Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa szervíz/javító


Guest

Recommended Posts

Volt TRABANT-om, SKODA-m, LADA-m soha egyikkel sem maradtam ott sehol. Mindig eljutottam mindenhova ahova akrtam. Ez meg!

Szóval, ahogy írtam elősször melegen állt le. A Hall jeladó cseréje után (előtte a gyujtásmodult is cseréltük, de továbbra is leállt melegen) végre megjavult. Most meg hidegen áll le. A hűtőfolyadék kb 40-50 fok ( [ még ennél a jelnél van a mutató) hőmérsékleténél kigyúlad a sárga lámpa és leáll a motor. Van amikor kb. 1-2 min múlva indítható. Most azt csinálja, hogy az ismételt beindúlás után azonnal leáll. Van amikor

nem csinálja és van amikor minden lehűlés (motor) után megismétli.

Ha sikerűl tartósan erőssen túráztatnom, míg fel melegszik (nem kell elérnie a 90 fokot) akkor van amikor megúszom a leállást. Már kétszer volt elektromos szerelőnél 2-2 napra, a szerelőnél állítólag nem állt le.

Esküdszöm, hogy vissza sírom a korábbi márkákat. Az OPEL- nél sem tudnak semmit csinálni. Csak ha végleg leáll akkor megtudják keresni a hibát.

SOS ember2 :(

Link to comment
Megosztás:

Beindítottam ismét. A hűtő folyadék tényleg lehült ([-jel alatt volt a mutató), de valószínű a motor még meleg volt.

Kb. 15.5-2 órája indítottam be ma elősször. Akkor nem melegedett fel a motor, csak éppen a [ jel főlé ment a mutató. Akkor állítottam le amikor simán kezdett járni.

Nos! most nem állt le, mert - gondolom én- a motor viszont még meleg volt.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült! Sajnos csak a diagnosztikai vizsgálat. Megértettem a villogást. Ahogy a nagy könyvben (tényleg nagy méretű) megírták" a leolvasás a 12-es számú kóddal kezdődik. " Nos elősször egy villanás majd kis szünet, utánna két villanás. Ezt ismételgette, nem háromszor hanem amíg hagytam.

Tehát nincs semmi hibakód. Ha jól csináltam a dolgokat!

Mi legyen tovább?

Link to comment
Megosztás:

Reprodukáld a hibát, főleg azt amikor kigyullad a sárga lámpa, és leáll a motor. Na ekkor kell izzítani a derótot, oszt olvasni a hibakódot. Hátha akkor lessz hiba.

A másik dolog ami megpróbálhatnál, hogy nézz utánna, hogy a motorhőfok jeladónak (ami a computer felé jelent) milyen ellenállásértékűnek kell lennie üzemmeleg motornál. Elballagsz egy elektronikai szaküzletbe, és veszel egy közelítőleg ilyen értékű ellenállást (0,25W teljesítményű bőven elég). Ezek után amikor leáll, lehúzod a csatlakozót és rádugod az ellenállást a vezeték végére, majd próbálsz indítani. Ezen felül, ha van rá lehetőséged vegyél egy multimétert (barkácsárúházakban 2~3000 Ft). Ha valahol megtaláltad a jeladó ellenállás értékeit, akkor mérd meg a jeladódat hidegen, meg üzemmeleg motornál, és hasonlítsd össze a kapott eredményt azzal amilyennek lennie kellene. E két módszerrel ki lehet totózni, hogy az adott jeladó a bűnös vagy nem.

Sok sikert :!:

Link to comment
Megosztás:

Sikerült! Sajnos csak a diagnosztikai vizsgálat. Megértettem a villogást. Ahogy a nagy könyvben (tényleg nagy méretű) megírták" a leolvasás a 12-es számú kóddal kezdődik. " Nos elősször egy villanás majd kis szünet, utánna két villanás. Ezt ismételgette, nem háromszor hanem amíg hagytam.

Tehát nincs semmi hibakód. Ha jól csináltam a dolgokat!

Mi legyen tovább?

szerintem annyira nem gáz a helyzert....

egy értelmes szervizbe kéne vinni az autót, akkor talán meg tudnák javitani.

ugyanis a motorkontrol csak akkor jelez, ha szélsőségesen rossz értéket ad egy jeladó, vagy illetve szakadás vagy zárlat van a kábelben.

de attól még hogy nem világit, adhat rossz jelet egy jeladó, ami a hideg inditást befolyásolja.

PL: a computer vizhőmérséklet adója. most 10 fok van kinnt. a jeladó ha -10 fokot érzékel, mert rossz, akkor ugy bedúsit, hogy -10 fokon menyjen a motor. de az sok neki. ezért leáll, majd nehezen indul , mert beköpte a gyertyát.

de az is lehet, hogy a 10 fok helyett 40 et érzékel, akkor meg elszegényiti a keveréket annyira, hogy kevés neki a nyál, és azért megy szarul.

lehet lambdaszonda. az is tud rossz értéket adni, és dusit, vagy szegényit.

lehet befecskendező, ami nem zár tökéletesen, és becsöpög, és attol fullad a motor.

lehet egy tömités, ahol falsot sziv, és ettől elszegényül a keverék./igy jártam én is egyszer.../

lehet rossz AC pumpa, ami hidegen alacsony üzemanyagnyomást csinál, és ezért nem kap eleget a motor.

lehet hajszálrepedt osztofedél, rotor, ami hidegen áthuz, és nem kap elég szikrát a motor.

lehet trafó, ami nedves időben félrehuz.

lehet gyertya, ami ha nem belevaló, akkr nem ad elég szikrát.

Lehet gyertyakábel, ami elöregedett, és félrehuz.

