Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Jó nagyot kívánok! (Hangosan köszöntem, mert sokan hiányolják az újoncoktól)

Nem leszek népszerű az opeles "főagyas" vezérkarnál, de néhány észrevétel azért részemről is akad.

Nem vagyok párttag. Nem is leszek. De van politikai véleményem (is). Szerintem azért, mert valaki a fórumon néha beböfög egy-két politikainak minősülő véleményt, nem kell a nyakát elvágni. Felnőtt ember eldönti, hogy azonosul a véleménnyel, vagy elhatárolódik. Egy igazi közösség nem beszélhet csak opelekről.

Nem vagyok semmilyen ...ista, sem pista, de van, ami érdekel. Pl. néha egy focimeccs a haverokkal jó szórakozás, közben lehet kikap a hazai csapat (KTE), de nem verjük agyon a vendég szurkolókat.

Nem vagyok klubtag. Sem itt, sem máshol. Még lehetek. És nem az anyagi előnyök vonzanának, hanem a segítség, amit néhányan eddig is megadtak. Egyéb igényem nincs, szerelési, anyagbeszerzési tanácsokat kérek, néha adok, és kifújt. Ezt szerintem normális ember a másiktól nem sajnálja, pláne nem kér érte pénzt. Én nem itt élem a társasági életem, egyszerűen nincs rá időm. Ha van, felugrok, olvasok, ha van miért hozzászólok, és vége. Ha ez sikkes, akkor legyen az.

Szabadidő feláldozása. Bocs, de önkéntes a misszió, ezért senkit nem kezdek el sajnálni. És abban sem vagyok teljesen biztos, hogy csak a szabadidő van erre áldozva. Munkahelyről, munkaidőben szerintem nem kevesen nyomulnak a fórumon. Nem zavar, mert semmi közöm hozzá. Ha én alkalmaznám az illetőket, az más tészta lenne.

A moderálásról röviden. Az mutatja meg, ki milyen ember, ahogy a hatalmával él, vagy visszaél. Láttam mindkettőre példát, neveket nem írok, szerintem mindenki tudja pro és kontra.

Ha olyan irányba megy a klub, hogy zártkörűsít, ám legyen. Kirekesztés, elszigetelés. Jó az irány? Nem, de tökig nyomjuk a gázt! Hajrá!

szia :lol:

én szeretném hallani a véleményedet, ez nem egy népszerűségi verseny

én sem vagyok pártag, soha nem voltam, szerintem nem is leszek, nem azért szeretek / kedvelek bárkit mert ilyen vagy olyan oldalon áll

ha már így említve lettem....akkor azért azt hozzátenném, hogy én nem sok mindent látok az életedből, te lehet hogy többet az enyémből, de az is csak a töredéke, még ha olyan so(kk)nak is tűnik neked vagy másnak

légy te is ott, ahol jónak látod én is ott leszek ahol jónak látom, de hagy ne legyek köteles én sem minden gondolatomról beszámolással tartozni

most egy nagyon hosszú listát tudnék írni, hogy itt-ott mindegy hol mennyien voltak segítségemre és vannak még ma is

de amikor idejöttem egyből befogadtak, terelgettek, stb, stb, én is igyekeztem visszaadni ebből amit tudtam, átadni, lehet kajlán, lehet bénán, de én ebből a nagyon-nagyon nagy közösségből / ami nem csak a fórum /, ami nem csak az opelosok közössége

és van amikor megint elbukom és megint vonnak, tolnak és szerintem ez a jó....és akkor majd én is tudok vonni meg tolni megint, ha kéri valaki

nekem van amikor több időm van itt lenni, van amikor kevesebb, ez a normális szerintem

mindenki hibázhat szerintem

valakiknek valamilyen irányt mindig meg kell határoznia

te döntésed, hogy mit reagálsz rá

Link to comment
Megosztás:

