Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

On 2020. 10. 12. at 22:48, rolandgyorgy írta:

Sziasztok! Van egy 1,6-os Z16XER motoros, benzines astram. Nemrég elkezdett kelepeni, kerregni. Hol halkabban hol egész hangosan... Főleg állásnál, alacsony fordulatnal csinalja. Vezerles csere be van tervezve. Mi lehet a baj? Köszi előre is. 

Okokserekek. 
https://cromax.hu/vezermutengely_bordaskerek_opel_41921 
Ez a kipuf oldali. Értelem szerűen van szívó oldali valamint 2 db szolenoid szelep is van amit ilyenkor érdemes cserélni. Ezek a motor elején, és hátulján vannak felül a vez kerekek közelébe. 
https://cromax.hu/vezerles_allito_magnesszelep_opel_1_6_1_8_34672 
És ezekből csak inát szabad venni. 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 10. 12. at 22:48, rolandgyorgy írta:

Sziasztok! Van egy 1,6-os Z16XER motoros, benzines astram. Nemrég elkezdett kelepeni, kerregni. Hol halkabban hol egész hangosan... Főleg állásnál, alacsony fordulatnal csinalja. Vezerles csere be van tervezve. Mi lehet a baj? Köszi előre is. 

Hali.Ha vezérlés csere be van tervezve akkor minden kiderül.Mivel ez a motor szíjas igy a lánc kelepelés kizárva.Szansos viszont az okoskerék hibája.

  • Szomorú 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Kispotter írta:

Okokserekek. 
https://cromax.hu/vezermutengely_bordaskerek_opel_41921 
Ez a kipuf oldali. Értelem szerűen van szívó oldali valamint 2 db szolenoid szelep is van amit ilyenkor érdemes cserélni. Ezek a motor elején, és hátulján vannak felül a vez kerekek közelébe. 
https://cromax.hu/vezerles_allito_magnesszelep_opel_1_6_1_8_34672 
És ezekből csak inát szabad venni. 

Kaptam meghallgatás után egy fülest még...üzemanyag levegőztető is csinálhat ilyet? Az okoskerék csere eléggé zsebbe nyúlós mulatság lenne :(

Link to comment
Megosztás:

51 perce, rolandgyorgy írta:

Kaptam meghallgatás után egy fülest még...üzemanyag levegőztető is csinálhat ilyet? Az okoskerék csere eléggé zsebbe nyúlós mulatság lenne :(

Ha alapjáraton kerreg akkor nyisd fel a motorház tetőt hallgatózzál honnan jön a hang.A motorból vezérlés oldalról vagy máshonnan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Astra H 1.4 benzin, 2005 évjárat... hátha valakinek van tapasztalata.. az autó alapjárata a béka segge alatt.. 5-600 fordulat.. dadogva rángatva jár alapjáraton.. ha gázt adok akkor megy.. először a szerviz lámpa világitott aztán a motor hiba jelző sárgálik.. szerelő nézte egr-t irt meg trafót... kicserélték a trafót meg a gyertyákat is.. a hiba nem szünt meg...

valakinek esetleg ötlete? csak egr lenne? érdemes annak a tisztitásával próbálkozni vagy csere inkább? 

köszi a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2014. 11. 02. at 21:25, Astra555 írta:

A vízhőfok jeladó nem egy drága tétel, érdemes volna megpróbálni a cserét.

Szia!

Érdeklődnék, hogy milyen erősen kell meghúzni (Nm) a vízhőfok jeladót Z16XEP motorkódú autóban? 

Válaszod előre is köszönöm.

Üdv.: Csaba

 

 

On 2014. 11. 02. at 21:25, Astra555 írta:

