Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

computer- ??


macska

Recommended Posts

Köszönöm!Azt elfelejtettem leirni,hogy LPG gázüzemü az autó...ez nem befolyásolhatja a computert???

Nem.Ellenőrizd az olajszintet!!Mikor cseréltél olajat? Az is lehet hogy xar a szenzor...

Nekem anno a gsi csinált ilyet, loholtunk az autópályán azt haver meg gépkönyvből nézte mi a hibaüzenet jelentése...azonnal állítsa le a motort...jaaa??Leállítás után olajszint oké, többet sose jött elő...

Link to comment
Megosztás:

Nem.Ellenőrizd az olajszintet!!Mikor cseréltél olajat? Az is lehet hogy xar a szenzor...

Nekem anno a gsi csinált ilyet, loholtunk az autópályán azt haver meg gépkönyvből nézte mi a hibaüzenet jelentése...azonnal állítsa le a motort...jaaa??Leállítás után olajszint oké, többet sose jött elő...

Köszi..Az lesz az első dolgom reggel,hogy ellenőrzöm az olajszintet..nem hinném h xar a szenzor mert eddig nem csinálta.

Link to comment
Megosztás:

Nem.Ellenőrizd az olajszintet!!Mikor cseréltél olajat? Az is lehet hogy xar a szenzor...

Nekem anno a gsi csinált ilyet, loholtunk az autópályán azt haver meg gépkönyvből nézte mi a hibaüzenet jelentése...azonnal állítsa le a motort...jaaa??Leállítás után olajszint oké, többet sose jött elő...

:rolleyes: Gondolom üveghangon előztetek egy Civic-et... <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem.Ellenőrizd az olajszintet!!Mikor cseréltél olajat? Az is lehet hogy xar a szenzor...

Nekem anno a gsi csinált ilyet, loholtunk az autópályán azt haver meg gépkönyvből nézte mi a hibaüzenet jelentése...azonnal állítsa le a motort...jaaa??Leállítás után olajszint oké, többet sose jött elő...

Mi autóvásárláskor a legelső teendő? Olajak, szíjak, szűrők cseréje, állapotfelmérés. Most a gazdi csinált bontószökevényt...

Link to comment
Megosztás:

Az Ölmangel az már a veszélyesen alacsony olajszintet jelzi, vagy a nem megfelelő kenést biztosító (elhasználódott) olajat.

Métert se menjél vele...

Hogyan méri az ECU (vagy a BC) az olaj minőségét?

Tudtommal az szűrőnél levő jeladó elégedetlenségét az Ölmangel-el jelzi a BC, és ugye ha a szűrőben sincs már olajnyomás, akkor tényleg még egy métert se! :rolleyes:

De asszem az is csak egy sima nyomáskapcsoló.

Link to comment
Megosztás:

Hogyan méri az ECU (vagy a BC) az olaj minőségét?

Tudtommal az szűrőnél levő jeladó elégedetlenségét az Ölmangel-el jelzi a BC, és ugye ha a szűrőben sincs már olajnyomás, akkor tényleg még egy métert se! :rolleyes:

De asszem az is csak egy sima nyomáskapcsoló.

Nem méri. Elöregedett olajból nem jut mindenhová, nincs elégséges kenés. Nekem rendszeresen előjön ez a hiba olajcserét követően 10000 km környékén...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Üdv mindenkinek! Ha olaj és szürőcsere után továbbra is fentáll az olajhiányos hiba a kijelzőn,mit érdemes még megnézni? Vagy ha nem azt irja ki akkor motoröl stand! A min és a max között van. Köszi elöre is a segitségeteket.

Az opelforum.hu Omega B topicját, ott sokminden le van írva erről a dologról (kb 110x, különböző variációkban).

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! Ha olaj és szürőcsere után továbbra is fentáll az olajhiányos hiba a kijelzőn,mit érdemes még megnézni? Vagy ha nem azt irja ki akkor motoröl stand! A min és a max között van. Köszi elöre is a segitségeteket.

Nézd meg dinmikus olajszintjeladó kábelét, vagy lehet, hogy ennek cseréje fogja gyógyítani.

