Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


tourist

Recommended Posts

Hi Opelosok!

A héten vettem egy 96-os B Corsát, afféle 1.7 -es Dieselt (Isuzu motoros) és lenne pár kérdésem:

- lehet-e bele utólag digit kijelzőt építeni? (középkonzol tetején)

- hogyan kell a műszerfalat leemelnem, hogy izzókat tudjak cserélni a gombokba?

- ja, és ha volna valakinek bontott üzemanyagszint jeladója vevő lennék rá, bár tudom ebbe a tipusba ritka, mint a fehér holló, vagy ha tudnátok nekem egy jó bontó címet, vagy telefonszámot írni azért is hálás lennék...

Üdv.:

Richmonde :roll:

Elvileg bele lehet építeni de sok meló. Útjeladó, hőmérséklet-szenzor, bekábelezés....

Az izzócsere hol esedékes (műszeregység, középkonzol, lámpa kapcsoló-blokk) ?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

off

piszok rossz az index fóruma :x

on

Na, megvolt az első komoly tesztje a kocsinak (Corsa B GSi), pedig már megvan jó másfél éve. Csináltam vele egy Hannover oda-visszát, mindkét menetet sikerült tankolással, kajával 10 óra alatt abszolválni :-)

Jelentem, hogy 170-nél is jól fogja a kanyart (csak én fostam, de nem mertem fékezni), és 2 ember+csomaggal 195 a vége.

A kérdésem azonban az, hogy az egész 2800 km-es út alatt megevett kb. 1 liter olajat. Tudom, hogy az X16XE motor nem egy olajtakarékos darab, de ez nem sok egy kicsit (a kocsiban óra szerint olyan 115 ezer km van, és jelenleg 10W-40 olajjal megy)?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

off

piszok rossz az index fóruma :x

on

Na, megvolt az első komoly tesztje a kocsinak (Corsa B GSi), pedig már megvan jó másfél éve. Csináltam vele egy Hannover oda-visszát, mindkét menetet sikerült tankolással, kajával 10 óra alatt abszolválni :-)

Jelentem, hogy 170-nél is jól fogja a kanyart (csak én fostam, de nem mertem fékezni), és 2 ember+csomaggal 195 a vége.

A kérdésem azonban az, hogy az egész 2800 km-es út alatt megevett kb. 1 liter olajat. Tudom, hogy az X16XE motor nem egy olajtakarékos darab, de ez nem sok egy kicsit (a kocsiban óra szerint olyan 115 ezer km van, és jelenleg 10W-40 olajjal megy)?

Szia Gothmog!

Még jóval a gyári határérték alatt van 0,35l vs. 0,7l/1000km, pláne ilyen húzós tempónál jobban is fogy. 8)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Sziasztok

Valaki nemtudná megmondani, hogy hogyan kell levenni a gyári váltógombat egy B-s corsárol

Helo!!!

A kolegám már levette, de igaz neki Nexiája van, bár a váltógomb ugyan az!

Ő nem vette le a váltorudat, hanem a helyén vágta le!

Egy szikével minden megoldódott!

A hátsó felén kettévágta és lebontotta a rúdról! Mondjuk ő a tetejét is kivágta és úgy már könnyebb volt!

Egyébként úgy rá van nyomva az a sz.r gomb, hogy iszonyat!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Barátnőm '94-es 3ajtós 1.4Si gépére keresnék tetőcsomagtartót. Tudtok ajánlani helyet ahonnan lehet kölcsönözni? A hozzám legközelebbi Opel Difer (Érd 6-os úton) jártam bent, sajnos csak C Corsára van nekik ami kölcsönözhető. B-re eladásra van, viszont 1 alkalom miatt nem akarom megvenni. Ha jól emlékszem 250Ft/nap áron adják, 7-10 napra kéne nekem ...

Üdv: Misa

Link to comment
Megosztás:

Barátnőm '94-es 3ajtós 1.4Si gépére keresnék tetőcsomagtartót. Tudtok ajánlani helyet ahonnan lehet kölcsönözni? A hozzám legközelebbi Opel Difer (Érd 6-os úton) jártam bent, sajnos csak C Corsára van nekik ami kölcsönözhető. B-re eladásra van, viszont 1 alkalom miatt nem akarom megvenni. Ha jól emlékszem 250Ft/nap áron adják, 7-10 napra kéne nekem

egy próbát megér: www.csomagtarto.com

Link to comment
Megosztás:

redline: thanx, felhívtam őket. Nem túl optimális az ajánlatuk: vételárat ki kell fizetni, ha két héten belül visszaviszem, visszadják a vételár felét. Ez cirka 4000Ft, azt hiszem keresek tovább...

