Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

30 perce, Melinda 37 írta:

Szia . Vákuum csöveket átnézték , alapjárati motor kúpos a vége. S már  ötletem sincs mi baja van :(

Vedd le az akkusarut egy napra ( rádiókód legyen meg) a motorvezérlő ilyenkor újra tanul, hátha segít.

A pillangószelepház hátuljában van két cső a kartergázé és a MAP szenzoré, ezek sem lehetnek felcserélve.

8bf7d482e1237624bd4d36054037eb56.jpg

Ha autószerelőnél volt feltételezem hogy ki lett takarítva a pillangószelep és környéke, plusz a kicserélt alapjárati motor fészke, de ha nem vagy biztos benne ellenőrizd. A motorvezérlő állítja be a kb 850fordulat/ perces alapjárati fordulatszámot úgy hogy csukott pillangószelepnél megkerülő levegőt ad a motornak az alapjárati motor segítségével, ezért fontos hogy sehol máshol ne kapjon levegőt. 

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Melinda 37 írta:

Elképzelhető , hogy ha minden jó akkor a motorvezérlő okozza a hibát? És arra nem kellene dobnia kódot? Vagy még azért nem dob mert még most kezd behalni? Múltkor néztem elég szutyis volt az injektor alatt mikor le lett emelve mert azt hittük a szelep koszos

Még az is lehet ritkán, de a motorvezérlő is el tud romlani. Van olyan bontó ahol visszaveszik az alkatrészt ha nem az a hibás, vagy még jobb lenne, ha ugyanilyen motorral szerelt autója van ismerősnek és át van téve próbára. Nem olyan nagy munka kiszedni az anyósoldali lábtérből, a burkolatot 4 csavar fogja, a motorvezérlőt, két 6-os anya ha jól rémlik. Amire a sok drót megy:

6d116fb419b7ea75f24f28432eba748f.jpg

Hibakódja alapból van neki, ha jól rémlik, de nem biztos hogy minden hibát jelez. Az is lényeges hogy van-e indításgátló az autóban vagy nincs, a csere szempontjából. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, '99 x14xe probléma: reggeli indítás pöccre megy, napközben 40 fokos napon állás után hosszú indítózással beindul de le is áll ha nem nyom neki az ember azonnal gázfröccsöt, ezután minden rendben. Ha mégis leállna elsőre, második indításra már pöccre indul és onnan semmi gond. Kizárólag ilyen nyári melegben "hideg" motorral produkálja a hibát (nem kizárólag idei tünet). Gázos a kocsi, gázt kikapcsolva benzinnel is ugyanezt produkálja. Szikra gondolom van mivel ha beindult minden ok, benzinre se gyanakodnék mivel benzinnel/gázzal is fennáll a probléma (igaz hogy gáz esetében is benzinnel indulna a kocsi - de 25 fokra van állítva a gáz használatának minimuma ami napon állva bőven megvan tehát gázzal is tesztelve a dolog, emiatt nem gyanakodnék a benzinbefecskendezés hibájára sem). Levegőszűrő nem koszos így levegőt is kaphat eleget. Mi lehet még a hiba? Esetleg valami hőérzékelő millió fokot mér a napon és hideg motornál nem dúsít eléggé? Mit érdemes megnézni?

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Nemrégiben kaptam egy 1.6 8 szelepes g astrát, elhoztam kb 300 kmről gond nélkül, párszor a városba elugrottam ide-oda, tegnapelőtt kigyúlt az ABS lámpa, de néha eltűnik, előző tulaj szerint a meleg miatt van, de nem is ez a fő gond, de ez is érdekelne miért lehet.

Mentem ma vele, és menetközben elvesztette az erejét, mintha lefulladt volna, talán le is fulladt, csak nem vettem észre és a gurulástól újra beindult.  Nyomtam a gázt és nem történt reagált, 4-5 mp múlva meg életre kelt, megint tudtam menni vele kicsit, aztán megint fulladás.