Amúgy szerintem politikai vitáról szó sem volt (persze mint tudjuk politika = közélet), de a szó szoros értelmében senki se beszélt pártokról, vezérekről, eszmékről. Mindenki egyetértett a helyzet mibenlétéről (k.va nagy szar), csupán a különböző nézeteket ecsetelték egymásnak a felek. Így inkább fogható fel egy emelkedettebb eszmecserének, mint sem vitatkozásnak :lol:

beszélgetünk, ahogy ez a csatorna engedi

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet, hogy igazad is van, meg nem is. Ugyanis a fórum fenntartása pénzbe kerül és ezt a klubtagok fizetik. Ha nem lenne egyetlen klubtag sem, nem lenne ez a fórum sem, de ez nagyon lerágott csont. Lehet tanácsot kérni, az sem probléma, csak nem kell felháborodni, ha esetleg nincs válasz, bár sokan úgy gondolják és le is írják, hogy a fórum azért van és az "öregeknek" kötelessége segíteni, pedig nem. Most visszatérhetünk - és ezt csak és szigorúan az Omegás topicokra vonatkoztatom, mivel nagyrészt csak ide írok - Sky kolléga esetére, de tudnék még neveket, akik nem klubtagok ugyan, de mindig megpróbálnak segíteni. A gáz általában az, hogy köszönés nélkül beesik a gyökér és szó szerint beböfög valami értelmezhetetlen karakterhalmazt, aztán segíts. Ha szóváteszed a helyesírást, vagy mást, akkor kibújik belőle a selyemrambó és nekiáll keménykedni. Na ez nem sikkes...

Üdv!

Pontosan a fentiek miatt nem zártam ki soha, hogy egyszer majd klubtag legyek. Igényes fórum, nem két fillér a működtetése, ezt megértem. Mielőtt be(le)lépnék valamibe, előtte próbálnám megismerni, elvégre nem vesszük el rögtön azt a lányt, akit elsőnek megizélünk :D . Általában.

A "próbaidőm" alatt nem sok hozzászólásom volt, de egyik sem arról szólt, hogy valakiről bebizonyítsam mekkora tuskó, vagy milyen béna. Autószerelési tanácsok, alkatrész beszerzések miatt regisztráltam, és nem csak kértem, adtam is segítséget abban, amiben tudtam. Nem jutottam el semmilyen találkozóra, személyes ismerettségem munkatársi szinten kimerül két klubtagban.

A chat vagy csevegés topik érdekes dolog, mert az amúgy napi "közéleti" beszédtémát igen egyszerűen politikainak lehet minősíteni. Én úgy vettem észre, hogy itt a B Omegánál ez a "közéleti" téma egyszer elindult, természetes úton önerőből elhalt, aztán egyszer csak fenyítés érkezett!!! :lol: Méééééé??? Valakik félnek? Attól, hogy a magyar és egyéb államok életkörülményeit, anyagi javait összehasonlították? Mert van, aki Svédországból, Dél-Afrikából tájékoztat a helyi körülményekről? Vagy ez "lázítás"? Ami még humorral átszőve is érzékeltette, hogy szó sincs gyűlölködésről, uszításról, lejáratásról. Ami ebben az országban zajlik, azt nem kell bemutatni senkinek, ebben élünk (próbálunk), de senki sem írogat erről naponta. Itt nem, és nem a kitiltás veszélye miatt nem. Ezért gondolom én azt, hogy a ritka "közéleti" vélemények nem ártanak sem barátságoknak, sem a fórum jó hírének! Ennek is van/lehet stílusos megfogalmazása, a nyáltól fröcsögő pártkatonák nem köztünk vannak. Félreértés ne essék, nem támogatni akarom az ilyen jellegű hozzászólásokat, de a totális diktatúra jellemzője, ha az árnyékra is rávetődve tilt, fenyeget stb. Itt is észlelhető az ahány ház, annyi házmester effektus, van kőkemény fegyőr, és van ejnye-bejnye nem szabad modi is. Téma lezárva.

Röviden: érdekel a fórum, jó dolognak tartom, és valószínűleg klubtag leszek!!! Önként, nem a zártkörűsítési terv miatt.

Viszont fel kell készülni arra, hogy a klubtagságba irányítás ezen formájával együtt megjelenik a: "fizettem, tehát jogom van bunkó köcsögnek lenni!" réteg is. Pedig úgy vettem észre agyagedényből most is el van látva a fórum rendesen!!! :lol:

Ez rövid volt...

Link to comment
Megosztás:

Nincsenek zártkörűsítési tervek csak szigorítások a nem klubtag felhasználók felé.

A politizálós témán lépjünk túl szerintem. Köszönöm !

