Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Gelko írta időpont : 2011-09-06 - 16:42' hozzászólás száma : = 830908

"Az is jó megoldás de mi jobbat szeretnénk. Már tárgyalunk a fórum fejlesztőivel...(akik az alap motort fejlesztették) aztán lesz itt nemulass...."

Omegatd válaszolta időpont : 2011-09-06 - 21:08' hozzászólás száma : ='831036

"Már most is nemulass van..."

Fapadírta írta időpont : hozzászólás száma : =830929

"Ha már a moderátoroknál tartunk kérdeznék valamit. Nemrég egy kolléga beírta, hogy egy másik kollégának mi a polgári foglalkozása, a modik másnapra kitörölték a szakma nevét. Tilos ilyesmit beírni?"

Omegatd válaszolta időpont : 2011-09-06 - 21:08' hozzászólás száma : ='831036

"Bűncselekmény..."

Gelko írta időpont :830937' date= 2011-09-06 - 17:30

"Tehát én sem írhatom be, hogy repülőgép-rongáló vagyok? :lol: :lol:"

Omegatd válaszolta időpont : 2011-09-06 - 21:08' hozzászólás száma : ='831036

"Saját magadról bármit közzétehetsz..."

Elnézést TD, ezt most így sikerült csak összelegózni....

Link to comment
Megosztás:

Gelko írta időpont :830937' date= 2011-09-06 - 17:30

"Tehát én sem írhatom be, hogy repülőgép-rongáló vagyok? :D :D"

Gabo volt, már elnézést... Az idéz gombot nem ismered?? ;) :P :lol: :lol:

Omegatd válaszolta időpont : 2011-09-06 - 21:08' hozzászólás száma : ='831036

"Saját magadról bármit közzétehetsz..."

Elnézést TD, ezt most így sikerült csak összelegózni....

Ez meg Gelko válasza volt... :D... Most vagy én nem értem, vagy csak megint részegen írogatsz :D

Link to comment
Megosztás:

Miez? Ködlámpa relé? :lol:

A centrál zár reléje A Rekimen... mondjuk nincs baja, de vettem egy távirányítós bizbaszt, és be akarom kötni, de mivel kicsit hülye vagyok az elektromos részhez, nem mellesleg kb 3 színt cserélt a vezeték mire a műszerfalhoz ért, kissé zavarban vagyok...

És a parasztja kiszedte a riasztót anno... ott vannak a gyári csatik, és.....

Relé jelölésekhez mi mennyit ért?

Link to comment
Megosztás:

Gabo volt, már elnézést... Az idéz gombot nem ismered?? :D ;) :lol: :lol:

őt ?

p_mq_add.gif

személyesen nem : o )

Ez meg Gelko válasza volt... :D... Most vagy én nem értem, vagy csak megint részegen írogatsz :P

mert gondolom, az mennyivel jobb lenne, ha zárolva lenne a téma, amíg megint legózva lesz nemde ? :D

előfordult, de az általánosítás lehet tévútra vihet, de persze nem kötelező ezt sem így gondolni

Link to comment
Megosztás:

Fizessek hogy dolgozhassak!? Szokták mondani, hogy néha őrült vagyok... De ennyire azért nem! :D

Azért legyél klubtag, hogy elmondhass hogy te támogatod a hazai opeles életet. Sok olyan ember van aki még annyit sem köszönhet a klubnak mint te (nem fórumozik) és mégis befizeti. Sokan úgy várják a csodákat a találkozókon is hogy nem fizetnek semmit...pénz nélkül meg semmit sem lehet.

Gondolom nem örülnél ha megszűnne az opelforum...támogasd azért hogy ne szűnjön meg....vagy csak azért mert így köszönöd meg a barmoknak kik a szabadidejüket arra áldozzák fel hogy működjön....

