Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

manta

Recommended Posts

  • Hozzászólások 829
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Nahh nem rajzolok. Az alant elérhető ábrán az 1 -es és 2 -es alkatraceről van szó. Nekem ezek nem stimmelnek felfele a gépezetre. És lécci ne kövezzetek meg a pontatlan fogalmazásért.... :oops:

http://www.opelmanta.com/tech/scolumn.jpg

UI: Manta nem megöngyilkolni magad!!! És itt köszönném meg bátortalan, ám kitartó bátorításotokat (Manta, QPack) pénteken viszem a gépet szemlézni jövőhéten meg vizsgázni. Lesz forgalmim, vagy mi.

Ügyintézés! Csak 14 hét. Éljen a VillámKözigazgatás! Fizess adót, jó lesz ...

Link to comment
Megosztás:

:shock: ohhh, hogy te milllllllllllyyyyen szééééééépen tudsz rajzoooolniiiiiii! :)

Kormánykapcsoló borítás kell neked. Kell? Bár én nem igazán értem, hogy mi a fenét csináltak azzal, hogy 2-3mm hézaga van :roll: de még az is lehet, hogy cserélned sem kell, ha nincs szétvágva. Jobb vóna megnézni...

Link to comment
Megosztás:

Az egyik az még szűz, de odapróbáltam, és sajna nem stimmel. A borításon - mint fentebb írtam - nincsen az elakadás-jelzőnek hely, és az

index/refi bajuszkapcsoló is hátrébb van mint a borításon. Azontúl a borítás rögzítése - belűl a sűlyesztett csavarhely - átlógna egy kábekötegen, amit nehézkes lenne megoldani. És mindezek tetézése képpen a két féldarab nem ér össze középen. Bocs, hogy egy ilyen kis műanyagdarab miatt ennyit postolok, de szeretném korrektül megcsinálni. A vége úgyis az lesz, hogy kiszaladok hozzátok.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit kisebb lesz az én lendületem. Most pénteken kapok új alvázszámot, és KPM -ezik az autót. Utána már csak a forgalmit kell kivárni. De a szemlén királyság volt, hogy hogyan bámulták a gépet a népek, köztük a vizsgáztatók is :D . Aztán meg jött 5db vadiúj Mazda RX 8.... :roll: Onnantól bámultam én is :) Viszont tudtok valakit aki kompjútert le tud tesztelni. Mert ha meg lesz a forgalmi akkor hamar be kell izzítsam az injektort, de nem tom a jó e az elektronika. És mindzt marhainstantba kéne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

SuiciD: ha szépen megkérlek és lesz egy kis időd, tudnál nekem egy kis felvilágosítást adni az alvázszámos témában?

Érdekelne, hogy lehet ezt manapság intézni, mi volt a gond az alvázszámmal? (rozsda?):)

Asszem az én gépem is lehet rászorul majd egy ilyen dologra.

Kasztnit akarnék cserélni...

Ha a többieket zavarja, jöhet privátban is.

Előre is kösz:

muck

Link to comment
Megosztás:

Kedves Muck!

Természetesen. Nálam szimplán a legrosszabb eset forog fenn, minden valószínűséggel az én autómat valaha egy forgalmihoz igazították. Egy másik autó alvázszámát hegesztették bele. Az eredetvizsgálatkor nálam kapásból hívták a rendőrséget, a kocsit lefoglalták, majd a szakértői vizsgálat után vissza kaptam, de forgalmi nélkül. A rendőrségi határozatban javaslatot tettek a kocsi KF számos levédésére. Ezzel a határozattal kerületi/illetékes okmányiroda az útirány, ahol 1500 Ft fejében elindítják az ügyintézést. Onnan be kerül a központi okmányirodába, ahol elbírálják az ügyet. Mivel Júli 1. -től módosították a 35/2000 BM rendeletet, minden autót le lehet már védetni KF számmal. Ezzel már nem lesz gond. Ha ott meg van a határozat, akkor azzal mehetsz a Közlekedési Felügyelethez, Mozaik utca, vagy ami nálad illetékes. Ott az engedélyezési osztályt kell keresned, és odaadni az okmányirodás határozat (SZIGORÚAN) másolatát. Itt lepengetsz 10 000.- Ft-ot mint engedélyezési eljárás. Kapsz egy időpontot szemlére, ahol lefotozzák a kocsi jelenlegi állapotát, és megjelölik egy beütéssel. Ha megjött a központból az új alvázszám (max 1 hét, nekem meg volt 2 nap alatt) akkor mehetsz vizsgára. Ha meg van a vizsga, akkor beütik a számot és mehetsz vissza az okmányirodába forgalmiért. Ha gázos a kocsi, akkor arra számíthatsz, hogy a rendőrségi vizsgálat miatt elveszik a gépet minima egy hónapra. Tudomásom szerint az egész országban 3 fickó szakért. Ha ilyen előfordulna, akkor ne engedd, hogy a forgalmit postázgassák. Nálam ez potom 7 (azaz HÉT) hetet vett igénybe. A többi ügyintézést lezavartam 2 hét alatt. Ha érdekes a dolog akkor dobj egy mailt egy telcsi számmal, mert az engedélyezést egy ember csinálja az országban na ő a kulcs mindenhez. Hozzáteszem iszonyat rendes az arc. Nekem 2 nap alatt elrendezte az engedélyt és bemehettem érte személyesen. Ez 2 perc volt.

