Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

És amúgy működik automata üzemmódban?

Ha arragondolsz, hogy felmegy-e az ablak, ha betanítom és csak egyszer nyomom meg a gombját, akkor igen. Ellenben távirányítóról nem, sőt ha a kulcsot elforítva tartom a zárban akkor sem. Fura, mert az előző Omegám, ami 95ös volt és jóval fafapadosabb az ezt tudta.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanez volt nekem is a Coupéval, de nem kellett hozzá semmiféle elektronika, csak egy húszforintos dióda meg két forrasztás, és megoldódott a probléma. Nem tudom hogy Omegánál is működne-e, de ha valaki ki akarja próbálni, akkor itt a leírás hozzá: https://sites.google.com/site/astragextra/komfort-eablak (a 2. pont, kicsit lejjebb kell görgetni)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha arragondolsz, hogy felmegy-e az ablak, ha betanítom és csak egyszer nyomom meg a gombját, akkor igen. Ellenben távirányítóról nem, sőt ha a kulcsot elforítva tartom a zárban akkor sem. Fura, mert az előző Omegám, ami 95ös volt és jóval fafapadosabb az ezt tudta.

Ahogy tgabi írta "filléres dolog vagy - sztem meghalt a komfortmodul - vagy vhol elveszik a jel. Ki kéne mérni a vezetékeket pl. Szal ha nem működik az nem jelenti, hogy nincs, csak nem jó...

Link to comment
Megosztás:

Az volt a kérdés melyikben nincs komfortmodul... a válaszom továbbra is az, hogy abban, amelyikben nincs elektromos ablak, abban komfort fokozat sincs....

Nem érted az iróniát Td.. ülj le Te :D (Máskor meg nézd meg kinek szó'sz be :D )

Nem az volt a kérdés és értem az iróniát! Temegneszójjávissza...

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

A motorvízhűtőm (autó elejéről nézve) jobb felső csonkja alatt vmi gombostűhegynyi lyukból spriccel a víz. Tudtok ajánlani egy ismert és elismert hűtőszakértőt? Vagy mindenképp új alkatrészt kell vegyek?

X25XE '95 Omega B 2.5 V6 (légkondi, manuális váltó)

Köszönöm

z

Módosítva : Márkos Zoltán
Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

A motorvízhűtőm (autó elejéről nézve) jobb felső csonkja alatt vmi gombostűhegynyi lyukból spriccel a víz. Tudtok ajánlani egy ismert és elismert hűtőszakértőt? Vagy mindenképp új alkatrészt kell vegyek?

X25XE '95 Omega B 2.5 V6 (légkondi, manuális váltó)

Köszönöm

z

Ne kísérletezz a javíttatásával. Meg lehet csináltatni, de jó szívvel nem mennél vele nyáron Horvátba hidd el - én is játszottam ilyennel (ráperemeztettem egy bontott darabot)

Vegyél egy Nissens-t bele, olyan 30e körül megvan, és nyugodtan mész ide - oda.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Tudtok ajánlani egy ismert és elismert hűtőszakértőt? Vagy mindenképp új alkatrészt kell vegyek?

X25XE '95 Omega B 2.5 V6 (légkondi, manuális váltó)

Köszönöm

z

Műanyagos meg tudja javítani. De alaposan nézzétek át, mert a csonk körbe szokott törni, utána elindul a törés a felső hőgomba felé.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

A motorvízhűtőm (autó elejéről nézve) jobb felső csonkja alatt vmi gombostűhegynyi lyukból spriccel a víz. Tudtok ajánlani egy ismert és elismert hűtőszakértőt? Vagy mindenképp új alkatrészt kell vegyek?

X25XE '95 Omega B 2.5 V6 (légkondi, manuális váltó)

Köszönöm

z

Ahogy Kori írta meg lehet csináltatni. Ahogy Gsizoli írta nem érdemes kísérletezni :P Én anno javíttattam hűtőt - ősszel, majd következő nyáron - szerencsére pont leállítás előtt - kilökte az egész javított részt. Szal ha hirtelen kell, és nincs más megoldás lehet, de kezdj el spórolni - nézni új hűtőt...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a jótanácsokat.

