Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Kormánymű


lacikiru

Recommended Posts

Lehet hülye kérdés, de .. nincs benne véletlen vmi szíj ami hajtja a szervószivattyút?

Nem az nyekereg? Pláne a vizes,sáros dologból gondolva..

OFF nincs képed a kocsi motorteréről? ON

nem a szíj nyekereg hanem a szivattyúbol jön a hang :lol:

sajna most nincs kép róla

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Aham.

Az "ÍGY csináld" szerint : 'csak Dexron ATF olajat lehet belerakni'.

Aztán lehet, hogy amit neked adtak az is jó a rendszerbe, de azt én nem tudom megmondani, hogy a régi és új olaj "össze tud-e akadni egymással" :roll:

Mégegszer.

Elöször nem nyekergett.

Aztán igen.

Olajszintett megnézted /alacsony volt/+ töltöttél bele olajat és ugyanúgy nyekereg ?

az olajszint alacsony volt és töltötem hozzá olajat ezután jött a zuhi+ a nyekergés

Link to comment
Megosztás:

Csakis az előírás szerinti olajjal szabad tölteni, mert ez olyan, ami nem

igazán keveredik másikkal... Szal megszivattad magad ezzel az utántöltéssel. Az meg hogy melyik üzletben melyik eladó mekkora hülyeséget mond a belevaló olajról, már más történet. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Csakis az előírás szerinti olajjal szabad tölteni, mert ez olyan, ami nem

igazán keveredik másikkal... Szal megszivattad magad ezzel az utántöltéssel. Az meg hogy melyik üzletben melyik eladó mekkora hülyeséget mond a belevaló olajról, már más történet. :roll:

Emlékeim szerint én azt a bizonyos speckós olajat v.mi 1800ft környékén vettem, de nem 100.Mindenesetre az okés, hogy relative drága volt. 8) Amúgy nekem is volt van némi hangja, de amíg nem "sír", addig nem macerálom.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Szerintem fogod a kormányműbe befelé menő csövet és leveszed, majd beindítod a gépet, hogy a pumpa kinyomja az olajat. Utána vissza raksz mindent a helyére, utána beöntöd a megfeleő mennyiséget, aztán megint beindítod majd 3x teljesen átforgatod a kormányt oda vissza. És le is van légtelenítve. Még nem csináltam de szerintem így meg lehet csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Leengedni nem tudom hogyan kell (talán a szivattyúnál érdemes megbontani valamelyik csövet).

Ami biztos, hogy légteleníteni úgy, hogy feltöltöd majd járó motornál koppra eltekered egyik irányba és ott tartod 10-15mp-ig ekkor hallani is , hogy kering az olaj gondolom valami végállásszelep átengedi vissza a tartályba, mindkét irányba 2szer. Ezután olajszint ellenőrzés esetleg utántöltés és kész.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem így csináldban. Nem ír róla. ennyit a könyvről ;)

Na de ami tuti, tényleg ne járassd olaj nélkül!

Én asszondám szed le a csövet mondjuk a szivatyúnál ha hozzáférsz, mert az van legalul ahogy nézem, vagy csak a tartálynál és folyasd ki ami benne van. a könyv szerint 1 liter a full töltés mennyiség.

a légtelenítés fentebb írva. a könyv szerint is igy van kb.

Link to comment
Megosztás:

Leengedni nem tudom hogyan kell (talán a szivattyúnál érdemes megbontani valamelyik csövet).

Ami biztos, hogy légteleníteni úgy, hogy feltöltöd majd járó motornál koppra eltekered egyik irányba és ott tartod 10-15mp-ig ekkor hallani is , hogy kering az olaj gondolom valami végállásszelep átengedi vissza a tartályba, mindkét irányba 2szer. Ezután olajszint ellenőrzés esetleg utántöltés és kész.

Tehát olaj le, cső vissza, először csak úgy tekrgetem jobbra, majd balra, aztán ugyanezt megismétlem járó mocinál, és a végén ellenőrzöm, meg úgy folyamatában az olajszintet.

Értem.

Thx. az infót cartárs! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem így csináldban. Nem ír róla. ennyit a könyvről ;)

Na de ami tuti, tényleg ne járassd olaj nélkül!

Én asszondám szed le a csövet mondjuk a szivatyúnál ha hozzáférsz, mert az van legalul ahogy nézem, vagy csak a tartálynál és folyasd ki ami benne van. a könyv szerint 1 liter a full töltés mennyiség.

a légtelenítés fentebb írva. a könyv szerint is igy van kb.

Pedig ott az igy csináld 156.oldalán

A kormányberendezés fejezet, hidraulikaberendezés légtelenítése alcímen.

Link to comment
Megosztás:

Tehát olaj le
Hogy hogyan lehet teljesen leüríteni a rendszert azt azért még kérdezd mástól is mert lehet nem elég a szivattyúról lehúzni a csövet. Legalább is úgy biztosan marad még valamennyi a rendszerben bár ez lehet nem sok igy nem probléma feltéve ha ugyan azt a típusú olajat töltöd bele.

először csak úgy tekrgetem jobbra, majd balra, aztán ugyanezt megismétlem járó mocinál,

Szerintem ha a kiegyenlítő tartályt feltöltöd az új olajjal akkor a szivattyú az első ami megtelik (legalsó pont) igy szerintem nem kell álló motornál tekergetni bár ártani nem árthat...

Aztán járó motornál 2szer

Thx. az infót cartárs! :wink:

Szívesen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.