Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Gyerekek, én feladtam. Egyszerűen nem mertem kiszedni a pollenszűrőt, annyira be van betonozva. Ráadásul most már teljesen meg vagyok zavarodva. Mintha a bent lévő szűrőnek lekerekített sarkai lennének. Ez nem a Behr féle szűrő? A szervízlapomra azt írták cserekor, hogy Delphi. Egyforma méretűek ezek? Na mindegy. Egyébként ez miatt sem mertem, hozzányúlni, úgyhogy marad a dohos szag klíma után, de néha már klíma használat közben is jön egy picit, mikor pl belső keringtetésről visszakapcsolok külső levegőre. Ja és tegnap csinált olyat a légkondi, hogy kikapcs után annyira párás levegőt fújt, hogy a szélvédő alja tiszta pára lett, sőt néha vízcseppeket is köpött ki magából (jó, persze ez 4-es venti fokozaton volt). Nem tudom mi tévő legyek. Nem szeretném a dohos szagot, de nincs még egyszer 10000 ft-om a hivatalos fertőtlenítésre szervízben.

Ráadásul nem tudom nektek milyen hangja van a klímának (kompresszor), de nekem 2-szer erősebb a motorhangnál (sugárhajtású gép hajtóműszerű búgás-morgás + néha zörgés-csörgés is 3000-4000-es fordulat között, mintha mindjárt szétesne vmi, kiiesne egy laza csavar vagy franc tudja mi). Ez engem néha nagyon tud idegesíteni. Állítólag ez normális (egyik hozzám közeli kőbányai szervízben a srác hallotta is, teljesen megrémült, de másnap hív, hogy megkérdezték, és ez a normális hangja nekije). Fel kell hangosítanom a rádiót menet közben, hogy ne halljam. Nálam ez már új korától van (főként nagy melegben, lassú haladáskor, amikor a kompresszor nagy terheléssel megy). Titeket nem zavar ez ill. tapasztaltok hasonlót?

Ja és még valami. Mostanában mintha kevésbé hideget fújna, mint tavaly nyáron új korában. Akkor kevernem kellett hozzá meleg levegőt, hogy ne fagyjak meg, és a szélvédőre kellett irányítanom, hogy el lehessen viselni a fuvallatot. Most meg inkább már a pofámra kell irányíthatom, és a leghidegebbre kell állítanom, hogy ugyanazt a hatást elérjem. Mi erről a véleményetek. Nem szökik esetleg vhol a gáz? Vagy bizonyos mértékben ez normálisnak mondható és 2 évente érdemes utántölteni?

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek, én feladtam. Egyszerűen nem mertem kiszedni a pollenszűrőt, annyira be van betonozva. Ráadásul most már teljesen meg vagyok zavarodva. Mintha a bent lévő szűrőnek lekerekített sarkai lennének. Ez nem a Behr féle szűrő? A szervízlapomra azt írták cserekor, hogy Delphi. Egyforma méretűek ezek? Na mindegy. Egyébként ez miatt sem mertem, hozzányúlni, úgyhogy marad a dohos szag klíma után, de néha már klíma használat közben is jön egy picit, mikor pl belső keringtetésről visszakapcsolok külső levegőre. Ja és tegnap csinált olyat a légkondi, hogy kikapcs után annyira párás levegőt fújt, hogy a szélvédő alja tiszta pára lett, sőt néha vízcseppeket is köpött ki magából (jó, persze ez 4-es venti fokozaton volt). Nem tudom mi tévő legyek. Nem szeretném a dohos szagot, de nincs még egyszer 10000 ft-om a hivatalos fertőtlenítésre szervízben.

