Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

Üdv.

Engem az érdekelne, hogy ez az olajfogyi mizéria a kétliteres DI és DTI 16V motorokra mennyire jellemző.

Köszi,

LeO

Aham...szóval ez téged is zavarna ugye... 8) :)

Szerintem csak a 16V-sekre igaz, de az sem kizárt, hogy igazából csak az 1.6-osokra..remélem vki DTi 16V-s tulaj is benéz ide.... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Zavar, mert egy Vectra B kombi vásárlásán gondolkozom, és hát a mostani vacak renault 19-esemnél az olajfogyás csak akkor fordult elő, amikor elöregedett a blokk elejénél a hengerfej-tömítés.

Hát igen ezek voltak a régi rossz motorok amik olajjal nem mentek, de mostmár itt vannak ezek az új ECOTech Euro4-es motorok, amik már olajjal is elég jól mennek :wink: , mint írtam a 200ekm-t futott 1.3N es mocis Kadettünk nem ette így az olajat, mint ezek, de mint írtam ez inkább az 1.6 16V-kre igaz!

"Különösen az 1,6-osoknál gyakori a túlzott, de a gyári határértéken általában belül maradó olajfogyasztás."

(forrás: http://www.auto2.hu/bizonyitvany/astrag2/motor.htm)

Na jó éj!

Link to comment
Megosztás:

Szal, ha jár ide valamilyen 2.0 DI/DTI 16V motorral szerelt járgány tulaja, mondhatna a kocsiról némi konkrétumot. :)

Kollégámnak van egy kétezres kiadású 1,2 16V astra G-je ő azt mondta 2200 km-en nem észlelt olajfogyást. Most ért vissza hrvatskiból. :) Azért oké, hogy 1,2-es nem eszi (annyira) az olajat, de valahogy arra meg nem nyáladzok. :mrgreen:

Link to comment
Megosztás:

Szal, ha jár ide valamilyen 2.0 DI/DTI 16V motorral szerelt járgány tulaja, mondhatna a kocsiról némi konkrétumot. :)

Kollégámnak van egy kétezres kiadású 1,2 16V astra G-je ő azt mondta 2200 km-en nem észlelt olajfogyást. Most ért vissza hrvatskiból. :) Azért oké, hogy 1,2-es nem eszi (annyira) az olajat, de valahogy arra meg nem nyáladzok. :mrgreen:

Szerintem kérdezz á ennél a srácnál....

Sziasztok! Vagy egy nagy problémám:

Eddig élvezhettem a 2.0 DTi áldásos hatását, de egyszer csak megállt. Hozzáértő (?) emberek megállapították, hogy adagológond, remélhetőleg elektronikajavítással/cserével megoldható. Aztán továbbmentek, mostmár nem segít csak a komplett adagolócsere...

Kérésem lenne, hogy ha tudtok jó, megbízható helyet, ahonnan beszerezhető 99-es évjáratú G Astrához adagoló, akkor lécci írjátok meg ide:

pmatthew@freemai.hu

Előre is köszi!

P. Máté

Ő írt ide a fórumra, tehát neki ilyen van...érdeklődj nála!

Üdv.

Qpack

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Nekem 1.4 16V Astrám van, bő 50000 km-rel. Olajfogyasztás nuku. Város és országút fele-fele, de városban nemigen forog a motor 3000 fölé. Ja és 10W-40-es gyári olajat töltök bele (próbáltam 5W-40-et, de attól nyáron, inditás után sokáig kopogott).

Üdv: koco

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem 1.4 16V Astrám van, bő 50000 km-rel. Olajfogyasztás nuku. Város és országút fele-fele, de városban nemigen forog a motor 3000 fölé. Ja és 10W-40-es gyári olajat töltök bele (próbáltam 5W-40-et, de attól nyáron, inditás után sokáig kopogott).

Üdv: koco

Akkor tényleg igazolódni látszik azon állítás, hogy az 1.6 16V-sek egyik fogyasztási adatához hozzá kellene írni az olajat :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem 98-as Astra F 1.4 16V van, szerízkönyv szerint is 54e-km-rel vettem, azóta 3500 km-et ment kb. 3-4 dl olajjal. Ami 10W40 de nem gyári, hanem ROWE, de ezentúl majd mindig gyárit fog kapni. Én nem hinném, hogy nagyon meg lett volna tekerve, meg szerintem a motor nagyon jó állapotban van. Vegyes, de azért elég sok városi használat mellett 6.14 et evett legutóbb (sima 95öst), 2-3 személlyel. Ami szerintem nagyon jó. De az ecotecek azok azért fogyasztanak némi olajat, ezt sok helyen olvastam és el is tudom fogadni. A teljesítmény árát valahol meg kell fizetni: szerintem ahhoz képest hogy 1.4 nagyon jól megy.

Link to comment
Megosztás:

"Én nem hinném, hogy nagyon meg lett volna tekerve"

vazzeg ha tudnád, hogy a rohadék autókereskedők mi mindennre képesek....

gyors történet:

bejött egyszer hozzánk egy Astra G állapotvizsgálatra 74.000 km-rel.

a motor és a váltó találkozásánál leesve megtaláltuk a papirt, miszerint 230.000 km-nél volt vezérmüszij csere.

na erről ennyit.

Link to comment
Megosztás:

"

vazzeg ha tudnád, hogy a rohadék autókereskedők mi mindennre képesek....

