Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

1 óra, zotya975 írta:

Bontott 10 ezer forintnál kezdődik, újat nem hiszem hogy lehet már kapni, utángyártott szerintem ebből nem volt. 

Azt ugye fontos tudni hogy a motorvezérlőt nem olyan egyszerű csak simán kicserélni, ugyanis hozzá van programozva a gyári immobiliozer, szóval kelleni fog a gyújtáskapcsoló körüli immo karika és a hozzávaló immochip is.

  • Köszi! 2
Link to comment
Megosztás:

Kedves fórumozók!

 

Van-e valami házilag kivitelezhető varázslás, amivel törölni lehet a hibakódokat? OBD-s műszerem nincs (ami lenne az nem ismeri az opelt).

A történet röviden, hogy zörgött valami a kormányban, és találtam benne egy letörött pöcköt. Viszont ellenőrízni akartam hogy a spirál átvezet-e még, működik-e a légzsák. Ezért ráadtam a gyújtást, és meggyőződtem róla hogy rendben működik, világít a piros lámpa. Csak éppen nem tudom törölni a hibát. Régen eljátszottam már ezt egyszer, csak az a műszer sajnos már sehol nincs. Remélem van egyszerű, gyors megoldás :)

 

Köszi

Link to comment
Megosztás:

41 perce, SargaRigo123 írta:

Kedves fórumozók!

 

Van-e valami házilag kivitelezhető varázslás, amivel törölni lehet a hibakódokat? OBD-s műszerem nincs (ami lenne az nem ismeri az opelt).

A történet röviden, hogy zörgött valami a kormányban, és találtam benne egy letörött pöcköt. Viszont ellenőrízni akartam hogy a spirál átvezet-e még, működik-e a légzsák. Ezért ráadtam a gyújtást, és meggyőződtem róla hogy rendben működik, világít a piros lámpa. Csak éppen nem tudom törölni a hibát. Régen eljátszottam már ezt egyszer, csak az a műszer sajnos már sehol nincs. Remélem van egyszerű, gyors megoldás :)

 

Köszi

Légzsák hibakódot nem lehet törölni úgy mint a többi motorhibát amik aku lekötésre vagy maguktól törlődnek ha már nincs meg a hiba. Ehhez műszer ( OBD?) kell. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egyre inkább úgy fest hogy hidrotőke bajom van ( erre tippel sok szerelő ) , mert zörög alapjáraton. A kérdésem az lenne hogy mennyit segítene a helyzeten egy felújított hengerfej ? Ebben egyáltalán benne van a hidrotőke is ? Mert ha igen, akkor jobban járnék vele szerintem, mintha megvenném egyesével.. Valamint olajat eszik, olyan 3-4dl/1000km, ami persze még nem a világ vége, jól tudom. Mindkettő jelenség megszűnhet a felújított hengerfejjel ?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, joe89 írta:

Sziasztok! Egyre inkább úgy fest hogy hidrotőke bajom van ( erre tippel sok szerelő ) , mert zörög alapjáraton. A kérdésem az lenne hogy mennyit segítene a helyzeten egy felújított hengerfej ? Ebben egyáltalán benne van a hidrotőke is ? Mert ha igen, akkor jobban járnék vele szerintem, mintha megvenném egyesével.. Valamint olajat eszik, olyan 3-4dl/1000km, ami persze még nem a világ vége, jól tudom. Mindkettő jelenség megszűnhet a felújított hengerfejjel ?

Szia.Hát a hidrotőke nem szerves része a hengerfejnek.Az a vezérműtengely családjához tartozik.Az olajfogyasztás sem biztos hogy megoldódik a hengerfej cserével.Mert ha a dugattyú olaj lehúzó gyűrűje kopott akkor mindhiába a hengerfej csere.

Link to comment
Megosztás:

44 perce, kingblue írta:

Szia.Hát a hidrotőke nem szerves része a hengerfejnek.Az a vezérműtengely családjához tartozik.Az olajfogyasztás sem biztos hogy megoldódik a hengerfej cserével.Mert ha a dugattyú olaj lehúzó gyűrűje kopott akkor mindhiába a hengerfej csere.

Köszönöm a válaszodat!

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 11. 20. at 17:42, joe89 írta:

Sziasztok! Egyre inkább úgy fest hogy hidrotőke bajom van ( erre tippel sok szerelő ) , mert zörög alapjáraton. A kérdésem az lenne hogy mennyit segítene a helyzeten egy felújított hengerfej ? Ebben egyáltalán benne van a hidrotőke is ? Mert ha igen, akkor jobban járnék vele szerintem, mintha megvenném egyesével.. Valamint olajat eszik, olyan 3-4dl/1000km, ami persze még nem a világ vége, jól tudom. Mindkettő jelenség megszűnhet a felújított hengerfejjel ?

Ha komplett hengerfejet veszel amiben benne vannak a szelepek és a vezérműtengelyek is, akkor abban benne lesznek a hidrotőkék is (mivel ugye a szelepek és a vezérműtengelyek között vannak), csakhogy egy ilyen felújítva nem két fillér, nagyságrendileg annyi mintha vennél 16 új tőkét... a kérdés az hogy beruháznál-e ennyit azért mert a "szerelő arra tippel".