Megijedtem, hogy mennyibe kerül az új hűtő (min 45, max 150), s bár nem ajánlott a javítás, rendre sosem; mégis találtam egy igenjólfelkészült helyet, ahol legyártják a belépő oldalt kompletten aluból. A hűtőt előtte körbenézték, véleményezték, teljesen rendbenvalónak találták. A nissensnek is uez lenne a sorsa, csak pár évvel később. A belépő forróvíz erősen öregíti a kritikus csonktövet.

Ha vkit érdekelhet, megírom a cég nevét, elérhetőségét, egyelőre nem merem, neh reklám miatt moderálják... hűtővel és általánosan műanyaggal is foglalkoznak.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek a jótanácsokat.

Megijedtem, hogy mennyibe kerül az új hűtő (min 45, max 150), s bár nem ajánlott a javítás, rendre sosem; mégis találtam egy igenjólfelkészült helyet, ahol legyártják a belépő oldalt kompletten aluból. A hűtőt előtte körbenézték, véleményezték, teljesen rendbenvalónak találták. A nissensnek is uez lenne a sorsa, csak pár évvel később. A belépő forróvíz erősen öregíti a kritikus csonktövet.

Ha vkit érdekelhet, megírom a cég nevét, elérhetőségét, egyelőre nem merem, neh reklám miatt moderálják... hűtővel és általánosan műanyaggal is foglalkoznak.

Nem lesz moderálva ;) Sajnos eddig az összes Nissensnek letörött a felső csonkja. A gyári a műanyag és alu találkozásánál engedett.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem lesz moderálva ;) Sajnos eddig az összes Nissensnek letörött a felső csonkja. A gyári a műanyag és alu találkozásánál engedett.

Ha nem lesz, akkor alább a tudás:

Hüllő Kft

1135 Bp., Jász u - Dolmány u. sarok (ahol én is jártam). Tavaly még a Kassák L. u-ban voltak, idén költöztek át.

1202 Bp., Magyar u. 33/a.

Az egész belépő oldalt elkészítik alumíniumból, láttam egy elkészült diesel omegára valót, jóféle. A füles megoldást is fixre cserélik rm oldhatatlan kötéssel :)

Link to comment
Megosztás:

Mit és hol kötöttél ki, lehet nálam is kigyilkolták így belőle. Amúgy próbáltuk már másik központi zár vezérlővel is, de akkor sem csinált semmit.

Anno 2002-ben, hogy kímélje az akkut. Ugyanis minden bezáráskor felhúzná az ablakokat. Na ez az opció ki lett lőve, tudtommal Tech-kel lehet ilyet...

Link to comment
Megosztás:

Nem lesz moderálva ;) Sajnos eddig az összes Nissensnek letörött a felső csonkja. A gyári a műanyag és alu találkozásánál engedett.

Nekem 5 éve van Nissens-em, semmi baja nem volt még. A gyári hűtő vagy 100e pénz felett van annyit + nem ér. A Nissens kicsit laposabb így a hűtőteljesítménye is talán valamivel gyengébb, de más negatívum nincs vele.

Nem lehet, hogy bivalyerős a csőbilincsed?

Link to comment
Megosztás:

Öcsémnek és nekem is a csonk töve repedt körbe a nissensnél. Igaz egyik sem új volt. Nekem első körben meg lett hegesztve, de fél év múlva tovább repedt, utána teljesen körbe nyomták a műanyagosok, azóta bírja. Elmondásuk szerint, nagyon remegteti a motor a vízcsövet, a hűtő pedig nem bírja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ma elhoztam a hűtőm a Hüllősöktől. Szépen legyártották a belépő oldalt, le is festették. A hűtőventillátor tartó lemezanya helyét a fülön viszont majd nekem kell kifúrni, m állítólag az majd úgy lesz precíz.

Viszont...

... mindent átböngésztem a fórumban, de nem találom, hogyan kell a X25XE hűtővízrendszerét légteleníteni. Pénteken illesztenék, addig ha kisegítenétek ezzel az információval, nagyon szépen megköszönném.

'95 Omega B 2.5 V6 X25XE, manuális váltó, légkondícionált

z

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ma elhoztam a hűtőm a Hüllősöktől. Szépen legyártották a belépő oldalt, le is festették. A hűtőventillátor tartó lemezanya helyét a fülön viszont majd nekem kell kifúrni, m állítólag az majd úgy lesz precíz.

