Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Az ominál maradva: fészen kérdeztem a Steinmetzet, hogy lehet-e kapni még eredeti első spoilert, de még nem jött válasz. Sajnos a héten sikerült megint elakasztanom tolatás közben az elejét, és amellett, hogy leakadt a lökösöm, elég rendesen el is törött a gagyi üvegszálas cucc. Mostanában az ebayen sem volt fenn használt. Esetleg, ha vki tud egyet, esetleg törve is, ne tartsa magában :lol:

Válaszoltak is. Sajnos nem Lehet Már újonnan kapni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nagyon unom már, hogy egyfolytában a moderátorok csesztetése megy. Innentől kezdve gyorsan legyen vége ha lehet. Ők is emberek van mikor hibáznak, de nem kell egyfolytában hangoztatni hogy milyenek itt a moderátorok. Bírálni könnyű, csináld jobban. Ja, hogy ahhoz legalább klubtagnak kéne lenni, ja, hogy még azon felül is le kéne tenni az asztalra valamit hogy ne csak mindenféle fórumlakó jöttment moderátorunk legyen ?

Fizetni nem kötelező, de fórumozni sem. Érdekes mindenki elmondja hogy miért nem jó klubtagnak lenni meg miért nincs szaros 3500 Ft-ja, de azért évek óta itt van, a szolgáltatás az kell neki. Gratulálok. A másik része még találkozókra is jár csak azt nem veszi észre hogy pár találkozó után megtérül az éves klubtagsági, de ha eljön egy talira akkor Ő ott megint csak okoskodni tud meg bírálni. Lehet szídni ezt az egész rendszert, csak ha egyszer valamiért megszűnik akkor el lehet gondolkozni hogy mi van helyette. Az elmúlt 7 évben nem láttam még egy olyan brigádot ami annyit és olyan színvonalon le tudott volna tenni valamit mint a MOTE.

Kérnék mindnekit hogy aki a moderátorokat szeretné szídni a továbbiakban, esetleg a klubtagsággal van baja inkább menjen innen el.

A véleményemet bármikor vállalom, mint az egyesület elnöke.

Nem értem a felháborodást. Nekem nem állt szándékomban a modikat csesztetni, csupán megismételtem, hogy engem (és szerintem sok más embert is) mi riaszt el a tagságtól. Úgy hiszem inkább orvosolni kellene a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Azt nem kell kategorizálni :lol: , tudja mindenki ha valaki tapló, csak nem mondják, mert jobb a békesség... :lol: A visszaolvasásra buzdítás akkor taplóság ha taplón van előadva. A behányás úgyszintén. Tudod! A stílus maga az ember!

A modik felé pedig megismétlem, hogy amíg bármilyen inzultustól kell tartani a fórumon vagy találkozókon, addig sokan nem fognak fizetni sem és fórumozni sem.

Sztem a modiknak nem Az a dolguk, hogy pl td stílusát moderálják. Ő ilyen, és néha Sajnos igaza van, és nem védeni akarom. Azt pedig, hogy milyen egy tali, honnan tudod? Ha pedig vki nem szimpi azt kerülni kell. Van bőven jó arc a talikon.

Link to comment
Megosztás:

Nem értem a felháborodást. Nekem nem állt szándékomban a modikat csesztetni, csupán megismételtem, hogy engem (és szerintem sok más embert is) mi riaszt el a tagságtól. Úgy hiszem inkább orvosolni kellene a dolgot.

Nem csak neked szót hanem az elmúlt pár nap témájára.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Abban esetleg tudnátok segíteni, hogy milyen olajat tegyek a 2.5 TD-be?

Ebbe olajszűrő kell vagy betét? Abból milyet érdemes venni?

Évjárattól függően kétféle olajszűrő volt bennük, a régebbiekben fémházas, az újabbakban (B2-ben tuti) betét. Olajból valami jobbféle 10W40 mehet bele, Metabond, Q8, Mobil1, Valvolin, de pl. az Elf-nek van kimondottan diesel olaja is. Castrolt és GM olajat nem ajánlom, hamisítják.

Link to comment
Megosztás:

Évjárattól függően kétféle olajszűrő volt bennük, a régebbiekben fémházas, az újabbakban (B2-ben tuti) betét. Olajból valami jobbféle 10W40 mehet bele, Metabond, Q8, Mobil1, Valvolin, de pl. az Elf-nek van kimondottan diesel olaja is. Castrolt és GM olajat nem ajánlom, hamisítják.

Köszönöm!

95-ös évjárat, akkor ebben nem a betétes verzió van.

Ezek közül melyiket ajánlanád?

Valvoline Maxlife, DuraBlend, vagy TurboDiesel?