Valamint az olajfogyást csak akkor oldja meg, ha az szelepszárszimmering hiba miatt volt, de ezen kívül még egyéb más módja is lehet annak ahogy egy belső égésű motor fogyasztja az olajat.

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 11. 24. at 19:14, tgabika76 írta:

Ha komplett hengerfejet veszel amiben benne vannak a szelepek és a vezérműtengelyek is, akkor abban benne lesznek a hidrotőkék is (mivel ugye a szelepek és a vezérműtengelyek között vannak), csakhogy egy ilyen felújítva nem két fillér, nagyságrendileg annyi mintha vennél 16 új tőkét... a kérdés az hogy beruháznál-e ennyit azért mert a "szerelő arra tippel".

Valamint az olajfogyást csak akkor oldja meg, ha az szelepszárszimmering hiba miatt volt, de ezen kívül még egyéb más módja is lehet annak ahogy egy belső égésű motor fogyasztja az olajat.

Azért a tőkehang elég jól behatárolható és azonosítható zajforrás. Én első körben tőkét takarítanák, vagy cserélnék, vagy akár csak cserélgetnék hogy a hang " vándorol"-e. Nekem az SE-projektkor elment a hang a vezérlés oldalról a gyújtás oldalra, mert nem figyeltem melyik tőke hová való, ( hiszen amúgy sem az eredeti fészkébe került).Plusz lehet az alapprobléma akár kicsiolajnyomás is, ezt érdemes lenne mérni előtte. 

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 11. 26. at 13:44, zotya975 írta:

Azért a tőkehang elég jól behatárolható és azonosítható zajforrás. Én első körben tőkét takarítanák, vagy cserélnék, vagy akár csak cserélgetnék hogy a hang " vándorol"-e. Nekem az SE-projektkor elment a hang a vezérlés oldalról a gyújtás oldalra, mert nem figyeltem melyik tőke hová való, ( hiszen amúgy sem az eredeti fészkébe került).Plusz lehet az alapprobléma akár kicsiolajnyomás is, ezt érdemes lenne mérni előtte. 

Köszönöm! Olajnyomás ok, mérve volt nem rég. Sajnos ez nem kivitelezhető hogy kipucoljam, megnézzem mi a helyzet, ugyanis még szét szedni se tudnám, nem hogy összerakni :D Nyilván ha szerelő csinálja, akkor meg azért eléggé ott hagyom a gatyám az ilyen kísérletezésre :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, joe89 írta:

Köszönöm! Olajnyomás ok, mérve volt nem rég. Sajnos ez nem kivitelezhető hogy kipucoljam, megnézzem mi a helyzet, ugyanis még szét szedni se tudnám, nem hogy összerakni :D Nyilván ha szerelő csinálja, akkor meg azért eléggé ott hagyom a gatyám az ilyen kísérletezésre :)

Szia.Tudnál esetleg feltölteni videót. Hideg és meleg motornál?

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

9 perce, kingblue írta:

Szia.Tudnál esetleg feltölteni videót. Hideg és meleg motornál?

Szia! Igen, tudok. Bár nagyon régi módi eszközeim vannak hangfelvételre ( Nincs okos telefonom se :D ) . Egy GPS-em van, ami talán jó erre . A napokban mindenképp megejtem. Könnyű lesz mert napi 70km-et megyek. Szóval melegen is letudom kapni.  Amúgy majdnem ugyanolyan hidegen, mint melegen. Nem sok különbség van.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Adott egy benzines 1.2-es G Astra. A következő jelenséget produkálja ( nem folyamatosan, mikor milyen kedve van ): kereszteződéshez/ körforgalom behajtáshoz, lámpához érve, amikor bekuplungolok, akkor látom, hogy esik vissza a fordulatszám ( alapjáratig kellene gondolom visszaesnie ), de tovább csökken, 800, 500, majd leáll a motor.  Főleg akkor jön elő a hiba, amikor 4. vagy 5. sebességből (2500-3000 körüli fordulatról) kapcsolok vissza, de olyankor is előjön ha pl lámpához érve 50Km/h ról 4. fokozatból fékezve, bekuplungolva üresbe kapcsolok a lámpa előtt és akkor is elejti az alapjáratot és leáll. Vagy körforgalom behajtásánál visszakapcsolva 20Km/h körüli sebességre 2. fokozatba, ott is van amikor leáll. 

Augusztus környékén egy olyan dolgot csináltam, hogy az alapjárati motorról lehúztam a csatlakozót, ami ennek határására nem pörgött fel, majd amikor vissza lett dugva, akkor változott a hangja a motornak. Újból lehúzásra került, majd később kapott kontakt sprayt és körülbelül most november végéig a hiba teljesen megszűnt, 1-2000 km-t vezetve egyszer sem jött elő a hiba. Azonban most ismét elkezdte ezt a hibát. Most a kontakt spray és kábel levétel nem oldotta meg a problémát. Én alapjárati motor hibára gondolok vagy valamilyen elektromos kábel hibára, vélemény, ötlet? ( Annak lehet a hibához köze, hogy most ahogy elkezdte ismét ezt a leállás dolgot csinálni, előtte volt a rádió cserélve, és a rádió mögötti kábelek lettek mozgatva (az ISO csatlakozó) .

 

András

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.