Link to comment
Megosztás:

Hát jahh. De ha az ember végigszopja akkor annyi haszna van, hogy mások hasonló ügyeiben tud tanácsot adni. Na nem mintha imádnék szakérteni, de ahogyan észrevettem az ügyintézők nem tudják mit kell csinálniuk, ezért a dolgok postázódnak körbe-körbe egészen addig, mígnem egy olyanhoz kerül az ügy, aki ugyan nem illetékes a dologban, viszont tudja, hogy ki az. Manapság már az ilyen ember is nagy kincs. A mozaikban pl az engedélyezési osztály mindenáron akart egy nyomozást megszüntetőhatározatot. Namost ilyet az ilyen esetek többségében nem kap a delikvens, mert büntetőeljárási törvény szerint ugye ha nincsen elkövető akkor csak felfüggesztik a nyomozást. Ezt elmondtam az ürgének erre azt mondja: - Ja jóva' akkó nem kell. Tutira barkóbázott, hogy milyen papír kell hozzá vagy, hogy nálam mi van. Az okmányiroda a nyomozás vége előtt nem ad engedélyt az újbóli forgalomba helyezésre. Ha ott az engedély a kezemben akkor gondolhatják, hogy nem egy folyamatban lévő nyomozásról van szó.Na ennyit az ok-okozatról. Ez az egész hivatali marháskodás kész röhely. Ha Te nem jársz a dolgok után, akkor b.szhatod.

Link to comment
Megosztás:

SuiciD!

Köszi szépen a kimerítő leírást. :)

Itt egy másik Asconáról lenne szó, tehát nekem nem annyira sürgős a dolog, mert amivel járok, az OK.

Igazából a kasztnit akarnám cserélni félhivatalosan. :D Megkapná a képen látható verdámnak a rendszámát. És vinném, hogy ki lett javítva a kasztni, de sajna az alvázszám is áldozatul esett.

Mi a véleményed? Megoldható?

üdv: muck

Link to comment
Megosztás:

Hát vagy lezsírozod, akkor így igen, de ha nem akarod, hogy necces legyen akkor én körbe járnám a dolgot. A kollégám vett egy Citroent, és ott is ez volt a gond. Cserélték a doblemezt és hopp azon ott volt az alvázszám. Na az ő kocsija is a rendőrségre jár. Ha van jó spanod az illetékes rendőrségen, akkor őt lehet megkérni, hogy KF ezésre adjanak engedélyt, mert pl felfutottál vmire és nem látszik, jól, vagy a legjobb az átrozsdásodás. Ha nem akarod eredetvizsgáztatni, akkor meg minek....?

Van valaki a akinek alvázszámot néztek közúti ellenőrzéskor? De ha mindeáron meg akarod játszani, akkor egy másik verzió az átalakítás engedély. Persze ehhez kell, hogy frankó legyen mindkét gép.

Link to comment
Megosztás:

Hi.

Persze, hogy nem nézik az alvázszámot, de műszakin azért csak rápillantanak. Vagy nem? :)

De ha már ennyire ott vagy a témában. :D Szted hátszéllel át tud úgy menni a mostani autóm műszakin, hogy nem láccik a motorszám???

Mert ugye megette a rozsda. :D És mivel nagyobb moci van benne, elég problémás a dolog hivatalos útja. Ha egyáltlán lehetséges...

Ilyen hülye vagyok :D Generálom magamnak a gondokat. :P

De lássuk be nem élet az élet 1.3-as motorral :D

üdv: muck

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nálam a Mozaikban a műszakin nem nézték meg, de lehet, hogy csak azért, mert ugye a papírjaimból látszott, hogy még foglalkoznak a motor és aévázszámommal. Ha nem akarsz szívni, akkor inkább hivatalosan csinálj egy motorcserét. Ez 10k HUF, ezt sztem meg tudod oldani. Az a gáz, hogy a műszakit és az engedélyezést két külön csapat csinálja, de megfelelő hátszéllel minden megoldaható.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

4-speichen Sportfelgen schwarz-silberfarbig mit Radzierringen.

2 éve vettem ötöt a téligumikhoz bontóból elég rozsdásan fekete-szürke lakkozás nélkül. 2 ezerért db-ját.

e-bay.de-nél 50 eur körül van 4 db gumikkal, ha bevállalod.

volt A és B Ascona-kon és Kadett-eken is,

Valahol láttam hasonlót mint ez, azon nem kettő négyzet alakú lyukkal a negyedekben, hanem csak egy hosszúkásabb, de festése ugyanaz.

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Igazad van. most hogy mondod leesett,hogy nekem is voét kétfajta kerekem is,de első ránézésre nem is láttam a különbséget(lehet hogy a megszerzés örömétől leszállt a lila köd és azért).Ezek után ha valaki ilyen felnit akar alaposan vegye szemügyre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.