Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fólia


Tápiószecső

Recommended Posts

  • 7 months later...
  • Hozzászólások 765
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Fél éves a téma, tom, de most hogy megkarcolódott itt ott a fólia a Rekordon, eszembe jutott ez... Aki látta képen az tudja, hogy kb 80% os fólia van mindenhol.. elölhátúlközépen :D Dehát ez afrika.. itt lehet :rolleyes: :D :D

Ugyi.....Természetesen ha valakinek kell a teljes passzus akkor dobjon egy pü-t, és e-mail-be elküldöm szívesen. De hangsúlyozom, hogy ez csak egy darab papír(általába a rendőr megelékszik vele, de csak általába)...nem engedély arra hogy lehet az elsőket is fóliázni! Persze biztos hogy majd belefutok én is egy búzgómócsing rendőrbe, aki elzavar kpm-es vizsgára......és akkor rakhatom be a régi üvegeket előre ;)
Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
Sziasztok

Azt nem tudjátok, hogy vannak ugye ezek a lámpasötétítő spray-k, amikkel a lámpabútár, indexeket szokták sötétíteni... na, szóval mi történhet, ha ezzel az ablakot belülről lefújom? Ez jó megoldás lenne vajon fólia helyett?

Köszi

Nem. Nem tudod úgy sem egyenletesen fújni és ha rávetül majd a fény látod benne a csíkokat, foltokat stb stb. Meg leszedni sem olyan egyszerű, mint a fóliát. Szóval szerintem inkább fóliáztass. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sziasztok

Azt nem tudjátok, hogy vannak ugye ezek a lámpasötétítő spray-k, amikkel a lámpabútár, indexeket szokták sötétíteni... na, szóval mi történhet, ha ezzel az ablakot belülről lefújom? Ez jó megoldás lenne vajon fólia helyett?

Köszi

Meg se probáld ,tartósan a festék nem áll meg az üvegen,csikos is lesz!

Amugy ezek a sprék felejtősek.... amateur dologok!

Igy kell profin csinalni :

Szoktam lámpát sötétiteni, ugy hogy:

Fel kell csiszolni a burát 1000-1500 ös vizesel ,

aztán műanyag tapadásközvtitőt rá .

Utánna pedig alaposan felhigitott lakba fekte bázis festéket raksz (vagy amilyen szint akarsz)

és vékony rétegenként felviszed a szinezett lakkot még el nem éred azt a sötétet amit akarsz !

Gyönyőrű lesz ,polirozható is !

Az enyémek igy készültek,alapvetően lakkfeketének tünik de mikor világit akkor 95 % a fényerő ,soha nem szoltak még be !

Amugy fényező az egyik szaakmám!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
azt mondja meg nekem valaki ,hogy hogy kell leszedni egy 20 éve oda gyogyult fóliát !

Hőlégfúvó nem ér semmit ,lekaparni lehetetlen ,semmi nem oldja...

Ha nem sajnálnám az üveget, azt mondanám malacpörzsölő :) ....

3M scotch Weld?... vagy MEK?... MEK sztem mindent visz :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet kapni hivatalosan? Még a régi munkahelyemen használtuk, de már elfogyott a készlet itthon. :lol:

MEK et, vagy scotch-ot? sztem megfelelő helyen tuti van... Chamfast vagy chemo magyar képviselete, ilyen helyeken sztem leht hogy lehet szerezni ilyet...

Link to comment
Megosztás:

soha nem használtam ilyet ! Azt sem tom h néz ki ,meg hol lehet kapni !

Pedig a MEK - Metil-Etil-Keton - a fényző legjobb barátja :lol: zsírtalanít stb stb :lol: Büdös, mint állat, mérgező is vagy mi ... de jó cucc... írtam a Chemfast magyar képviseletével kéne beszélni, sztem nekik van - ha jól emlékszem lityis kiszerelésben is...

Link to comment
Megosztás:

Pedig a MEK - Metil-Etil-Keton - a fényző legjobb barátja :lol: zsírtalanít stb stb :) Büdös, mint állat, mérgező is vagy mi ... de jó cucc... írtam a Chemfast magyar képviseletével kéne beszélni, sztem nekik van - ha jól emlékszem lityis kiszerelésben is...

úúúú,azt hittem márkárol beszélsz :lol:

A metil etil keton peroxid az üvegszálas legjobb barátja... ,ilyen természetű nagykerben kapni,fokozottan mérgező! Pl: Nóvia.hu

Amugy ebböl már kimaradtam,már "ENTF" zsireltávot szert használunk...

töröl mézeskendővel aztán lefújod ezzel és jol van!

Link to comment
Megosztás:

úúúú,azt hittem márkárol beszélsz :lol:

A metil etil keton peroxid az üvegszálas legjobb barátja... ,ilyen természetű nagykerben kapni,fokozottan mérgező! Pl: Nóvia.hu

Amugy ebböl már kimaradtam,már "ENTF" zsireltávot szert használunk...

töröl mézeskendővel aztán lefújod ezzel és jol van!

hja csak emlékeim szerint a MEK oldja az ilyen fólia szerű anyagokat is :).. A scotch weld az márka, az a 3m ragasztói és az oldószere gyárilag... ahh micsoda móka volt az is :lol:

Link to comment
Megosztás:

A scotch az nem MEK... az vmi más okosság... de jó volt használni :) Amúgy meg kapargasd vazze :lol: :lol: :D

Mire használtad ezeket ?

Kaparja a fene ,főleg hogy az öcsémé! (amugy ecetes pengével és nagy kitartásal lejön)

Majd rászán a srác 1-2 napot!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.