Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

A gyárban ahol dolgozom ez egy sima matrica... Fekete színű azt ragasztják rá az oszlopra és hajtják be a szélét. Olyan 3mm lóg az ajtón belülre. Szerintem annyit kell tenned hogy vegyél olyan fekete ragasztható matricát ami nem olvad meg a melegre sem és nem marja meg a festéket a ragasztója. Sztem ezt valamilyen dekor cégnél simán beszerzed, ahol vállalnak pl szélvédő matricák készítését. Azok a matrinyák bírják a hőt meg a fagyot is és nem is marják a festést. :lol:

Ráadásul éppen 3M márka.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

help vki

holnap megy műszakira a kocsi, és azt mondták ha fóliával át is mehet +10e-be fog kerülni

annyiért már újrafóliázzák az első kettőt nem? :lol:

mutassak be nekik és szedjem le ? nem tudom az árakat :lol:

Jó hogy így ennyire előre aggódsz a dolgokon. :lol:

10-ért megcsinálják, de el kell vinni, ki tudja lesz-e ugyanolyan fólia, stb... Macera.

Ha 10-ért tuti átengedik, akkor én odaadnám, de ha emiatt meghúzzák akkor bukik a vizsgadíj.

Persze attól is függ milyen fólia. Van amire még nem harapnak, lehet szerencséd lesz.

Link to comment
Megosztás:

Jó hogy így ennyire előre aggódsz a dolgokon. :lol:

10-ért megcsinálják, de el kell vinni, ki tudja lesz-e ugyanolyan fólia, stb... Macera.

Ha 10-ért tuti átengedik, akkor én odaadnám, de ha emiatt meghúzzák akkor bukik a vizsgadíj.

Persze attól is függ milyen fólia. Van amire még nem harapnak, lehet szerencséd lesz.

igaz

akkor marad a kenő (azt mondták akkor átmegy ha épp nem akkor megy be a műszakvezető)

Link to comment
Megosztás:

igaz

akkor marad a kenő (azt mondták akkor átmegy ha épp nem akkor megy be a műszakvezető)

Szia!

Nekem, úgy csinálták, hogy lehúzták az ablakot vizsgára elől mindkét oldalt. Egyébként én is inkább a kenőpénzt javaslom. Nem csak azért mert mi van, ha nincs olyan fólia, hanem alapban nincs fél vagy egy napig kocsid, majd x napig megint nem húzhatod le az ablakot. Látszik ha még ugyan olyan is, hogy amit most tesznek fel az újabb, stb stb. Csak a macera és a gond van vele.

Link to comment
Megosztás:

Nekem, úgy csinálták, hogy lehúzták az ablakot vizsgára elől mindkét oldalt.

Tavaly nekem az omega átment az elsőoldalsó viszonylag nem túl sötét fóliával, kis plusz pénzért.

Sajnos azt már nem lehet, hogy lehúzzák az ablakot, mert a fényképeken látszik (és most már a

fényképek alapján központból engedélyezik a műszakit). Viszont azt csinálták, hogy lehúzták a másik

oldalon az ablakokat, és így azokon elég fény jött át, hogy a fényképen csak gyári színezettnek

látsszon az ablak, ez volt a trükk. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tavaly nekem az omega átment az elsőoldalsó viszonylag nem túl sötét fóliával, kis plusz pénzért.

Sajnos azt már nem lehet, hogy lehúzzák az ablakot, mert a fényképeken látszik (és most már a

fényképek alapján központból engedélyezik a műszakit). Viszont azt csinálták, hogy lehúzták a másik

oldalon az ablakokat, és így azokon elég fény jött át, hogy a fényképen csak gyári színezettnek

látsszon az ablak, ez volt a trükk. :lol:

te aki a törvény őre ilyeneket irsz le? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Hasonlót szeretnék mint a lenti képen lévő astrának a b és c oszlopa. Tehát azt szeretném ha fekete lenne. Úgy tudom ezt valamilyen 3m fóliával meg lehet csinálni. Csináltatott már valaki ilyet? Merre érdemes keresgélni és vajon mennyiben fájhat?

---

relé

A Nürburgring editionon szénszálas dizájn a fólia. Esetleg ha kapsz olyat az nagyon jól nézne ki. Csak egy ötlet volt.

Link to comment
Megosztás:

A Nürburgring editionon szénszálas dizájn a fólia. Esetleg ha kapsz olyat az nagyon jól nézne ki. Csak egy ötlet volt.

Azt hiszem a praktikerben láttam ilyen fóliát. PVC alapú, úgy hogy külső térre is jó.

Nekem ilyen a gépen a szemöldök :lol: Csak rá van matricázva a fényszoróra. Ócso tuning volt tudom.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Tudom elég veszélyes területnek számit a fóliázás, illetve annak mértéke, mit lehet mit nem...