A vízhőfok jeladó nem egy drága tétel, érdemes volna megpróbálni a cserét.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,
Egy kérdéskörben szeretném kérni a véleményeteket. 2006-os Astra-H Caravan, 1.6 - benzin Z16XEP motorral rendelkező kocsimban tavaly Termosztátot kellett cserélnem (zárlatos lett a benne lévő elektromosan szabályozott fűtőbetét) és ezt gyári GM/Opel termosztátra cseréltem, amely papíron 105 fokon nyit.
Ugye az autó nem mai darab volt és az új Termosztát meg is dolgoztatta a tömítéseket a vízkörben, mivel újra engedte a motorban lévő víz hőfokot 110-112 fok közelébe is mire kinyitott (belső titkos menüben látszódik a hőfok 112 fokig felmegy aztán lecsökken 102-re majd megint fel és így tovább). 
Első tünet a vízpumpa környéki szivárgás, nem a vízpumpa maga és a ház tömítés volt hanem ahogy a szerelővel néztük az Olajpumpatömítés/Vezérműháztömítés (OPEL száma: 5638611) ahol engedi a vizet kicsit. (1000km ként 1-2 dl)
Másik probléma pedig (ez már durvább volt), belső hőcserélőbe menő vízcső (2db előre és vissza jövő vékony vízcsövek) is egymás után eldurrantak (kinyiltak, felpuposodva szétdurrantak). Egyik vízcső OPEL száma: 6818567 mintának.
Fél éve kidurrant az odamenő vékony vízcső, most a napokban pedig a másik is. Ezeket is kicseréltem most gyári Oepl/GM vízcsövekre.
Kérdésem az lenne, normális-e hogy a termosztát a vízhőfokot felengedi 110-112 fokig és ott nyit (külső hőmérséklet 7 fok), és utána visszamegy 100 környékére, majd megint fel, városi használat mellett. (Ezt az autó rejtett menüjében lévő "Coolant" adatok jelzik a kijelzőn, lehet pár fokot csal a műszer nem tudom) 
Illetve gyakori hiba-e ez hogy elenged a fent említett vezérműház/olajpumpaház tömítése és durrognak el a vékony vízcsövek amelyek a belső fűtőradiátorba mennek a motortól.
Érdemes cserélni a termosztátot egy alacsonyabb hőfokon nyitó modellre (mintha láttam volna több félét, csak nem tudom milyet érdemes venni, ha már a gyári is ezt műveli).
Erről a fenti pár hónapos kalandról mi a véleményetek, hogy oldanátok meg a helyzetet, mert így félek a kocsival közlekedni, hiszen bárhol bármi eldurranhat? Termosztát egyel talán ennek az oka jelen esetben vagy több hiba is fennállhat, ugyan kb 1 éves cseréltem a termosztátot és az első problémák a csere után 5-6 hónapra kezdtek jelentkezni szépen sorban. Köszi a vélemyéneket előre is.

Módosítva : iolesz
Link to comment
Megosztás:

56 perce, iolesz írta:

Sziasztok,
Egy kérdéskörben szeretném kérni a véleményeteket. 2006-os Astra-H Caravan, 1.6 - benzin Z16XEP motorral rendelkező kocsimban tavaly Termosztátot kellett cserélnem (zárlatos lett a benne lévő elektromosan szabályozott fűtőbetét) és ezt gyári GM/Opel termosztátra cseréltem, amely papíron 105 fokon nyit.
Ugye az autó nem mai darab volt és az új Termosztát meg is dolgoztatta a tömítéseket a vízkörben, mivel újra engedte a motorban lévő víz hőfokot 110-112 fok közelébe is mire kinyitott (belső titkos menüben látszódik a hőfok 112 fokig felmegy aztán lecsökken 102-re majd megint fel és így tovább). 
Első tünet a vízpumpa környéki szivárgás, nem a vízpumpa maga és a ház tömítés volt hanem ahogy a szerelővel néztük az Olajpumpatömítés/Vezérműháztömítés (OPEL száma: 5638611) ahol engedi a vizet kicsit. (1000km ként 1-2 dl)
Másik probléma pedig (ez már durvább volt), belső hőcserélőbe menő vízcső (2db előre és vissza jövő vékony vízcsövek) is egymás után eldurrantak (kinyiltak, felpuposodva szétdurrantak). Egyik vízcső OPEL száma: 6818567 mintának.
Fél éve kidurrant az odamenő vékony vízcső, most a napokban pedig a másik is. Ezeket is kicseréltem most gyári Oepl/GM vízcsövekre.
Kérdésem az lenne, normális-e hogy a termosztát a vízhőfokot felengedi 110-112 fokig és ott nyit (külső hőmérséklet 7 fok), és utána visszamegy 100 környékére, majd megint fel, városi használat mellett. (Ezt az autó rejtett menüjében lévő "Coolant" adatok jelzik a kijelzőn, lehet pár fokot csal a műszer nem tudom) 
Illetve gyakori hiba-e ez hogy elenged a fent említett vezérműház/olajpumpaház tömítése és durrognak el a vékony vízcsövek amelyek a belső fűtőradiátorba mennek a motortól.
Érdemes cserélni a termosztátot egy alacsonyabb hőfokon nyitó modellre (mintha láttam volna több félét, csak nem tudom milyet érdemes venni, ha már a gyári is ezt műveli).
Erről a fenti pár hónapos kalandról mi a véleményetek, hogy oldanátok meg a helyzetet, mert így félek a kocsival közlekedni, hiszen bárhol bármi eldurranhat? Termosztát egyel talán ennek az oka jelen esetben vagy több hiba is fennállhat, ugyan kb 1 éves cseréltem a termosztátot és az első problémák a csere után 5-6 hónapra kezdtek jelentkezni szépen sorban. Köszi a vélemyéneket előre is.