Az a baj hogy sok ember sikket csinál abból hogy itt lóg de nem klubtag...na azokkal tudnék mit kezdeni...:lol:

Nem (csak) rád érvényesek amit írtam ne vedd személyeskedésnek...annyira vedd magadra amenyir rád illik :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azért legyél klubtag, hogy elmondhass hogy te támogatod a hazai opeles életet. Sok olyan ember van aki még annyit sem köszönhet a klubnak mint te (nem fórumozik) és mégis befizeti. Sokan úgy várják a csodákat a találkozókon is hogy nem fizetnek semmit...pénz nélkül meg semmit sem lehet.

Gondolom nem örülnél ha megszűnne az opelforum...támogasd azért hogy ne szűnjön meg....vagy csak azért mert így köszönöd meg a barmoknak kik a szabadidejüket arra áldozzák fel hogy működjön....

Az a baj hogy sok ember sikket csinál abból hogy itt lóg de nem klubtag...na azokkal tudnék mit kezdeni...:lol:

Nem (csak) rád érvényesek amit írtam ne vedd személyeskedésnek...annyira vedd magadra amenyir rád illik :lol:

Nemá. Azért Sky elég sokat segít és építő jelleggel szól hozzá...

Link to comment
Megosztás:

Azért legyél klubtag, hogy elmondhass hogy te támogatod a hazai opeles életet. Sok olyan ember van aki még annyit sem köszönhet a klubnak mint te (nem fórumozik) és mégis befizeti. Sokan úgy várják a csodákat a találkozókon is hogy nem fizetnek semmit...pénz nélkül meg semmit sem lehet.

Gondolom nem örülnél ha megszűnne az opelforum...támogasd azért hogy ne szűnjön meg....vagy csak azért mert így köszönöd meg a barmoknak kik a szabadidejüket arra áldozzák fel hogy működjön....

Az a baj hogy sok ember sikket csinál abból hogy itt lóg de nem klubtag...na azokkal tudnék mit kezdeni...:lol:

Nem (csak) rád érvényesek amit írtam ne vedd személyeskedésnek...annyira vedd magadra amenyir rád illik :lol:

Értemén. Ennyi erővel támogathatnám az ugandai árvákat is. Hiába szerveznek ők bármit is, hiába adnak kedvezményt az árvaház előtti limonádé-árusnál, oda úgysem jutok el, előnyöm nem származik a dologból. Ahogy egyelőre az Opelklub-ból is csak annyi, hogy koptatom a szememet, az ujjaimat, meg a billentyűzetemet a fórumon.

Amíg azonban bármilyen jöttment berohan, és öngyilkos merénylő módra telefossa a fórumot, sokszor értelmetlen karakterhalmazzal, ingyen, addig had' ne fizessek már én se.

Amennyiben zárt lenne a fórum, már lenne értelme fizetni. Bár 5000-et akkor is soknak tartanék csak azért, hogy fórumozzak (merthogy valljuk be, havi 416Ft nem sok valóban... csak kérdés ugye hogy mire).

Viszont ha lenne fórumtámogatás, abban részt vennék, akár munkával, akár hozzájárulással. De fizetni az Opelklub-os kedvezményekért, kártyáért nem fogok, hiszen nincs rá szükségem.

Link to comment
Megosztás:

Azért legyél klubtag, hogy elmondhass hogy te támogatod a hazai opeles életet. Sok olyan ember van aki még annyit sem köszönhet a klubnak mint te (nem fórumozik) és mégis befizeti. Sokan úgy várják a csodákat a találkozókon is hogy nem fizetnek semmit...pénz nélkül meg semmit sem lehet.

Gondolom nem örülnél ha megszűnne az opelforum...támogasd azért hogy ne szűnjön meg....vagy csak azért mert így köszönöd meg a barmoknak kik a szabadidejüket arra áldozzák fel hogy működjön....

Az a baj hogy sok ember sikket csinál abból hogy itt lóg de nem klubtag...na azokkal tudnék mit kezdeni... :lol:

Nem (csak) rád érvényesek amit írtam ne vedd személyeskedésnek...annyira vedd magadra amenyir rád illik :lol:

Jó nagyot kívánok! (Hangosan köszöntem, mert sokan hiányolják az újoncoktól)

Nem leszek népszerű az opeles "főagyas" vezérkarnál, de néhány észrevétel azért részemről is akad.

