Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

computer- ??


macska

Recommended Posts

  • 3 months later...
Érdekesség:

Tankolok 30 l üzemanyagot. Kijelző: megtehető km-ek száma 300.

Autókázok 100 km-t. Kijelző: átlagfogyasztás 22 l, még megtehető km-ek száma: 200. (?) Üzemanyag szintjelző állása: 20 l.

Találkozott már más is ezzel a paradoxonnal? :)

Sz@r a BC-d. Nekem üres tanknál ír ki 500km megtehető távot, teli tankkal meg 780at. Emellett 9,6l-es átlagfogyasztás, holott 60litert eszik 800km-en (7,5/100). Pillanatnyi fogyasztás meg sosincs 8-9 liter alatt.

Nekem ezt nem az eredeti, hanem egy javított BC csinálja. Az eredeti az 70-80km-t írt még hátralevő távolságnak, gyakorlatban meg ezt a távot már csak tolva tudta volna teljesíteni, mert a tank porzott. De annak a BC-nek legalább jó voltak a fogyasztásmérői (csak hát meghalt a kijelző)

Én is kérdeztem már ugyanitt, hogy mi lehet ennek a magyarázata, programozni kell-e a fogyasztásmérőt a BC-ben... De nem jött válasz.

Amúgy a tied még egész jó, a hátralevő km számláló jónak tűnik :D

Link to comment
Megosztás:

Sz@r a BC-d. Nekem üres tanknál ír ki 500km megtehető távot, teli tankkal meg 780at. Emellett 9,6l-es átlagfogyasztás, holott 60litert eszik 800km-en (7,5/100). Pillanatnyi fogyasztás meg sosincs 8-9 liter alatt.

Nekem ezt nem az eredeti, hanem egy javított BC csinálja. Az eredeti az 70-80km-t írt még hátralevő távolságnak, gyakorlatban meg ezt a távot már csak tolva tudta volna teljesíteni, mert a tank porzott. De annak a BC-nek legalább jó voltak a fogyasztásmérői (csak hát meghalt a kijelző)

Én is kérdeztem már ugyanitt, hogy mi lehet ennek a magyarázata, programozni kell-e a fogyasztásmérőt a BC-ben... De nem jött válasz.

Amúgy a tied még egész jó, a hátralevő km számláló jónak tűnik :D

Igen kell programozni, TECH2, kerékméretet és minden xart be lehet és kell állítani normálisan, mutathat ilyen programozási hiba miatt hülyeséget a BC tudomásom szerint.

Link to comment
Megosztás:

Igen kell programozni, TECH2, kerékméretet és minden xart be lehet és kell állítani normálisan, mutathat ilyen programozási hiba miatt hülyeséget a BC tudomásom szerint.

Ez volt az egyik sejtésem, hogy a kerékméret belepofázhat. Na nem mintha olyan baromi fontos lenne, hogy mit jelez ki, csak érdekes volt pl 130-nál a 14 l-es pillanatnyi fogyasztás, ami tankolásnál 8 literre jött ki. :D De akkor mi a túróból számolja a még megtehető km-ek számát? (ami tulajdonképpen a valós fogyasztás megfelelője)

Link to comment
Megosztás:

Ez volt az egyik sejtésem, hogy a kerékméret belepofázhat. Na nem mintha olyan baromi fontos lenne, hogy mit jelez ki, csak érdekes volt pl 130-nál a 14 l-es pillanatnyi fogyasztás, ami tankolásnál 8 literre jött ki. :D De akkor mi a túróból számolja a még megtehető km-ek számát? (ami tulajdonképpen a valós fogyasztás megfelelője)

Pillanatnyi fogyasztás (vagyis inkább átlagfogyasztás, az utolsó km-eken, vagy ilyesmi) + tankban levő üzemanyag mennyisége.

A 26pólusú stekker 12-es lábán kap sebességjelet a kmórától. A 12 pólusú 8as lábán meg a szintjelző-úszó jelét, az 1-9lábakon meg az ECU jelét kapja.

Link to comment
Megosztás:

Igen kell programozni, TECH2, kerékméretet és minden xart be lehet és kell állítani normálisan, mutathat ilyen programozási hiba miatt hülyeséget a BC tudomásom szerint.

mondjuk nálam is csinálta, majd teljesen kiürített tankra tankoltam, és elkezdett jó lenni egy ideig - mármint a megtehető távolság, majd újra kúszott el, akkor már nem csontszárazra, de megint kifogyasztottam rendesen, és kezdődött elölről.

Link to comment
Megosztás:

Pillanatnyi fogyasztás (vagyis inkább átlagfogyasztás, az utolsó km-eken, vagy ilyesmi) + tankban levő üzemanyag mennyisége.

[...]

Igen, ez lenne az elmélet. De a pillanatnyi- és az átlagfogyasztás köszönöviszonyban sincs a valósággal, ellentétben a még megtehetö km-ek számával, ami teljesen reális. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez 94-es nem automata, 25DT motorkódú géphez van. Az immo csipnek semmi köze a vezérlőhöz...

Így jártam, az enyém 97-es automata.

Az immo csippet azért mondtam , mert sokan azt mondták, hogy kell, mivel össze vannak hangolva.

Mondjuk ez olyan dolog, valaki azt mondja nem számít,hogy a vezérlőn lévő számok és betűk nem egyeznek, csak a típus legyen azonos, valaki meg azt mondja, hogy egyeznie kell. Akkor most mi a frankó?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.