A 10 fok ingadozas tul nagynak tunik, persze en csak dizeleket ismerek... De ha valaki meg tudja mondani, hogy egy azonos motoron mit lat, az segithet a termosztat hibajanak kizarasaban. Ha kiderul, hogy ez igy jo, akkor tul sokat nem lehet tenni, hanem bizni kell abban, hogy az uj csovek is fogjak birni tiz evig. 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, iolesz írta:

Sziasztok,
Egy kérdéskörben szeretném kérni a véleményeteket. 2006-os Astra-H Caravan, 1.6 - benzin Z16XEP motorral rendelkező kocsimban tavaly Termosztátot kellett cserélnem (zárlatos lett a benne lévő elektromosan szabályozott fűtőbetét) és ezt gyári GM/Opel termosztátra cseréltem, amely papíron 105 fokon nyit.
Ugye az autó nem mai darab volt és az új Termosztát meg is dolgoztatta a tömítéseket a vízkörben, mivel újra engedte a motorban lévő víz hőfokot 110-112 fok közelébe is mire kinyitott (belső titkos menüben látszódik a hőfok 112 fokig felmegy aztán lecsökken 102-re majd megint fel és így tovább). 
Első tünet a vízpumpa környéki szivárgás, nem a vízpumpa maga és a ház tömítés volt hanem ahogy a szerelővel néztük az Olajpumpatömítés/Vezérműháztömítés (OPEL száma: 5638611) ahol engedi a vizet kicsit. (1000km ként 1-2 dl)
Másik probléma pedig (ez már durvább volt), belső hőcserélőbe menő vízcső (2db előre és vissza jövő vékony vízcsövek) is egymás után eldurrantak (kinyiltak, felpuposodva szétdurrantak). Egyik vízcső OPEL száma: 6818567 mintának.
Fél éve kidurrant az odamenő vékony vízcső, most a napokban pedig a másik is. Ezeket is kicseréltem most gyári Oepl/GM vízcsövekre.
Kérdésem az lenne, normális-e hogy a termosztát a vízhőfokot felengedi 110-112 fokig és ott nyit (külső hőmérséklet 7 fok), és utána visszamegy 100 környékére, majd megint fel, városi használat mellett. (Ezt az autó rejtett menüjében lévő "Coolant" adatok jelzik a kijelzőn, lehet pár fokot csal a műszer nem tudom) 
Illetve gyakori hiba-e ez hogy elenged a fent említett vezérműház/olajpumpaház tömítése és durrognak el a vékony vízcsövek amelyek a belső fűtőradiátorba mennek a motortól.
Érdemes cserélni a termosztátot egy alacsonyabb hőfokon nyitó modellre (mintha láttam volna több félét, csak nem tudom milyet érdemes venni, ha már a gyári is ezt műveli).
Erről a fenti pár hónapos kalandról mi a véleményetek, hogy oldanátok meg a helyzetet, mert így félek a kocsival közlekedni, hiszen bárhol bármi eldurranhat? Termosztát egyel talán ennek az oka jelen esetben vagy több hiba is fennállhat, ugyan kb 1 éves cseréltem a termosztátot és az első problémák a csere után 5-6 hónapra kezdtek jelentkezni szépen sorban. Köszi a vélemyéneket előre is.