Ráadásul nem tudom nektek milyen hangja van a klímának (kompresszor), de nekem 2-szer erősebb a motorhangnál (sugárhajtású gép hajtóműszerű búgás-morgás + néha zörgés-csörgés is 3000-4000-es fordulat között, mintha mindjárt szétesne vmi, kiiesne egy laza csavar vagy franc tudja mi). Ez engem néha nagyon tud idegesíteni. Állítólag ez normális (egyik hozzám közeli kőbányai szervízben a srác hallotta is, teljesen megrémült, de másnap hív, hogy megkérdezték, és ez a normális hangja nekije). Fel kell hangosítanom a rádiót menet közben, hogy ne halljam. Nálam ez már új korától van (főként nagy melegben, lassú haladáskor, amikor a kompresszor nagy terheléssel megy). Titeket nem zavar ez ill. tapasztaltok hasonlót?

Ja és még valami. Mostanában mintha kevésbé hideget fújna, mint tavaly nyáron új korában. Akkor kevernem kellett hozzá meleg levegőt, hogy ne fagyjak meg, és a szélvédőre kellett irányítanom, hogy el lehessen viselni a fuvallatot. Most meg inkább már a pofámra kell irányíthatom, és a leghidegebbre kell állítanom, hogy ugyanazt a hatást elérjem. Mi erről a véleményetek. Nem szökik esetleg vhol a gáz? Vagy bizonyos mértékben ez normálisnak mondható és 2 évente érdemes utántölteni?

Szerintem ne aggodj inkább szedd ki! (de könnyű mondani :oops: ) Szkott tócsa lenni a gép alatt? (nincs e eldugulva a kondenzvíz elvezetésed és ezért van a szag, a párásodás, és a fröccskölés?)

Nekem inkább egy kicsit vmi súrlódásra emlékeztet az enyém, de semmi rendellenes zaj nincs!

Nem fúj elég hideget? kapcsolgat a kuplungja? Mert akkor lehet, hogy neked is xarakszik a fagyásérzékelő. De Én mindenképpen elvinném klímáshoz ellenőrésre, hogy tényleg mi van....

Nem tudom írtam e már Én is a dunakeszi-i srác számát, de szerintem egy próbát megér...06702067408 :wink:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ne aggodj inkább szedd ki! (de könnyű mondani :oops: ) Szkott tócsa lenni a gép alatt? (nincs e eldugulva a kondenzvíz elvezetésed és ezért van a szag, a párásodás, és a fröccskölés?)

Tegnap gondolkodóba estem és én is a lefolyó dugulásra kezdtem gyanakodni. Pont most tervezem, hogy megnézem a tócsát, mert nagyon gyanús ez nekem. Ennyire nem lehet párás a klíma használat után. Vagy igen? Tényleg, hol is van pontosan ez a lefolyó? A középkonzol alatti rész körül?

Nekem inkább egy kicsit vmi súrlódásra emlékeztet az enyém, de semmi rendellenes zaj nincs!

Igen, inkább aféle súrlódásszerű, morgó hang (nem is tudom hogy asszociáltam turbinára :roll:). De akkor is képes elnyomni a motorhangot, és akkor még ott az az időnkénti zörgés-csörgés is. Én még ilyet nem nagyon tapasztaltam más autóban. Mondjuk légkondis Astrában egyszer ültem csak (1,4-es NJoy), de annak sem volt semmi ilyesmi hangja, mint az enyémnek (1.4 Viva). Az !teljesen! hangtalan volt, még csak szolid morgása sem volt. Pedig előtte ott állt a tűző napon! Nekem ilyenkor már hangoskodik, sőt már kb 24 fok körül elkezdi a morgást, bár akkor még csak szolidabban. Az igaz, hogy már uhuhu is mondta nekem, hogy a búgás normális hangja a klímának (nem tudom, ők megnézték-e, amikor náluk voltam, de szerintem akkor még nem volt annyira meleg). Biztos igaza is van, de én azért akkor nyugodnék meg teljesen, ha vki úgy mondaná ezt, hogy ment az autómmal egy kört 30 fokos melegben.

Nem fúj elég hideget? kapcsolgat a kuplungja? Mert akkor lehet, hogy neked is xarakszik a fagyásérzékelő. De Én mindenképpen elvinném klímáshoz ellenőrésre, hogy tényleg mi van....