Nem vagyok párttag. Nem is leszek. De van politikai véleményem (is). Szerintem azért, mert valaki a fórumon néha beböfög egy-két politikainak minősülő véleményt, nem kell a nyakát elvágni. Felnőtt ember eldönti, hogy azonosul a véleménnyel, vagy elhatárolódik. Egy igazi közösség nem beszélhet csak opelekről.

Nem vagyok semmilyen ...ista, sem pista, de van, ami érdekel. Pl. néha egy focimeccs a haverokkal jó szórakozás, közben lehet kikap a hazai csapat (KTE), de nem verjük agyon a vendég szurkolókat.

Nem vagyok klubtag. Sem itt, sem máshol. Még lehetek. És nem az anyagi előnyök vonzanának, hanem a segítség, amit néhányan eddig is megadtak. Egyéb igényem nincs, szerelési, anyagbeszerzési tanácsokat kérek, néha adok, és kifújt. Ezt szerintem normális ember a másiktól nem sajnálja, pláne nem kér érte pénzt. Én nem itt élem a társasági életem, egyszerűen nincs rá időm. Ha van, felugrok, olvasok, ha van miért hozzászólok, és vége. Ha ez sikkes, akkor legyen az.

Szabadidő feláldozása. Bocs, de önkéntes a misszió, ezért senkit nem kezdek el sajnálni. És abban sem vagyok teljesen biztos, hogy csak a szabadidő van erre áldozva. Munkahelyről, munkaidőben szerintem nem kevesen nyomulnak a fórumon. Nem zavar, mert semmi közöm hozzá. Ha én alkalmaznám az illetőket, az más tészta lenne.

A moderálásról röviden. Az mutatja meg, ki milyen ember, ahogy a hatalmával él, vagy visszaél. Láttam mindkettőre példát, neveket nem írok, szerintem mindenki tudja pro és kontra.

Ha olyan irányba megy a klub, hogy zártkörűsít, ám legyen. Kirekesztés, elszigetelés. Jó az irány? Nem, de tökig nyomjuk a gázt! Hajrá!

Link to comment
Megosztás:

Jó nagyot kívánok! (Hangosan köszöntem, mert sokan hiányolják az újoncoktól)

Nem leszek népszerű az opeles "főagyas" vezérkarnál, de néhány észrevétel azért részemről is akad.

Nem vagyok párttag. Nem is leszek. De van politikai véleményem (is). Szerintem azért, mert valaki a fórumon néha beböfög egy-két politikainak minősülő véleményt, nem kell a nyakát elvágni. Felnőtt ember eldönti, hogy azonosul a véleménnyel, vagy elhatárolódik. Egy igazi közösség nem beszélhet csak opelekről.

Nem vagyok semmilyen ...ista, sem pista, de van, ami érdekel. Pl. néha egy focimeccs a haverokkal jó szórakozás, közben lehet kikap a hazai csapat (KTE), de nem verjük agyon a vendég szurkolókat.

Nem vagyok klubtag. Sem itt, sem máshol. Még lehetek. És nem az anyagi előnyök vonzanának, hanem a segítség, amit néhányan eddig is megadtak. Egyéb igényem nincs, szerelési, anyagbeszerzési tanácsokat kérek, néha adok, és kifújt. Ezt szerintem normális ember a másiktól nem sajnálja, pláne nem kér érte pénzt. Én nem itt élem a társasági életem, egyszerűen nincs rá időm. Ha van, felugrok, olvasok, ha van miért hozzászólok, és vége. Ha ez sikkes, akkor legyen az.

Szabadidő feláldozása. Bocs, de önkéntes a misszió, ezért senkit nem kezdek el sajnálni. És abban sem vagyok teljesen biztos, hogy csak a szabadidő van erre áldozva. Munkahelyről, munkaidőben szerintem nem kevesen nyomulnak a fórumon. Nem zavar, mert semmi közöm hozzá. Ha én alkalmaznám az illetőket, az más tészta lenne.