Szia!
A régi termosztát mikor nyitott? Nekem azonos évjárat és motor mellett 90-91-nél már nyit, gyári, még nem volt cserélve. A gyári adat: 90 fok elektromosan, 105 termikusan. (TechApp for Opel (Google Play) Lehet hogy az előfűtéssel van gond, kap feszültséget?, van hibakód? 112 foknál már nem a ventilátor kapcsol, és hűti vissza 102-ig? Cserére a Wahlert már többen javasolták.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 12. 30. at 9:10, Kacsandi írta:

Szia!
A régi termosztát mikor nyitott? Nekem azonos évjárat és motor mellett 90-91-nél már nyit, gyári, még nem volt cserélve. A gyári adat: 90 fok elektromosan, 105 termikusan. (TechApp for Opel (Google Play) Lehet hogy az előfűtéssel van gond, kap feszültséget?, van hibakód? 112 foknál már nem a ventilátor kapcsol, és hűti vissza 102-ig? Cserére a Wahlert már többen javasolták.

ASzia,

Köszönöm a választ. A gyári termosztát elektromos betétje volt zárlatos és ki is verte a 26 os biztosítékot a motortérben és hibakód is volt. Az újat most többször is néztem 102 és 108 között ingadozik legtöbb esetben. Egyenlőre se lámpa se hiba nem jött elő. Bízom benne nem lesz probléma belőle és bírják az új csövek.

Egyébként általánosan elmondható hogy a vízhőfok mindig 100 fok felett van ez alá sosem megy, de nem tudom ez hiba-e ha a termosztátra is 105 fok (termikus nyitás) van megadva. Elviekben a biztosíték jó, zárlat és hiba elviekben nincs. Normális ez a hőfok tartomány Z16XEP motornál, vagy 90-100 lenne inkább az elfogadható üzemi hőfok?

Módosítva : iolesz
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Közben lenne egy másik kérdésem is a P0420 - rossz katalizátor hatásfok hibával kapcsolatban. 50e km ezelőtt a gyári katalizátort cseréltük, és a 2 lambda szondákat is. Azonban most a semmiből felbukkan ez a hibakód. Nem tárol be mást mellé, már kétszer kitöröltem de 2-300 km -ként visszaírja. Tudom sok sok oka lehet, de találkozott esetleg evvel a hibával valaki Z16XEP (2006-os Astra) esetén mi lehet a jellemző hibaforrás? Lambda szonda (Bosch univerzális 2db lett berakva) vagy az utángyártott e-Bayen vett katalizátor csak 50e km-t bírhatott ki? Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2020. 10. 20. at 8:23, zspapi írta:

Sziasztok,

Astra H 1.4 benzin, 2005 évjárat... hátha valakinek van tapasztalata.. az autó alapjárata a béka segge alatt.. 5-600 fordulat.. dadogva rángatva jár alapjáraton.. ha gázt adok akkor megy.. először a szerviz lámpa világitott aztán a motor hiba jelző sárgálik.. szerelő nézte egr-t irt meg trafót... kicserélték a trafót meg a gyertyákat is.. a hiba nem szünt meg...

valakinek esetleg ötlete? csak egr lenne? érdemes annak a tisztitásával próbálkozni vagy csere inkább? 

köszi a válaszokat

Szia ZSPAPI tudom régen írtad a postot de megoldódott a problémád mert most nekem is ugyan ez van, én a termosztátra és a hőgombára gyanakszom az utóbbi fals jelet küld és az alapjárat kimérve 675 - 825 között ingadozik gáz adásra 1000 -nél megszűnik de a motor nagyon csörög.

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 10. 20. at 8:23, zspapi írta:

Sziasztok,

Astra H 1.4 benzin, 2005 évjárat... hátha valakinek van tapasztalata.. az autó alapjárata a béka segge alatt.. 5-600 fordulat.. dadogva rángatva jár alapjáraton.. ha gázt adok akkor megy.. először a szerviz lámpa világitott aztán a motor hiba jelző sárgálik.. szerelő nézte egr-t irt meg trafót... kicserélték a trafót meg a gyertyákat is.. a hiba nem szünt meg...

valakinek esetleg ötlete? csak egr lenne? érdemes annak a tisztitásával próbálkozni vagy csere inkább? 

köszi a válaszokat

Szia tudom régen írtad a postot érdekelne hogy megoldódott-e a probléma és ha igen hogy? mert nekem is ez a problémám én  a vízpumpára és a hőgombára gyanakszom. 