Ez a beszélgetés hasznos amúgy mert fel tudjuk mérni hogy a felhasználók hogyan vélekednek.

Szép napot!

Bővebben a szigorításról lehet tudni valamit?

A politizálást, vagy "közéleti" hozzászólásokat nyugodtan hagyhatjuk, mert nem ez motivál a fórum látogatásában. Nem halunk bele, ha nem szabad. De ahogy írtad, "vélekednek", tehát egymás között társalogtak, szerintem UTÓLAG kár volt belepiszkálni. Ismét téma lezárva, részemről végleg. A véleményed, esetleg másokét elolvasom, de már arra no comment.

A vélemények elmondása, megismerése pedig történhet a fórum használatával, vagy a még jobb, a találkozók látogatásával. Én, mint amatőr fórumos, még ízlelgetem a közösséget, melynek nagy eséllyel tagja leszek, ne vegyétek el a kedvem már most az elején.... :lol:

Anulu jó katona....

Link to comment
Megosztás:

Nem kell velük foglalkozni,aztán majd megunják.Ha a zavarkeltésnek nincs visszhangja már nem is olyan élvezetes az elkövetőnek és dolgavégezetlenül továbbáll.De ha le van támadva,úgy érzi megkapta amire vágyott és keménykedni kezd.

Keménykedni vagy védekezni? Szerintem inkább védekezni. Egyébként meg a reg után kapott email tartalmazhatná pár mondatban, hogy köszönj be! mutatkozz be! fizess be! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Keménykedni vagy védekezni? Szerintem inkább védekezni. Egyébként meg a reg után kapott email tartalmazhatná pár mondatban, hogy köszönj be! mutatkozz be! fizess be! :lol:

:lol: :D :D meg kab.-be, előre is. ;) :P :D

így legalább fel lesz készülve a fogadtatásra, és nem játssza a "selyemrambo"-t :D :D :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

"computer- ??" topikból:

137Le az 137. Ha 20éves a motor, ha 2. A kérdés nem itt dől el, hanem a tömeg/teljesítmény arányon. Szép hogy le tud nyomni egy 80lovas autó, amikor közel fél mázsával könnyebb mint az Omega. Ugyanaz, mintha ai a Swifttel kiállnál egy Superseven ellen. Hiába kisebb teljesítményű a Super7, alig 500kiló, feltöltve, sofőrrel...

Amúgy ez a mai világ kifordítottsága. Ha nincsen 150Le az autóban, akkor az nem autó.

Pedig a közúti max megengedett sebesség 130 (sőt, a legtöbb országban kevesebb). Úgyhogy nem értem, hogy hova ez a nagy lóerő hajhászás.

Igazából egy, a családját cipelő apuka/anyuka szemszögéből lényegében mindegy, hogy a kocsi 18 vagy épp 9 mp alatt gyorsul 0-100-ra. Viszont ugye amikor épp nem 0-100-ra gyorsul (tehát az átlag felhasználás ca 99,99%-ában), feleslegesen cipeli magával mindazt a terhet, ami ehhez szükséges (túlméretes hajtáslánc, futómű, fékek, stb)...

Szánalom, komolyan...

Nade ne offoljuk szét a topicot, menjünk Egyéb cseveg-ni :lol:

137 Le valóban 137, csak az új konstrukciók sokkal "agresszívebben" közvetítik ezt az aszfaltra. Ez pedig mp-ekben mutatkozik egy-egy előzésnél. (És itt nem 170-ről 230-ra gyorsulást értem, hanem amikor pl. egy 200 km-es távon 65 db 70-80-nal közlekedő bácsikát kell megelőzzél úgy, hogy a szembejövő forgalom számot tevő.) Nyilván ott lehet a különbség, hogy már alacsonyabb fordulaton tudnak magasabb teljesítményt produkálni a mai motorok, emiatt érezni "erősebbnek".

Javarészt egyetértek az álláspontoddal, ám a felesleges terhekből én azért kivenném a fékeket és a futóművet, mert az alacsony sebességnél is életeket menthet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

"computer- ??" topikból:

137 Le valóban 137, csak az új konstrukciók sokkal "agresszívebben" közvetítik ezt az aszfaltra. Ez pedig mp-ekben mutatkozik egy-egy előzésnél. (És itt nem 170-ről 230-ra gyorsulást értem, hanem amikor pl. egy 200 km-es távon 65 db 70-80-nal közlekedő bácsikát kell megelőzzél úgy, hogy a szembejövő forgalom számot tevő.) Nyilván ott lehet a különbség, hogy már alacsonyabb fordulaton tudnak magasabb teljesítményt produkálni a mai motorok, emiatt érezni "erősebbnek".