A moderálásról röviden. Az mutatja meg, ki milyen ember, ahogy a hatalmával él, vagy visszaél. Láttam mindkettőre példát, neveket nem írok, szerintem mindenki tudja pro és kontra.

Ha olyan irányba megy a klub, hogy zártkörűsít, ám legyen. Kirekesztés, elszigetelés. Jó az irány? Nem, de tökig nyomjuk a gázt! Hajrá!

331907-20110908-bFpsyN.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szerintem azért, mert valaki a fórumon néha beböfög egy-két politikainak minősülő véleményt, nem kell a nyakát elvágni. Felnőtt ember eldönti, hogy azonosul a véleménnyel, vagy elhatárolódik. Egy igazi közösség nem beszélhet csak opelekről.

Nem is kell csak Opelekről beszélni, de szerintem a politika nem ezért van száműzve a fórumról (és általában a fórumok többségéről), hanem mert véget nem érő vitákat gerjeszt. Én már sajnos láttam többéves barátságokat tönkremenni eltérő politikai meggyőződés miatt, és semmi szükség arra hogy ennek éppen ez a fórum legyen a színtere.

Egyébként pedig:

331970-20110908-NkGCvK.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nem is kell csak Opelekről beszélni, de szerintem a politika nem ezért van száműzve a fórumról (és általában a fórumok többségéről), hanem mert véget nem érő vitákat gerjeszt. Én már sajnos láttam többéves barátságokat tönkremenni eltérő politikai meggyőződés miatt, és semmi szükség arra hogy ennek éppen ez a fórum legyen a színtere.

Egyébként pedig:

Ez a kép Degecről van!? :lol: :D :D ;)

Amúgy szerintem politikai vitáról szó sem volt (persze mint tudjuk politika = közélet), de a szó szoros értelmében senki se beszélt pártokról, vezérekről, eszmékről. Mindenki egyetértett a helyzet mibenlétéről (k.va nagy szar), csupán a különböző nézeteket ecsetelték egymásnak a felek. Így inkább fogható fel egy emelkedettebb eszmecserének, mint sem vitatkozásnak :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jó nagyot kívánok! (Hangosan köszöntem, mert sokan hiányolják az újoncoktól)

Nem leszek népszerű az opeles "főagyas" vezérkarnál, de néhány észrevétel azért részemről is akad.

Annyira azért nem vagy újonc, a vélemény nyilvánítás meg szabad...

Nem vagyok párttag. Nem is leszek. De van politikai véleményem (is). Szerintem azért, mert valaki a fórumon néha beböfög egy-két politikainak minősülő véleményt, nem kell a nyakát elvágni. Felnőtt ember eldönti, hogy azonosul a véleménnyel, vagy elhatárolódik. Egy igazi közösség nem beszélhet csak opelekről.

Látod ebben egyetértünk, aki pedig ezt nem látja be, azt tényleg csak sajnálni lehet...

Nem vagyok semmilyen ...ista, sem pista, de van, ami érdekel. Pl. néha egy focimeccs a haverokkal jó szórakozás, közben lehet kikap a hazai csapat (KTE), de nem verjük agyon a vendég szurkolókat.

Ez a normális emberi magatartás, így kellene működnie sok mindennek...

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok klubtag. Sem itt, sem máshol. Még lehetek. És nem az anyagi előnyök vonzanának, hanem a segítség, amit néhányan eddig is megadtak. Egyéb igényem nincs, szerelési, anyagbeszerzési tanácsokat kérek, néha adok, és kifújt. Ezt szerintem normális ember a másiktól nem sajnálja, pláne nem kér érte pénzt. Én nem itt élem a társasági életem, egyszerűen nincs rá időm. Ha van, felugrok, olvasok, ha van miért hozzászólok, és vége. Ha ez sikkes, akkor legyen az.

