Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű, kormánymű


forumadmin

Recommended Posts

Üdv!

Jelez valami amikor elkoptak a fékbetétek? Vagy ebben a típusban nincs visszajelzés?

A külső fékbetéten van egy befele néző "L" alakú lemez, az hozzáér a tárcsához, ha elkopott a betét, de azt nem jelzi, ha a tárcsád kopott el és a betéted meg nem (mert pl. közben egyszer kicserélték csak a betétet).

Ha megérinted a féktárcsa szélét akkor lehet érezni, hogy mekkora válla van a tárcsának. Max. 1,5 mm váll lehet, mert akkor a tárcsa vastagsága már 22 mm alatt van.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Pár hónapja vásároltam egy H Astrát (2006), a napokban cserélve lett a jobb oldali kományösszekötő. Ekkor vettem észre, hogy bal oldalon a kormányműnél szivárog egy kis olaj.Úgy látom, mintha az alul láható csavarnál jönne az olaj. Kérdésem, hogy ez javíható-e a kormànymű kiszerelése nélkül?Tehàt ha kitekerem a csavart, van-e ott tömítés ami cserélhető?

Válaszotok elöre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
39 perce, telo írta:

Jobb hátsó gátlóm nem kicsit folyik, de már a bal is elég szarul néz ki, asszem ez cserés lesz (érdekes hogy megringatva még nem érződik rajta különösebben nagy kilengés)

Nyilván más a terhelés, amikor nagyobb sebességénél kanyarodsz, vagy fékezel, mintha kézzel mozgatod. Ott már lehetnek hiányosságai.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
On 2016. 03. 19. at 20:19, telo írta:

Jobb hátsó gátlóm nem kicsit folyik, de már a bal is elég szarul néz ki, asszem ez cserés lesz (érdekes hogy megringatva még nem érződik rajta különösebben nagy kilengés): 
 

 

Ha cseréled esetleg otthon, egy kis segítség :)

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/207/hatso_lengescsillapito_es_rugo_csere

Ha elsőt is:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/208/elso_lengescsillapito_es_rugo_csere

1 óra, Kombitomi írta:

Sziasztok!

Használ valaki Eibach ültetőrúgót az autójában? Tényleges leülés mértéke érdekelne, mert két szett kapható Pro Kit, és Sportline, nem tudom melyiket válasszam.

Én igen, Eibach Pro Kit 30-as ültetés van alatta, Koni gátlókkal. Végül alváznál mérve 5 cm-t ültetett, így néz ki és brutálisan fekszik az úton, a komfortot nem buktam el, minimálisat pattogós, de abszolút kényelmes. (Pro Kit a gyári kényelmű, Sportline a keményebb)

ef0dvobp5ur5ywvtec2o9ga1gxzbd8.jpg

Link to comment
Megosztás:

 

3 órája, Davee írta:

Én igen, Eibach Pro Kit 30-as ültetés van alatta, Koni gátlókkal. Végül alváznál mérve 5 cm-t ültetett, így néz ki és brutálisan fekszik az úton, a komfortot nem buktam el, minimálisat pattogós, de abszolút kényelmes. (Pro Kit a gyári kényelmű, Sportline a keményebb)

 

Szia!

Tudnál egy telefon számot küldeni nekem, lenne egy pár kérdésem, nem akarok egy regényt írni, és íratni veled a rúgókról. Az Eibach oldalán én azt vettem ki az adatokból, hogy a Pro-Kit 25-30mm-t ültet, a Sportline 35mm-t. Ezért voltam kíváncsi a tapasztalatokra, hogy ténylegesen mennyi a valóság.

Módosítva : Kombitomi
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 15. at 14:10, Kombitomi írta:

 

Szia!

Tudnál egy telefon számot küldeni nekem, lenne egy pár kérdésem, nem akarok egy regényt írni, és íratni veled a rúgókról. Az Eibach oldalán én azt vettem ki az adatokból, hogy a Pro-Kit 25-30mm-t ültet, a Sportline 35mm-t. Ezért voltam kíváncsi a tapasztalatokra, hogy ténylegesen mennyi a valóság.

Írtam privátban.

Visszatérve a rugókra, Pro-Kit 30-at ültet elől hátul max, az a szolid keménységű, gyári kényelemmel megegyező, Sportline-ban van 35/45-ös is, az már keményebb, nem annyira kényelmes. Nekem ezzel perem magasságban vannak a gyári gumik (205/55/R16) és a fekvőrendőr még nem akadály, 45-ösnél már karcolhat több embernél.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Davee írta:

Írtam privátban.

Visszatérve a rugókra, Pro-Kit 30-at ültet elől hátul max, az a szolid keménységű, gyári kényelemmel megegyező, Sportline-ban van 35/45-ös is, az már keményebb, nem annyira kényelmes. Nekem ezzel perem magasságban vannak a gyári gumik (205/55/R16) és a fekvőrendőr még nem akadály, 45-ösnél már karcolhat több embernél.

