Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


opel77

Recommended Posts

Sziasztok!

Mit tudtok ezekről a mozgófejű kerékcsavarokról fel lehet rakni biztonságosan az autóra?

Volt már ilyen vkinek?

üdv

Nekem 112 ről volt excenteres csavarral megoldva a cucc, semmi hiba... 265/17 nél semmilyen hiba nem volt 200 felett sem :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Nekem 112 ről volt excenteres csavarral megoldva a cucc, semmi hiba... 265/17 nél semmilyen hiba nem volt 200 felett sem :lol: :lol:

Nekem már a 245 iss elég úthengernek tűnik. Beljebb nem nagyon lehet rakni, nem iss tudom, neked hová lóg ki még két centit...

Biztos kisebb az ET-d

Idén szűkebb gumit rakok rá. Szerintetek a 8,5" széles felnin a 225-ös gumi nem mutat hülyén?? Vagy inkább maradjak a 235-nél...

33554_1267110812.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem már a 245 iss elég úthengernek tűnik. Beljebb nem nagyon lehet rakni, nem iss tudom, neked hová lóg ki még két centit...

Biztos kisebb az ET-d

Idén szűkebb gumit rakok rá. Szerintetek a 8,5" széles felnin a 225-ös gumi nem mutat hülyén?? Vagy inkább maradjak a 235-nél...

Szépen mutat rajta, csak a probléma az, hogy a 8,5"-os felni 5-6mm-el keskenyebb csak mint a felni (ami ugye a gumi oldalanként max 3mm-es túllógását jelenti) , így ha rámész akár egy nagyobb kavicsra, garantált hogy leveri a felni peremét.

Persze kérdés hogy hol használod...

Amúgy ferde a kipuff! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szépen mutat rajta, csak a probléma az, hogy a 8,5"-os felni 5-6mm-el keskenyebb csak mint a felni (ami ugye a gumi oldalanként max 3mm-es túllógását jelenti) , így ha rámész akár egy nagyobb kavicsra, garantált hogy leveri a felni peremét.

Persze kérdés hogy hol használod...

Amúgy ferde a kipuff! :lol:

Tudom ,hogy erre felnire 235-től felfelé való, de 225/45 az igazi váltóméret, meg hát az az olcsóbb is. Néhány évre veszi az ember, érdemes meggondolni.

Amúgy nem ferde bazz :lol: Me' má' nem iss az van fenn...

33554_1254504223.jpg

Link to comment
Megosztás:

Tudom ,hogy erre felnire 235-től felfelé való, de 225/45 az igazi váltóméret, meg hát az az olcsóbb is. Néhány évre veszi az ember, érdemes meggondolni.

Amúgy nem ferde bazz :( Me' má' nem iss az van fenn...

http://img.carstyling.hu/usercars/00/03/35..._1254504223.jpg

jó is ez a steinmetz felni :lol: nembaj, akkor is veszek belőle 5csavarosat is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem már a 245 iss elég úthengernek tűnik. Beljebb nem nagyon lehet rakni, nem iss tudom, neked hová lóg ki még két centit...

Biztos kisebb az ET-d

Idén szűkebb gumit rakok rá. Szerintetek a 8,5" széles felnin a 225-ös gumi nem mutat hülyén?? Vagy inkább maradjak a 235-nél...

9,5" ET25 ... csont nélkül.. még hátul ülve sem ér bele az ívbe se a kerékdobba, pedig attól tartottam, hogy leterhelve a sárvédőív eleje, az ajtó alatt belenyes, de nem. Mondjuk ugye automatikus szintszabályzós, szal lehet az segít rajta...

Amúgy nekem 235 volt fent elöl hátul "gyárilag". Elöl előző nyáron meghagytam a 7" széles felnit, és amíg fati használja, lehet marad hátul is a 235. Ha hazamegyek előre felkerül a 8,5" ET30, de csak 235 tel. Szélesebbel nem lehet normálisan kormányozni...

Amúgy ilyen:

57150_1250855878.jpg

57150_1250855885.jpg

Link to comment
Megosztás:

kis "segg ít ség" :D :lol:

Et kalkulátor

avagy ET kalkulátor

De rendi vagy, de megoldom kalkulátor nélkül iss.

