Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tigra A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt,de máris lenne néhány kérdésem, remélem tudtok segiteni.

A közel jövőben szeretnék vennei egy Tigra-t pontosabban egy 1.4 16v-et. (96-98 körüli ecotec motorost)

Jelenleg egy diesel üzemű kocsim van (1.3d) igy nagyon keveset eszik meg minden.

Épp ezért érdekelne,hogy alakul a fogyasztás ha mondjuk csak normálisan megyek a városba ill. ha kicsit jobban odalépek neki ill. az is érdekelne,ha mondjuk egy jó hosszú utra megyek vele (mondjuk Olasz o.) és tartom a 120-130as tempot.

Néha kettőnél többen ülnénk benne még az is érdekelne,hogy hátul egy 165cm magas ember kb hogy fér el?

Mire figyeljek vásárláskor?

És bármilyen jó tanács érdekelne,

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia Boci!

Nagyon eltérő véleményeket lehet olvasni erről az autóról különböző fórumokon, van aki imádja és van aki rühelli. Azt hiszem, ha sikerül egy olyanhoz hozzájutnod ('98-tól fölfelé), amit nem hajtottak szét és nem is volt megtörve, akkor egy nagyon hálás autód lesz. Nekem egynégyesem van, fél év alatt beletettem 20 ezer km-t és még sosem hagyott cserben. Mondjuk első utam szervízbe vitt, hogy átnézessem és amit kell cseréltessek rajta.

Fogysztás elég széles intervallumban mozog, kb. 5 és 10 l között, függően a vezetési stílustól. De nem kell agyon pörgetni akkor sem, ha lendületesen akarsz közlekedni.

Hátsó ülésen inkább 165 alatt lehet elférni úgy ahogy, afölött csak fekve, különben egy bukkanón kinézel a hátsó búrán. Az első ülések szerintem nagyon kényelmesek, legalábbis 165 cm környékén biztosan, egyéb magasságokról nem tudok nyilatkozni.

Sztem váltó rendben van, jól kapcsolható, bár én Opelokhoz vagyok eleve hozzászokva.

A belső tér sok műanyag eleme egy idő után sajnos elég zajos lesz, főleg ha keményebbek a futóművek. Kormánybőr elég hamar kopik.

A Tigra B topicban (nem tudom miért ott van :? ) találsz egy linket, ami az A Tigra-ról szóló tesztre mutat, abban is sok hasznos infóhoz juthatsz.

A www.hasznaltauto.hu -un most nagyon sok van fenn, talán még olyat is találsz köztük, ami neked is tetszik.

Sok szerencsét az autóvásárláshoz!

Link to comment
Megosztás:

....Mire figyeljek vásárláskor?

És bármilyen jó tanács érdekelne....

Szia boci !

Engedtessék meg nekem, hogy Tourist klubtársunk és nem mellesleg Tigra gazdi hozzászólását bemásoljam egy másik fórumról, amelyet egy hasonló kérdésre adott :

"Szvsz inkább a '97-es modellévtől feljebb keresgélj, mivel akkoriban volt egy komolyabb modellfrissítés.

Mellesleg az ecotec is kb. akkorra kupálódott ki. "

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

köszi a válaszokat. igazából még lenne néhány kérdésem a kocsival kapcsolatban majd szépen lassan irogatnám is ami eszembe jut.

Ami igy hirtelen tetszett: http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?q1...screenwidth=800

Ez akkor 98-as tehát ez már modell frisitett meg a motor is rendben lehet (arra értem amit mondtatok a motorral kapcsolatban).

Egyébként a magasabb emberekkel nálunk nem lesz gond max a 170cm.

Őszintén megmondom,hogy igy diesel után egy picit a fogyasztás aggaszt de ez a 5-10 L ok lenne gondolom a 10 az eléggé szélsőséges helyzetekben van, vagy nem?

Elég sokat megyek városba,de nem mondom,hogy néha nem lépnék oda picit.

Remélem még március-is legkésöbb meglesz, mert nyáron akkor máris megyek vele Olasz-ba szóval az első hosszú út meg is lesz.

Link to comment
Megosztás:

Az szerintem nem lesz okés... 98/9 ben tuti nem adtak HDS rendszámot... Ha jobban nézegeted az oldalt van olyan Classic Astra ami 99-es és GY rendszámú...

Az persze lehet, hogy ellopták az eredetit, de akár azt is jelentheti, hogy úgy tákolták össze pár darabból... vagy pedig nem magyarországi a kocsi (ez persze nem baj, ha jó) de a szervízkönyv semmit sem jelent !

Link to comment
Megosztás:

Bocsi Greg, :oops:  de átszerkesztettem a hozzászólásomat amihez hozzászóltál.Oka: az enyém '97 év végén kapta a gis rendszámot,ezért elképzelhető hogy 98 végén már a hdj-nél tartottak.

nem baj. Így majd vakaróznak néhányan, hogy tuképpen miről is beszélek???!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Vazze Mélykék!!!

Pontosan ez az autó jelenik meg álmomban minden éjjel!

Boci!

10 l körül alakul a fogyasztása autópályán 190-nél ill. hegymenetben. Ja, és nálam még gyakran előfordul olyankor is, ha goa-t vagy hasonlot hallgatok :)

Arra figyelj - feltéve, ha számít -, mikor autót keresgélsz, hogy általában mindegyik Tigrához odaírják az ABS-t, meg a légkondit, viszont jó pár darabban ez hiányzik. Az enyémnél két hónappal később tudtam meg, hogy nincs benne ABS, pedig a hirdetésnél ott volt. :? De ez legyen vele a legnagyobb gond! :D

Link to comment
Megosztás:

Vazze Mélykék!!!