Nem kapcsolgat, azt hallanám már csak a morgás időnkénti megszűnéséből is. Nem is tudom, lehet, hogy csak én képzelem be magamnak, hogy kevésbe hideg. Tegnap illetve ma pl. elég hidegnek találtam, amit fújt. Még nem olyan vészes a helyzet, még én sem tudom biztosan, hogy tényleg kevésbe hideg-e. Csak néha volt olyan érzésem.

Nem tudom írtam e már Én is a dunakeszi-i srác számát, de szerintem egy próbát megér...06702067408 :wink:

Köszi, elraktároztam. Lehet, hogy hamarosan felkeresem, hogy nézze meg, szerinte mi van. De igazából azt szeretném, hogy ha vmi baja van (ne adj isten a kompresszornak), akkor azt még gariban csinálják meg rendes márkaszervízben (még jövő júniusig garis az autó). Csak hát most azt sem tudom, hova vihetném, mert már 2 helyen nem tudtak vele mit kezdeni (uhuhu meg most már ugye nem Sztrádás). Az egyik szervíznél, ahol vettem az autót (Üllői út) állítólag kompresszort cseréltek (a morgó hang problémámmal mentem oda), és ez még tök új korában volt! Persze a hang megmaradt, sőt kb utána kezdtem el észlelni azt a plusz zögést-csörgést. Állítólag a kuplungszerkezetben vettek észre vmit a gyári kompresszornál, és ezért cserélték ki (csak így lazán kompresszor csere egy új autónál kicsit furcsa volt nekem, de mindegy).

Szóval ez van.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sürgősen vidd szervizbe! Az én klimámnak semmi hangja sincs, pedig már 2 éves az autó! Akárki akármit mond, a klímának normálisan nincs utastérből hallható hangja!

Astra -G 1,4 Enjoy

Zoli

Tudnánk valamikor találkozni esetleg BP-en, hogy meghallgassam a tiédet? Az enyém utastérből is hallható! Még alapjáraton is! Igazából nagyobb melegben (29-30 fok) lenne jó, ha taliznánk. Most már nagyon kíváncsi vagyok. Esetleg megadnád privátban a telefonszámod?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sürgősen vidd szervizbe! Az én klimámnak semmi hangja sincs, pedig már 2 éves az autó! Akárki akármit mond, a klímának normálisan nincs utastérből hallható hangja!

Astra -G 1,4 Enjoy

Zoli

Egyébként már csak az a vicces, hogy ha ezek szerint nem kéne utastérből hallható hangja legyen (de azért még le akarom csekkelni személyesen is a tiedét), akkor miért mondták rá az egyik szervízben, hogy ez normális? Bár amikor a szerelő meghallotta, azonnal rávágta rémülten, hogy ez egyáltalán nem normális. Akkor meleg is volt, előtte állt is a napon, és produkálta is magát rendesen: morgás+zörgés. Ennek ellenére másnap hív a srác, hogy megérdeklődték vmi fő GM szakiktól, és szerintük normális (persze azok gondolom látatlanban mondták rá telefonban). Ez egyébként már a második szervíz volt, ahol a klíma problémámmal jártam (ugyebár az elsőnél cseréltek állítólag kompresszort, bár vhogy kicsit kételkedek ebben). Persze az elsőnél is legalább 2-szer voltam a problámával, de másodszorra már azok is csak legyintettek, hogy normális (bár abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán meghallgatták, mivel ott kellett hagyni az autót).

