Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest

Recommended Posts

Hali

Minden esetben ezt csinálja, ha finoman nyomom neki. Ha váltásnál rálépek 3-4-ben akkor nem rángat be. Finom gázadásnál, meg dombon felfelé busz mögött állandó lassú tempóban mondjuk.

Már voltam adagolósnál 23 ropi volt, átpucolt mindent, füstölést lejjebb vette, nyomástartó szelepet cserélt. Utána ugyanez maradt a hiba. Aztán visszamentem 3000 ft-ért feljebb állított benne valamit, mert a fogyasztásom megnőtt, a kocsi jobban füstöl és az alapjáratot nem lehet lejjebb venni. Vissza már nem mentem, mert amikor a kocsit elhoztam kipróbálva 3-4 hétig mindíg jó volt.

A kocsiban 215 ezer van 1,5 éve vettem, és 50 ezret mentem vele.

Link to comment
Megosztás:

Hali

Minden esetben ezt csinálja, ha finoman nyomom neki. Ha váltásnál rálépek 3-4-ben akkor nem rángat be. Finom gázadásnál, meg dombon felfelé busz mögött állandó lassú tempóban mondjuk.

Már voltam adagolósnál 23 ropi volt, átpucolt mindent, füstölést lejjebb vette, nyomástartó szelepet cserélt. Utána ugyanez maradt a hiba. Aztán visszamentem 3000 ft-ért feljebb állított benne valamit, mert a fogyasztásom megnőtt, a kocsi jobban füstöl és az alapjáratot nem lehet lejjebb venni. Vissza már nem mentem, mert amikor a kocsit elhoztam kipróbálva 3-4 hétig mindíg jó volt.

A kocsiban 215 ezer van 1,5 éve vettem, és 50 ezret mentem vele.

Nem tudok másra gondolni,mint az adagolóra, illetve a porlasztóra még esetleg.

...a sebességtartományokat gondolom tartod adott fokozatoknál?!?!?

dtl a motorkódod,ugye?

Az turbós verda, igaz? Nem lehet,hogy anyomással van baj?

Hova vitted adagolóshoz?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudok másra gondolni,mint az adagolóra, illetve a porlasztóra még esetleg.

...a sebességtartományokat gondolom tartod adott fokozatoknál?!?!?

dtl a motorkódod,ugye?

Az turbós verda, igaz? Nem lehet,hogy anyomással van baj?

Hova vitted adagolóshoz?

Kicsi turbós, német. Nem tom mi lehet még a baj. Ritkán foglalkozom vele, mert én tudom így is vezetni, csak eladásnál lesz kellemetlen, vagy ha más megy vele akkor lehet érezni. Csak azért bosszantó, meg nehogy más nagyobb baja legyen később.

Miskolci vagyok, itt vittem el a Kiss Ernő utcába, gondolom ez nem mond neked semmit.

Link to comment
Megosztás:

Hali. Na szerintem az előtöltést kellene még megnézetni, mert lehet hogy nem jó helyen van. Bakter nagyon jó a moci ha 10000km és csak 1 liter oil kell neki. A fogyasztásod ???? az én vasam megint 5.9 produkált ez többnyire város. Indulni indult a télen?? Gyári a motor vagy már volt generálozva????

Link to comment
Megosztás:

Hali.  Na szerintem az előtöltést kellene még megnézetni, mert lehet hogy nem jó helyen van.  Bakter nagyon jó a moci ha 10000km és csak 1 liter oil kell neki. A fogyasztásod ????  az én vasam megint 5.9 produkált ez többnyire város.  Indulni indult a télen??  Gyári a motor vagy már volt generálozva????

Az ukrán gazolaj 135 Nyíregyházán.

Fogyasztás 5,5-6 lityi attól függ mennyi ebből város. Télen gond nélkül indul, bár szerintem az akksim gyenge, mert nehezen forgatta meg és sokáig kellett izzítani.