Viszont...

... mindent átböngésztem a fórumban, de nem találom, hogyan kell a X25XE hűtővízrendszerét légteleníteni. Pénteken illesztenék, addig ha kisegítenétek ezzel az információval, nagyon szépen megköszönném.

'95 Omega B 2.5 V6 X25XE, manuális váltó, légkondícionált

z

Gyik-ben van a fűtésnél.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gyik-ben van a fűtésnél.

A legnagyobb tisztelettel...

természetesen olvastam a Mester művét, még jó, h a GyIK-sekkel kezdtem :)

De

Nem mintha nagyon érteném... Eresszem le a vizet a légtelenítéshez? :) V addig ne is kezdjem a feltöltést, mig szét nem bombázom a fél autót, akkor elkezdem tölteni a fűtőradiátort, csatlakoztat, majd töltés tovább? Aztán rakjam össze az autót? :)

Vagy keressem a vákuumos rendszert - lévén légkondis autó - és azon az úton légtelenítsem? Bár ezt a verzát még kevésbé értettem, mint az elsőt.

Szombaton nagy útra megyek, autópályán, szóval biztosra szeretnék menni...

Köszönöm, és bocs még1x a hülyebiztos magyarázatok kisajtolásáért

Link to comment
Megosztás:

Szép napot!
Nem tudjátok hogy az lehetséges-e egy akármilyen dízel motort benzinesre cserélni? Pl: 2.3TD-t 2.0 benzinre. Mi lenne ennek a menete papírozásnál.
(Tegyük fel hogy adott minden alkatrész. Igaz Fronteráról lenne szó, de szerintem az a csere szempontjából mindegy, azt az oldalt meg szinte senki se nézi.)
A benzines az X20SE katalizátoros a másik egy régebbi fekete matricás. Remélem érthető volt a kérdésem. Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

itt kéne a felső csövet oldanom, feltöltenem, míg veszi a rendszer, visszacsatlakoztat, víztartályt továbbtölt, aztán indít vár stb?

http://i118.photobucket.com/albums/o82/erubus_photos/DSC01265.jpg

Elvileg lelégteleníti magát.

Öntsd fel fagyállós vízzel (az új GM fagyállót nem kell kell elvileg keverni desztillált vízzel, de up to you), megnyomogatod a csöveket, lezárod beindítod, aztán ha bekapcsol a venti leállítod, utánatöltesz.

Link to comment
Megosztás:

A gondom akkor kezdődött, mikor 2009-ben leültettem az autót. Rá két évre Pesten sikerült összetörnöm a bal katalizátor belsejét. Utána kapott egy utángyártottat. Tavaly azt is leamortizáltam Pécsen. Gondoltam, biztosra megyek és a cseredarab kap egy vastag lemezt az aljára. Kaptak is egy négy milis páncélt,aminek az elejét legömbölyítettem,hogy ne akadjon meg semmiben. A meglepetés akkor ért mikor be akartam tolatni a garázsba. A zártszelvény küszöbben felakadt a védőlemez. Előrébb mentemés gyorsan leállítottam, mert nagyon rossz hangja lett. A furcsaságok ott kezdődtek, mikor P-be raktam az autót: a P világított, de R-ben volt a váltó. A kipufogó vége eltűnt az autó alá. Motortérbe benézve is látszott, hogy 3-4 centit előrébb van a motor. Felbakoltam az Omegát és alámásztam. Hirtelen nem tudtam, sírjak vagy nevessek. Ahogy elakadt a katalizátor, előrenyomta a motort a váltóval, elszakítva a két motortartó és a váltótartó bakokat. A legszomorúbb az volt, mikor megláttam a klímakompresszort: folyott róla a jelzőfolyadék :( Most ott tartok, hogy helyére rángattam a motort a váltóval és kicseréltem a váltóbakot, de megkapta a 98-as Omega tartókonzolját ami nem L hanem U alakú és egy nagy ellensúly van rajta. Így már nem tud ennyire eltolódni a motor-váltó. A tanulság, hogy a lemez hátulját is le kellett volna gömbölyíteni, akkor talán felnyomja magát a küszöbre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.