Az enyém gyárilag le van engedve 30 mm-t (mint minden twintop). Úgy tudom, hogy ültetésnél a váltótartó bakot is ki kell cserélni, nehogy eltörjön.

A sima magassághoz sima gumibak tartozik (pl. Febi 14547) sportfutóműhöz (gyárilag -30 mm) viszont megerősített/fémlemezzel védett ( pl. Febi 17442).

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/OPEL/ASTRA/2007/1_8/BENZIN/motor-es-segedberendezesei/tartobakok/valtotarto

 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, kezdőkabriós írta:

Az enyém gyárilag le van engedve 30 mm-t (mint minden twintop). Úgy tudom, hogy ültetésnél a váltótartó bakot is ki kell cserélni, nehogy eltörjön.

A sima magassághoz sima gumibak tartozik (pl. Febi 14547) sportfutóműhöz (gyárilag -30 mm) viszont megerősített/fémlemezzel védett ( pl. Febi 17442).

http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/OPEL/ASTRA/2007/1_8/BENZIN/motor-es-segedberendezesei/tartobakok/valtotarto

 

Köszi az infót, én nem cseréltem bakot, nem hiszem, hogy eltörne attól mert lejjebb került, a váltó a kasztnihoz képest ugyan úgy áll, tehát nem is növekedik az igénybevétel véleményem szerint, de lehet rosszul tudom. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
1 órával ezelőtt, csicsó írta:

Az mennyire normális ha  a fék csak a pedál félig benyomott állapotánál kezd el fogni?szerelő szerint ez ok,nekem nem tetszik,G Astránál sokkal feljebb kezdett fogni.Fékbetétek még jók,fékfolyadék csere elvileg nem rég történt

Nekem is gondom van mostanában a fékkel, féktárcsa és betét csere után. Néha mintha kissé beragadna a fék. Mikor a szerelő cserélte, kipróbáltuk  és akkor jó volt. Érdekes, hogy indulás után 5-6 fékezésig jó, utána kezdi.  A fékhatásra amúgy semmi panaszom nincs, harap a fék, így azt sem tudom megállapítani, hogy ilyenkor kemény-e. Álló helyzetben megpumpáltam, ilyenkor nem keményedik fel, sőt még jobban beesik. Lehet, hogy levegős, vagy öreg a fékolaj (4 éves)?

Mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, sasa58 said:

Nekem is gondom van mostanában a fékkel, féktárcsa és betét csere után. Néha mintha kissé beragadna a fék. Mikor a szerelő cserélte, kipróbáltuk  és akkor jó volt. Érdekes, hogy indulás után 5-6 fékezésig jó, utána kezdi.  A fékhatásra amúgy semmi panaszom nincs, harap a fék, így azt sem tudom megállapítani, hogy ilyenkor kemény-e. Álló helyzetben megpumpáltam, ilyenkor nem keményedik fel, sőt még jobban beesik. Lehet, hogy levegős, vagy öreg a fékolaj (4 éves)?

Mi lehet a gond?

Egy fekfolyadek csere, es az ezzel egyutt jaro legtelenites biztos nem fog artani. De a beragadasnak mas oka kell legyen, ugy tunik, valami megszorul, amikor felmelegszik.


Persze a "mintha kisse" nem tul egzakt fogalom, lehet, hogy masnak is ilyen lenne, csak fel sem tunik, ha nem fekez az ember tul gyakran es tul erosen.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

55 perce, csaba66 írta:

Egy fekfolyadek csere, es az ezzel egyutt jaro legtelenites biztos nem fog artani. De a beragadasnak mas oka kell legyen, ugy tunik, valami megszorul, amikor felmelegszik.


Persze a "mintha kisse" nem tul egzakt fogalom, lehet, hogy masnak is ilyen lenne, csak fel sem tunik, ha nem fekez az ember tul gyakran es tul erosen.

 

A "mintha kissé" azt jelenti, hogy nem szépen gördülve áll meg (már felengedett fékpedálnál), hanem érezni a sebességből, hogy még gurult volna egy jó fél métert, ha nem fogná meg. Nem tudom jobban leírni, lehet hogy más ezt észre sem venné, mert nem így fékeznek az emberek.  Pros lámpánl állva sem gurul meg pár fokos lejtőn. Az az érdekes még, hogy inkább óvatos fékezgetések után történk ez.

Link to comment
Megosztás:

39 minutes ago, sasa58 said:

A "mintha kissé" azt jelenti, hogy nem szépen gördülve áll meg (már felengedett fékpedálnál), hanem érezni a sebességből, hogy még gurult volna egy jó fél métert, ha nem fogná meg. Nem tudom jobban leírni, lehet hogy más ezt észre sem venné, mert nem így fékeznek az emberek.  Pros lámpánl állva sem gurul meg pár fokos lejtőn. Az az érdekes még, hogy inkább óvatos fékezgetések után történk ez.

