Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Én elöször is lecserélném a hütövizet... -ki tudja: talán megerjedt,mint a jó cefre... :)

Omegatd segítökész,de nehezen tolerálja,ha valaki "nincs képben" a verdájával -tapasztaltam...

Kicsit nézz utána,mi micsoda a géped motorházteteje alatt és lehet,hogy sok dologra magadtól rájössz!

Csak azt nem tudtam eddig, hogy a szívósor is fűtött, ezért vannak ott a légtelenítőcsövek. :icon1: A szag meg nem tudom honnan van, vagy miféle, valószínűleg nem benzin mert az tényleg berobbanna, hanem inkább kipufogógáz-szerű, de az nem tudom, hogy jut oda. Nem fő stb. A hűtővíz nem rég lett cserélve.

Küldenék mintát a szagból, de az nem megoldható :D

Azt tudom, hogy Omegatd ilyen, régebb óta olvasom az oldalt. Mogorva, de tud, ahogy olvastam itt eddig. Na nem mintha az én elismerésemre szorulna.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg mindig van valami... :)

A hifi elkezdte nem-lejátszani a cd-ket!!! -Philips CCR 2006

Tudom,hogy az otthon megírtakkal alapból is baja van sokszor,de nekem eddig nem volt ilyen gondom vele,

ráadásul most az echte gyárit sem nagyon akarja elfogadni... -disc hibát írkál a kijelzöre.

Illetve még egy kérdés,ha már rádio:

valahogy ki lehetne iktatni az automata közlekedési infot???

Köszi elöre is!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Olyan gondom van hogy van egy b omegám bmw motoros dizel. Olyat csinál hogy váltáskor ha elengeded a gázt felvilanik a motorlámpa,és néha ha gondol egyet nemakkar elindulni meelegen ,akkor is villágitt a motorlámpa. Voltam szerelőnél rárakták a kompjutert de semmi hibát nem jelzet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Olyan gondom van hogy van egy b omegám bmw motoros dizel. Olyat csinál hogy váltáskor ha elengeded a gázt felvilanik a motorlámpa,és néha ha gondol egyet nemakkar elindulni meelegen ,akkor is villágitt a motorlámpa. Voltam szerelőnél rárakták a kompjutert de semmi hibát nem jelzet.

Adagolófelújítás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Olyan gondom van hogy van egy b omegám bmw motoros dizel. Olyat csinál hogy váltáskor ha elengeded a gázt felvilanik a motorlámpa,és néha ha gondol egyet nemakkar elindulni meelegen ,akkor is villágitt a motorlámpa. Voltam szerelőnél rárakták a kompjutert de semmi hibát nem jelzet.

Ad1! Próbálj meg úgy érni, hogy az érthető legyen!

Ad2! Vidd el hozzáértő szerelőhöz...

Link to comment
Megosztás:

Az egyik része igen. csak adagoló hibát nem jelez a comp...

De igen. Andrew gépe pont ezt csinálta, gázelvételnél mindig felvillant neki a sárga lámpa, és volt hibakódja is. Adagolós szerint egy potméter van az adagolóban, ami elkopik idővel, ez okozza a problémát. Érden megjavították neki, azóta semmi gond.

Link to comment
Megosztás:

De igen. Andrew gépe pont ezt csinálta, gázelvételnél mindig felvillant neki a sárga lámpa, és volt hibakódja is. Adagolós szerint egy potméter van az adagolóban, ami elkopik idővel, ez okozza a problémát. Érden megjavították neki, azóta semmi gond.

Az a HDK fej...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Valaki le tudnám írni a BC által kiírt hiba üzeneteket? Németül segg hülye vagyok ...ami a kisebbik gond hisz van szótár,de úgy rohadt nehéz hogy a kijelzőm félig nem működik.Ha azt leírná nekem nagy segítség lenne,ha látom tuti fel ismerem a szót amit kiír.1 biztos "hosszú" és biztos hogy nem Oel menge vagy hogy is írják németül :D

2000 v16 136LE (XE20XEV) ha számít valamit :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Valaki le tudnám írni a BC által kiírt hiba üzeneteket? Németül segg hülye vagyok ...ami a kisebbik gond hisz van szótár,de úgy rohadt nehéz hogy a kijelzőm félig nem működik.Ha azt leírná nekem nagy segítség lenne,ha látom tuti fel ismerem a szót amit kiír.1 biztos "hosszú" és biztos hogy nem Oel menge vagy hogy is írják németül :D

2000 v16 136LE (XE20XEV) ha számít valamit :)

Kezelési könyv ezeket írja:

Motorölstand - Motorolaj szint túl alacsony

Ölmangel - Veszélyesen alacsony olajszint

Kühlmittelstand - Hűtőfolyadék szint alacsony

Automatikgetriebe - Automata váltó üzemzavar

Bremsbelag - Fékbetét kopott

Bremslichtsicherung - Féklámpa biztosíték hiba

Bremslicht - Féklámpa izzó hiba

Abblendlicht, Rücklight - Külső világítás izzó hiba

Waschwasserstand - Szélvédőmosó folyadék szint alacsony

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kezelési könyv ezeket írja:

Motorölstand - Motorolaj szint túl alacsony

Ölmangel - Veszélyesen alacsony olajszint

Kühlmittelstand - Hűtőfolyadék szint alacsony

Automatikgetriebe - Automata váltó üzemzavar

Bremsbelag - Fékbetét kopott

Bremslichtsicherung - Féklámpa biztosíték hiba

Bremslicht - Féklámpa izzó hiba

Abblendlicht, Rücklight - Külső világítás izzó hiba

Waschwasserstand - Szélvédőmosó folyadék szint alacsony

Uhh isten vagy köszönöm szépen azonnal el is mentem :) Közben már én is rájöttem az előző tulaj segítségével. Ő a hiba: Abblendlicht, Rücklight - Külső világítás izzó hiba. Kiégett a bal világításom :)

Módosítva : BIG900822
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hosszú idő után végre sikerült vennem tegnap egy Omega B Fl-es 3ezres V6 szörnyeteget manuális váltóval.

Sokat utaztunk erte de nem nantam meg.nagyon egybe van a gepezet.

A kerdesem az lenne hogy mik a hangszoro meretek amiket be lehet rakni gyari helyre?

Link to comment
Megosztás:

Szia. Legyen sok örömed vele. Elöl 16, hátul 13 centis. Ha nem raksz bele bivaly erősítőt, akkor a gyárit ajánlom, mert szépen szól.

Köszönöm! Hát egyenlőre tetszik ez a gyari ami benne van esetleg egy kis mélyláda jo lenne de gyári fejegysegre gondolom nem lehet rakotni.cserelni most nem akarom meg elvezem meg a v6 duruzsolasat csak az mp3 at hianyolom.

Gyari cd tar nem jatszik gondolom.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkiek!

Bocsánat ha ide is bemásoltam,de az eredeti helyén senki nem olvasta ...még :)

A következő problémámban kérnék segítséget tőletek, hogyan menjek tovább:

'92-es C26NE kombi Omega benzin tank (használt,de korrekt állapotú), külső AC+ üz. anyag szűrő cserék és a "benzingőz" szén szűrőjének tisztítása után lassú és hirtelen kigyorsításnál "elfogy" illetve "ledadog" a motor,negyed üzemanyag szint állásnál(de előfordult már fél tanknál is) ráadásul ezt követően észre vettem, hogy a nyomásszabályzótól éles visító hang hallatszik, gázadásnál arányosan változik ez a hang,de marad folyamatosan, viszont első hideg indítás után nem jelentkezik csak olyan 3-4 km-t követően, mikor már üzem meleg a blokk kb.: 80-85fok.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Tisztelettel

Dimenzós Gépész Oli

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv Mindenkinek!

Korrekt szerelőt keresnék Kecskeméten.Hátsó szimering,szelepfedéltömités cseréjére.Aki ismer megbizható szerelőt az legyen szives megosztani velem.:-D

Plussz kérdés aki csináltatott ilyet ez kb mennyi időbe telik?Köszönöm a segitséget előre is.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Korrekt szerelőt keresnék Kecskeméten.Hátsó szimering,szelepfedéltömités cseréjére.Aki ismer megbizható szerelőt az legyen szives megosztani velem.:-D

Plussz kérdés aki csináltatott ilyet ez kb mennyi időbe telik?Köszönöm a segitséget előre is.

Kecsót nem ismerem, kérdezz rá a kecskeméti szekcióra, J0hnny és tsai. Sose mértem, mennyi idő a szimering csere, de ami fontos, hogy a régi levétele után tegyen fel a szaki egy "tengely javító perselyt" (pl Speedi-sleeve). Mert az új szimering - lehet még jobban mint a réi - okádni fogja az olajat.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ .Az idő nem ugy érdekelt hogy 3:20 perc :-D hanem hogy egy vagy két munkanap ?Ha nem találok kecson szerelőt akkor ,ha jól veszem i te csináltál már ilyet nem egyszer?szoval ha nem találok te vállalod?ja és kb mennyibe fáj-ez?ez sem fillérre pontosan érdekel.köszi

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ .Az idő nem ugy érdekelt hogy 3:20 perc :-D hanem hogy egy vagy két munkanap ?Ha nem találok kecson szerelőt akkor ,ha jól veszem i te csináltál már ilyet nem egyszer?szoval ha nem találok te vállalod?ja és kb mennyibe fáj-ez?ez sem fillérre pontosan érdekel.köszi

3:20 az biztos nem lesz.

