Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

CHIP TUNING


KUCU

Recommended Posts

Hali .

Nem tudom ki, hogyan vélekedik a chiptunningról, de nekem csak pozitív tapasztalatom van .

Az igaz, hogy meg kell találni a hozzáértőt, aki vágja a dolgokat, és nem a sufniban látta, hogyan kell csinálni. Az F(94-től),G,H Astrákat mindenféle processzor csere nélkül, a diagnoster csatlakozón keresztül szokták tunningolni, ami a kézifékkar alatt található. Szívó motoroknál kb.5%-15%, turbo benzines és dízeleknél, 13%-35%-os teljesítménynövekedés tapasztalható, ami kismértékben függ a motor futásteljesítményétől .

Minden polgári használatra készült szériaautó, úgymond egy optimum középértékre beállított motorral, elektronokával gördül ki a gyárkapun . A chiptunning, tulajdonképpen ezt az elektronikai butítást tünteti el, ettől nem fog széthullani az autó, még hajszoltabb üzemmódban sem, mert mechanikai beavatkozás nem történik .

Az én ismerősöm a Lexmaultól veszi a programot, és garanciát vállal rá .

A Classic II Z14XE motorkódú autómat elvittem hozzá, 90Le és 125 Nm ből lett 103Le és 138 Nm, mindezt 40.000 Ft-ért . Ami változott : Az ecotec motorok alsó fordulatszám tartományban kissé erőtlenek, nem csoda hiszen szegénykeverékképzésű rendszerrel szerelik őket . A chiptunning hatására, már 2000 rpm-től húzott, nem is akárhogyan . Normális használatkor a fogyasztás 1-1,5 L-rel lejjebb ment, de ha hajszoltam, akor sem fogyasztott a gyári átlagnál többet .

Most egy Z20LET motoros coupem van, 190Le és 250Nm ből lett, 240Le és 330 Nm . Ultrabrutál . A fogyasztás 1,5-2 L-rel lement és ami érdekes, ha nagyon megkínálom akkor sem hozza a gyár által megadott maximumot . Mindezt 70.000 Ft-ért . Kihangsúlyoznám, ennyiért csak nekem dolgozik .

Valaki érdeklődött a Magicchip után . Hozzáértőek, csak drágák, az ATC nevű cég ami még nagyon ott van ebben a témában .

Ha valakit érdekel a kapcsolatom, írjon az emilcímemre : alex.r@freemail.hu

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az ismerősöd akkor most irja vagy veszi? mert azt irtad "a Lexmaultol veszi a ramot"

És ha nem titok melyik cégnél dolgozik? Teljesítménymérést csinál előtte/utánna? Csak, hogy lássuk mi a helyzet.

Mondjuk én először nagytengelyt, lexmaul ramot (nem chip hanem szivócsö) szeretnék és ahhoz iratni majd chippet.

Link to comment
Megosztás:

Háj.

Olvad el mégegyszer figyelmesen mit írtam . Nem írja, készen veszi a programot, (nem a ramot) a neten keresztül küldik neki, és feltölti az autód komputerédbe . Teljesítménymérést nem végez, de a művelet végén látja a megváltozott értékeket a laptopján . Én speciel elvittem a kocsimat (főleg, hogy először csináltattam ilyet) a Fővárosi Autópiac Műszaki Bemérő Állomására és láss csodát, minden úgy volt ahogy állította .

Nem titok, hol dolgozik, Budapesten a XI.-kerben .

Link to comment
Megosztás:

Hehe .. :()

Lexmaul szívócső? Aha, kb.140.000 Ft, sporttengely, attól függ milyet, hol veszel, kb.20.000 Ft - 150.000Ft ig .

Kis motorokon nagyot dob, nagyobbakon brutált, de ne felejtsd el, hogy a fogyasztásod hajszolós üzemben közelíteni fogja a Subaruét . Ha még ehhez a chippet is hozzászámolod, lesz egy megaultra autód, ami tök sirály, csak normális közlekedésre szinte alkalmatlan . Ja és az egyéb kiegészítők : A sportszívósor a gyári gyertyákat nem kamázza, hidegen dadog, fullad, melegen alig indul, ehhez jön a pillangószelep(a gyári kisebb átmérőjű) . Ajánlom a Brisk, vagy az egyéb nagyteljesítményű cuccokat . Kábelköteg a gyertyákhoz, direktszűrő + cső + tisztítószett . Komoly pénzek mind .

Lehet tunningolgatni amíg van lé, de szerintem ésszerűen kell csinálni . Attól függ mit akar az ember . A chip, egy konszolidált megoldás, mechanikai beavatkozás nélkül és az autó is megmarad annak aminek tervezték . Maximum jobban megy az ugyanolyan típusok közt, kevesebb fogyasztással, de ha kell lehet vele zoralkodni .

Link to comment
Megosztás:

Nem azt mondtam, hogy nonstop az ebay-t turom nagytengely után kutatva, azt mondtam hogy szeretnék

Azért kérdeztem, hogy kész chippel dolgozik e vagy ő csinálja, mert az én esetemben pl. egy 13 éves c20xe géjesiről van szó ami nem egy mai darab. Gondolom itt-ott kicsit kopott, a mechanikai alkatrészek gyanitom már nem olyanok mint új korukban. És sztem ehhez kellene igazítani a szoftvert. Bár lehet, hogy tévedek.

