Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag


forumadmin

Recommended Posts

6 órája, HA5MI írta:

 Nagyon remelem, hogy nem az ECU csatiba kell belekotni, hanem valameddig elmegy a kabel itt is...

Ebben ne bízz! G Astránál előfordult minden. Nekem pl. az ECU és a kábelköteg között volt egy csatlakozó. A csatlakozóig nem volt meg minden vezeték, viszont a csatlakozó után az ECU összes pinje be volt kötve. Volt akinek minden vezetéket be kellett húzni. Nem egyszerű-

A multi kormányról annyit, hogy most vettem egy multi bőrkormányt multis légzsákátvezetővel. Úton van. Ha sikerült beaplikálni majd megírom a fejleményeket.

G Astránál ezt is megcsináltam, remélem itt sem lesz semmi buktató.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, gezoli said:

Ebben ne bízz! G Astránál előfordult minden. Nekem pl. az ECU és a kábelköteg között volt egy csatlakozó. A csatlakozóig nem volt meg minden vezeték, viszont a csatlakozó után az ECU összes pinje be volt kötve. Volt akinek minden vezetéket be kellett húzni. Nem egyszerű-

A multi kormányról annyit, hogy most vettem egy multi bőrkormányt multis légzsákátvezetővel. Úton van. Ha sikerült beaplikálni majd megírom a fejleményeket.

G Astránál ezt is megcsináltam, remélem itt sem lesz semmi buktató.

Nekem is uton van a multis atvezeto, csak auto hijan nem tudok erte menni :/
Nekem amugy Combo C-m van, nem Astra. Az ECU csatlakozoban bizony sok pin nincs benne, ugyhogy akkor pint is szereznem kell parat. Meg ha csak egy is kell, valoszinuleg elsore nem fog sikerulni jol beletenni, mert a Murphy... :D

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 09. 16. at 21:25, HA5MI írta:

Nekem is uton van a multis atvezeto, csak auto hijan nem tudok erte menni :/
Nekem amugy Combo C-m van, nem Astra. Az ECU csatlakozoban bizony sok pin nincs benne, ugyhogy akkor pint is szereznem kell parat. Meg ha csak egy is kell, valoszinuleg elsore nem fog sikerulni jol beletenni, mert a Murphy... :D

Nekem volt G Astrám. Abba beraktam a tempomatot.

Link to comment
Megosztás:

Megjott a sajat OP-COM, holnap elvileg a csere ECU is. De egyszeruen nem talalok pontos leirast, hogy mit hova kell bedrotoznom a comboban. Valaki tett mar Z17DTH-s motorosba? A sok leiras utan mar azt sem tudom biztosan, hogy az ECU csatlakozoba kellene kotnom, vagy a komfort modulba (ha ez a neve).

Link to comment
Megosztás:

Legyszi segitsetek!

Megvan az ECU, megy a kocsi ujra. Az OP-COM-mal bekapcsoltam a tempomatot, a fek es a kuplung erzekelo mukodik is. A tempomatos indexkar bent, de a 4. szal vezetekhez, meg minden mashoz is szereztem bontott csatlakozokat. Az index karhoz be is tettem az utolso szalat, de fogalmam sincs, hova kell kotni. Annyit mar sikerult kideriteni, hogy nalam nem az ECU-ra kell, hanem a bizti tablas dobozban valahova. Ha barki tud konkret informaciot adni errol a vezetekrol, nagyon halas lennek.

Link to comment
Megosztás:

Megoldottam a tempomatot, leirom hogy masnak is konnyebb legyen: (2005-os Combo C, Z17DTH motorkoddal)

A BCM 2-es pinjere kell kotni a tempomat indexkar 4. tuskejet, ami kiepitetlen esetben hianyzik, a BCM pinnel egyutt. Ezeket ovatosan sikerult bontani, es teljesen szakszeruen beepiteni. Beforrasztottam a tempomat ledet is az oracsoportba, szuperul mukodik minden! :)

A programozas reszeben ez a video segitett, az itt lathato kabelezes koszono viszonyban sem volt a corsameval :)

Ha mar arra jartam, bekapcsoltam egy halom extrat, mint pl. a hazakisero feny, meg a dupla ajtonyitas (eloszor csak a vezeto oldalit nyitja)

Maradtak pinjeim, ha valakinek kellene, Bp-n megtalal!

Módosítva : HA5MI
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
On 2020. 05. 29. at 20:12, tgabika76 írta:

Elvileg a 8-as pin kell neked, ahogy ezen az ábrán is látszik: 

z14xep_kiosztas.jpg

Szia kuplungpedál jel erre megy.

Teszteltem aktív/inaktív. Esetleg kormánykapcsoló bekötését is meg tudnád nézni nekem, hogy melyik ECU pin? 

 

Köszönettel jamies

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 09. 22. at 16:46, HA5MI írta:

Megoldottam a tempomatot, leirom hogy masnak is konnyebb legyen: (2005-os Combo C, Z17DTH motorkoddal)

A BCM 2-es pinjere kell kotni a tempomat indexkar 4. tuskejet, ami kiepitetlen esetben hianyzik, a BCM pinnel egyutt. Ezeket ovatosan sikerult bontani, es teljesen szakszeruen beepiteni. Beforrasztottam a tempomat ledet is az oracsoportba, szuperul mukodik minden! :)

A programozas reszeben ez a video segitett, az itt lathato kabelezes koszono viszonyban sem volt a corsameval :)

Ha mar arra jartam, bekapcsoltam egy halom extrat, mint pl. a hazakisero feny, meg a dupla ajtonyitas (eloszor csak a vezeto oldalit nyitja)

Maradtak pinjeim, ha valakinek kellene, Bp-n megtalal!

Szia, hasonló a problémám. Esetleg tudnál segíteni hol találom a BCM modult . 

Netán az esőcsatornában? 

Meg vannak szamozva pinek? 

Az én combom Z14XEP. 

Köszi

Üdv

Módosítva : astra 1.2
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.