Az a helyzet, hogy igazad is van, meg nem is. Ugyanis a fórum fenntartása pénzbe kerül és ezt a klubtagok fizetik. Ha nem lenne egyetlen klubtag sem, nem lenne ez a fórum sem, de ez nagyon lerágott csont. Lehet tanácsot kérni, az sem probléma, csak nem kell felháborodni, ha esetleg nincs válasz, bár sokan úgy gondolják és le is írják, hogy a fórum azért van és az "öregeknek" kötelessége segíteni, pedig nem. Most visszatérhetünk - és ezt csak és szigorúan az Omegás topicokra vonatkoztatom, mivel nagyrészt csak ide írok - Sky kolléga esetére, de tudnék még neveket, akik nem klubtagok ugyan, de mindig megpróbálnak segíteni. A gáz általában az, hogy köszönés nélkül beesik a gyökér és szó szerint beböfög valami értelmezhetetlen karakterhalmazt, aztán segíts. Ha szóváteszed a helyesírást, vagy mást, akkor kibújik belőle a selyemrambó és nekiáll keménykedni. Na ez nem sikkes...

Szabadidő feláldozása. Bocs, de önkéntes a misszió, ezért senkit nem kezdek el sajnálni. És abban sem vagyok teljesen biztos, hogy csak a szabadidő van erre áldozva. Munkahelyről, munkaidőben szerintem nem kevesen nyomulnak a fórumon. Nem zavar, mert semmi közöm hozzá. Ha én alkalmaznám az illetőket, az más tészta lenne.

A régi munkahelyemen nekem is volt net, tehát működött ez a dolog, bár van sok IT szektoros, akinek 2-3 telepítés, vagy vinyócsere között, belefér a fórum, ez nem biztos, hogy vesz el a munkaidejéből. A mostani melómnál már nincs netem, tehát tényleg csak a szabadidőmben fórumozok...

A moderálásról röviden. Az mutatja meg, ki milyen ember, ahogy a hatalmával él, vagy visszaél. Láttam mindkettőre példát, neveket nem írok, szerintem mindenki tudja pro és kontra.

Ha olyan irányba megy a klub, hogy zártkörűsít, ám legyen. Kirekesztés, elszigetelés. Jó az irány? Nem, de tökig nyomjuk a gázt! Hajrá!

Aki él az a moderátor, aki visszaél azt meg nem minősíteném. Nem biztos, hogy jó irány a zártkörüsítés, de akkor arra mondj megoldást, hogyan lehet a hülyéket kiszűrni?

Link to comment
Megosztás:

Nem is kell csak Opelekről beszélni, de szerintem a politika nem ezért van száműzve a fórumról (és általában a fórumok többségéről), hanem mert véget nem érő vitákat gerjeszt. Én már sajnos láttam többéves barátságokat tönkremenni eltérő politikai meggyőződés miatt, és semmi szükség arra hogy ennek éppen ez a fórum legyen a színtere.

Egyébként pedig:

http://pics.coldline.hu/pics/331970-20110908-NkGCvK.jpg

Ez igaz lehet, de ez is, mint sok minden intelligencia kérdése. És akármennyire is magyarázza bárki, próbáltuk a dolgokat inkább a közéleti csevegés medrében tartani. Vagy esetleg másként láttad? Mert akkor elő vele...

Link to comment
Megosztás:

Aki él az a moderátor, aki visszaél azt meg nem minősíteném. Nem biztos, hogy jó irány a zártkörüsítés, de akkor arra mondj megoldást, hogyan lehet a hülyéket kiszűrni?

Nem kell velük foglalkozni,aztán majd megunják.Ha a zavarkeltésnek nincs visszhangja már nem is olyan élvezetes az elkövetőnek és dolgavégezetlenül továbbáll.De ha le van támadva,úgy érzi megkapta amire vágyott és keménykedni kezd.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell velük foglalkozni,aztán majd megunják.Ha a zavarkeltésnek nincs visszhangja már nem is olyan élvezetes az elkövetőnek és dolgavégezetlenül továbbáll.De ha le van támadva,úgy érzi megkapta amire vágyott és keménykedni kezd.

Az a baj, hogy volt itt a fórumon olyan emberke, aki sportot űzött abból, hogy cincálja az idegeimet pl. Most akkor én vagyok hülye vagy a tükör görbe? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.