Az enyém szintén ET25, de csak szerény 8,5" Ezekszerint - ha jól gondolom - akkor a te kereked 0,5" van beljebb és ugyanannyival kintebb.

Ööö, kell egy kalkulátor a coll-mm átváltáshoz??!! :(

Télleg wazz, a tiedek gyári felnik??!! Nem biza!! Akkor légyszíves, ne haragudj, bocsánat, de ne offoljál a topicban!!! :D :D :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

De rendi vagy, de megoldom kalkulátor nélkül iss.

Az enyém szintén ET25, de csak szerény 8,5" Ezekszerint - ha jól gondolom - akkor a te kereked 0,5" van beljebb és ugyanannyival kintebb.

Ööö, kell egy kalkulátor a coll-mm átváltáshoz??!! :lol:

Télleg wazz, a tiedek gyári felnik??!! Nem biza!! Akkor légyszíves, ne haragudj, bocsánat, de ne offoljál a topicban!!! :( :D :D :lol:

LÓL

Link to comment
Megosztás:

Ööö, kell egy kalkulátor a coll-mm átváltáshoz??!! :(

Télleg wazz, a tiedek gyári felnik??!! Nem biza!! Akkor légyszíves, ne haragudj, bocsánat, de ne offoljál a topicban!!! :D :D :D :lol:

1" - 25,4 mm Csak a seggg ítség miatt :lol:

Hja és gyáriak.. különben nem mennének át a vizsgán :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.

Szerintetek a 17 colos ( http://gumi.autoalkatresz.hu/auto-gumifeln...a_zafira-144395 ) alupapucs felmegy simán a kis (1996-os) x20xev-es táltos mostani 205/65 R15 helyére? Vagy kell valami tehermentesítő vagy egyéb ilyen dolog? Persze a 17-es alufelniről levenném idővel a most rajtalévő gumikat és kicserélném 225/45-re. Marhára tetszik a 17es felni csak nem tudom jó e lesz az enyémre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szerintetek a 17 colos ( http://gumi.autoalkatresz.hu/auto-gumifeln...a_zafira-144395 ) alupapucs felmegy simán a kis (1996-os) x20xev-es táltos mostani 205/65 R15 helyére? Vagy kell valami tehermentesítő vagy egyéb ilyen dolog? Persze a 17-es alufelniről levenném idővel a most rajtalévő gumikat és kicserélném 225/45-re. Marhára tetszik a 17es felni csak nem tudom jó e lesz az enyémre.

Ez egy Omega-felni. Nem iss értem a kérdést...

Jól fog vele kinézni...

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom de kell e tehermentesítő vagy más kerék csavar vagy ilyesmi. Ez a legjobb szerintem ami készült a gépállathoz. :)

Persze pl kell hozzá egy gumis műhely, ahol kicentizik előtte mielőtt felrakod.. így egy az egyben feltolod és mész...

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem a többi gyári alufelnit is de egyikse tetszett annyira mint ez. Mindegyiket autón néztem de ez volt e legszimpatikusabb nekem.

Nem vagyok tisztában, hogy mikor kell tehermentesítő meg mikor másik kerékcsavar, ezért kérdeztem ezeket.

És ha egyszer feldobom akkor csak télen veszem le. Vagy nyáron de akkor azért valakinek sokat kell fizetni. :D

Másnak mi tetszik le...rom. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok tisztában, hogy mikor kell tehermentesítő meg mikor másik kerékcsavar, ezért kérdeztem ezeket.

És ha egyszer feldobom akkor csak télen veszem le. Vagy nyáron de akkor azért valakinek sokat kell fizetni.

Sokat? most 15/ db gumival... szal 10 per db nyáron gumi nélkül.. a gumik nekem kicsik... igaz téli felni lesz belőle :) :D de télre is 235/45 17 dukál ;) na jó terveimben.. ;)

Tehermentesítő akkor kell, ha a kerékagy átmérő kisebb mint a felni "luka"

Kerékcsavar esetleg kellhet, de ha eddig is gyári kf felni volt, -elvileg- ugyanolyan hosszú mind.

Lemezfelniről való áttérésnél akadhat probléma, hogy picit hosszabb csavar kellhet.

Zafi gyári felni ET számát nem tom, de ha nincs túl nagy eltérés, akkor tuti frankó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.