Szerintem nem volt hozzányúlva. Bár az hol látszik a mocin, ha látszik egyáltalán? (generálozás)

De nekem előtte 626 Mazda diesel volt sima szívó, az egy csepp olajat sem fogyasztott. Tudom, hogy az Opel más.

Előtöltést is adagolósnál lehet megnézetni, vagy értenek hozzás sima autószerelők is?

Ennnyi Hali

Link to comment
Megosztás:

Kicsi turbós, német. Nem tom mi lehet még a baj. Ritkán foglalkozom vele, mert én tudom így is vezetni, csak eladásnál lesz kellemetlen, vagy ha más megy vele akkor lehet érezni. Csak azért bosszantó, meg nehogy más nagyobb baja legyen később.

Miskolci vagyok, itt vittem el a Kiss Ernő utcába, gondolom ez nem mond neked semmit.

...hát sokat bizony nem :roll:

...de bizonyára jó szerelő,ha elvitted hozzá,vagy csak az az egy van nálatok :?:

Azt mondják, a diesel egy külön szakma. Nem elég a sulit elvégezni hozzá, tudni is kell :!:

Találkoztam már olyan szerelővel,aki szuper ezermesternek mondta magát, amikor meg odavittem a verdát, megkérdezte,hogy mi az a nagy vasdarab a vezérlés előtt.

Gondoltam, róla ennyit és tovább áltam :)

A rángatás egyébként nem normális dolog. Ne hagyd rá !

Link to comment
Megosztás:

Hali én szerintem is adagoló,  illetve kevés kaját kap vagypedig alacsony a motor fordulata .Gyerekek hogy mérik a az ukrán gazoilt?  Tényleg fekete a szine?  Én is veszem de nem ukránt. Még valami az alapjáratod az egyenletes?

Az ukrán gázolaj Nyíregyházán 120-140 Ft között mozog. Egyéb helyeken 170-190 Ft (Ez pesti ár)

A színe u.a.,mint a shelesé, legalább is én nem vettem észre köztük különbséget.

Ha az anyag fekete,nekem sántítana.

Honnan tankolsz?

Mennyiért?

Link to comment
Megosztás:

Még annyi kérdés, hogy milyen adalékot érdemes beletenni a gázolajba, ami tisztít meg kímél.? Egyáltalán érdemes e?

És télen dermedés ellen mit használtok?

Köszi hali

Adalékot nem szükséges beletenni a g. olajba. Max. esetenként (2-3 tank)

Winn's üzemanyagrendszer tisztító adalékot, ami kipucolja az adagolót,porlasztócsúcsot,stb....

:arrow: ....a vendégek hada én voltam, mindíg ráfeelejtek,hogy be kellene jelentkezni hozzászólás előtt :oops:

Valamit viszont javaslok neked/nektek.

Egy barátom, aki a Bárdi autósboltban dolgozik, ajánlott egy motoradalékot, amit a motorolajba kell tölteni csere után.

Na nem prolngról van szó, azt elítéli,mondván gagyi, nem jó semmire,csak a média kapja fel.

Megvallom nekem nincs vele tapasztalatom.

Az adalék neve: METABOND kereskedelmi ára kicsit húzós, de megéri,mert a srác kocsija csendesebb lett tőle és a fogy. is javult.

(3 éves 2.0 HDI :idea: )

Jelenleg 8 E ft körül van a 2 dl-es flaska.

Egyik haver vett a '84-es benz. autómata asconájába és elmondása szerint jó.

Link to comment
Megosztás:

Még annyi kérdés, hogy milyen adalékot érdemes beletenni a gázolajba, ami tisztít meg kímél.? Egyáltalán érdemes e?

És télen dermedés ellen mit használtok?

Köszi hali

Ha nagyon gányán indul és nem kúton tankolsz, akkor dermedés gátló adalék,de csak csínyán bánj veele,mert hallottam már olyat,hogy ilyenektől elfáradt az adagoló.

....még mindíg a rángatásodnál tartok.

Szerintem, ha lesz rá lehetőséged,egyeztess a Csomádiakkal, ott tuti műszerekkel bemérik mi a géped baja és nem is drágák.

