Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Szia. Nem rég, kb. két éve lett cserélve a vezérlés, így nem is értem a dolgot.

A Zafirámon a vezérlés 1 év 3 hetes, és valószínű, hogy a feszítő görgő csapágya kuka... hja és kapott 17 ezer Km-t... lol... Persze gari a 3 hét miatt már nincs, szééép...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Két kérdéssel fordulnék hozzátok. Az egyik, hogy nem rég van nálam egy 2.5 V6-os és egy gumi cső folyamatosan szétszakad rajta, már háromszor cseréltem. Ha jól tudom ez a szekunder levegő csöve, két fémcső van vele összetoldva. Kép: Mitől nyomhatja ezt szét folyamatosan?

A másik dolog, a vizet is felforralta. Szerintem hiányzik belőle az egyik elektromos szivattyú. Lehet emiatt? Itt lenne a helye ha jól gondolom: Kép:

Kori, köszi a váltóolaj cseréről szóló írást, pont aktuális nálam. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két kérdéssel fordulnék hozzátok. Az egyik, hogy nem rég van nálam egy 2.5 V6-os és egy gumi cső folyamatosan szétszakad rajta, már háromszor cseréltem. Ha jól tudom ez a szekunder levegő csöve, két fémcső van vele összetoldva. Kép: Mitől nyomhatja ezt szét folyamatosan?

A másik dolog, a vizet is felforralta. Szerintem hiányzik belőle az egyik elektromos szivattyú. Lehet emiatt? Itt lenne a helye ha jól gondolom: Kép:

Kori, köszi a váltóolaj cseréről szóló írást, pont aktuális nálam. :)

Minek kellett megvenned? Ez csak a kezdet...

Link to comment
Megosztás:

Mi is ezzel a csővel szívtunk. Kicseréltük másikra, de szétégett. A megoldás az lett, hogy rendeltünk új csövet a Csergőből. Vagy keress bontottat. Biztos nem attól forralja, hogy ez a szivattyú hiányzik. Nagyobb az esélye, hogy vízköves a hűtő, szar a vízpumpa, vagy hengerfejes a motor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Sorstársak!

Eldurrant az AC nyomóág gumicsövem (B Omega 2.5 V6 benzin 1995 x25xe), az alkatrészesek tanácstalanul állnak, h nem találnak pont a típusnak megfelelőt. Tudnátok kérlek segíteni vmiféle GM azonosítóval?

A szűrőoldali része kék vékony műanyag borítású cső gyorscsatival a szűrőre, az üa pumpa környéki pedig textilbetétes gumicső awab bilinccsel, a kettő vmiféle roppantógyűrűs megoldással rögzíttetett egymáshoz. Valszeg ez a sors vár a mellette lévőre is, ami szintén az üa szivattyúba csatlakozik, ha arra is tudnátok azonosítókat, nagyon megköszönném.

Módosítva : Márkos Zoltán
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Sorstársak!

Eldurrant az AC nyomóág gumicsövem (B Omega 2.5 V6 benzin 1995 x25xe), az alkatrészesek tanácstalanul állnak, h nem találnak pont a típusnak megfelelőt. Tudnátok kérlek segíteni vmiféle GM azonosítóval?

A szűrőoldali része kék vékony műanyag borítású cső gyorscsatival a szűrőre, az üa pumpa környéki pedig textilbetétes gumicső awab bilinccsel, a kettő vmiféle roppantógyűrűs megoldással rögzíttetett egymáshoz. Valszeg ez a sors vár a mellette lévőre is, ami szintén az üa szivattyúba csatlakozik, ha arra is tudnátok azonosítókat, nagyon megköszönném.

Itt nézz szét:

http://www.partsbase.org/opel/omega-b-1994-2003-7--7-11-1-fuel-pipes-and-fittings-contd-x25xe-l80-y26se-ly9-x30xe-l81-y32se-la3-engines/

Tüzelőanyag táp cső:

A 4-es (8 22 184) vagy az 5-ös (8 22 185) lesz, attól függően hogy sedan vagy caravan.

Tüzelőanyag visszatérő cső:

9-es (8 22 182) vagy 10-es (8 22 183).

Link to comment
Megosztás:

Itt nézz szét:

http://www.partsbase.org/opel/omega-b-1994-2003-7--7-11-1-fuel-pipes-and-fittings-contd-x25xe-l80-y26se-ly9-x30xe-l81-y32se-la3-engines/

Tüzelőanyag táp cső:

A 4-es (8 22 184) vagy az 5-ös (8 22 185) lesz, attól függően hogy sedan vagy caravan.

Tüzelőanyag visszatérő cső:

9-es (8 22 182) vagy 10-es (8 22 183).

Nagyon köszönöm!

az 5ös további 3 tételből áll, vagy a 3 közül lesz vmelyik ami jó?

És itt is csak az a zavaró, ami a Csrgőnél zavarta a gyári programot nézőket, hogy nem látszik a szűrő viszonyítási pontként. Az a nagy bumszli, amit 12-vel jelöl, már majdnem, erre odamutatja az egyik csőtoldót.

És így, hogy már fentrengtem a kocsi alatt párszor, tudom, h az 5ös előtt nincs is ilyen radikálisan lefelé tartó ág. Vhogy másképp vannak a csőkanyarulatok.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm!

az 5ös további 3 tételből áll, vagy a 3 közül lesz vmelyik ami jó?

És itt is csak az a zavaró, ami a Csrgőnél zavarta a gyári programot nézőket, hogy nem látszik a szűrő viszonyítási pontként. Az a nagy bumszli, amit 12-vel jelöl, már majdnem, erre odamutatja az egyik csőtoldót.