Úgyhogy ezek után hova a fr***ba vigyem? Egy harmadik márkaszervízhez? Valahogy megrendült a bizalmam bennük :)

Link to comment
Megosztás:

Kívülről ált lehet hallani egy autóról, hogy megy a klíma, nem tudom pl. hogy a kiegészítő ventillátor, ami a klíma plusz hűtőjét fújja állandóan megy-e, vagy a kompresszor jellegzetes hangja adja azt a hangot, de van egy spec hang kívülről. De belülről nem szabadna. Van tapasztalatom több márkáról, típusról is (Honda Civic, Fiat Stilo, Opel Vectra, Zafira, AstraG, Mondeo, Alfa156, meg még sok egyé:) és egyiknél sem lehetett hangról észrevenni _belülről_, hogy megy a klíma.

Privát még megy.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sürgősen vidd szervizbe! Az én klimámnak semmi hangja sincs, pedig már 2 éves az autó! Akárki akármit mond, a klímának normálisan nincs utastérből hallható hangja!

Astra -G 1,4 Enjoy

Zoli

Ez igaz..Én is csak, ha kiszállok úgy hallom! 8)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként már csak az a vicces, hogy ha ezek szerint nem kéne utastérből hallható hangja legyen (de azért még le akarom csekkelni személyesen is a tiedét), akkor miért mondták rá az egyik szervízben, hogy ez normális? Bár amikor a szerelő meghallotta, azonnal rávágta rémülten, hogy ez egyáltalán nem normális. Akkor meleg is volt, előtte állt is a napon, és produkálta is magát rendesen: morgás+zörgés. Ennek ellenére másnap hív a srác, hogy megérdeklődték vmi fő GM szakiktól, és szerintük normális (persze azok gondolom látatlanban mondták rá telefonban). Ez egyébként már a második szervíz volt, ahol a klíma problémámmal jártam (ugyebár az elsőnél cseréltek állítólag kompresszort, bár vhogy kicsit kételkedek ebben). Persze az elsőnél is legalább 2-szer voltam a problámával, de másodszorra már azok is csak legyintettek, hogy normális (bár abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán meghallgatták, mivel ott kellett hagyni az autót).

Úgyhogy ezek után hova a fr***ba vigyem? Egy harmadik márkaszervízhez? Valahogy megrendült a bizalmam bennük :)

Hívd fel az említett srácot! Szerintem nagyon korrekt és tud neked segíteni..az sem kizárt, hogy túl sok a gáz a rendszerben! Túltöltötték! Emiatt moroghat és ha vmi károsodás éri a túlterhelés következtében, akkor már csörgés más fura hangok is lehetnek! Javaslom ne használd és beszélj a sráccal, menj kihozzá, ha elgörbűl vagy tönkre megy benne vmi a kompresszor csere saját zsebből nagyon költséges mulatság! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Hívd fel az említett srácot! Szerintem nagyon korrekt és tud neked segíteni..az sem kizárt, hogy túl sok a gáz a rendszerben! Túltöltötték! Emiatt moroghat és ha vmi károsodás éri a túlterhelés következtében, akkor már csörgés más fura hangok is lehetnek! Javaslom ne használd és beszélj a sráccal, menj kihozzá, ha elgörbűl vagy tönkre megy benne vmi a kompresszor csere saját zsebből nagyon költséges mulatság! :roll:

P`csbe! Éreztem, hogy nem normális ez a hang! Az elején én is túltöltérsre gyanakodtam, csak sajnos mire észrevettem a hangot (ez amúgy már 1 éve volt), addigra szerintem már tönkremehetett vmi a kompresszorban, és ez adja ezt a szar morgó-csörgő csapágyhangot (egyébként első észlelés után azonnal vittem szervízbe, de hát nem tudták ugye még állítólagos kompresszorcserével sem orvosolni). Jó lenne vhogy gariban ezt megcsináltatni. Tudom, hogy ha mégis kompresszor és saját zseb, akkor nagyon mélyre kell nyúlni.

Egyébként megkaptam a számod cszoli, köszi. Lehet, hogy majd rádcsörgök a közeljövőben, de mondjuk az általatok elmondottak alapján nagyon úgy tűnik, hogy nálam rossz vmi :)

A dunakeszi srácot meg majd lehet, hogy felhívom, hogy nézze meg és mondjon véleményt.

uhuhu: nem tudsz jelenleg vmi márkaszervízt a megbízhatóbb fajtából, ahol ténylegesen tudnának vmit kezdeni a dologgal?