Pontosan ez az autó jelenik meg álmomban minden éjjel!

Boci!

10 l körül alakul a fogyasztása autópályán 190-nél ill. hegymenetben. Ja, és nálam még gyakran előfordul olyankor is, ha goa-t vagy hasonlot hallgatok :)  

Arra figyelj - feltéve, ha számít -, mikor autót keresgélsz, hogy általában mindegyik Tigrához odaírják az ABS-t, meg a légkondit, viszont jó pár darabban ez hiányzik. Az enyémnél két hónappal később tudtam meg, hogy nincs benne ABS, pedig a hirdetésnél ott volt. :?  De ez legyen vele a legnagyobb gond!  :D

Nekem meg a fastrámhoz odaírták, hogy 4 lufi pedig csak kettő, viszont a horgot nem reklámozták az meg volt.

Ja és írták, hogy van szervízkönyv is, amiben csak 1 pecsét volt. :evil:

Tigra A X14XE upgrade X18XE

Erről majd írsz ugye bővebben is?

Link to comment
Megosztás:

Vazze Mélykék!!!

Pontosan ez az autó jelenik meg álmomban minden éjjel!

:) :D

10 l körül alakul a fogyasztása autópályán 190-nél ill. hegymenetben. Ja, és nálam még gyakran előfordul olyankor is, ha goa-t vagy hasonlot hallgatok :lol:

Hegymenetbe ne menjél mánnnn 190-el :lol: :lol:

Néha erősen zenefüggő, hogy mennyivel közlekedsz ? Ismerős 8)

Link to comment
Megosztás:

Helló Gepard!

Ha minden jól megy, akkó mán pénteken tudok konkrétumokkal szolgálni, ha nem, akkó csak jövő héten. A lényeg már le van zsírozva, csak várom, hogy visszajelezzenek.

Mélykék-Pista!

:)

Kyra-t próbálom rábeszélni a bp-i felvonulásra. Hallom Te is nyaggatod egy talival. :D

Link to comment
Megosztás:

Szóval ez lesz a gépen átalakítva:

- metercsere 1.4-ről 1.8-ra

- sport vez.tengely, sport szívócső, szívójáratok polírozva, stb. kb.160-170LE

- sport kipuf. rendszer

- állítható magasságú KW futómű

- Corsa B GSI hátsó futómű tárcsafékkel

- sport tárcsafékek

- hátsó toronymerevítő

- műszerfal kék világítása

- műszerfal elemek színre fújása vagy alu-ra cseréje

- váltókar rövidítés

- apróságok...

További terv még az első és hátsó spoiler, küszöbök cseréje az RB-Tuning-tól (www.rb-tuning.de). Csak még nem tudom, hogy jut hozzám németből :?

Az akció kezdetéről még nem tudok semmit, az anyagok beszerzésétől függ, de remélem a tavaszt már az új géppel köszöntöm :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Friss (kb. két hetes) Tigratulajdonos vagyok. Elolvastam nagyjából ezeket a hozzászólásokat is + a másik Tigra fórumon is. Volt pár dolog, aminek nagyon örülök, hogy elolvastam, mert tanultam belőle. :)

Most viszont lenne egy kérdésem, amire kaptam ugyan már máshonnan választ, de nem vagyok biztos. Szóval a probléma, hogy amikor a két ajtó csuva van és a csomagtartó pedig nyitva, lecsukásnál a jobb oldali ablak háromnegyedig letekerődik, a teljes csomilecsukás után 3 mp-pel pedig felhúzza magát. Ez hiba, vagy valóban egy "szolgáltatása" az autónak a nyomáskiegyenlítés (vagy valami ilyesmit mondtak, de nő vagyok) miatt???

Előre is köszönöm a segítséget!!

Ricky

Link to comment
Megosztás:

Szóval a probléma, hogy amikor a két ajtó csuva van és a csomagtartó pedig nyitva, lecsukásnál a jobb oldali ablak háromnegyedig letekerődik, a teljes csomilecsukás után 3 mp-pel pedig felhúzza magát. Ez hiba, vagy valóban egy "szolgáltatása" az autónak a nyomáskiegyenlítés

Hát megmondom öszintén ilyenről még nem hallotam. Nem kívánok okoskodni, tehát nem igazán van ötletem. Csak tippelni tudok valami van a centrálrisztóajtózárral-na.

Kiváncsi vagyok a többi Tigrás mit mond.

Üdv

hemi

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a szíves fogadtatást!! :lol: Lesz kép is, csak még tényleg nagyon friss a gép, tegnap vezettem először úgy igazán. Eddig nem mertem vele menni, mert nyári gumi van rajta, nehogy itt nekem az első kanyarban összetörjön. :) + ugye most estünk csak át a papírozáson, vez.műszíj cserén, stb. és még van itt-ott egy két csiszolnivaló. De nagyon szerelmes vagyok egyébként!! :lol: Legszívesebben a garázsban aludnék.

Riasztó nincs benne, ezért sem értem a problémát. Ráadásul ugye a csomagtartóban semmi elektromos dolog nincs, amit össze lehetne hozni az ablakemelővel....szóval nem értem. De ha van még ötlet, hálás lennék. Ha nincs, persze megyek a szerelőhöz.

Egyébként ezüstmetál, 97'es 1.4 Ecotech. Semmi extra spoiler, vagy ilyesmi, hátul van egy szárnyacska. Ennyi. És csúnyák az ülések, úgyhogy azon még szeretnék javítani...

Húúú, sokat írtam, remélem kielégítő volt. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.