Az említett autótípusban van benzinszint kevés visszajelző lámpa vagy csak a mutatóra szabad hagyatkozni? Hány liternél kezd el világítani ha van?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello mindenkinek!

Van egy 99-es B Corsám (1.2, 16V). Egy éve vettem, és akkor még semmi baja nem volt, de....

pár hónapja azt csinálja, hogy pl. lámpánál megpróbálok elrajtolni, és csúsztatok, minden, elindul a kocsi, és mikor teljesen felengedem a kuplungot, de még nem tolom be kettőbe alkezd rángatni...vissza esik a fordulat...mintha motorfékezne, és hiába nyomom a gázt, alig akar tovább döcögni. Na most ezt csinálja kettesbe is sokszor, néha hármasba és ritkán 4-esbe is.

Segítsen valaki, mert nem merem így elvinni szervízbe, hogy foggggalmam sincs mi lehet a baja, és nem vagyok miller, hogy lehúzhassanak a semmiért!

Esetleg valami a kuplunggal lehet?

Valaki, akinek volt ilyen problémája, vagy csak tudna segíteni, kérem írjon ide vagy mégjobb lenne e-mail címemre (rlacee@freemail.hu).

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Hallo!

Nemreg kerult a birtokomba egy '97-es litereskorza. Igazabol elegedett vagyok vele, csak ket kerdesem lenne vele kapcsolatban:

Az elektromos ablakot nem lehet-e ravenni valamilyen fondorlattal arra, hogy gyujtaslevetelnel, kulcskivetelnel, vagy ajtozarasnal felhuzza magat? A "gepkonyv" ir valami ablakprogramozasrol, de az ott leirt lepesek nekem nem hasznalnak.

A masik meg hogy a napokban raszokott egy olyanra, hogy alacsony fordulatszamrol valo kigyorsitaskor egy pillanatra nekiall csorompolni. Igencsak megijedtem, hogy katalizator, mert elvileg keves kilometerrel vettem a gepet, szerintetek mi lehet?

Koszi!

Balazs

Link to comment
Megosztás:

Nemreg kerult a birtokomba egy '97-es litereskorza. Igazabol elegedett vagyok vele, csak ket kerdesem lenne vele kapcsolatban:
grat az autohoz, sok cseresznyés km-t !

Az elektromos ablakot nem lehet-e ravenni valamilyen fondorlattal arra, hogy gyujtaslevetelnel, kulcskivetelnel, vagy ajtozarasnal felhuzza magat? A "gepkonyv" ir valami ablakprogramozasrol, de az ott leirt lepesek nekem nem hasznalnak.

szerintem az ablakprogramozást ugy érti a gépkönyv, hogy be tudod tanítani 1 gombnyomásra végig le vagy felhuzza (gyk. nem kell végig rajta tartani a mancsod)

Vannak olyan riasztók amikhez lehet ilyen ablakhuzogató opciót kérni, beszélj valami ilyesmi műhellyel

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Van egy 99-es B Corsám (1.2, 16V). Egy éve vettem, és akkor még semmi baja nem volt, de....

pár hónapja azt csinálja, hogy pl. lámpánál megpróbálok elrajtolni, és csúsztatok, minden, elindul a kocsi, és mikor teljesen felengedem a kuplungot, de még nem tolom be kettőbe alkezd rángatni...vissza esik a fordulat...mintha motorfékezne, és hiába nyomom a gázt, alig akar tovább döcögni. Na most ezt csinálja kettesbe is sokszor, néha hármasba és ritkán 4-esbe is.

Segítsen valaki, mert nem merem így elvinni szervízbe, hogy foggggalmam sincs mi lehet a baja, és nem vagyok miller, hogy lehúzhassanak a semmiért!

Esetleg valami a kuplunggal lehet?

Valaki, akinek volt ilyen problémája, vagy csak tudna segíteni, kérem írjon ide vagy mégjobb lenne e-mail címemre (rlacee@freemail.hu).