Link to comment
Megosztás:

Ok. köszönöm. Átolvastam töbször,de konkrétan nem találtam csak annyit,hogy az olajcscere után el szokott mulni ez a probléma,ha nem akkor a jeladó a rossz,csak azt nem tudom hol van. De a lényeg az,hogy nem kell megijednem és naponta 3 szor megnézni az olajszintet. Egyébként Castrol 10W40-et kapott,jo az neki? Valaki azt irta a forumban,hogy kivágja belőle a castrolt. Direkt nem a GM-et vettem,elég olcsónak tünik. Na majd meglátom mi lesz. Köszönöm az infokat.

Link to comment
Megosztás:

Ok. köszönöm. Átolvastam töbször,de konkrétan nem találtam csak annyit,hogy az olajcscere után el szokott mulni ez a probléma,ha nem akkor a jeladó a rossz,csak azt nem tudom hol van. De a lényeg az,hogy nem kell megijednem és naponta 3 szor megnézni az olajszintet. Egyébként Castrol 10W40-et kapott,jo az neki? Valaki azt irta a forumban,hogy kivágja belőle a castrolt. Direkt nem a GM-et vettem,elég olcsónak tünik. Na majd meglátom mi lesz. Köszönöm az infokat.

Milyen motor van benne??

Amúgy az alsó olajteknőben (ha ez a kocsi dupla olajteknős mint V6) lesz mindenképpen. Olajteknő le a cseréhez.

Link to comment
Megosztás:

Milyen motor van benne??

Amúgy az alsó olajteknőben (ha ez a kocsi dupla olajteknős mint V6) lesz mindenképpen. Olajteknő le a cseréhez.

MV6-os a járgány,de ha az olajteknőt le kell szedni akkor egyenlőre marad. A következő olajcserénél ugyis tömitéscsere,mert eléggé olajos ott minden.

Link to comment
Megosztás:

MV6-os a járgány,de ha az olajteknőt le kell szedni akkor egyenlőre marad. A következő olajcserénél ugyis tömitéscsere,mert eléggé olajos ott minden.

A kicsi olajteknőt kell leszedni. Én már cseréltem tömítést mindét karteren, de nem lett sokkal jobb. Azért próbáld meg, mert lehet csak nekem nem jön össze az olajfolyás elhárítása Opel esetében <_<

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! Ha olaj és szürőcsere után továbbra is fentáll az olajhiányos hiba a kijelzőn,mit érdemes még megnézni? Vagy ha nem azt irja ki akkor motoröl stand! A min és a max között van. Köszi elöre is a segitségeteket.

Öcsém azt csinálta, hogy mindig max-ra töltötte. Akkor elment a hibajelzés.

Link to comment
Megosztás:

A kicsi olajteknőt kell leszedni. Én már cseréltem tömítést mindét karteren, de nem lett sokkal jobb. Azért próbáld meg, mert lehet csak nekem nem jön össze az olajfolyás elhárítása Opel esetében <_<

Valaki irta itt a forumon,meg anno a vectrám szelepdekni tomitését ugy cseréltem,hogy bekentem tömitő pasztával is. Ott bevált,utána már nem folyt. Habár az mégsem olajteknő,ott más a helyzet. Köszi a segitséget!

Link to comment
Megosztás:

A kicsi olajteknőt kell leszedni. Én már cseréltem tömítést mindét karteren, de nem lett sokkal jobb. Azért próbáld meg, mert lehet csak nekem nem jön össze az olajfolyás elhárítása Opel esetében <_<

A felsőt a gumitömítés mellett megadott módon kell szürke pasztával körbenyomni. Az OmegaForerver fórumon van egy angol doksi (HAYNES) abban szépen le van rajzolva, hogy hogyan kell a pasztával kinyomogatni. Az alsó esetében nekem csak szürke paszta volt rajt gyárilag. Ha eddig is így csináltad és nem vát be akkor nincs 5letem...

Link to comment
Megosztás:

A felsőt a gumitömítés mellett megadott módon kell szürke pasztával körbenyomni. Az OmegaForerver fórumon van egy angol doksi (HAYNES) abban szépen le van rajzolva, hogy hogyan kell a pasztával kinyomogatni. Az alsó esetében nekem csak szürke paszta volt rajt gyárilag. Ha eddig is így csináltad és nem vát be akkor nincs 5letem...

Elsőre nem raktam pasztát sehova. Akkor még nem volt hozzá szerelési könyv sem kiadava. Most nyáron már annyira idegesített, hogy folyik, hogy leszedtem, és FBS pasztával raktam össze. Kicsit még most is szivárog. Amúgy nekem alul is van tgömítés gyárilag. Mielőtt legelőször szétszedtem volna, akkor sem volt pasztázva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.