Egy komplett adogoló felújítás előtöltés beállítással 30 E ft.

Annyit megér,ha sokáig akarsz vele járni és élvezni az autózás adta örömöket.

Tényleg a g.olaj szűrőd (nagy) mikor lett cserélve utoljára?

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki. Hát nemsok különbség van a gazoil árak között. Én 150 pénzé veszem heti 20 lit. Belföldes kamionos.

...és-és-és... pesten veszed?

Engem is érdekelne egy ilyen lehetőség :)

Mennyire van korlátozva a lehetősége a "szállítónak" :?:

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek ötlete arra,hogy hogyan lehet egy sima szívót "tuningolni" úgy,hogy jobban menjen,de a motort ne,vagy csak kicsit nyírja :?:

Pill. a porlasztócsúcsok cseréjét fogom végrehajtani merényletként a kocsimon.

Milyet érdemes venni ebből :?:

Sokan a denso-ra esküsznek,mások meg a bosch-t mondják a csúcsnak.

...persze ide kívánkozik,hogy a denso is bosch,mivel a boschnak tulajdonhányada van a cégnél. :)

A porlasztócsúcs csere után jön az adagoló, ott kell valamire odafigyelni?

Na nem én fogom csinálni,csak kiváncsi vagyok,hogy mit kérjek külön,ha baszkurálják a drágát :)

Link to comment
Megosztás:

Hali. Hátsajnos korlátozott a dolog, én a szomszédbol veszem ,mákom van mi? Néha azért kiszorulok a kutra énis. Sajnos csak heti 20 megy. A téma jó, disel tuning. A régi opel kadettomat én is berheltem, már az is sokat tesz ha oda csavarod a kaját neki. :twisted: DE ugye a teljesitményhez kaja is kell és igy a fogyasztás is emelkedik. Egyébként énis töröm az agyam :shock: 1 direkt szürőn. Aztán, kivágjuk a katalizátort és lenyomjuk a GSI-ket :twisted: . Remélem ők nem olvassák különben nekem most végem :) . De fogyasztásban mivagyunk a királyok. :) :) :o :D

Link to comment
Megosztás:

Ha nagyon gányán indul és nem kúton tankolsz, akkor dermedés gátló adalék,de csak csínyán bánj veele,mert hallottam már olyat,hogy ilyenektől elfáradt az adagoló.

....még mindíg a rángatásodnál tartok.

Szerintem, ha lesz rá lehetőséged,egyeztess a Csomádiakkal, ott tuti műszerekkel bemérik mi a géped baja és nem is drágák.

Egy komplett adogoló felújítás előtöltés beállítással 30 E ft.

Annyit megér,ha sokáig akarsz vele járni és élvezni az autózás adta örömöket.

Tényleg a g.olaj szűrőd (nagy) mikor lett cserélve utoljára?

Köszike a sok tanácsot. Régen voltam net közelben. Sok volt a meló.

A g.olajszűrőt az olajszűrővel egyszerre cserélem. Most lesz bennük 10000 km.

Link to comment
Megosztás:

Képzeljétek, egy pár napja folyamatosan csurran-cseppen az olajam a kocsiból :oops: :? :oops:

...elvittem szerelőhöz, szerinte a főtengely szimering ereszt.

Köv hétvégén szétszedjük, remélem semmi komoly.

Tényleg, kérdés: a vezérlés főtengely részénél lévő bordáskerék töve (amire a szimering felfekszik) ki tud kopni :?: ...esetleg deformálódni :?:

...elvileg már egyszer lett cserélve a szimering,de semmi változás :)

Igaz, azt szervízbeen csinálták , lehet csak papiron :?: :idea: :?:

Link to comment
Megosztás:

Bakter, miért kell szétszedni a verdát? Nem indul vagy eszi az oilt? Gondolom hogy jó kis lóvé lessz. Fúrás? Főtengely köszörülés? Hengerfej ? Szelepek? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.