Link to comment
Megosztás:

P`csbe! Éreztem, hogy nem normális ez a hang! Az elején én is túltöltérsre gyanakodtam, csak sajnos mire észrevettem a hangot (ez amúgy már 1 éve volt), addigra szerintem már tönkremehetett vmi a kompresszorban, és ez adja ezt a szar morgó-csörgő csapágyhangot (egyébként első észlelés után azonnal vittem szervízbe, de hát nem tudták ugye még állítólagos kompresszorcserével sem orvosolni). Jó lenne vhogy gariban ezt megcsináltatni. Tudom, hogy ha mégis kompresszor és saját zseb, akkor nagyon mélyre kell nyúlni.

Egyébként megkaptam a számod cszoli, köszi. Lehet, hogy majd rádcsörgök a közeljövőben, de mondjuk az általatok elmondottak alapján nagyon úgy tűnik, hogy nálam rossz vmi :)

A dunakeszi srácot meg majd lehet, hogy felhívom, hogy nézze meg és mondjon véleményt.

uhuhu: nem tudsz jelenleg vmi márkaszervízt a megbízhatóbb fajtából, ahol ténylegesen tudnának vmit kezdeni a dologgal?

Először határoltasd be a hibát hozzáértő szakival annélkűl, hogy szétszedné úgy mondjon véleményt! De mond neki előtte, hogy ne bontson meg semmit, mert különben tényleg gari gond lehet! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Először határoltasd be a hibát hozzáértő szakival annélkűl, hogy szétszedné úgy mondjon véleményt! De mond neki előtte, hogy ne bontson meg semmit, mert különben tényleg gari gond lehet! :roll:

Persze, csakis így gondoltam!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Új fejlemények a légkondimmal kapcsolatban:

Hétvégén megnéztem és egyáltalán nincs semmi kondenzvíz a kocsi alatt se légkondi közben sem után. 10 percig járattam a klímát álló helyzetben és ezalatt egy csepp víz nem keletkezett a kocsi alatt. Az utastér természetesen lehűlt rendesen közben. Ezután még 10 percig járattam klíma nélkül a ventit, a levegőt a szélvédőre irányítva teljesen bepárásította annak alsó felét. Sőt, apróbb vízcseppeket is köpött ki magából a rendszer (2-es venti fokozaton, úgy hogy minimum 2 műszerfali befúvónyílás még nyitva volt plusszban!), amik a szélvédőn szintén nagyon jól kivehetők voltak. Persze ezalatt a 10 perc alatt sem keletkezett egy csepp víz sem a kocsi alatt! Az összes összegyűlt kondenzvíz az utastérbe lett elpárologtatva. A szélvédő alsó részén effektíve nem lehetett kilátni a pára miatt! Kint tök száraz idő volt. Nagyon úgy néz ki, hogy el van tömődve a kondenzvíz lefolyóm. Szerintetek?

Szerintem e fenti jelenség egyáltalán nem normális, ahogy a klímám utastérből mindig hallható morgó+zörgő hangja sem!. Úgyhogy ezzel a klímával én nagyon beszívtam. Csak remélni tudom, hogy én vagyok ennyire peches, és ezek a jelenségek nem jellemzők a G Astrák többségére.

Egyébként a morgás+zörgés lehet, hogy a kompresszor kuplungszerkezete körül keresendő. Elkaptam egy beszélgetést, amiben egy srác a másiknak mesélte a teljesen hasonló problémáját (morgás + zörgés), és ha jól vettem ki a végső megoldás neki kuplungszerkezet csere volt (30.000 ft). De állítólag 300.000 ft-ja ment rá neki előtte, mire rájöttek a megoldásra (csak tippelek, hogy kompresszort cseréltek neki). Nem tudom mi igaz ebből a történetből, de nekem állítólag már cseréltek kompresszort (nem tudom, hogy ez együtt járt-e kuplungszerkezet cserével is). Én abban reménykedek, hogy a kuplungszerkezet a kompresszortól függetlenül külön cserélhető és tényleg ott van a probléma nem magával a kompresszorral.