Javarészt egyetértek az álláspontoddal, ám a felesleges terhekből én azért kivenném a fékeket és a futóművet, mert az alacsony sebességnél is életeket menthet. :lol:

Kényelmi, takarékossági okokból szélesebb fordulatszámra próbálják hangolni a motort... a 137 az 137Le ma is, és az volt tegnap is. Tehát ha van két azonos tömegű, azonos teljesítményű, csak különböző technológiai fokú autó, akkor leginkább a sofőrön múlik, hogyan teszi le a 137Le-t az útra...

De közben vegyük figyelembe az is, hogy az Euro968754 miatt egyre szigorodnak mindenféle normák, fojtások, stb (ami megint plusz súly).

Adott egy autó, 200Le. csökkented a teljesítményt. Innen kezdve kisebb motor elég lesz, valamint kisebb váltó, kisebb kuplungszerkezet, kisebb erőátvitelre méretezett futómű. Súlycsökkenés.

Ebből következik hogy nem kell úthenger méretű kerék, ahhoz nem kell bitang erős lengőkar, hogy megtartsa. Ismét súlycsökkenés.

A végén kapsz egy gyengébb, de könnyebb autót, amihez fölösleges egy akkora fékrendszer, ami egy erősebb, nehezebb autót is meg bírna állítani.

Így értettem a csökkentést a fék és a futómű terén.

Másik dolog. Van egy 200Le-s autó. Fitymálja az újság, hogy csak 250el tud menni. A sebesség miatt ugye hiperszuper gyűrődési zónák, meg iszonyat mennyiségű biztonsági felszerelés kerül bele az autóba. Persze ez megint csak pluszsúly. A növekvő súly miatt ugye meg erősebb motor kell, hogy elhúzza a puttonyt...

Rohadt ördögi kör.

Jómagam nem vagyok az autózás ellensége, sőt. De konkrétan ökörségnek tartom azt, ami ma megy. Köbcenti meg lóerő hajhászás. Közben előrelépés nulla, mert ugyan belepakolják az autóba a 112 légzsákot, meg anyámkínját (amik ugye a 'túlélés feltételei' lassan), de ugye közben a teljesítmény is kúszik felfele.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy a Trabi a király, mert abban még öv se mindig volt, de azért valahol határt kellene húzni az idióta upsizing terén... De ez az, ami nem fog bekövetkezni, hiszen az emberek nagyrésze a lőcsöt méregeti.

Egyik ismerősöm autószalonban melózik, és mondta, hogy megfigyelhető a dolog, hogy az embereket mennyire elvarázsolják a szebbnél szebb számok, és értékek. Mondjuk ezt az autógyártók is tudják, és direkt erre kihegyezve árulják a portékát....

30-40Le-vel is el lehet jutni A-ból B-be, akár még a megengedett sebességeket túllépve is. Akkor minek nekünk 200+Le-s autó? Hogy a légzsákokat, meg a csomó 3 betűs okosságot hurcolja!? .......

Ja, és akkor itt még csak a tömegcsökkenés-növekedés, és a meddő teljesítményről volt szó. Gyártási-fejlesztési költségek fel sem merültek... ahogy fogyasztás sem.

Link to comment
Megosztás:

Nincsenek zártkörűsítési tervek csak szigorítások a nem klubtag felhasználók felé.

A politizálós témán lépjünk túl szerintem. Köszönöm !

Ez a beszélgetés hasznos amúgy mert fel tudjuk mérni hogy a felhasználók hogyan vélekednek.

Felmérés? Hát akkor egy plusz vélemény: én xarok a politikára, azért nem iss szóltam bele az elmúlt hetekben. De ez iss egy vélekedés. :lol:

Ami az idevalóságot illeti, ha valakik itt erről akarnak beszélgetni, akkor tőlem hajrá. Bár ezt már nem én döntöm el...