Tud valaki olyanról estleg ,hogy milyen szinű fóliák léteznek, a hagyományos fekete fóliától annyiban szeretnék eltérőt, hogy ennyhe bordó szinezetben szeretném! Mondjuk zöldesben, és kékesben láttam már!

Tudtok ilyen lehetőségről, létezik ilyen fólia szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom elég veszélyes területnek számit a fóliázás, illetve annak mértéke, mit lehet mit nem...

Tud valaki olyanról estleg ,hogy milyen szinű fóliák léteznek, a hagyományos fekete fóliától annyiban szeretnék eltérőt, hogy ennyhe bordó szinezetben szeretném! Mondjuk zöldesben, és kékesben láttam már!

Tudtok ilyen lehetőségről, létezik ilyen fólia szerintetek?

Én csak annyit tudok hogy elég sokféle színű létezik (én is sötétzöld fóliát akarok), ahol én szeretném majd csináltatni, ott 32 féle színűt tartanak, de még véletlenül sem írják a honlapjukon hogy mi ez a 32 szín... Én eddig csak pirosat láttam, az mondjuk nem nézett ki rosszul egy piros autón.

Link to comment
Megosztás:

Én csak annyit tudok hogy elég sokféle színű létezik (én is sötétzöld fóliát akarok), ahol én szeretném majd csináltatni, ott 32 féle színűt tartanak, de még véletlenül sem írják a honlapjukon hogy mi ez a 32 szín... Én eddig csak pirosat láttam, az mondjuk nem nézett ki rosszul egy piros autón.

Az jó, akkor van esélyem megint valami hülyeséget csinálni! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én csak annyit tudok hogy elég sokféle színű létezik (én is sötétzöld fóliát akarok), ahol én szeretném majd csináltatni, ott 32 féle színűt tartanak, de még véletlenül sem írják a honlapjukon hogy mi ez a 32 szín... Én eddig csak pirosat láttam, az mondjuk nem nézett ki rosszul egy piros autón.

Akkor lehet hogy csak pirosuk van, de abból 32-árnyalat! :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok!

Tudom elég veszélyes területnek számit a fóliázás, illetve annak mértéke, mit lehet mit nem...

Tud valaki olyanról estleg ,hogy milyen szinű fóliák léteznek, a hagyományos fekete fóliától annyiban szeretnék eltérőt, hogy ennyhe bordó szinezetben szeretném! Mondjuk zöldesben, és kékesben láttam már!

Tudtok ilyen lehetőségről, létezik ilyen fólia szerintetek?

Szia!

Esetleg egy kicsit bronzos beütésű szerintem jól mutatna! Ha nem is bordó; az egy kicsit talán csicsás is lenne.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Esetleg egy kicsit bronzos beütésű szerintem jól mutatna! Ha nem is bordó; az egy kicsit talán csicsás is lenne.

Szia!

Somi barátom autója bordó-ezüst színkombinációjú (calypso rot és mirage metallic egész pontosan), gondolom ezért akar bordó színű fóliát.

336_1223014680.JPG

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
hátsókra csak azért kell bizonylat, hogy ne tükröződjön..de lehet akármilyen.. elsőoldalsóra meg semilyen nem lehet.. és a bizonylet kb xar se ér...

Akkor már értem miért akart bizonylatot a rendőr tőlem a fóliázásra... csak akkor így teljesen mind1 valóban a bizonylat mert az első is fóliázott azért pedig úgyis megvág (meg is vágtak...). pedig ez még nem is a brutál sötét kategória

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Tegnap este megállított egy unatkozó rendőr, fiatal srác volt, nem a genya fajtából.

Omega ugye le van sötétítve. Körbe, de a szélvédő egyáltalán nincs, és az első oldalsók is csak kicsit.

Azok mondjuk szóba se kerültek, mert már lehúzott ablakkal érkeztem a rendőrhöz, miután láttam hogy

kiint. ;) Szóval a hátsó oldalsók és a hátsó szélvédő lett a téma. Szerinte rögtön elvehetné a forgalmit,

ugyanis minden fóliázásnak a forgalmiba is be kell lenni jegyezve. Hiába mutogattam neki a kis plasztik

kártyás műbizit, amit a fóliás műhelyben kaptam, szerinte a forgalmiba is be kell iratni. Bár azt is mondta,

hogy jelenleg az lehetetlen, mert nincs olyan műhely, aki ilyen átépítési engedélyes mókában kompetens

lenne. Lényeg a lényeg, hogy akkor most hogy is van ez? Múltkor a kpm-es levélben nem volt ilyenről

szó, hogy a forgalmiban is benne kéne lennie a fóliának... B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.