Előre is köszi.

ez elektronikai baj lesz.

általában a levegőmennyiségmérő hibája okoz ilyen jellegü hibát.

de ezt csak tech m,üszerrel lehet kiolvasni.

Link to comment
Megosztás:

Vannak olyan riasztók amikhez lehet ilyen ablakhuzogató opciót kérni, beszélj valami ilyesmi műhellyel

Ahh, koszi, en is ettol feltem, hogy csak erre gondol. Hat mindegy, asszem, akkor megszokas lesz, hogy elobb gondolkodok, aztan huzom ki a kulcsot :)

Mas: Ti milyen benzint tankol/na/tok ezekbe az ecotec motorokba? A gepkonyv olmozott :) 95-ost ir vastaggal /mint ajanlott/, ezt valahogy nehezen hiszem, en sima 95-ost toltam bele. Olyat hallottam, hogy a tegnap emlitett csorges az megszuntetheto mondjuk nagyobb oktanszamu benzinnel, van valakinek ilyen tapasztalata?

Koszi! B.

Link to comment
Megosztás:

A gepkonyv olmozott :) 95-ost ir vastaggal /mint ajanlott/, ezt valahogy nehezen hiszem, en sima 95-ost toltam bele.

Koszi! B.

Az LEHETETLEN az olmozott benzin tankcsöve bele sem megy az olmozatlanba úgy tudom. 95-ös ólmozatlan kell neki, de mivel az ecotecek kopogásérzékelősek ezért el tudnak menni rosszabbal is mindenféle állítgatás nélkül, a többiben meg van egy oktánszámátkódoló, amit 91 v 95-re lehet állítani. Sajnos abban van valami, hogy a magyar 95 nem biztos, hogy tuti. A mi 1.4 Ecotec Astránk fél éve van meg... 95-öttel mek általában, de már 2x tankoltam Tempo 99 EVO-t... na az benzin :P :D :D , azt ki kell próbálni... csakhát drága :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Az LEHETETLEN az olmozott benzin tankcsöve bele sem megy az olmozatlanba úgy tudom. 95-ös ólmozatlan kell neki, de mivel az ecotecek kopogásérzékelősek ezért el tudnak menni rosszabbal is mindenféle állítgatás nélkül

Jah, tudom en, hogy lehetetlen, de a konyvben tenyleg ez van irva /gondolom, eliras/.

Amugy a csorgesemen a 100-as benzin sem segitett, igy vsz. majd a szerviz fog. Ti akkor az Opel M3-at ajanljatok? Vissza lehet onnan jonni valami kozlekedesi eszkozzel, ha ottfogjak az autot?

Meg aztan a legviccesebb dolog, amit talaltam a gepjarmuben, az a radio /blau car 300/ hangszinszabalyzoja. Ha balra tekerem, akkor olyanna valik, mintha dunsztosuvegbol szolna, ha meg jobbra, akkor egyszerre emeli a magasat is, meg a basszust is, raadasul ez utobbit sokkal nagyobb mertekben :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok :)

Végre találtam egy jo forumot a kis kocsimhoz. Egy 1993-as Corsa GSI-m van. A hidrotőkék szólnak benne mit lehet tenni vele. Ha nem csinálok vele semmit mennyire ártok a hengerfej többi alkatrészének?

TÖLCCSÉ BELE OLAJAT!!!!

a c16xe akkor csörög nagyon, ha az olajszint alacsony, és nincs rendes olajnyomás....

Link to comment
Megosztás:

:D :) , tényleg akkor melyiket? Van egyáltalán olyan? Pl. ha valakinek tényleg garis dolga lenne - nekem már olyan nincs - :D .

a garanciális javitásokban tudok neked segiteni, a nem garanciálisban is.

de nem ajánlom magamat, mert az hülyén néz ki.

ha bajod van keress meg, ha gondolod, és én tudok segiteni ...

Link to comment
Megosztás:

már nem.....

Nah, akkor ezt tegyuk rendbe, legyszi.

Mifele szervizt ajanlotok olyanoknak, akiknek mar nem garis a gepuk? 50%-ban azt hallom, hogy a markaszerviz a franko, 50-ben azt, hogy a markaszervizben csak lehuzzak az embert..

Hova hordja itt a jonep a gepjarmuvet?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.