és lehet Computer hiba, ami egyszerüen rossz értéken müködik / ez volt a kadettomon nekem is a baj/

ezeket egy normális / hozzáértő szerelő kb 1 óra alatt átnézi, és kilogikázza a hibát....

Sajnos ezek már nem zsiguli, és trabant skODA ....... egy picit más.

Link to comment
Megosztás:

No, az a gondom, hogy a jó idő elérkeztével lehúztam az ablakot (no klima) és döbbenten bettem észre, hogy az ablaküveg rezeg-csörög az ajtóban, ha le van húzva (kb. félig) :evil:

Már 500x elmondtam az utasaimnak, hogy ÓVATOSAN hajtsák be az ajtót, ne csapják, mint a WC-t! :evil: Az én oldali ajtóüveg stabilan áll a helyén.

Szerintetek mi a teendő? Mi lazult meg?

Link to comment
Megosztás:

Akkor sajna nem tudom. Csak azért gondoltam, mert nekem ugyanez volt a problémám, csak az elektromos, és leszedtük az ajtókárpitot, és ott az üveget tartó/emelő vasbizgentyűket kellett ide-oda hajlítgatni, addig, míg egyszer csak abba nem hagyta. De gondolom, akkor is ilyesmi tartja az üveget, ha nem elektromos, tehát tök mindegy. Szerintem nálatok is ajtószétszedéses buli lesz ez. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Nem, a nyáron akarom beletetetni a kp. zárral együtt, met az én Corsám City, és semmi de semminem volt benne, örüljek, hogy üléseket legalább adtak alapáron.... 8)

ne rakass bele! ami olcsó az sz@r, ami meg jó állati drága... énis inkább tekergetem az ablakot....

az ajtóbecsukás nálam már nem problémás.... olyan b@szott nehezek az ajtók, hogy ha elengeded becsukódik magától.... csak győzzed kinyitni :twisted:

Link to comment
Megosztás:

No, az a gondom, hogy a jó idő elérkeztével lehúztam az ablakot (no klima) és döbbenten bettem észre, hogy az ablaküveg rezeg-csörög az ajtóban, ha le van húzva (kb. félig) :evil:

nem léazult meg, valamennyi játéka mindig van.

hanem a sin kiszáradt. ajtókárpit leszerel, és bezsiroz, vagy befuj valamivel a sint, és jó lesz.

Kaviccsal egyetértek az utángyártott ablakemelőről alkotott véleményével.

Én az elöző autómba rakattam jó minőségü utángyártott ablakemelőt, és egy nagy rakás fekália volt.....

Link to comment
Megosztás:

nekem spal került bele, a csöndesebb erősebb változat.

eddig semmi gond vele kopkopkop

ismerősöm céges járművébe, nem spal, hanem valami hasonló van.

5 év és 150K km után szakadt el a bowden. napi használat, és nem kímélés jellemzi.

ilyen került az enyémbe:

46858_nagyarufoto.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tanácsokat! :(

Kicsit azért félek szétszedni, még az ajtót is, de ha csak ennyi a gond, igazán nem szívesen adnék ki pénzt szerelőre! (Egyenlőre még csak a térképzsebet szedtem le egyszer, mikor hangszórót cseréltünk.)

Az én ajtóm is "vendégmarasztaló", mindig rácsukódna a kiszálló emberekre.... :wink: És mégis, valaki úgy csapja be szegényt, mint a Zsigaajtót! :evil:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tanácsokat! :(

Kicsit azért félek szétszedni, még az ajtót is, de ha csak ennyi a gond, igazán nem szívesen adnék ki pénzt szerelőre! (Egyenlőre még csak a térképzsebet szedtem le egyszer, mikor hangszórót cseréltünk.)

Az én ajtóm is "vendégmarasztaló", mindig rácsukódna a kiszálló emberekre.... :wink: És mégis, valaki úgy csapja be szegényt, mint a Zsigaajtót! :evil:

az ajtót nagy körültekintéssel kell szerelni (kérezz hifis ismerőst ha van) mert pillanatok alatt megvan a baj.. (törés, repedés) a kárpittartó bolhák pedig egyszerhasználatosak általában, így érdemes beszerezni belőlük.....

sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 10 éves Opelünk, amiben 35.000 km van,szal kímélték.

Viszont 100-on bekapja a 6-6.5 -et,ami túlzás! És nem is nagyon akar gyorsulni,ahogy az várható lenne. Szervízben nem találtak semmit.

Találkozott valaki hasonló problémával? Lambda szonda,kipufogó? Mi lehet a hiba? A gyertyák rendben vannak.

Segítene egy alapos kihúzatás?

Hány km-en keresztül szabad? Nem szeretném szétcseszni.

Ötletek?

Köszönettel,

Zoli.

Link to comment
Megosztás:

....Van egy 10 éves Opelünk, amiben 35.000 km van,szal kímélték....
10 éve nálatok van a kocsi ?

Vagy honnan tudjátok, hogy ilyen kevesett futott ?

....Segítene egy alapos kihúzatás?

Hány km-en keresztül szabad? Nem szeretném szétcseszni....

Ha sokat volt városban használva, akkor nem árthat neki egy kis járatás.

Mondjuk autópályán, tartósan, gyors tempó - legyen 120 mondjuk -.

Link to comment
Megosztás:

10 éve nálatok van a kocsi ?

Vagy honnan tudjátok, hogy ilyen kevesett futott ?

Mondjuk autópályán, tartósan, gyors tempó - legyen 120 mondjuk -.

Nincs nálunk 10 éve,de baráttől lett megvéve. 100%,hogy annyi van benne.

Gyakorlatilag egész eddigi léte alatt 2-3 km-eket futkosott,gyakran indítgatva naponta

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.