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Felmérés? Hát akkor egy plusz vélemény: én xarok a politikára, azért nem iss szóltam bele az elmúlt hetekben. De ez iss egy vélekedés. :lol:

Ami az idevalóságot illeti, ha valakik itt erről akarnak beszélgetni, akkor tőlem hajrá. Bár ezt már nem én döntöm el...

Üdv

Nem a politikai vélemények felmérése hanem hogy ki hogyan áll a fórumhoz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Te régi motoros vagy, nem ma kezdted. Ha pedig a munkásságodat nézem, inkább próbáltál mindig törlés helyett észérvekkel rendet tartani. Akárcsak Ákos...

:lol:

akkor most is nagyon jól tudod, hogy mit miért teszek, te is megteszed ha úgy adódik

és majd ők is megteszik és....és....és....

pont ez a lényeg

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem is kell csak Opelekről beszélni, de szerintem a politika nem ezért van száműzve a fórumról (és általában a fórumok többségéről), hanem mert véget nem érő vitákat gerjeszt. Én már sajnos láttam többéves barátságokat tönkremenni eltérő politikai meggyőződés miatt, és semmi szükség arra hogy ennek éppen ez a fórum legyen a színtere.

Egyébként pedig:

331970-20110908-NkGCvK.jpg

A képhez : Én spec nem érzem magam retardáltnak, még ha tudom is , hogy értelmetlen egy-két dologról vitát nyitni.

A politikához : Az ember csak azért is beszélget néha illetve vitázik, hogy megmutassa magát vagy a nézeteit a világnak. Nem kell bárkit is meggyőzni viszont jó lehet kiállni önmagadért.

A fórumhoz: A csetnek már olyan spec nyelvezete alakult ki, hogy nem értem (öreg vagyok? 39!), viszont szeretem a társaságot és a fórum az a hely ahol kötetlenül el lehet cseverészni. Persze tapló mindenhol van, agresszív stílusával meg is találja az embert, de némi humorral mindig lehet oldani a dolgot.

A klubtagsághoz: Azért , mert valaki klubtag vagy már ezer éve Opelezik emberileg több, mint más aki nem? Akkor ő lehet tapló a tapasztalatlan, fórumozásban járatlan segítségért ide érkezővel? Alig hiszem. Én úgy gondolom, hogy nem a fizetősök meg a nem fizetősök közt kell különbséget tenni, hanem a taplók meg a nem taplók közt. Mondjuk egy közvélemény kutatással. A fórum színvonalát az a kulturált szakmaiság emeli ami benne megjelenik nem pedig a kötekedő válaszok vagy megjegyzések amik ledorongolják és frusztrálják az embert, és növelik a fórumot, ám hozzáadott értékük nulla. Addig szerintem én nem fogok klubtagságra vágyni amíg nem létezhetek nyugodtan felszabadultan és inzultustól kell tartanom akár itt akár a találkozókon. Beszéltem.

Link to comment
Megosztás:

Kényelmi, takarékossági okokból szélesebb fordulatszámra próbálják hangolni a motort... a 137 az 137Le ma is, és az volt tegnap is. Tehát ha van két azonos tömegű, azonos teljesítményű, csak különböző technológiai fokú autó, akkor leginkább a sofőrön múlik, hogyan teszi le a 137Le-t az útra...

De közben vegyük figyelembe az is, hogy az Euro968754 miatt egyre szigorodnak mindenféle normák, fojtások, stb (ami megint plusz súly).

Adott egy autó, 200Le. csökkented a teljesítményt. Innen kezdve kisebb motor elég lesz, valamint kisebb váltó, kisebb kuplungszerkezet, kisebb erőátvitelre méretezett futómű. Súlycsökkenés.

Ebből következik hogy nem kell úthenger méretű kerék, ahhoz nem kell bitang erős lengőkar, hogy megtartsa. Ismét súlycsökkenés.

A végén kapsz egy gyengébb, de könnyebb autót, amihez fölösleges egy akkora fékrendszer, ami egy erősebb, nehezebb autót is meg bírna állítani.

Így értettem a csökkentést a fék és a futómű terén.

Másik dolog. Van egy 200Le-s autó. Fitymálja az újság, hogy csak 250el tud menni. A sebesség miatt ugye hiperszuper gyűrődési zónák, meg iszonyat mennyiségű biztonsági felszerelés kerül bele az autóba. Persze ez megint csak pluszsúly. A növekvő súly miatt ugye meg erősebb motor kell, hogy elhúzza a puttonyt...