Megálltam egy szervíznél, ekkor már egyhelyben álláskor is megállt, ezután már minden indítás után 2-3 másodperccel lefulladt.

Egy szaki mondta próbáljam lecsatlakoztatni a légtömegmérőt, lecsatlakoztattam, kicsit mintha tovább bírta volna az egyhelyben állást, gázadástól lefulladt megint, de utána ugyanúgy ha csak beindítottam és vártam kicsit megállt.

Mi lehet a baja?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, presidentÁkos írta:

Üdv,

Nemrégiben kaptam egy 1.6 8 szelepes g astrát, elhoztam kb 300 kmről gond nélkül, párszor a városba elugrottam ide-oda, tegnapelőtt kigyúlt az ABS lámpa, de néha eltűnik, előző tulaj szerint a meleg miatt van, de nem is ez a fő gond, de ez is érdekelne miért lehet.

Mentem ma vele, és menetközben elvesztette az erejét, mintha lefulladt volna, talán le is fulladt, csak nem vettem észre és a gurulástól újra beindult.  Nyomtam a gázt és nem történt reagált, 4-5 mp múlva meg életre kelt, megint tudtam menni vele kicsit, aztán megint fulladás.

Megálltam egy szervíznél, ekkor már egyhelyben álláskor is megállt, ezután már minden indítás után 2-3 másodperccel lefulladt.

Egy szaki mondta próbáljam lecsatlakoztatni a légtömegmérőt, lecsatlakoztattam, kicsit mintha tovább bírta volna az egyhelyben állást, gázadástól lefulladt megint, de utána ugyanúgy ha csak beindítottam és vártam kicsit megállt.

Mi lehet a baja?

Hát elég sok minden. Lehet üzemanyag ellátás, és gyújtás hiba, ha mindkettő megvan akkor a keverékképzésnek is jónak kell lennie, mert a motor csak egy adott benzin-levegő aránnyal jár jól. Aztán lehet persze mechanikai probléma is. ( akár egy összeroskadt hátsó dob ami folytja a motort) A pontos okot, így távolról senki nem tudja neked megmondani, találgatni hogy cseréld ki ezt vagy azt meg nem sok értelme van. 

Link to comment
Megosztás:

Hali!

 Megnéztem alulról, eléggé el volt dugva az ellenállás. Pontosan a hűtő alatt egy csavarral rögzítve benne van egy műanyag burkolatban, ami a hűtő alja egyben, ezért nem látszott. A fura, hogy ehhez is gyártott mindenki hűtőventilátort, meg ilyen ellenállást is. Konkrétan ezt nem lehet csak ventivel egyben cserélni, úgyhogy barkácsolni fogok, mert nem ér 75000,-225,000ft-ot egy újért. De még a 28e-ftot is sokallom egy ellenállásért, amit linkeltél.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Béla írta:

Hali!

 Megnéztem alulról, eléggé el volt dugva az ellenállás. Pontosan a hűtő alatt egy csavarral rögzítve benne van egy műanyag burkolatban, ami a hűtő alja egyben, ezért nem látszott. A fura, hogy ehhez is gyártott mindenki hűtőventilátort, meg ilyen ellenállást is. Konkrétan ezt nem lehet csak ventivel egyben cserélni, úgyhogy barkácsolni fogok, mert nem ér 75000,-225,000ft-ot egy újért. De még a 28e-ftot is sokallom egy ellenállásért, amit linkeltél.

Én úgy cseréltem anno hogy elvágtam a vezetéket az újat hozzá forrasztottam .Azóta is köszöni jól van. De lehet kapni vezeték toldót is.Forrasztani sem kell.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Az a röhej az unixban elhajtottak, hogy nincs és nem is létezik ilyen ellenállás ehhez a típushoz. A cromaxban hoztak, de az nem az astra G-hez való, aztán azt mondták ahhoz csak ventilátorral egybe építve van. A bárdinál van ERA márkájú csereszavatos a benne lévővel és a két vezetéket kell összetoldani, akár forrasztással, vagy sajtolható sarukkal, hogy bontható legyen. Ja és 10,800,-Ft nem pedig 28,000, mint a redkoalánál. Persze autószerelői kedvezménnyel 5800ft volt. A beépítést az a két forrasztást, meg azt az egy darab rögzítő csavart meg csak meg tudom oldani :)

Módosítva : Béla
Link to comment
Megosztás:

Üdv.  