Hallottam én is sajnos, és qrvára undorítónak tartom, de sajnos ez van. Azt tudom, hogy nő volt a tulaj, meg melózni járt vele, de kívül-belül nagyon megkímélt szép állapotban van, szal ezért mondom, hogy qrva sokat azért szerintem biztos nem mentek vele. De ezzel együtt simán lehet, hogy én is meglepődnék ha tudnám az igazat! Sajnos ilyen országban élünk.

Link to comment
Megosztás:

Az én über sztorim autókereskedőkkel kapcsolatban a következő:

Egykoron szerettem volna egy passat kombit, úgy 96-97-es kiadású TDi motorost. Amikor ráértem kimászkáltam a kereskedésekbe és megnézegettem a kocsikat. Egyik kereskedést egy héten belül kétszer meglátogattam, első alkalommal láttam egy kívülről egészen tűrhető ám részleteiben már egészen lelakott járgányt, benéztem, kormány nem egyszerűen fényes volt, hanem simára volt kopva, itt-ott kilátszott az anyaga. Az óra 390k km-t mutatott.

Három nap múlva meglátogattam újfent a kereskedést, eddigre a látható lelakott részletek kicserélődtek, apró fényezési hibák eltűntek vagy kevésbé feltűnőek lettek, az óra viszont már csak 131k km-t mutatott...

Link to comment
Megosztás:

Nem a kereskedőket védendő, de három év alatt, amíg kereskedésben dolgoztam, azért láttam egysmást. Úgy indultunk, hogy nem fogunk órát tekerni, de hiába volt jó a kocsi, ha sok km volt benne, nem kellett senkinek, inkább a kevesebbet futott, de rosszabb állapotú autót vették meg. muszáj volt tekerni az órákat, sokszor ugyanaz vette meg az autót, aki előtte azért nem, mert sok volt benne... Igazából érthetetlen, de néha tapasztalt és hozzáértő szerelők is megkérdezték, hogy mennyi van az órában, mindezt azután, hogy alaposan átnézték az autót, és már tudták az összes hibáját. Vicces volt ilyenkor visszakérdezni, hogy 'mennyi legyen?'. Szóval túlnyomórészt a vevők kényszerítik ki ezt a dolgot, túl nagy jelentőséget tulajdonítanak a számlálónak. Mondom, ezzel nem a kereskedőket akarom védeni, csak érdemes ezen elgondolkozni kicsit...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Visszakanyarodok a prolonghoz.

Azt hallottam ilyen autóbuzerátoroktól, hogy ők annyira szeretik hogy még a pár hónapos kocsijukba is beletöltik, és esküsznek rá, hogy csendesebb lesz a motor.

Most ezen nagyon elgondolkodtam, mert az enyém csattog, mint valami csettegő, gondoltam töltök bele Finish-t. Csak annak már a neve is olyan vészjósló, :roll: szóval lehet, hogy kipróbálom a prolongot, azt' lesz, ami lesz... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Visszakanyarodok a prolonghoz.

Azt hallottam ilyen autóbuzerátoroktól, hogy ők annyira szeretik hogy még a pár hónapos kocsijukba is beletöltik, és esküsznek rá, hogy csendesebb lesz a motor.

Most ezen nagyon elgondolkodtam, mert az enyém csattog, mint valami csettegő, gondoltam töltök bele Finish-t. Csak annak már a neve is olyan vészjósló, :roll: szóval lehet, hogy kipróbálom a prolongot, azt' lesz, ami lesz... :roll:

Én a helyedben inkább szelepet állitanék, vezérmütengelyt cserélnék, és ha szükséges csapágyat, csapszeget cserélnék, motortjavitanék.

ugyanis a motor nem fog megjavulni a prolongtól.

maximum ideig óráig.....

Link to comment
Megosztás:

ezzel a motorral már nem lehet mit kezdeni :) akárhogy állítjuk a szelepet csetteg. Mindig is csetteget. Nekem az is jó, ha ideig-óráig elkussol, majd jövőre teszünk bele másikat, ha építjük újra.

Te figyu! Elismételnéd majd ezt a mondatot a Markynak meg MrMantának is? "helyedben inkább szelepet állitanék, vezérmütengelyt cserélnék, és ha szükséges csapágyat, csapszeget cserélnék, motortjavitanék." :twisted: :twisted: :twisted:

Link to comment
Megosztás:

ezzel a motorral már nem lehet mit kezdeni :P akárhogy állítjuk a szelepet csetteg. Mindig is csetteget. Nekem az is jó, ha ideig-óráig elkussol, majd jövőre teszünk bele másikat, ha építjük újra.

Te figyu! Elismételnéd majd ezt a mondatot a Markynak meg MrMantának is? "helyedben inkább szelepet állitanék, vezérmütengelyt cserélnék, és ha szükséges csapágyat, csapszeget cserélnék, motortjavitanék." :twisted: :twisted: :twisted:

szivesen elmondom nekik is :D

inkább egy jó, mint egy rossz, de csöndes :) :D :D

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
akko jóvan akko 8)

szerintem kipróbálom én azt a prolongot :roll: úgyis most lesz olajcsere :roll:

Akkor légyszíves tájékoztass minket mit tapasztalsz, de szerintem Én is ki fogom próbálni...csak még arrébb van az olajcsere... :roll:

ui: mióta lett "minden" a régi a fórumon? :occasion5: :thumbleft:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.