Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


opel77

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Sziasztok Omegások!

Ide is felteszem, hátha a felni keres topic-ot nem olvassátok nekem meg kellene egy téli garnitúra...

Keresek 1 hibátlan állapotú alufelni garnitúrát B Omegára a képen látható típusok közül:

felnik_www.kepfeltoltes.hu_.png

Üdv,

ntr

Link to comment
Megosztás:

Megtettem, kíváncsi vagyok lesz-e üzlet :D

Ahogy nézegettem, az 50 nem lenne sok, ha érne valamit a gumi, meg ha nem lenne összecseszve 2-3 felni.

Amúgy szépek.

Így még legalább egy 10es a rendberakása (ha nem kell heftelni). Nekem is illene már megcsináltatnom a felnijeimet, csak nincs rá 'kedvem' :lol: (különösen hogy ha leszedem róla a kopott nyáriakat, szintén illene új gumma az 'új' felnire, ahhoz meg szintén nincs 'kedvem' :) ).

Felrakattam az egyik itteni céges autóra a téli gumikat... Jóféle szöges gumi :) nem hazudik... a hangja sem :lol:

darabja volt 27e huf (és nem is extra méret, 185/60 r14, meg nem is prémium márka...), szal nem óccsó.

Link to comment
Megosztás:

Vaterát így nézem minden nap 2 hete -> Keresés: 5x110

Ezért ezt eddig nem találtam: gyári opel alufelni omega zafira

Szóval valóban van fent, viszont 50e-ért kegyetlen sok. Használt gumit amúgy sem vennék, de ezek még ráadásul full sz*rok is.

Köszi

És EZ ? Ugyan ez a fajta volt már fenn 22 és 25e-ért is, de ezen a gumik egész jók. Igaz az osztókört rendesen elírta :)

Link to comment
Megosztás:

És EZ ? Ugyan ez a fajta volt már fenn 22 és 25e-ért is, de ezen a gumik egész jók. Igaz az osztókört rendesen elírta :)

Igen, MV6 felni. Ha a legjobb állapotút emelte ki lefényképezni, akkor nem lehet túl szép a többi... Ebből a típusból árulnak pár helyen, de inkább a másik kellene. Ha nem találok elfogadható áron, akkor persze ez marad.

Viszont a keresést azért tettem fel ide is, hátha van egy cartársnak elfekvőben/otthon útban :) /stb, és akkor inkább tőle venném.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Igen, MV6 felni. Ha a legjobb állapotút emelte ki lefényképezni, akkor nem lehet túl szép a többi... Ebből a típusból árulnak pár helyen, de inkább a másik kellene. Ha nem találok elfogadható áron, akkor persze ez marad.

Viszont a keresést azért tettem fel ide is, hátha van egy cartársnak elfekvőben/otthon útban :) /stb, és akkor inkább tőle venném.

Köszi!

hát nekem az elfekvő mv6-on van ilyen felni,de nem szépek,kopottak a gummák.a közepei is megvannak,de szerintem felujitást igényel ha szépet akarsz.egyébként a lurdynál én vettem töled a váltóolajat(ha emlékszel...)

Link to comment
Megosztás:

hát nekem az elfekvő mv6-on van ilyen felni,de nem szépek,kopottak a gummák.a közepei is megvannak,de szerintem felujitást igényel ha szépet akarsz.

Most úgy néz ki találtam is egy hibátlannak tűnő "5 ikerküllős" garnitúrát, holnap hívom az eladót. Ha nem jutunk közös nevezőre az árat tekintve, akkor visszatérünk a tiédre, köszi! :)

egyébként a lurdynál én vettem töled a váltóolajat(ha emlékszel...)

Emléxem, persze :)

Link to comment
Megosztás:

Ok! Meggyőztetek. Eladom a felniket. Pedig nagyon vérzik értük a szívem...

Nos, akkor kis segitség kellene. Jó áron Omegára 15, vagy 16-os alut keresek...

hello. látom omega felnit keresel nekem van 7,5x16" ET 38 VIPER BY RIAL 3db Gumival és egy csak felni de azt görgőzni kell ez igy komplett 40000ft egyébként van 4 db omegám Benzin és TDI bontva bármi kell hivjatok 06309467354 pilota.

Link to comment
Megosztás:

hello. látom omega felnit keresel nekem van 7,5x16" ET 38 VIPER BY RIAL 3db Gumival és egy csak felni de azt görgőzni kell ez igy komplett 40000ft egyébként van 4 db omegám Benzin és TDI bontva bármi kell hivjatok 06309467354 pilota.

Látod a dátumot is??? Csupán egy 5 éves post :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Sziasztok!

Mit tudtok ezekről a mozgófejű kerékcsavarokról fel lehet rakni biztonságosan az autóra?

Volt már ilyen vkinek?

üdv

Max pár mm-es lyuktávolság-különbséget lehet vele áthidalni, és feltétlen szükséges, hogy korrektül üljön a felni a tehermentesítőn (tehát ne a csavarok tartsák). Ha ezeknek a feltételeknek megfelel, akkor probléma nélkül használható.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mit tudtok ezekről a mozgófejű kerékcsavarokról fel lehet rakni biztonságosan az autóra?

Volt már ilyen vkinek?

üdv

5x112, R18 volt, több nyáron át gond nélkül, tehermentesítővel, kúpos csavarral, és azóta iss az új gazdinál (gondolom még mindig...)

Gondolom az 5x108-ast iss hasonlóan lehet használni

24.jpg

Link to comment
Megosztás:

5x112, R18 volt, több nyáron át gond nélkül, tehermentesítővel, kúpos csavarral, és azóta iss az új gazdinál (gondolom még mindig...)

Gondolom az 5x108-ast iss hasonlóan lehet használni

Ja, nekünk 5x108-as van Saab-on (gyárilag ez is 5x110 ET38-as felnivel szerelt), probléma nélkül.

Szívás volt addig, amíg nem gyári tehermentesítő volt fent, azzal ütött a kerék 120 felett.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.