És így, hogy már fentrengtem a kocsi alatt párszor, tudom, h az 5ös előtt nincs is ilyen radikálisan lefelé tartó ág. Vhogy másképp vannak a csőkanyarulatok.

Mivel az 5-öst írtad, feltételezem caravan (kombi) a verdád, így azt nem tudom megmondani hogy van-e "ilyen radikálisan lefelé tartó ág", de a sajátomat ismervén nincs további 3 rész. Az 5-ös is és a 10-es is 1-1 darabból kell hogy álljon a benzintank fedélig.

Azt még vedd figyelembe hogy a linkelt weboldalon sematikus ábrák vannak, nem tervrajzok. :)

(Az évjárat, motorkód változatok és a termékkód változások miatt van több cikkszám ugyan arra a termékre, nem kell vele foglalkozni. Ezért is ugyan az a neve mindhárom 5-ösnek.)

Módosítva : ntr
Link to comment
Megosztás:

Mivel az 5-öst írtad, feltételezem caravan (kombi) a verdád, így azt nem tudom megmondani hogy van-e "ilyen radikálisan lefelé tartó ág", de a sajátomat ismervén nincs további 3 rész. Az 5-ös is és a 10-es is 1-1 darabból kell hogy álljon a benzintank fedélig.

Azt még vedd figyelembe hogy a linkelt weboldalon sematikus ábrák vannak, nem tervrajzok. :)

(Az évjárat, motorkód változatok és a termékkód változások miatt van több cikkszám ugyan arra a termékre, nem kell vele foglalkozni. Ezért is ugyan az a neve mindhárom 5-ösnek.)

O bocs, lehet, hogy az elején lemaradt a részletezésnél, h caravan.

Csak arra gondoltam, h nem a tankban lévő csöveket akarják még rámsózni :)

Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek köszönöm a lelkiismeretes segítő szándékot, aki a benzincsöves problémámban hozzá(m)szólt.

Azért az érdekes, h sem Csergőék, sem SDS autó, se bontó nem ismeri kapásból a cuccost, mindenkinek úgy kell magyarázni, mintha vmelyik marsjáró hajtásláncába keresnék egy spec dűznit... :) Ezek szerint csak nekem ment szét ez a b----tt cső? :) (kétségbeesett kirohanás)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a visszapillantótükröt az autómról ami egy c omega. Levettem a takaró borítást belül egy csavar meg van. A többi az ajtó kárpit alatt van.Kivettem az ajtó kárpitból kettő csavart felülről, de a többit nem találom. Hol helyezkedik el a többi csavar a kárpitban?

Köszi

Attila

Link to comment
Megosztás:

Szép napot márkatárasak!

Nemrég vásároltam egy Omega C Caravant 2.2 Diesel-t (a 120Le-et)
Mivel az autó sokáig taxi volt kapott sok-sok hideget meg persze meleget is. :)
Nem is ez a lényeg csak hogy kerek legyen a történet elmondtam :)

- Klíma: Na azt már kifejtettem a DIGIT-KLÍMA topicban :)

- Van egy tank problémám is, még pediglen a következő: Ha tele akarom tankolni nem megy csak 58 liter bele (úgy tudom 70-75 literes a tank) ezzel még semmi baj se lenne ha a többi amit rátöltök nem folyna ki a tank felett valahol a kocsi hátuljánál... Ha ferdén álok meg akkor is folyik de csak teli tanknál! És gondolom ebből kifolyólag az üzemanyagszínt jelző is ide-oda mutogat nekem hol teli tank, hol háromnegyed, hol fél... De ahogy ürül úgy beáll normálisra. wtf? O.o :)

- Sárga kis motor engineer lámpa: Két eset szokott előfordulni amikor világít.
1: Ha megyek vele pályán és hajtom 160-ig semmi baj majd 170-nél kivillan és félreállok leállít újra és semmi gond, de 180-190-nél már nincs meg ez a probléma!
2: Ha városban megyek már meleg motornál egyszer csak kivillan (egyébként ekkor nem engedi 2500 fölé a fordulatot és rengeteget eszik!!!) Majd gázt adok és egyszer csak valahol 2200-300 körül eltűnik a jelzés és megy minden tovább... ???

- Nem működik a központi kijelzőm. (megnéztem a biztit ;) ) Ahogy elnéztem a legkisebb fajta van az enyémben.(kb. a fele a helynek) De előző tulaj szerint jó volt egy-két pixel hiba volt maximum. ??? Azt hozzá teszem hogy a biztitábla fedele egy 8x70-es facsavarral volt rögzítve :DDDD Kontárok :/
- (Apropó ugyan ezen fedél rögzítésére akad két kis pöcök a műszerfalhéjban... na azok nekem le vannak törve... Hogyan lehetne azokat kicserélni? O.o

Ez a 3-4 :) fő problémám lenne amik szúrják a szemem de akad még vaja füle mögött rendesen a kicsikének :) Remélem ezekre is és a többi bajra is tudtok esetleg megoldást vagy találni vagy olyanhoz eljuttatni aki tudja :) Én is szívesen neki állok a szerelésnek csak ugye ami egy szakinak 2 óra az nekem egy nap :DDD

Köszönöm szépen előre is a segítséget és/vagy az útbaigazítást! ;)

Link to comment
Megosztás:

Jól belenyúltál - na ez bontószökevény :P - remélem nem fizettél 200 ezernél többet ezért :P ...

Klíma - alkatrész akkor csergő.

A tank lukas, le kell venni, és megnézni, hol folyik, csak csőnél, vagy van sérülés is rajta...

Check engine - ki kell olvastatni - okosabb leszel.

Kijelző - valószínűsítem GID es van - az jobb egy kicsivel mint a MID :P - Hiba oka lehet kábelvarázs, pl a törésből eredendően, vagy akármi :P

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.