Mára ennyi... egyébként bocsi, hogy traktállak itt titeket a gondjaimmal, remélem nem vagyok fárasztó.

Link to comment
Megosztás:

Közben cszoli-tól megtudtam egyet s mást a kondenzvízzel kapcsolatban: nem feltétlenül látni vizet az autó alatt, mert olyan megoldás van a G Astrákban állítólag, hogy a víz egy gyűjtőtálba folyik (ha jól értettem, de javíts ki Zoli), melyből a motor melege hatására elpárolog a kondenzvíz. Gondolom a kézikönyv csak a biztonság kedvéért említi meg a víz lehetőségét a kocsi alatt, hogy ne ijedjünk meg, ha véletlenül is ilyet látnánk. Akkor valszleg alapból ez nem jellemző.

Így viszont akkor mégsem vagyok teljesen biztos benne, hogy baj van a lefolyómmal. De azért még így is fura, hogy ebben száraz melegben is ennyire sok párát képes fújni kikapcs után, hogy még vízcseppek is megjelennek. Vkinek volt hasonló tapasztalata? Normális ez pl. a mai kánikulában?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Közben cszoli-tól megtudtam egyet s mást a kondenzvízzel kapcsolatban: nem feltétlenül látni vizet az autó alatt, mert olyan megoldás van a G Astrákban állítólag, hogy a víz egy gyűjtőtálba folyik (ha jól értettem, de javíts ki Zoli), melyből a motor melege hatására elpárolog a kondenzvíz. Gondolom a kézikönyv csak a biztonság kedvéért említi meg a víz lehetőségét a kocsi alatt, hogy ne ijedjünk meg, ha véletlenül is ilyet látnánk. Akkor valszleg alapból ez nem jellemző.

Így viszont akkor mégsem vagyok teljesen biztos benne, hogy baj van a lefolyómmal. De azért még így is fura, hogy ebben száraz melegben is ennyire sok párát képes fújni kikapcs után, hogy még vízcseppek is megjelennek. Vkinek volt hasonló tapasztalata? Normális ez pl. a mai kánikulában?

Szerintem kedves zoli barátunknak részben van igaza...a tálca tuti :) , de Én magam szedtem ki pl a sajátomba ezt a "tálcát" és ellenőriztem a kifolyását.

Az Én klímám esetében(Delphi) tehát szerintem:

1. a fűtés és a klímatest egymásra merőlegesen helyezkedik el

2. az igaz, hogy a tálca felett van a fűtőtest is, tehát ha jár a motor akkor tényleg elpárologtathatja, de mivel ez egy fűtőtest így annak a felületén sem nagyon van több, mint 90 Celsiusfok (hűtővíz) ergo elpárolgás ilyen hőmérsékleten pláne, hogy nem ráfolyik csak alá a tálcába szerintem eléggé elhanyagolható a termelődő vízmennnyiséghez képest, arról nem is beszélve, hogyha megállsz és ment a klíma akkor a "leolvadás" közben már nincs ott az a 90 sem tehát legalább egy részét ki kellene folyatnia (nem véletlenűl csinálták rá a kifolyót!)

Ha már itt tartunk találtam a fűtőtest be vagy kimenő csonkján vmi elektromos kütyüt (lehet hogy elektromos csap) :? mi a csoda az, ha tudja vki legyen szíves írja meg! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Nem tálcát mondtam, hanem azt, hogy a kifolyóból kifolyó víz egy valamilyen kereszttartóra folyik rá, és arról elpárolog nagyrészt.