És ha nem titok, kb milyen árakon dolgozik a barátod? Azt irtad neked 70K. Ha az átlag egyorrú beesik hozzá az utcáról (pl. én) akkor neki mennyiért szokott dolgozni?

Link to comment
Megosztás:

94' - től gyártott autókat chippel csak, mert az ennél régebbiekben chippet kell cserélni és ő nem forrasztgat . De a te kocsidra van más megoldás, ez egy másik ember, elég régen foglalkozik ezzel a témával én csak jót hallottam róla .

A te kocsid 16v, vagy 8v?

A 16v-re 15 Le-t, a 8v-re 10 Le-t tudnak varázsolni, + kb. ugyanennyi nyomatékot .

Itt az elérhetősége : Tóth Zoltán 0670-561-0398

Hívd fel, beszélj vele, ha jól emlékszem 45.000 Ft-ba kerül a mutatvány .

Link to comment
Megosztás:

Most egy Z20LET motoros coupem van, 190Le és 250Nm ből lett, 240Le és 330 Nm . Ultrabrutál

Nem akarok kötözködni és nem is igazán értek a chiptuninghoz de akkor is sokallom az 50le teljesítmény növekedést,mert az incontrol kft a lexmaul chipre max 25le-s teljesítmény növekedést igér és ezért 176910ft-e kérnek.

http://www.incontrol.hu/araink.html

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok kötözködni és nem is igazán értek a chiptuninghoz de akkor is sokallom az 50le teljesítmény növekedést,mert az incontrol kft a lexmaul chipre max 25le-s teljesítmény növekedést igér és ezért 176910ft-e kérnek.http://www.incontrol.hu/araink.html

:arrow: Teljesítménymérést nem végez, de a művelet végén látja a megváltozott értékeket a laptopján .

Ez 1-re érdekesebb.

Link to comment
Megosztás:

:arrow: Teljesítménymérést nem végez, de a művelet végén látja a megváltozott értékeket a laptopján .

Ez 1-re érdekesebb.

igen ezért is kérdeztem :idea:

nem tudom a mostani mocikkal mi a helyzet de arra fogadni mernék, hogy a mi vackaink amikor anno lejöttek a futószalagról alsó hangon +/- 10% teljesítménykülönbséget lehetett volna mérni rajtuk...ami azért az évek és a többékevésbé hozzáértő szerelők, tunerek keze nyomán csak mégjobban megváltozott.

Sanyi, nem kötözködni akarunk hanem ezek olyan kérdések amik sztem teljesen jogosak.

Bár ha én chip-re vetemednék (az a 45K körüli ár nem is hangzik rosszul....sőt egyre jobban piszkálja a fantáziámat :() tuti méretnék egy másik helyen, hogy legyen a kezemben egy "független" vélemény. Vagy esetleg 2 helyen is méretnék.

Ez olyan mint az informatiki bizotnság: nem azzal fogod biztonságio szempontból auditáltatni a rendszeredet aki építete mert az természetszerűleg nem fog tudni "független" véleményt mondani.

Link to comment
Megosztás:

:(

[size=]

Örülök, hogy ennyi hozáértő bukkant fel hirtelen, chipügyben . Amikor kerestek benneteket hol voltatok ? Ja! Ha valaki kételkedik, nyugodtan megteheti, de például talán nézzétek meg a http://www.mtuning.hu/opel.html címen a Magic Tunning kínálatát . Kár, hogy arra fordítja itt majdnem mindenki az idejét, hogy azt elemezgetitek, hogy ki, mit, miért írt . Okoskodni lehet, de úgy látom hozzáérteni nem nagyon . Itt mindenki irodalom és nyelvtan tanár ? Vagy esetleg Grétsy Laci bácsi tanonca ? A Lexmaul ügyről annyit, hogy nem 25 Le és nem közel 180.000 Ft . Talán járjatok utána, bár igazatok van, könnyebb azt fikázni, kielemezgetni aki tényeket tár fel, és tapasztalata van az ügyben, költött rá egy rakás pénzt, használja, ismeri a cuccot . Okoskodjatok csak . Nekem azt tanították, hogy, ha valamihez nem értek, legalább ne kérdőjelezzem meg annak a véleményét, tapasztalatát, aki esetleg jártasabb a témában . Az egyik barátomnak volt igaza, ezzel a weboldallal kapcsolatban, hogy: "ne lépj fel rá, mert csalódni fogsz"

Én utoljára voltam itt, nem fecsérlem tovább itt az időm .

Személyeskedés kezdetének az alapja. Kérném a tisztelt társaságot, ezt a szálat itt varrjuk el.

Dark

Link to comment
Megosztás:

Sanyiqua!

Köszönjük szépen a hozzászólásodat, örülünk, hogy megosztottad velünk a saját és a barátod véleményét is.

Valahogy úgy van ez, hogy mi itt nagyon bután és hozzáértés nélkül jól elvagyunk, gondolom, ez a jövőben nem is fog változni. ;-)

Viszont az a kérésem, hogy a személyes jellegű hozzászólásokat intézzétek privátban és ne itt.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.