Adott egy 1.4 -es xep14 láncos astra .   Hidegen szépen csendesesn jár. Amint bemelegszik a motor , alapjáraton elkezd csattogni, morogva járni .  Nem a szívósór rudazat csattog az cserélve lett . Én láncra atippelek .  Valakinek van hasonló  tapasztalat  ?

Előre is  köszönöm a válaszokat . 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, balasz13 írta:

Üdv.  

Adott egy 1.4 -es xep14 láncos astra .   Hidegen szépen csendesesn jár. Amint bemelegszik a motor , alapjáraton elkezd csattogni, morogva járni .  Nem a szívósór rudazat csattog az cserélve lett . Én láncra atippelek .  Valakinek van hasonló  tapasztalat  ?

Előre is  köszönöm a válaszokat . 

Hali.Igen elég sanszos hogy a lánc lesz.Ahogy melegszik a motor nyúlik a lánc.Ezt csak úgy tudnád biztosan megállapitani ha leveszed a szelepfedelet és körbe forgatva a főtengelyt a felső lánc vezető csuszkán néznéd a feszességet.Ha nem feszül rá hanem meg  tudod emelni akkor lánc cserés. Dízeles hangja van meleg motornál.

Másik lényeges dolog hogy mióta van ez a jelenség.A lánc nyúlás nem egyik napról a másikra történik.Hosszabb folyamat.Ha nem régen áll fent ez a hiba akkor viszont más oka is lehet.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

4 órája, kingblue írta:

Hali.Igen elég sanszos hogy a lánc lesz.Ahogy melegszik a motor nyúlik a lánc.Ezt csak úgy tudnád biztosan megállapitani ha leveszed a szelepfedelet és körbe forgatva a főtengelyt a felső lánc vezető csuszkán néznéd a feszességet.Ha nem feszül rá hanem meg  tudod emelni akkor lánc cserés. Dízeles hangja van meleg motornál.

Másik lényeges dolog hogy mióta van ez a jelenség.A lánc nyúlás nem egyik napról a másikra történik.Hosszabb folyamat.Ha nem régen áll fent ez a hiba akkor viszont más oka is lehet.

A láncfeszítő patron nem tud tönkre menni? Az megmagyarázná ha hirtelen jött elő a hang. 

Link to comment
Megosztás:

59 perce, zotya975 írta:

A láncfeszítő patron nem tud tönkre menni? Az megmagyarázná ha hirtelen jött elő a hang. 

Elvileg tönkre tud.Kikopik a kis feszitő henger szára aztán befeszül.De akkor hidegen is zakatolna neki szerintem.

Egy videó jó volna róla.Lehetne hallani.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Szerintetek mi okozhatja a motor erős remegését? Az egész kocsin érződik. Ahogy beinditom a fordulatszám 1200 körül van és ahogy lemegy 1000-re akkor már csendesebb, de még remeg. Valószinű, hogy a motortartó bakok? Ezekből 3 van? És hol található pontosan? Nagyon nagy meló hozzáférni ezekhez? 

Link to comment
Megosztás:

53 perce, Ati88 írta:

Sziasztok! 

Szerintetek mi okozhatja a motor erős remegését? Az egész kocsin érződik. Ahogy beinditom a fordulatszám 1200 körül van és ahogy lemegy 1000-re akkor már csendesebb, de még remeg. Valószinű, hogy a motortartó bakok? Ezekből 3 van? És hol található pontosan? Nagyon nagy meló hozzáférni ezekhez? 