Legalábbis a saját esetemben erre jutottunk, mivelhogy én is szétszedettem a csöpögés hiánya miatt. De mivel a víz nem állt a tálcában (a hűtőtest alatti rész), és a kifolyó csőre vizes volt, így hibát nem állapítottunk meg.

A fűtésre nincs ötletem, talán elektromos csap van eleve, hogy az automata klíma miatt ne kelljen külön szerelgetni, de tényleg nem tudom.

Egyet elfelejtettem megkérdezni: telo, neked mennyit eszik városban az autó?

cszoli

Link to comment
Megosztás:

Nem tálcát mondtam, hanem azt, hogy a kifolyóból kifolyó víz egy valamilyen kereszttartóra folyik rá, és arról elpárolog nagyrészt.

Legalábbis a saját esetemben erre jutottunk, mivelhogy én is szétszedettem a csöpögés hiánya miatt. De mivel a víz nem állt a tálcában (a hűtőtest alatti rész), és a kifolyó csőre vizes volt, így hibát nem állapítottunk meg.

A fűtésre nincs ötletem, talán elektromos csap van eleve, hogy az automata klíma miatt ne kelljen külön szerelgetni, de tényleg nem tudom.

Egyet elfelejtettem megkérdezni: telo, neked mennyit eszik városban az autó?

cszoli

Hogy mennyit eszik városban? Az a baj, hogy régen mértem, még új korában: 10 körül volt, ha jól emlékszem klímával. Egyébként miért kérded?

"kereszttartó": ez a szó nem jutott eszembe, bocsi :roll: Mi célt szolgál ez az alkatrész, micsoda ez? Gondolom nem csak azért van ott, hogy elpárologjon róla a kondenzvíz... :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tálcát mondtam, hanem azt, hogy a kifolyóból kifolyó víz egy valamilyen kereszttartóra folyik rá, és arról elpárolog nagyrészt.

Legalábbis a saját esetemben erre jutottunk, mivelhogy én is szétszedettem a csöpögés hiánya miatt. De mivel a víz nem állt a tálcában (a hűtőtest alatti rész), és a kifolyó csőre vizes volt, így hibát nem állapítottunk meg.

A fűtésre nincs ötletem, talán elektromos csap van eleve, hogy az automata klíma miatt ne kelljen külön szerelgetni, de tényleg nem tudom.

Egyet elfelejtettem megkérdezni: telo, neked mennyit eszik városban az autó?

cszoli

Milyen "kereszttartóra" gondolsz? Ott szerintem a fűtőtesten kívűl nincs semmi ami elpárologtathatná! Hol lenne ez a kütyü amire gondolsz? :?

Üdv.:

Qpack

Link to comment
Megosztás:

"ereszttartó": ez a szó nem jutott eszembe, bocsi Mi célt szolgál ez az alkatrész, micsoda ez? Gondolom nem csak azért van ott, hogy elpárologjon róla a kondenzvíz... "

a kereszttartó a karosszéria főtartó eleme.

csak ráfolyik a viz osz ott megszáradhat...

Link to comment
Megosztás:

:shock:

A kereszttartó egy valamilyen funkciójú fémdarab (aktuálisan) az autó alján, a motortérben, közvetlenül a kifolyó pipa alatt. Mivel ez a motortól felmelegedik, meg gondolom menetszél is szárítja, plusz a gyári alvázvédelem göcsörtös felületet ad neki, a kondenzvíz (egy része) erről elpárolog, mielőtt a földre csöpöghetne.

Fogyasztás: azért kérdeztem, mert én néha sokallom, összevetve mondjuk egy hasonló paraméterekkel rendelkező Honda Civic 1,4-es fogyasztásával (az városban extrém esetben fogyaszt 8-at).

Az enyém ált 9,5-et iszik, és ez a 21. században szvsz sok.