(Egyébként ha valami normális helyről veszem az olajat, pl. Bárdi, akkor is van esély hogy hamisítványt kapok?)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon unom már, hogy egyfolytában a moderátorok csesztetése megy. Innentől kezdve gyorsan legyen vége ha lehet. Ők is emberek van mikor hibáznak, de nem kell egyfolytában hangoztatni hogy milyenek itt a moderátorok. Bírálni könnyű, csináld jobban. Ja, hogy ahhoz legalább klubtagnak kéne lenni, ja, hogy még azon felül is le kéne tenni az asztalra valamit hogy ne csak mindenféle fórumlakó jöttment moderátorunk legyen ?

Ki cseszteti a moderátorokat? Nincs neked egy kicsit üldözési mániád?

És ha más itt tartunk, igenis zavar, hogy én itt vagyok az elejétől fogva és mindenféle később belépett figura (ide valami erőset írtam, de inkább moderáltam magam) meg akar nevelni, kimoderálja a hozzászólásaimat, beszól, hogy ne politizáljak. De nem politizáltam és a kérdésre válasz meg nincs. Szóljon be annak aki és ami vele egy idős. Aztán az is zavar, hogy mindenféle frissen regelt fikanick bejön, behány, beugat és őt védi a moderátor, nem engem a minden féle képpen idézőjel nélkül ÖREGET!

Fizetni nem kötelező, de fórumozni sem. Érdekes mindenki elmondja hogy miért nem jó klubtagnak lenni meg miért nincs szaros 3500 Ft-ja, de azért évek óta itt van, a szolgáltatás az kell neki. Gratulálok. A másik része még találkozókra is jár csak azt nem veszi észre hogy pár találkozó után megtérül az éves klubtagsági, de ha eljön egy talira akkor Ő ott megint csak okoskodni tud meg bírálni. Lehet szídni ezt az egész rendszert, csak ha egyszer valamiért megszűnik akkor el lehet gondolkozni hogy mi van helyette. Az elmúlt 7 évben nem láttam még egy olyan brigádot ami annyit és olyan színvonalon le tudott volna tenni valamit mint a MOTE.

Nekem van szaros ötezer forintom, most már sok éve, a MOTE megalakulása óta, még sincs kedvem elmenni talira. Ha kíváncsi vagy leírom az okokat, de bődületes sértődés lesz belőle...

Kérnék mindnekit hogy aki a moderátorokat szeretné szídni a továbbiakban, esetleg a klubtagsággal van baja inkább menjen innen el.

A véleményemet bármikor vállalom, mint az egyesület elnöke.

A klubtagsággal nincs bajom, de modikról miért nem lehet véleményt nyilvánítani?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

95-ös évjárat, akkor ebben nem a betétes verzió van.

Ezek közül melyiket ajánlanád?

Valvoline Maxlife, DuraBlend, vagy TurboDiesel?

(Egyébként ha valami normális helyről veszem az olajat, pl. Bárdi, akkor is van esély hogy hamisítványt kapok?)

Szia!

A 2.5TD -ben filter van, csak kétféle létezik belőle az egyik fémházas 28-as belső átmérővel és gumiperemmel (Filtron OM523/1), a másik műanyagházas 42-es belső átmérővel, és valami filcszerű tömítéssel a tetején (Filtron OE649/1). Az a nagyobbik probléma, hogy 95 évvége felé volt a váltás a katalógusok szerint.

Egyébként megfogadtam, hogy a következő olajcserét a helyi szerviz csinálja egy ezresér, mert az olajszűrő elég jó helyen van, és nem valószínű hogy megúszod anélkül, hogy öszeolajoznál mindent, legalább is elsőre :lol:.

Link to comment
Megosztás:

Sztem a modiknak nem Az a dolguk, hogy pl td stílusát moderálják. Ő ilyen, és néha Sajnos igaza van, és nem védeni akarom.

Hát nem, de a nagyobbik baj, hogy nem a modik, hanem a fikák akarják megmondani a frankót...

Azt pedig, hogy milyen egy tali, honnan tudod? Ha pedig vki nem szimpi azt kerülni kell. Van bőven jó arc a talikon.

Teljes mértékben igazad van. Ha már itt tartunk, omegaclubbos talira eddig miért nem jöttél?

Link to comment
Megosztás:

Azt nem kell kategorizálni :lol: , tudja mindenki ha valaki tapló, csak nem mondják, mert jobb a békesség... :lol: A visszaolvasásra buzdítás akkor taplóság ha taplón van előadva. A behányás úgyszintén. Tudod! A stílus maga az ember!

