Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Van egy dupla digitklímás 2002-es Omegám. A fűtés ill. klíma vezérlőegységen lekopott a gombokról a gumis bevonat. Van bárki, aki tud rá valami megoldást. Vezérlőegység legolcsóbban 30.000. Ft., de találtam gyárit 560.000.-ért is. :D Kb. ennyit ér az autó, tehát valami alternatív megoldást keresek.

Másik problémám ugyanezzel, hogy van benne kiégett izzó is. Ez cserélhető?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy dupla digitklímás 2002-es Omegám. A fűtés ill. klíma vezérlőegységen lekopott a gombokról a gumis bevonat. Van bárki, aki tud rá valami megoldást. Vezérlőegység legolcsóbban 30.000. Ft., de találtam gyárit 560.000.-ért is. :D Kb. ennyit ér az autó, tehát valami alternatív megoldást keresek.

Másik problémám ugyanezzel, hogy van benne kiégett izzó is. Ez cserélhető?

Köszönöm!

Dobj egy PÜ-t, Nekem van komplett panelom, küzdjünk meg.

Link to comment
Megosztás:

Üdv ismét!

Létezik,hogy az x20xev b@szik jelezni,ha felélte az olaja javát???

...leforditom a hülye kérdést:

gyujtásnál minden lámpa szépen felvillan és elalszik sorban,ahogy kell -az olajnyomásjelzöé/töltésé pedig a motor beindulása után,szintén ahogy kell!

Viszont a hydrotökék cseréjekor igencsak kevéske olajat fedeztem fel a motorban,amitöl kaptam is egy kisebb infarktust...!

(igen,kissé rutintalanul kezeltem ezt az olaj-dolgot,mivel saját autóval még nem mentem ilyen sokat havi szinten,mint ezzel,

ezért aztán nyilván többször is ránézhettem volna,de hát nem tettem...)

A lényeg: minden tökéletes,a kocsi erös,jól megy,piszok csendes,de most már minden út elött meglesem az olajszintet,

hogy nyugodt legyek.

Na,ezt nem akarom elhinni! -mármint hogy ezt nem kell jeleznie a verdának!!!

???

Link to comment
Megosztás:

Üdv ismét!

Létezik,hogy az x20xev b@szik jelezni,ha felélte az olaja javát???

...leforditom a hülye kérdést:

gyujtásnál minden lámpa szépen felvillan és elalszik sorban,ahogy kell -az olajnyomásjelzöé/töltésé pedig a motor beindulása után,szintén ahogy kell!

Viszont a hydrotökék cseréjekor igencsak kevéske olajat fedeztem fel a motorban,amitöl kaptam is egy kisebb infarktust...!

(igen,kissé rutintalanul kezeltem ezt az olaj-dolgot,mivel saját autóval még nem mentem ilyen sokat havi szinten,mint ezzel,

ezért aztán nyilván többször is ránézhettem volna,de hát nem tettem...)

A lényeg: minden tökéletes,a kocsi erös,jól megy,piszok csendes,de most már minden út elött meglesem az olajszintet,

hogy nyugodt legyek.

Na,ezt nem akarom elhinni! -mármint hogy ezt nem kell jeleznie a verdának!!!

???

Létezik. Öcsém Omegájában X20SE blokk van, az olajszint nem érte el a nívópálcát, csont száraz volt és még így is elaludt az olajnyomás lámpa a műszerfalon. Ilyenkor még van valamennyi az olajteknőben csak nem ajánlott így használni. :)

Az enyémben a computer már oil lack-ot ír, ha a minimum jelzésnél van a szint.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sajnos ez igen bosszantó, de valós probléma. Nálam már több motornál is jelentkezett(C20NE, C30NE, C30SE, X22DTH, Y22DTH, stb.). Sőt Y22DTH autópályán megviccelt vízhiánnyal is, 150 km-t mentem egyhuzamban, ezalatt eldobta a hűtővizet, majd mikor lejöttem a pályáról, megszűnt a menetszél, konkrétan megállt. Csak néztem. Azóta hetente, de hosszabb utak előtt mindig folyadékellenőrzés van. Ezt javaslom is mindenkinek. Olajnyomás és olajmennyiség sajnos két külön fogalom Opelnál, de Merci Atego-m is dettó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Lehidalok...

Most Genuine GM Motor Oil 5W-30 dexos2 lett beletöltve.

Amikor utántöltök,ugyanezzel tehetem csak,vagy mehet bele más is,ami megfelel a dexos2-nek?

Mobil Super 3000 Formula G 5W-30,
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30,
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30,
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30,

Agip Formula Prestige 5W-30.

Ezek az olajak felelnek meg a dexos2-nek,ezekre irányul a kérdésem...

Link to comment
Megosztás:

Lehidalok...

Most Genuine GM Motor Oil 5W-30 dexos2 lett beletöltve.

Amikor utántöltök,ugyanezzel tehetem csak,vagy mehet bele más is,ami megfelel a dexos2-nek?

Mobil Super 3000 Formula G 5W-30,

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30,

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30,

Q8 Formula Special G Long Life 5W-30,

Agip Formula Prestige 5W-30.