Újabban kísérletezem azzal, hogy városban 3000-nél nem váltok fel, hanem stabilan megyek hármasban. Még nincs statisztikailag értékelhető mennyiségű adatom, de csökkenni látszik a fogyasztás. (kopp-kopp)

Uhuhu!!!!

Sikerült már valami? Kérlek értesíts. Ha másképp nem, hát privát üzenetben.

Link to comment
Megosztás:

:shock:

A kereszttartó egy valamilyen funkciójú fémdarab (aktuálisan) az autó alján, a motortérben, közvetlenül a kifolyó pipa alatt. Mivel ez a motortól felmelegedik, meg gondolom menetszél is szárítja, plusz a gyári alvázvédelem göcsörtös felületet ad neki, a kondenzvíz (egy része) erről elpárolog, mielőtt a földre csöpöghetne.

Fogyasztás: azért kérdeztem, mert én néha sokallom, összevetve mondjuk egy hasonló paraméterekkel rendelkező Honda Civic 1,4-es fogyasztásával (az városban extrém esetben fogyaszt 8-at).

Az enyém ált 9,5-et iszik, és ez a 21. században szvsz sok.

Újabban kísérletezem azzal, hogy városban 3000-nél nem váltok fel, hanem stabilan megyek hármasban. Még nincs statisztikailag értékelhető mennyiségű adatom, de csökkenni látszik a fogyasztás. (kopp-kopp)

Uhuhu!!!!

Sikerült már valami? Kérlek értesíts. Ha másképp nem, hát privát üzenetben.

Hát sajnos az a gyanúm, hogy egy 1,4 16V G Astra nem fog 9,5-nél kevesebbet enni városban (az 1.6-os tán kicsivel kevesebbet fogyaszt). Persze ez a körülményektől is függ. A 9.5 dugókkal, klímával szerintem elfogadható az Astrától, de ha klíma nélkül közlekedek kevés forgalom mellett, akkor nekem is csak maximum 8-at eszik. Egyébként a Focus sem eszik kevesebbet, ha ez megnyugtat. Hondáéknál nem tudom, mit csináltak, de ezek szerint nagyon ügyesek (VVT?, könnyebb kasztni esetleg?). Kicsit eltértünk a fő témától, de mindegy :roll:

Link to comment
Megosztás:

Nekem városban klíma nélkül se eszik ált 9-nél kevesebbet. Autópályán 7,5-7,7 140-nél kb.

A Honda kicsit nehezebb, az 1,4-es nem VVTI, az egy régebbi motor (de ugyanúgy D4-es), a váltóáttételek hasonlóak, de a motor jobban húz alul és sokkal kevesebbet fogyaszt.

Szóval tényleg tudnak valamit.

Ja, és egy 1,4-es Civic 4 légzsákkal, ABS-sel, klímával, elektromos ezzel-azzal 4 M alatt van, amit Opelből épp hogy talán kihozol (na jó, most talán a Classic-2 alatt futó G-vel, bár nem tudom). És ahhoz mindig is 3 év gari volt.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A fogyasztáshoz a saját tapasztalataim: télen-nyáron vegyes üzemben 7 liter. Télen a hidegindítások, nyáron állandó klíma. Vegyes üzem: 1/3 országút, 1/3 város, 1/3 peremkerületek. Azonban!!! Előfordult télen, hogy az átlagos táv napi 10-15 km volt. Fogyasztás 9.2 lett. Nyáron Soroksári-Körút-Üllői és vissza klímával, naponta kétszer: 8.7 lett. Mindehhez hozzáteszem, hogy igyekszem 2500 alatt tartani a fordulatot. Klímával ez nehezen megoldható, mert az 1.4-es moci alul azért gyenge. Bocsika, ha hosszú voltam.

Egy kérdés: nyár, hőség, városi forgalom + klíma: miért jön be az utastérbe benzinszag? Ha belső levegő keringetésre kapcsolom akkor megszűnik (ez így jogos is). Valahol elillan a nafta, valaki tapasztalt már hasonlót?

Köszi, és üdv: koco

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.