A modik felé pedig megismétlem, hogy bármamíg ilyen inzultustól kell tartani a fórumon vagy találkozókon, addig sokan nem fognak fizetni sem és fórumozni sem.

Azt várod a moderátoroktól, hogy mindíg megvédjenek, ha valaki csúnyán szól hozzád?

Ez kb. az óvodai: megmondalak az óvónéninek kategória.

Eddig nyugodttan leírhattad a véleményed, nem?

Bocs, de ez már kezd szánalmas lenni.

Ami pedíg az utolsó mondatodat illeti, úgy látom, hogy fórumozni fogsz, csak fizetni nem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Abban esetleg tudnátok segíteni, hogy milyen olajat tegyek a 2.5 TD-be?

Ebbe olajszűrő kell vagy betét? Abból milyet érdemes venni?

Szerintem hugyozzál, vagy hányjál, esetleg fossál bele, az tuti jó. Ilyen nincs! Az ilyeneket ááááááááááááá nem írom le, mert bűncselekményre való felbújtás lenne.

Na itt az igazi probléma, beesik és ilyen baromságot kérdez! Most ki tapló? Én aki beanyázott, vagy ő, aki idióta?

A neten legalább 10000000000000000000000000000000000 találatot ad a gugli, hogy milyen olaj kell bele és 1000000 fórumon 1000000000000000000 hozzászólással írják le a júzerek a tapasztalatokat.

De nem, beesünk, behányunk, mert ma ez a menő...

Link to comment
Megosztás:

Évjárattól függően kétféle olajszűrő volt bennük, a régebbiekben fémházas, az újabbakban (B2-ben tuti) betét. Olajból valami jobbféle 10W40 mehet bele, Metabond, Q8, Mobil1, Valvolin, de pl. az Elf-nek van kimondottan diesel olaja is. Castrolt és GM olajat nem ajánlom, hamisítják.

Nesze b+ még válaszolnak is neki...

Link to comment
Megosztás:

Azt várod a moderátoroktól, hogy mindíg megvédjenek, ha valaki csúnyán szól hozzád?

Ez kb. az óvodai: megmondalak az óvónéninek kategória.

Eddig nyugodttan leírhattad a véleményed, nem?

Bocs, de ez már kezd szánalmas lenni.

Ami pedíg a második mondatodat illeti, úgy látom, hogy fórumozni fogsz, csak fizetni nem.

Na végre, kezded Te is átlátni...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem hugyozzál, vagy hányjál, esetleg fossál bele, az tuti jó. Ilyen nincs! Az ilyeneket ááááááááááááá nem írom le, mert bűncselekményre való felbújtás lenne.

Na itt az igazi probléma, beesik és ilyen baromságot kérdez! Most ki tapló? Én aki beanyázott, vagy ő, aki idióta?

A neten legalább 10000000000000000000000000000000000 találatot ad a gugli, hogy milyen olaj kell bele és 1000000 fórumon 1000000000000000000 hozzászólással írják le a júzerek a tapasztalatokat.

De nem, beesünk, behányunk, mert ma ez a menő...

Kene mar nagyon csinalni egy GYIK szekciot. Aki olyat kerdez ami ott megvan, automatikus kitiltas egy honapra egy figyelmeztetessel.

Nem megoldhato?

Link to comment
Megosztás:

Nesze b+ még válaszolnak is neki...

Inkább moderáltam magam!

Egyébként hogy kérdésedre válaszoljak TE vagy az idióta tapló aki beanyázott, igen.

Ha nem tudsz értelmesen hozzászólni, akár annyit, hogy itt meg itt keresd, akkor mi a f*sznak büfögsz?

Ja igen, te már itt vagy a kezdet kezdete óta. Bocsánat!

Nézd már végig a hozzászólásaidat baszki. 10-ből 9 szer csak dühöngsz, hogy ezt minek meg azt minek kérdezte. Ha ennyire szar neked, akkor nyiss magadnak egy fórumot, csak olyat engedj be, akit jónak találsz rá. Illetve javasolnám felvételi követelmény összeállítását a fórumra való bekerüléshez. Akkor legalább ki lehet szűrni az ilyen hülyéket, mint amilyen én vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Inkább moderáltam magam!

Egyébként hogy kérdésedre válaszoljak TE vagy az idióta tapló aki beanyázott, igen.

Ha nem tudsz értelmesen hozzászólni, akár annyit, hogy itt meg itt keresd, akkor mi a f*sznak büfögsz?

Ja igen, te már itt vagy a kezdet kezdete óta. Bocsánat!