Ezek az olajak felelnek meg a dexos2-nek,ezekre irányul a kérdésem...

Simán...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kösz TD...!

...és egy kérdés éppen hozzád:

indításkor "nyikkanik" egy érdekeset a motor,mintha valami ékszíj,vagy hasonló megcsúszna...

Esetleg erre van 5leted? Jellemzö ez,vagy csak valaminek a fáradását jelzi?

Hallani kellene, de nem szabadna semminek nyikkanni...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kösz TD...!

...és egy kérdés éppen hozzád:

indításkor "nyikkanik" egy érdekeset a motor,mintha valami ékszíj,vagy hasonló megcsúszna...

Esetleg erre van 5leted? Jellemzö ez,vagy csak valaminek a fáradását jelzi?

Ha jól tudom, a főtengely speciális, csillapítós szíjtárcsájának a halódása okozhat ilyet, legalábbis dieselnél.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom, a főtengely speciális, csillapítós szíjtárcsájának a halódása okozhat ilyet, legalábbis dieselnél.

Remek...

Várható következmény??? -amit amúgy eszemben sincs megvárni,de csak amennyiben nem kell emiatt SÜRGÖSEN kórházba

cipelnem a vasat,mert amúgy nagyjából januárban elérem vele a 200e-et és mindenképpen begurítom a szervizbe!

Szóval átnézetem és -természetesen!- cseréltetem amit kell,de azt is jólesne tudni,hogy ez a tárcsacsere mennyire komoly

"megterhelést" jelenthet a zsebemnek és mennyire lehet esetleg halogatni...!?

Nem spórolom el a géptöl,ami megilleti,de azért én is pénzböl élek és a következö 3-4 hónapban lesz más böven,

amire költhetek...!

Tehát: merjek még így autópályázgatni,vagy mihamarabb irány pl. az ATU még idekint,a,következö hazautam elött???

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!
Mi lehet a baj, hogyha a hűtővíz-kiegyenlítőtartályból benzinszag jön? Nincs olaj a vízben és fordítva se, egyenlőre úgy tűnik a víz se fogy, tehát ötletem sincs. X20SE motor. (Frontera topikba írtam ugyan, de 99% hogy azt senki sem nézi, a motor pedig a B Omegában is ugyan az)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Mi lehet a baj, hogyha a hűtővíz-kiegyenlítőtartályból benzinszag jön? Nincs olaj a vízben és fordítva se, egyenlőre úgy tűnik a víz se fogy, tehát ötletem sincs. X20SE motor. (Frontera topikba írtam ugyan, de 99% hogy azt senki sem nézi, a motor pedig a B Omegában is ugyan az)

Most tudtam volna szépet írni! Hogyan jöhetne onnan benzinszag? Ha így lenne nem szag, hanem lángok jönnének...

Link to comment
Megosztás:

Most tudtam volna szépet írni! Hogyan jöhetne onnan benzinszag? Ha így lenne nem szag, hanem lángok jönnének...

Az nem olyan biztos, mert levegő nélkül nehezen égne el. De nem biztos hogy benzinszag lehet valami más, minden esetre nagyon hasonló. Nem is hasonlít a fagyálló szagára. A víz nem fogy(még), nem fő a motor. Nem lehet, hogy köze van ahhoz, hogy a pillangószelep előtt be van kötve a kiegyenlítő tartályról egy vékony cső? (Pontosabban termosztátház->pill.szelep->kiegyenlítő) Ez nem tudom mi célt szolgál.

Link to comment
Megosztás:

Az nem olyan biztos, mert levegő nélkül nehezen égne el. De nem biztos hogy benzinszag lehet valami más, minden esetre nagyon hasonló. Nem is hasonlít a fagyálló szagára. A víz nem fogy(még), nem fő a motor. Nem lehet, hogy köze van ahhoz, hogy a pillangószelep előtt be van kötve a kiegyenlítő tartályról egy vékony cső? (Pontosabban termosztátház->pill.szelep->kiegyenlítő) Ez nem tudom mi célt szolgál.

Menthetetlen vagy. Részemről lezárva...

Link to comment
Megosztás:

Menthetetlen vagy. Részemről lezárva...

Úgy sem engem kellett volna megmenteni, hanem a motort, de mindegy is mert nem fogyott víz egy kevés sem 100km alatt úgyhogy ez csak érdekesség marad. (Még ha nem is benzinszag volt hanem valami egészen más.) Bocsánat, hogy megzavartam a nyugalmat.

Link to comment
Megosztás:

Úgy sem engem kellett volna megmenteni, hanem a motort, de mindegy is mert nem fogyott víz egy kevés sem 100km alatt úgyhogy ez csak érdekesség marad. (Még ha nem is benzinszag volt hanem valami egészen más.) Bocsánat, hogy megzavartam a nyugalmat.

Én elöször is lecserélném a hütövizet... -ki tudja: talán megerjedt,mint a jó cefre... :)

Omegatd segítökész,de nehezen tolerálja,ha valaki "nincs képben" a verdájával -tapasztaltam...

Kicsit nézz utána,mi micsoda a géped motorházteteje alatt és lehet,hogy sok dologra magadtól rájössz!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.