

Nekem anno 260.000km alatt hozza nem nyultam és tökkéletes volt.

Olyan hiba jelenséget produkál az autóm ami arra utal, hogy ez a bizbasz nem működik rendesen, legalábbis az öszeszedett( -vedett ) infóim alapján ennek a szelepnek a takarítása, cseréje általában megszüntette a hibát. Ezért :D Ha az autóm jól működne mint a Tied, nyilván eszem ágában sem lenne bármit javíttatni rajta.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!!

Egy fontos kérdésem lenne!

Autóvásárlás előtt állok és az lenne a kérdésem, hogy tudna-e nekem valaki segíteni, illetve tanácsot adni 1.9-s CDTI Vectrával kapcsolatban!

Az érdekelne, hogy megéri-e dízeles C-s Vectrát venni? Azért is kérdem, mert még sose volt dízel Vectrám, nem is vezettem és a vélemények is felemásak! ^_^ Már mindenképp a "ráncfelvarott" vagyis az újabb Vectra érdekelne és ilyenbe is fektetném a pénzt csak nem tudok dönteni!

Milyenek ezeknek a dízeleknek a motorjai, megbízhatóak-e, stb.

Akinek van dízel 1.9-s CDTI Vectrája írhatna egy kevés dolgot az autójáról, nagyon megköszönném!

További szép napot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Szivesen csinálnék róla, ha tudnám mit kell keresnem ^_^

szerk: közben rákerestem az ebay-en, ez lesz az: EGR valve, 2.2 DTI

Hát ezt bonyolultabb lenne leszedni mint az enyémet és ráadásúl nem is látom rajta hogy szét lehetne szedni jobban. De ha valami hibája lenne akkor egy hibakódnak kellene lenni, műszerfalon valami. Bár nem tudom, hogy ebbe a tipusba kijelzi-e vagy sem. Sorry. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet,hogy már unalmas a téma Z19dth motor.Hibakód P002-75.Végre találtam egy Szakembert aki nem csak a zsebét nyújtotta az évek alatt,hanem az eszét is.Kb. 5 Opel szakszervizben jártam eddig ahol csak a zsebemet lappasztották,de a hibát nem tudták megoldani,pedig az egyiknek majdnem sikerült/ha nem lett volna trehány/ -mennyi bosszankodástól és felesleges kiadástól mentett volna meg/kb 3kilo/.Na de nem akarok én regény irni le a kalappal Wesz kolléga elött,mindenkinek bátran ajánlom.Tegnap este hagytam nála az autómat,hogy péntek este megyek érte és mire az M3-ra kiértünk csörgött a telefonom,hogy kész az autó lehet érte menni.Innen is köszönöm Nekik!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Van egy 1.9 CDTI Vectram, 120 lovas GTS. Eddig nagyon meg vagyok elegedve vele, most mar 24e km-t raktam bele. Azt lehet mondani, hogy mar majdnem bekopott. Fogyasztas sokmindentol fugg, 5.6-6.1 kozott mozog. Az alacsonyabb fogyi kenyelmes, visszafogott stilus mellett erheto el, autopalya 120 korul klima nelkul, varosban sem lampatol lampaig, de azert kerulgetni sem kell. Palya (hegyek kozott is), 140, klima, 4 fo, csomagok vegig tempomattal es igy dobta ki a 6.1-et.

Tetszik a valto, jo hosszu a 6-os. 2000-nel megy 120-at. Hangosnak sem mondanam, hosszu utakra kivallo. Egyszer 1300 km-t nyomtam le egyedul, es siman birtam vegig. Megbizhatosaggal eddig semmi gond, de meg szinte uj, szoval ne is legyen vele :D Ahogy hallottam a 120 lovas jobban birja a strapat mint a 150-es. Menni ez is szepen megy, nekem nem hianyzik nagyon a tobb loero/nyomatek. Persze nem versenyauto.

Volt nalam 2 honapot egy 150 lovas kombi is (4e km-t mentem vele). Abban kb 40e km volt (csere autonak hasznaltak, szoval biztos kapott rendesen). Fogyasztas szinte ugyan az volt, persze azzal nehezebb visszafogott stilusban menni ;-) Van kulonbseg a ket motor kozott, eleg rendesen erezheto volt a +30 Le es a +40 Nm jotekony hatasa. Padlogazra ez mar rendesen tekergette a kormanyt, es minden fordualtrol jobban megindult.

Ahogy olvasgattam azert bonyolultabb szerkezet a 150 lovas, es tobb hibat is produkal. Szerintem ez azert nagyban fugg a hasznalattol. De aki eroseebbet vesz az azert jobban is szokta nyomni neki. Es ez a moci olyan, hogy kivanja is. Nehez volt vele a legalis hatarok kozott kozlekedni. Azert jo moka volt...

