Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Márpedig a rendőrbácsi igazi volt, és elég érthetően a tudtomra adta, hogy most ezért helyben el is vehetné

a forgalmit. Azt lenne jó tudni, hogy akkor most mi is az igazság... A köhém nem kompatibilis a szabálysértési

eljárással a rendőrségnél? B)

Link to comment
Megosztás:

Szóval akkor én most retteghetek? Mivel nekem a Stilo-n a fóliázás teljesen maszek, Andrissal csináltuk ketten, ráadásul jó sötét, természetesen elöl is ;) Se műbizi, se kártya :D

+5k-ért áttolták levelezőn, épp ma :blush:

Ha meg a rendőr kötsög, akkor ott helyben letépkedem neki, b...a meg.... :lol:

Egy pozitívum van: A Stilo annyira átlagos kocsi, hogy sosem állítják meg. Nem tudom miért, de így van.... B)

Link to comment
Megosztás:

Ezt már azóta változtatták tavaly. Vagyis engedélyezték a fóliát a hátsó szélvédőre. :lol:

Szóval akkor én most retteghetek? Mivel nekem a Stilo-n a fóliázás teljesen maszek, Andrissal csináltuk ketten, ráadásul jó sötét, természetesen elöl is B) Se műbizi, se kártya :blush:

Ha a rendőrnek igaza van, akkor tök mindegy kinek van plasztikkártyája, vagy kinek nincs, egyformán lehet rettegni.

Azt hiszem ha a következő rendőr köcsög lesz, nem fogok belemenni semmilyen helyszínibe, meg forgalmi elvételbe,

hanem szabálysértési eljárást kérek. Aztán akkor legalább tisztázódik, mi is a helyzet ;)

Link to comment
Megosztás:

Éppen erről olvastam én is, hogy nem érdemes fizetni helyszíni bírságot. Nekik kell bizonyítani, hogy pl. ez a fólia túl sötét, nem felel meg az előírásoknak stb. Ha pedig letépi akkor magántulajdon rongálásért is fel lehet jelenteni. B)

Link to comment
Megosztás:

Éppen erről olvastam én is, hogy nem érdemes fizetni helyszíni bírságot. Nekik kell bizonyítani, hogy pl. ez a fólia túl sötét, nem felel meg az előírásoknak stb. Ha pedig letépi akkor magántulajdon rongálásért is fel lehet jelenteni. B)

Biztos nem fog nekiesni, de az már azért elég meredek lenne, ha helyszínen el akarná venni a forgalmit...

Link to comment
Megosztás:

2005-ben, új, az európai szinten is elfogadott szabályozást alkosson a gépjárműre utólag felszerelhető fóliák ügyében, Magyarországon. A gazdasági és közlekedési miniszter 84/2005. (X.11) GKM rendeletének 3. §-a szerint személygépkocsik esetén, nem csak a hátsó oldalsó ablakok, de a hátsó szélvédő is bármely sötétségű fóliával jogszerűen ellátható, amennyiben a fólia magyarországi minősítéssel ("H" engedély) rendelkezik, valamint a gépjármű két oldalsó tükörrel van ellátva. Pontosítva:

- A "B" oszlop mögötti üvegek (hátsó oldalsó, hátsó szélvédő) csak érvényes "H" minősítő jellel rendelkező anyaggal fóliázhatók, a fényáteresztéstől függetlenül.

- A vezető üléssor melletti üvegek is fóliázhatók olyan anyaggal, mely rendelkezik érvényes "H" minősítő jellel, de összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 70 %-nál (AU 75, SCL).

- Az első szélvédő esetében, kivéve a lehajtott napellenzők által takart felület (ahova sötétítő csík szerelhető), is fóliázható, érvényes "H" jellel rendelkező anyaggal, ha összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 75 %-nál (SCL).

A fólia felszerelését és megjelölését követően a kivitelező a rendelet alapján fóliázható üvegfelületekről műbizonylatot állít ki, és ezt átadja a gépjármű tulajdonosának. A műbizonylat a közúti ellenőrzések és a vizsgáztatások alkalmával igazolja a fólia szakszerű kivitelezését és "H" minősítését. Amennyiben a fóliával ellátott gépjármű tulajdonosa nem rendelkezik ilyen műbizonylattal, akkor a gépjármű műszaki vizsgán visszahívható valamint közúti ellenőrzés során bírságolható.

Link to comment
Megosztás:

Azért azt a fóliát megnézném, ami a gyári hővédős omega üvegre ezek szerint az első ajtók üvegére még feltehető lenne szabályosan...

Nekem eddig szerencsém volt és megakadt a diskurzus ott, hogy van-e műbizonylat. Igenlő válasz után megse nézte a kártyát, pedig azon csak a hátsók szerepelnek:D

Mellesleg látni annyi tükröset az utakon, hogy csak na, pedig az nem lehetne...

Link to comment
Megosztás:

Erről a fóliás dologról csak annyit, hogy ezt a legkönnyebb a rendőrnek büntetni.

Vannak szerintem ennél komolyabban ellenőrizendő dolgok.