Rohadt ördögi kör.

Jómagam nem vagyok az autózás ellensége, sőt. De konkrétan ökörségnek tartom azt, ami ma megy. Köbcenti meg lóerő hajhászás. Közben előrelépés nulla, mert ugyan belepakolják az autóba a 112 légzsákot, meg anyámkínját (amik ugye a 'túlélés feltételei' lassan), de ugye közben a teljesítmény is kúszik felfele.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy a Trabi a király, mert abban még öv se mindig volt, de azért valahol határt kellene húzni az idióta upsizing terén... De ez az, ami nem fog bekövetkezni, hiszen az emberek nagyrésze a lőcsöt méregeti.

Egyik ismerősöm autószalonban melózik, és mondta, hogy megfigyelhető a dolog, hogy az embereket mennyire elvarázsolják a szebbnél szebb számok, és értékek. Mondjuk ezt az autógyártók is tudják, és direkt erre kihegyezve árulják a portékát....

30-40Le-vel is el lehet jutni A-ból B-be, akár még a megengedett sebességeket túllépve is. Akkor minek nekünk 200+Le-s autó? Hogy a légzsákokat, meg a csomó 3 betűs okosságot hurcolja!? .......

Ja, és akkor itt még csak a tömegcsökkenés-növekedés, és a meddő teljesítményről volt szó. Gyártási-fejlesztési költségek fel sem merültek... ahogy fogyasztás sem.

Igen, azért kell a teljesítmény, hogy a biztonsági berendezéseket cipelje, és, hogy minél rugalmasabban lehessen közlekedni ezekkel a plusz súlyokkal.

Teljes mértékben egyetértek az álláspontoddal, de van, amikor egy másik szemüveget kell felvegyek. Mégpedig akkor, amikor a feleségemet, vagy a gyerekeimet ültetem autóba. Nekem olyankor igenis fontos az autó biztonsági felszereltsége. Tehát inkább egy öreg 850-es Volvoba (vagy éppen az Omegaba) ültetem a családomat, mint egy Swiftbe vagy Thaliaba. A biztonsági felszereltség egyébként álló autóban is remek szolgálatot tehet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A klubtagsághoz: Azért , mert valaki klubtag vagy már ezer éve Opelezik emberileg több, mint más aki nem? Akkor ő lehet tapló a tapasztalatlan, fórumozásban járatlan segítségért ide érkezővel? Alig hiszem. Én úgy gondolom, hogy nem a fizetősök meg a nem fizetősök közt kell különbséget tenni, hanem a taplók meg a nem taplók közt.

Be kellene kategorizálni a taplóságot is, hogy mi az és mi nem. A visszaolvasásra buzdítás a taplóság, vagy a behányás? Nos melyik? Bár eddig sem válaszoltál egyik kérdésemre, furcsállnám, ha most megtennéd. A különbség, pedig nem emberileg van, hanem egyesek fizetnek, mások meg nem. Ez a különbség, teccikérteni?

Link to comment
Megosztás:

Be kellene kategorizálni a taplóságot is, hogy mi az és mi nem. A visszaolvasásra buzdítás a taplóság, vagy a behányás? Nos melyik? Bár eddig sem válaszoltál egyik kérdésemre, furcsállnám, ha most megtennéd. A különbség, pedig nem emberileg van, hanem egyesek fizetnek, mások meg nem. Ez a különbség, teccikérteni?

Hy!

Szerintem itt is be lehetne vezetni a fórumos menetíró készüléket. Az a TAHÓMÉTER, ugye? Havi 5 egység, és sárga lap. 10 után adios.

Köszönés elmulasztás: 1 egység

Sértegetés: 1 egység

Politika: 2 egység

Nyalás a régieknek: + 5 egység :lol:

Ja, időben befizetett tagdíj: felbecsülhetetlen. Minden másra ott a masztikárd.

Béláim, gondókoggyunk....jó az 5let.

Link to comment
Megosztás:

Be kellene kategorizálni a taplóságot is, hogy mi az és mi nem. A visszaolvasásra buzdítás a taplóság, vagy a behányás? Nos melyik? Bár eddig sem válaszoltál egyik kérdésemre, furcsállnám, ha most megtennéd. A különbség, pedig nem emberileg van, hanem egyesek fizetnek, mások meg nem. Ez a különbség, teccikérteni?