Mindket motor egesz szepen porog akar 4000 fole is. Pillanatok alatt el lehet erni a 160-180-at. Sokat igy nem utaztam veluk, de itt sem a motor hangosodott fel, hanem a szel meg a gumi.

Udv,

Tiibii

Üdv mindenkinek!!

Egy fontos kérdésem lenne!

Autóvásárlás előtt állok és az lenne a kérdésem, hogy tudna-e nekem valaki segíteni, illetve tanácsot adni 1.9-s CDTI Vectrával kapcsolatban!

Az érdekelne, hogy megéri-e dízeles C-s Vectrát venni? Azért is kérdem, mert még sose volt dízel Vectrám, nem is vezettem és a vélemények is felemásak! ^_^ Már mindenképp a "ráncfelvarott" vagyis az újabb Vectra érdekelne és ilyenbe is fektetném a pénzt csak nem tudok dönteni!

Milyenek ezeknek a dízeleknek a motorjai, megbízhatóak-e, stb.

Akinek van dízel 1.9-s CDTI Vectrája írhatna egy kevés dolgot az autójáról, nagyon megköszönném!

További szép napot mindenkinek!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

ziasztok!

2005-ös Vectrám van, Z19DT motorral.

Pár napja azt vettem észre, hogy normál tempó mellett, bemelegedett motorral, folyamatosan ingadozik a vízhőmérséklet, de csak 90 foktól lefelé. Olyan is volt, hogy autópályán, fél óra folyamatos 130 km/h után üresben gurultam egy kicsit, és leesett 70 fokra a mutató.

Szerintetek mi lehet ez: órahiba, termosztát-hiba vagy valami más? Egyáltalán, foglalkozzak vele?

Köszi

Beregnyei Miklós

Link to comment
Megosztás:

ziasztok!

2005-ös Vectrám van, Z19DT motorral.

Pár napja azt vettem észre, hogy normál tempó mellett, bemelegedett motorral, folyamatosan ingadozik a vízhőmérséklet, de csak 90 foktól lefelé. Olyan is volt, hogy autópályán, fél óra folyamatos 130 km/h után üresben gurultam egy kicsit, és leesett 70 fokra a mutató.

Szerintetek mi lehet ez: órahiba, termosztát-hiba vagy valami más? Egyáltalán, foglalkozzak vele?

Köszi

Beregnyei Miklós

Szerintem ha 130-nál üresben gurulsz akkor az normális ha lehül, mivel a motor alapjáraton ketyeg és nincs ami forralja a vizet.

Ugyhigy ez vagy nem hiba vagy rossz a példa.

Link to comment
Megosztás:

ziasztok!

2005-ös Vectrám van, Z19DT motorral.

Pár napja azt vettem észre, hogy normál tempó mellett, bemelegedett motorral, folyamatosan ingadozik a vízhőmérséklet, de csak 90 foktól lefelé. Olyan is volt, hogy autópályán, fél óra folyamatos 130 km/h után üresben gurultam egy kicsit, és leesett 70 fokra a mutató.

Szerintetek mi lehet ez: órahiba, termosztát-hiba vagy valami más? Egyáltalán, foglalkozzak vele?

Köszi

Beregnyei Miklós

termosztát csere lesz. ultra nagy szopás cserélni a tiedbe....

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Ugyan ez z19dth-nál! Alacsonyabb fordulaton ilyen csörgő, horkoló hang, olyan mintha valami lemez ütődne valamihez, és azon a fordulaton rezonál!

...ha valaki tudja a választ akkor engem is érdekelne.

Ezen kívül kirepedt a szívósortól jövő csövem. Turbó szívócső. Valaki aki cserélt ilyet, írjon egy kb árat, mert semmilyen oldalon nem találtam konkrétan ilyet.

...csak hogy mire számítsak hétfőn :o

Üdv: Bandi

Link to comment
Megosztás:

Nekem csörgő hang nincs, csak ilyen horkoló hang! De az is csak minimális ideig! Alapjáraton minden oké, de 3-es, 4-esba jön elő leginkább

Ugyan ez z19dth-nál! Alacsonyabb fordulaton ilyen csörgő, horkoló hang, olyan mintha valami lemez ütődne valamihez, és azon a fordulaton rezonál!

...ha valaki tudja a választ akkor engem is érdekelne.

Ezen kívül kirepedt a szívósortól jövő csövem. Turbó szívócső. Valaki aki cserélt ilyet, írjon egy kb árat, mert semmilyen oldalon nem találtam konkrétan ilyet.

...csak hogy mire számítsak hétfőn :o

Üdv: Bandi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.