A fek felengedese nem huzza vissza a beteteket, csak lehetoseget ad arra, hogy a tarcsa eltolja oket magatol. Egy uj, teljesen sik tarcsa, plane lassan gurulva ezt kevesbe teszi, mint egy regi, lehet, hogy ezt erzed. Persze hogy miert csak a valahanyadik fekezes utan, azt nem tudom, de ez lehet valamilyen felmelegedesi effektus.

Ahogy kopik a tarcsa, el fog mulni, vagy megszokod, es azert nem fog feltunni :)

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 perce, csaba66 írta:

A fek felengedese nem huzza vissza a beteteket, csak lehetoseget ad arra, hogy a tarcsa eltolja oket magatol. Egy uj, teljesen sik tarcsa, plane lassan gurulva ezt kevesbe teszi, mint egy regi, lehet, hogy ezt erzed. Persze hogy miert csak a valahanyadik fekezes utan, azt nem tudom, de ez lehet valamilyen felmelegedesi effektus.

Ahogy kopik a tarcsa, el fog mulni, vagy megszokod, es azert nem fog feltunni :)

 

Kösz, remélem igazad lesz.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Maybal írta:

A felmelegedés miatt lesz.....nekem is olyan, hogy mintha ráragadna.....

Nagyon jól fogalmaztál: "mintha ráragadna". Csak az az érdekes, hogy néha elengedi, ilyenkor érzem, hogy szinte meglódul az autó. Ezt persze csak szakaszos fékezésnél lehet érezni.

Vajon másnak (más márkáknál) is ilyen, vagy csak senki  nem foglalkozik ilyen aprósággal?

Link to comment
Megosztás:

4 perce, sasa58 írta:

Vajon másnak (más márkáknál) is ilyen, vagy csak senki  nem foglalkozik ilyen aprósággal?

Őszintén szólva én még nem éreztem ilyesmi beragadásokat, amiket írtok a fékkel kapcsolatban. Se G Astránál se H-nál... Olyanom már volt a G-vel a Hungaroringen, hogy látványosan füstöltek a fékeim a 2. körben egy nagyobb fékezés után, és persze fékezés közben is már érezhetően sokkal gyengébb volt a fékhatás a túlmelegedés miatt. De visszahűltek és utána sem volt beragadós érzésem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, sasa58 said:

Nagyon jól fogalmaztál: "mintha ráragadna". Csak az az érdekes, hogy néha elengedi, ilyenkor érzem, hogy szinte meglódul az autó. Ezt persze csak szakaszos fékezésnél lehet érezni.

Vajon másnak (más márkáknál) is ilyen, vagy csak senki  nem foglalkozik ilyen aprósággal?

Lehet, hogy a betet fajtajan is mulik...

Nemreg csereltem en is elso tarcsakat (Delphi) es beteteket (TRW), majd kiprobalom, ha eszembe jut es adodik olyan helyzet.

Egyebkent a korabban markaszervizben cserelt, igy minden bizonnyal gyari betetek 160ekm utan sem voltak meg a kopasjelzokig elfogyva, ami persze a hasznalat modjan is mulik, de ugy tunik, ezen a kocsin en mar nem fogok ujra fekbetetet cserelni :)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, csaba66 írta:

Lehet, hogy a betet fajtajan is mulik...

Nemreg csereltem en is elso tarcsakat (Delphi) es beteteket (TRW), majd kiprobalom, ha eszembe jut es adodik olyan helyzet.

Egyebkent a korabban markaszervizben cserelt, igy minden bizonnyal gyari betetek 160ekm utan sem voltak meg a kopasjelzokig elfogyva, ami persze a hasznalat modjan is mulik, de ugy tunik, ezen a kocsin en mar nem fogok ujra fekbetetet cserelni :)

Gyári GM betét + tárcsa került rá, de a régi is így viselkedett.

Link to comment
Megosztás:

58 minutes ago, sasa58 said:

Gyári GM betét + tárcsa került rá, de a régi is így viselkedett.

Ja, en ugy ertettem, hogy a csere utan lett ilyen... Ha ez egy "altalanos szolgaltatas", akkor szerintem nekem is feltunt volna, de most majd jobban figyelem.

Link to comment
Megosztás:

21 perce, csaba66 írta:

Ja, en ugy ertettem, hogy a csere utan lett ilyen... Ha ez egy "altalanos szolgaltatas", akkor szerintem nekem is feltunt volna, de most majd jobban figyelem.

Ezelőtt Astra G-m volt, és kopott betétnél szintén így viselkedett, de betétcsere után megjavult. A H viszont egyelőre nem, bár még csak 300 km van az új cuccokban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.