Pl. elég szar dolog, ha olyan okoz neked balesetet, akinek nincs kötelezője,

első rendszám hiánya: feltételezném a rendőr helyében, hogy az illető rendszeresen gyorsan hajt, ami azért veszélyesebb, mint egy szaros fólia.

Link to comment
Megosztás:

Erről a fóliás dologról csak annyit, hogy ezt a legkönnyebb a rendőrnek büntetni.

Vannak szerintem ennél komolyabban ellenőrizendő dolgok.

Pl. elég szar dolog, ha olyan okoz neked balesetet, akinek nincs kötelezője,

első rendszám hiánya: feltételezném a rendőr helyében, hogy az illető rendszeresen gyorsan hajt, ami azért veszélyesebb, mint egy szaros fólia.

Egyetértek!! És nem azért, mert az enyém is le van fóliázva...(na jó egy picit azért :D )

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Ja. nekem a végén abba kötött bele, hogy a hátsó szélvédő nem lehet fóliázva, mert így nem lehet kilátni, sőt az előbb büntetett meg egy autósz, mert plafonig volt megpakolva és így nem lát hátra :blush:

Mondom neki: jó ember van két külső tükröm! Akár kartonpapírral is befedhetem az üveget.

Mire ő: Látom ismeri a jogszabályt, mehet tovább.

Mire én: akkor jogtalanul büntette meg azt az autóst?

Válasz: na húzzon innen.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
na be*****tam

Német rend őrei 100€-ra büntettek és le kellett szedni a fóliát az első ablakról és szélvédőcsikót, mert túllógott a napellenzőn.

Sok országba jártam eddig gond nélkül, de azért oda ne fóliás kocsival menjetek!

Pont a Németek? ;) !!!

Ahol annyi idióta tuningőrült hülyére fóliázza a kocsiját???

Link to comment
Megosztás:

én egyet se láttam! illetve amelyik szarrá volt tuningolva azon nem volt fólia

München, Wackersdorf, Regensburg...ezeken a helyeken dolgoztam 3 évig, és szinte minden napos volt a Calibra, Bömös, Audi, Merci...Fóliázva. Olyan sőtét volt némelyik, hogy be se láttam. 2 éve volt mindez...azóta ennyire szigorítottak?

Link to comment
Megosztás:

München, Wackersdorf, Regensburg...ezeken a helyeken dolgoztam 3 évig, és szinte minden napos volt a Calibra, Bömös, Audi, Merci...Fóliázva. Olyan sőtét volt némelyik, hogy be se láttam. 2 éve volt mindez...azóta ennyire szigorítottak?

ezek szerint. mondom mi már egy fóliás autót se láttunk. ja és persze csak hogy szép legyen utána felpattant egy kő is, mehetek szélvédő cserére is ;) drága utazás lett ebből a mókából

Link to comment
Megosztás:

na be*****tam

Német rend őrei 100€-ra büntettek és le kellett szedni a fóliát az első ablakról és szélvédőcsikót, mert túllógott a napellenzőn.

Sok országba jártam eddig gond nélkül, de azért oda ne fóliás kocsival menjetek!

Ha már itt tartunk...a Német rendőrnek mi köze van ahoz, hogy magyar autón milyen fólia van? A mi rendőreink sem ugatnak bele a túl fujt gumikba, meg a sok sufni tuningolt német golfba, ha jönnek a szöke gyerekek nyaralnyi hozzánk a Balcsira ;)

Link to comment
Megosztás:

a Német rendőrnek mi köze van ahoz, hogy magyar autón milyen fólia van?

Az ő körzetében azzal mehetsz csak, ami ott megfelel.

A különbség az országok között csak annyi, hogy míg itt a magyar rendőr hiába bünteti meg

a németet, azt behajtani nem tudják rajta, addig ott helyben megoldják a dolgot, nem is mehetsz

tovább addig. Horvátok pl addig nem engednek át a határon, amíg van be nem fizetett büntid ;)

Link to comment
Megosztás:

na be*****tam

Német rend őrei 100€-ra büntettek és le kellett szedni a fóliát az első ablakról és szélvédőcsikót, mert túllógott a napellenzőn.

Sok országba jártam eddig gond nélkül, de azért oda ne fóliás kocsival menjetek!

Az igen....lehet akkor lemondok a németországi találkozóról, pedig már szabit is vettem ki előre, de így meggondolandó. +30 ezret nem biztos hogy rá akarok szánni. Még ha itthon leszedem a fóliát, akkor is ha hazaérek újabb kiadás ;)

(Zárójelben jegyzem meg, hogy itthon sem lehetne fent elől.)

Link to comment
Megosztás:

Az ő körzetében azzal mehetsz csak, ami ott megfelel.

Fa**a ;)

Az igen....lehet akkor lemondok a németországi találkozóról, pedig már szabit is vettem ki előre, de így meggondolandó. +30 ezret nem biztos hogy rá akarok szánni. Még ha itthon leszedem a fóliát, akkor is ha hazaérek újabb kiadás ;)

(Zárójelben jegyzem meg, hogy itthon sem lehetne fent elől.)

Nekem ezért van plusszba két gyári üvegem. Csak bedobom és kész, máris mehet akár még műszakira is ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.