Szimmering:

Motorolaj le, váltó le (automata ez vagy manuális?), talán még katalizátorok is le, kuplung vagy citrom le, lendkerék vagy driveplate le, utána jöhet a szimmering a Gabo által írt szalaggal, mert jó eséllyel folyni fog utána is ha az nem kerül rá (a szimmering széle megdolgozza az évek és kilóméterek során a főtengelyt, lesz benne egy kis vájat), utána vissza az egész + automataváltó olaj korrekció, vagy hidraulika folyadék feltöltés és légtlenítés illetve motorolaj vissza.

Szelepfedél:

Ha nagyon kenik vágják fél nap a 2 oldal.

Talán megvan egy nagyon húzós nap alatt, ha nincs nagyobb problém (8-12 óra), és nem tört bele semmilyen tőcsavar, csavar.

Munkadíj Pesten sztem 35-45eHUF.

Gabo nem ér rá ilyenekkel foglalkozni...mindig a felhők fölött jár...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Vettem egy 2002 – es Omegát 2.5 DTI, amit imádok. De sajnos vannak kisebb problémáim vele. Már túl vagyok egy üzemanyagszűrő, izzító gyertya, izzító relé és egy olajcserén. Sajnos még mindig nehezen indul reggel, igaz az izzító gyertya csere után már jobb a helyzet 3-4 izzítás után már indul, a gondom az, hogy reggel megy az izzítás, de ha esetleg elmegyek valahová és visszahűl a kocsi, utána már nem izzít. Na, akkor aztán nagyon nehezen indul. Tudnátok ebben segíteni, hogy a mi lehet a probléma!?!?! Előre is nagyon köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

Köszönöm az eddigi válaszokat szimeringcserére,de még mindig nem tudok egy megbizható szerelőt sem.Aki korrektul megcsinálná az autóm.Bár annyira nem sürgős.De jó lett volna eggyeztetni a szerelővel.

De a válaszok hasznosak voltak tényleg köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

3:20 az biztos nem lesz.

Szimmering:

Motorolaj le, váltó le (automata ez vagy manuális?), talán még katalizátorok is le, kuplung vagy citrom le, lendkerék vagy driveplate le, utána jöhet a szimmering a Gabo által írt szalaggal, mert jó eséllyel folyni fog utána is ha az nem kerül rá (a szimmering széle megdolgozza az évek és kilóméterek során a főtengelyt, lesz benne egy kis vájat), utána vissza az egész + automataváltó olaj korrekció, vagy hidraulika folyadék feltöltés és légtlenítés illetve motorolaj vissza.

Szelepfedél:

Ha nagyon kenik vágják fél nap a 2 oldal.

Talán megvan egy nagyon húzós nap alatt, ha nincs nagyobb problém (8-12 óra), és nem tört bele semmilyen tőcsavar, csavar.

Munkadíj Pesten sztem 35-45eHUF.

Gabo nem ér rá ilyenekkel foglalkozni...mindig a felhők fölött jár...

Ha ráérnék se vállalnék ilyeneket. :P Élni és élni hagyni.

Köszönöm a választ .Az idő nem ugy érdekelt hogy 3:20 perc :-D hanem hogy egy vagy két munkanap ?Ha nem találok kecson szerelőt akkor ,ha jól veszem i te csináltál már ilyet nem egyszer?szoval ha nem találok te vállalod?ja és kb mennyibe fáj-ez?ez sem fillérre pontosan érdekel.köszi

Nekem 1 nap alatt megcsinálták, közben volt még 1-2 dolog. Patyi László a te embered, de ő Pesten van. Ha érdekel, privátban elküldöm a számát.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Vettem egy 2002 – es Omegát 2.5 DTI, amit imádok. De sajnos vannak kisebb problémáim vele. Már túl vagyok egy üzemanyagszűrő, izzító gyertya, izzító relé és egy olajcserén. Sajnos még mindig nehezen indul reggel, igaz az izzító gyertya csere után már jobb a helyzet 3-4 izzítás után már indul, a gondom az, hogy reggel megy az izzítás, de ha esetleg elmegyek valahová és visszahűl a kocsi, utána már nem izzít. Na, akkor aztán nagyon nehezen indul. Tudnátok ebben segíteni, hogy a mi lehet a probléma!?!?! Előre is nagyon köszönöm!

Olyan kevés 2,5 DTI van, hogy nem hiszem, hogy értelmes választ fogsz kapni. Próbáld meg BMW-s fórumokon is megkérdezni, hiszen ez gy bömös motor, common-rail befecskendezéssel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.