Nézd már végig a hozzászólásaidat baszki. 10-ből 9 szer csak dühöngsz, hogy ezt minek meg azt minek kérdezte. Ha ennyire szar neked, akkor nyiss magadnak egy fórumot, csak olyat engedj be, akit jónak találsz rá. Illetve javasolnám felvételi követelmény összeállítását a fórumra való bekerüléshez. Akkor legalább ki lehet szűrni az ilyen hülyéket, mint amilyen én vagyok.

Na tessék tisztelt vezetőség és moderátorok, klubtagok és fórumlakók. Pont erről írtam néhány hozzászólással feljebb. Beesik, behány, és még ki is oktat, a nagy önérzetével ő van felháborodva...

Link to comment
Megosztás:

Na tessék tisztelt vezetőség és moderátorok, klubtagok és fórumlakók. Pont erről írtam néhány hozzászólással feljebb. Beesik, behány, és még ki is oktat, a nagy önérzetével ő van felháborodva...

Nem tudom kinek nagyobb az önérzete.

Mit rugózol? Ha baromságot kérdeztem szerinted, akkor ne válaszolj rá. Ha nem idevaló, akkor meg a moderátorok meg eltakarítják.

Lehet hogy szakmailag ott vagy a szeren (ezt nem is vitatom), de hogy emberileg egy iszonyat nagy paréj vagy, az nem vita.

Ez a hozzászólásod meg különösen tetszik:

"Aztán az is zavar, hogy mindenféle frissen regelt fikanick bejön, behány, beugat és őt védi a moderátor, nem engem a minden féle képpen idézőjel nélkül ÖREGET!"

Talán normálisan kellene válaszolni hozzászólni.

Link to comment
Megosztás:

Kene mar nagyon csinalni egy GYIK szekciot. Aki olyat kerdez ami ott megvan, automatikus kitiltas egy honapra egy figyelmeztetessel.

Nem megoldhato?

Meg lenne szerkesztve, aztán lecsúszna a topikok legaljára (mivel nem lenne benne friss poszt), és a feledés homályába merülne.

Minimum elvárás lenne, hogy kérdezés előtt töltse le mindenki legalább a Haynes féle repair-manualt, és miután átnézte, utána kérdezzen.

Szoktam kérdezni én is, nem vagyok kétlábon járó könyvtár (bár szerencsére sokmindent megjegyzek).

De eddig akárhány autóm volt, mindnél úgy kezdtem, hogy beszereztem (értsd megvettem, vagy letöltöttem) a dokumentációt.

Átnéztem, és kérdezni akkor kérdeztem (élőben, kollégáktól, avagy online fórumokon), ha valamit nem találtam, avagy nem volt érthető.

Link to comment
Megosztás:

Meg lenne szerkesztve, aztán lecsúszna a topikok legaljára (mivel nem lenne benne friss poszt), és a feledés homályába merülne.

Minimum elvárás lenne, hogy kérdezés előtt töltse le mindenki legalább a Haynes féle repair-manualt, és miután átnézte, utána kérdezzen.

Szoktam kérdezni én is, nem vagyok kétlábon járó könyvtár (bár szerencsére sokmindent megjegyzek).

De eddig akárhány autóm volt, mindnél úgy kezdtem, hogy beszereztem (értsd megvettem, vagy letöltöttem) a dokumentációt.

Átnéztem, és kérdezni akkor kérdeztem (élőben, kollégáktól, avagy online fórumokon), ha valamit nem találtam, avagy nem volt érthető.

Meg egy szintje kene, hogy legyen a forumnak es nem lenne ilyen gond sem. Omega B-n belul egy GYIK, ahova csak jogosult rokak irnak vagy pakoljak at a mashol kivesezett dolgok tanulsagait.

A masik pedig a most meglevo osszes.

Kvazi le kene masolni az omegaowners.com-ot. Ott van egy harmadik is, ahol barki kerdezhet barmilyen hulyeseget uj topicot nyitva. Ha valaki aznap eppen Tamas bratyokent ebredt akkor segithet, ha nem akkor nem idegesitik az ujoncok hulyesegei.

Link to comment
Megosztás:

Meg egy szintje kene, hogy legyen a forumnak es nem lenne ilyen gond sem. Omega B-n belul egy GYIK, ahova csak jogosult rokak irnak vagy pakoljak at a mashol kivesezett dolgok tanulsagait.

A masik pedig a most meglevo osszes.

Kvazi le kene masolni az omegaowners.com-ot. Ott van egy harmadik is, ahol barki kerdezhet barmilyen hulyeseget uj topicot nyitva. Ha valaki aznap eppen Tamas bratyokent ebredt akkor segithet, ha nem akkor nem idegesitik az ujoncok hulyesegei.

Mondjuk ez a szintezés jó ötlet. GYÍK - csevegés - dühöngő :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.