Azt nem kell kategorizálni :lol: , tudja mindenki ha valaki tapló, csak nem mondják, mert jobb a békesség... :lol: A visszaolvasásra buzdítás akkor taplóság ha taplón van előadva. A behányás úgyszintén. Tudod! A stílus maga az ember!

A modik felé pedig megismétlem, hogy amíg bármilyen inzultustól kell tartani a fórumon vagy találkozókon, addig sokan nem fognak fizetni sem és fórumozni sem.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon unom már, hogy egyfolytában a moderátorok csesztetése megy. Innentől kezdve gyorsan legyen vége ha lehet. Ők is emberek van mikor hibáznak, de nem kell egyfolytában hangoztatni hogy milyenek itt a moderátorok. Bírálni könnyű, csináld jobban. Ja, hogy ahhoz legalább klubtagnak kéne lenni, ja, hogy még azon felül is le kéne tenni az asztalra valamit hogy ne csak mindenféle fórumlakó jöttment moderátorunk legyen ?

Fizetni nem kötelező, de fórumozni sem. Érdekes mindenki elmondja hogy miért nem jó klubtagnak lenni meg miért nincs szaros 3500 Ft-ja, de azért évek óta itt van, a szolgáltatás az kell neki. Gratulálok. A másik része még találkozókra is jár csak azt nem veszi észre hogy pár találkozó után megtérül az éves klubtagsági, de ha eljön egy talira akkor Ő ott megint csak okoskodni tud meg bírálni. Lehet szídni ezt az egész rendszert, csak ha egyszer valamiért megszűnik akkor el lehet gondolkozni hogy mi van helyette. Az elmúlt 7 évben nem láttam még egy olyan brigádot ami annyit és olyan színvonalon le tudott volna tenni valamit mint a MOTE.

Kérnék mindnekit hogy aki a moderátorokat szeretné szídni a továbbiakban, esetleg a klubtagsággal van baja inkább menjen innen el.

A véleményemet bármikor vállalom, mint az egyesület elnöke.

Link to comment
Megosztás:

Nálam is volt olyan időszak, amikor nem tudtam menni talikra. Sajnos idén is csak a Blitzre jutottam el. Az eszembe se jutott eddig, hogy ne fizessem be a tagságit. Annál sokkal többet adott már ez az egyesület. Nem anyagilag, hanem emberileg. Azon pedig tényleg érdemes elgondolkodni, hogy a moderátorkodást és a többi szrságot mindenki a szabadideje terhére csinálja. Ezért egy fillért sem kap. Persze lehet mondani, hogy akkor minek csinálja? És ha ő nem csinálja, más pedig nem akarja, akkor zárjon be az egész kipleráj, mert van akiknak csípi a szemét ahogy intézik a dolgokat? Eddig nem szóltam bele ebbe a diskurzusba, de nekem is megvan a véleményem a témával kapcsolatban. Sajnos itt a végén tényleg volt egy kis politika. Amúgy minden tisztelretem azé, aki mindent, és mindenkit hátrahagyva ki ment dolgozni. Én nem hinném, hogy meg tudnám csinálni.

Az ominál maradva: fészen kérdeztem a Steinmetzet, hogy lehet-e kapni még eredeti első spoilert, de még nem jött válasz. Sajnos a héten sikerült megint elakasztanom tolatás közben az elejét, és amellett, hogy leakadt a lökösöm, elég rendesen el is törött a gagyi üvegszálas cucc. Mostanában az ebayen sem volt fenn használt. Esetleg, ha vki tud egyet, esetleg törve is, ne tartsa magában :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kérnék mindnekit hogy aki a moderátorokat szeretné szídni a továbbiakban, esetleg a klubtagsággal van baja inkább menjen innen el.

A véleményemet bármikor vállalom, mint az egyesület elnöke.

Nekem az a bajom a klubtagsággal, hogy nincs is ;) :lol: A modik meg... jó fejek :D :D

És lásd a nevem alatt mi is van írva... na ezt kéne bevezetni... "Kinyilatkoztatom, hogy nyilatkozataim nem tőlem származnak, és elnyilatkozódom tőlük" :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.