Hali.Az alapjárat egyenletes?  A motortartó bak ha szemben állsz akkor a bal oldalon van illetve a jobb alsó sarkában is van.Ez átszokott szakadni könnyen.A többi a váltót tartja inkább.Nem nagy meló hozzáférni de alátámasztás szükséges a bal oldalihoz aztán az ékszijat is le kell szedni

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

2 órája, kingblue írta:

Hali.Az alapjárat egyenletes?  A motortartó bak ha szemben állsz akkor a bal oldalon van illetve a jobb alsó sarkában is van.Ez átszokott szakadni könnyen.A többi a váltót tartja inkább.Nem nagy meló hozzáférni de alátámasztás szükséges a bal oldalihoz aztán az ékszijat is le kell szedni

Az is okozhatja ha kihagy egy henger nem? 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, kingblue írta:

Nyilván.Ezért kérdeztem hogy az alapjárat egyenletes-e.Dehát gondolom azt csak észrevenné ha a motor egyenetlenül jár.

Nem mindig jön elő az erős remegés. Ma pl nm volt olyan durva mint tegnap, de ugye beinditom és 2-3 percig 1250nél van, hangosabb is, és picit "vibràl" a mutato. 2-3 perc utàn lemegy 800ra kb és már a hangja is csendesebb, de még erezhetö a remegés.

Olyat vettem észre még, hogy àllóhelyzetben mikor jàr az auto, minden kb.2mp-ént rendszeresen van egy olyan,hogy felerősödik a hang egy pillanatra és egy erős nyomás jön a motor felől. Továbbá mikor lassan elindulok és gurulok ugyanugy 2mp-ént kb azt érzem elölről a kerekek felől mintha dudor lenne a gumin, olyat döccenne.. de csak alacsony sebeségnél érzem. Utàna sztem a menetzaj  elnyomja. De át vizsgáltam, semmi baja a kerekeknek. Szerintem összefügnek ezek. 

1 motortarto bak volt cserèlve 1.5éve ami elöl van.arra is gondoltam h lehet feszesen van.

 

Link to comment
Megosztás:

17 perce, Ati88 írta:

Nem mindig jön elő az erős remegés. Ma pl nm volt olyan durva mint tegnap, de ugye beinditom és 2-3 percig 1250nél van, hangosabb is, és picit "vibràl" a mutato. 2-3 perc utàn lemegy 800ra kb és már a hangja is csendesebb, de még erezhetö a remegés.

Olyat vettem észre még, hogy àllóhelyzetben mikor jàr az auto, minden kb.2mp-ént rendszeresen van egy olyan,hogy felerősödik a hang egy pillanatra és egy erős nyomás jön a motor felől. Továbbá mikor lassan elindulok és gurulok ugyanugy 2mp-ént kb azt érzem elölről a kerekek felől mintha dudor lenne a gumin, olyat döccenne.. de csak alacsony sebeségnél érzem. Utàna sztem a menetzaj  elnyomja. De át vizsgáltam, semmi baja a kerekeknek. Szerintem összefügnek ezek. 

1 motortarto bak volt cserèlve 1.5éve ami elöl van.arra is gondoltam h lehet feszesen van.

 

Milyen motorkódú az autó? Nem volt mostanában vezérléscsere?

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Ati88 írta:

2003as 1.4 z14xe. Vezérlés 4éve volt cserélve

Motor járása nem egyenletes.Nézd meg kinyomott kuplungnál majd. Vezérlés csere óta megvan a probléma? El is rakhatták egy foggal.De lehet más oka is.Befecskendezés stb. EGR szelep hibás működése.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

4 perce, kingblue írta:

Motor járása nem egyenletes.Nézd meg kinyomott kuplungnál majd. Vezérlés csere óta megvan a probléma? El is rakhatták egy foggal.De lehet más oka is.Befecskendezés stb.

Nem rémlik h azóta ilyen lenne, de ha elraktàk 1 foggal annak lehet vmi következménye?

A motortarto bak vagy a  henger is lehet szerinted?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.