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 01. 03. at 20:37, iolesz írta:

Sziasztok,

Közben lenne egy másik kérdésem is a P0420 - rossz katalizátor hatásfok hibával kapcsolatban. 50e km ezelőtt a gyári katalizátort cseréltük, és a 2 lambda szondákat is. Azonban most a semmiből felbukkan ez a hibakód. Nem tárol be mást mellé, már kétszer kitöröltem de 2-300 km -ként visszaírja. Tudom sok sok oka lehet, de találkozott esetleg evvel a hibával valaki Z16XEP (2006-os Astra) esetén mi lehet a jellemző hibaforrás? Lambda szonda (Bosch univerzális 2db lett berakva) vagy az utángyártott e-Bayen vett katalizátor csak 50e km-t bírhatott ki? Köszi előre is!

Nekem letört a katalizátor belseje és keresztbe eldugította a kipufogót annyira hogy rángatott a motor és nem ment kivétel után megoldódott

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Horváth írta:

Több estben a hibakód nem az ok hanem a következmény érdemes a lambdaszonda előtti folyamatokat is ellenőrizni és értékelni 

Vajon milyen lambdaszonda elotti folyamatokat kene ellenorizni es ertekelni? A hibakod sosem ok, hanem ertesites arrol, hogy milyen, a normalistol eltero allapotot eszlelt a vezerlo elektronika. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!volt már valakinek 2182-es hibakódja?

"motor hűtőközeg hőmérsékletérzékelő 2 áramkőr"

Hűtőviz szinten van.Valamelyik nap használtam a klímát, valamikor utána vettem észre a villáskulcsos lámpát világítani.
Ötlet, mi lehet rossz, vagy meddig lehet ezzel közlekedni?
Előre is köszi a segitséget!

h astra kombi 2009 1.6benzin

z16xer

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 12. 11. at 13:10, gardiancsaba írta:

Szia!

Érdeklődnék, hogy milyen erősen kell meghúzni (Nm) a vízhőfok jeladót Z16XEP motorkódú autóban? 

Válaszod előre is köszönöm.

Üdv.: Csaba

 

 

 

Hello! Volt valami hibaüzeneted hogy cserélted?

Módosítva : Dani122
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

 

Sziasztok, 1.8 benzines (125 LE) motorral kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Néha indításkor a videókon látható jelenség jön elő: A fordulatszám fel-alá tornászik. Kb. 1 éve kezdődött, azóta egyre gyakrabban jön elő, néhány esetben le is fullad a motor. Amint "kitornássza magát" minden gond nélkül megy a motor. Hibaüzenet nincs, a szerelő csak vakarja a fejét, gyertyát cseréltek, sokmindent nem oldott meg.

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a probléma és hogy lehet megoldani?

Előre is köszönöm!

https://drive.google.com/file/d/1Su-pCkYUmR66_56eS-NjpkjK7tHfn2vV/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1SriRtbmzFal7NpowXdVrLOdDUuMf5q29/view?usp=drivesdk

Link to comment
Megosztás:

50 perce, eftizenarom írta:

 

Sziasztok, 1.8 benzines (125 LE) motorral kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Néha indításkor a videókon látható jelenség jön elő: A fordulatszám fel-alá tornászik. Kb. 1 éve kezdődött, azóta egyre gyakrabban jön elő, néhány esetben le is fullad a motor. Amint "kitornássza magát" minden gond nélkül megy a motor. Hibaüzenet nincs, a szerelő csak vakarja a fejét, gyertyát cseréltek, sokmindent nem oldott meg.

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a probléma és hogy lehet megoldani?

Előre is köszönöm!

https://drive.google.com/file/d/1Su-pCkYUmR66_56eS-NjpkjK7tHfn2vV/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1SriRtbmzFal7NpowXdVrLOdDUuMf5q29/view?usp=drivesdk

A masodik video azt akarja mutatni, hogy el sem indul? Az elson erdekes modon eleinte a kezifek visszajelzo sem eg...

Nem lehet, hogy az akku beteg? Ha van keznel egy jobb allapotu masik, erdemes lenne kiprobalni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.