Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Látom segiteni nem tudsz, akkor okoskodni nem kell. Megnéztem a képeid, hát tudom az enyém nem rom de neked?

De legalább bemutatkoztál mint jó igazi magyar ember. Segíteni nem tudsz csak papolni. Szerintem azt sem tudod miről kérdeztem.

De azért köszönöm szépen, a hibákat meg ha nem tetszik ne olvasd.

Mindenkitől elnézést kérek, senkit nem áll szándékombn bántani, de most regeltem és már oktatnak az emberek.

Van!

1. Vedd elő a helyesírási szótárt és próbálj úgy kérdezni, hogy érthető legyen!

2. Minek vettél meg egy ilyen romot?

3. Ha már megvetted állapotfelmérés nélkül, legyen sok pénzed és vidd el hozzáértő szerelőhöz...

Link to comment
Megosztás:

Látom segiteni nem tudsz, akkor okoskodni nem kell. Megnéztem a képeid, hát tudom az enyém nem rom de neked?

De legalább bemutatkoztál mint jó igazi magyar ember. Segíteni nem tudsz csak papolni. Szerintem azt sem tudod miről kérdeztem.

De azért köszönöm szépen, a hibákat meg ha nem tetszik ne olvasd.

Mindenkitől elnézést kérek, senkit nem áll szándékombn bántani, de most regeltem és már oktatnak az emberek.

Látom az írás azóta sem erősséged. De hogy a szemeddel ISS ekkora baj legyen. Bár rájöttem a okára. A gerenda, az baj, attól nem látsz tisztán...

Link to comment
Megosztás:

Látom neked meg csak ez megy. De tudom segíteni nem tudsz, mert nem is azért vagy itt. Neked meg a tanács nem erősséged, minden hozzá szólásod, vidd szerelöhöz. Ennyit mindenki tud, de köszönöm azok nevében is akiknek eme igen elmés tanácsot tudtad adni. Köszönjük. De kérlek már ne iroggas, ez már nevetséges.Szia

Látom az írás azóta sem erősséged. De hogy a szemeddel ISS ekkora baj legyen. Bár rájöttem a okára. A gerenda, az baj, attól nem látsz tisztán...

Link to comment
Megosztás:

Látom neked meg csak ez megy. De tudom segíteni nem tudsz, mert nem is azért vagy itt. Neked meg a tanács nem erősséged, minden hozzá szólásod, vidd szerelöhöz. Ennyit mindenki tud, de köszönöm azok nevében is akiknek eme igen elmés tanácsot tudtad adni. Köszönjük. De kérlek már ne iroggas, ez már nevetséges.Szia

A nevetséges, akit a tükörben látsz...

Link to comment
Megosztás:

Látom neked meg csak ez megy. De tudom segíteni nem tudsz, mert nem is azért vagy itt. Neked meg a tanács nem erősséged, minden hozzá szólásod, vidd szerelöhöz. Ennyit mindenki tud, de köszönöm azok nevében is akiknek eme igen elmés tanácsot tudtad adni. Köszönjük. De kérlek már ne iroggas, ez már nevetséges.Szia

De b+., télleg vidd el szervízbe, mert hiába fújsz rá WD40-et.

De látom ez nem jutott el a tudatodig, mert akkor megkérdezted volna, hogy a lakhelyedhez közel ki tud ajánlani egy megbízható automata váltóst. Mert bizony abból iss nagyon sok a kókler

Józsi bácsi az utca végén nem fogja neked megcsinálni egy ötösér'....

Link to comment
Megosztás:

De b+., télleg vidd el szervízbe, mert hiába fújsz rá WD40-et.

De látom ez nem jutott el a tudatodig, mert akkor megkérdezted volna, hogy a lakhelyedhez közel ki tud ajánlani egy megbízható automata váltóst. Mert bizony abból iss nagyon sok a kókler

Józsi bácsi az utca végén nem fogja neked megcsinálni egy ötösér'....

Köszi a választ. Nagyon sokat segítettél.Nem azért kérdeztem a csevegésben, hogy kioktatás , kellett hanem ötlet tanács.De Kori volt idáig felnőve a feladathoz, és aki adott tippeket, így könnyebb volt a szerelőnek, és meg csináltattam már. De a többi hozzászóló inkább ne irt volna. De azért köszönöm mindenkinek.Még annyi lehet te WD 40 en javítod, de én nem. Azért kérdeztem, azt gondoltam nálam tapasztaltabb tulajdonosok , hátha segítenek. Végül is segített. De tényleg le se tagadhatnánk, hogy magyarok vagyunk.Sziasztok

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ. Nagyon sokat segítettél.Nem azért kérdeztem a csevegésben, hogy kioktatás , kellett hanem ötlet tanács.De Kori volt idáig felnőve a feladathoz, és aki adott tippeket, így könnyebb volt a szerelőnek, és meg csináltattam már. De a többi hozzászóló inkább ne irt volna. De azért köszönöm mindenkinek.Még annyi lehet te WD 40 en javítod, de én nem. Azért kérdeztem, azt gondoltam nálam tapasztaltabb tulajdonosok , hátha segítenek. Végül is segített. De tényleg le se tagadhatnánk, hogy magyarok vagyunk.Sziasztok

Szóval csak a szervíz lett a megoldás :sneaky: :omg:

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk a szomorú, hogy tényleg van úgy, a szerelő azt sem tudja merre induljon a hibakeresésben.

De az igazi gáz, hogy sok gyökér beesik segítséget kér, megköszönni nem tudja! Azután nagyképűen beírja, hogy a szerelő megjavította neki. De azt, hogy mit csinált a szerelője azt már baszik beírni! És ilyenekkel van tele már minden fórum...

Link to comment
Megosztás:

Sajnos tényleg igaz, hogy a hibamegoldás leírása elmarad. De ha mindjárt az első hsz után nekiesünk a kérdezőnek, lehet hogy már csak azért sem írja meg a megoldást ;)

Sziasztok, először is nagyon köszönök mindenkinek pozitív, és negatív dolgokat is. Köszönöm.

Megoldódott a problémám, az egészért fűtés, lámpa állítás belső világítás, a légzsák indító volt a felelős. Valamilyen összeköttetésben voltak, opel diagnosztikai programmal néztük meg, ki írta a jobb első légzsák kapcsoló zárlatos. Automatta légzsákos kapcsoló nincs. Kicseréltük az indítót, és ezen problémák megoldódtak.

Szintszabályzós bal lengés csillapító kidurrant, vettem egy párat, cseréltük jó lett.

Most megint jó a kocsi.

Kicsit bővebben még, aki tudja csinálja utánam, van akiknek kívánom.

Megvettem az autót, mindig is ezt szerettem volna,Kalocsán árulták, elmentem, még jobban bele szerettem elhoztam. Mire megcsináltam az átírást, addigra sajnos egyik pillanatról a másikra, villogni kezdett motor diagnosztikai lámpa, és elfogyott a 211 lóerő.

Szerelőhöz kihúztam, majd most figyeljetek én soha nem hallottam még ilyet, a 4 es hengerben lévő gyertyából a volframit szál bele esett a hengerbe, és az a darab volframit, a szelepek közt 4-6 henger közt szétvert mindent, szelepeket, gyűrűket, dugattyút, meg mindent.

Mikor szétszedtük csak kb 2 milliméteres golyó maradt belőle.

Kellett két dugattyú, gyűrűk, 8 szelep, hengerfej síkolás, szelepfészek marás, s a többi, akkor már komplett vezérlés csere, másik henger sort is síkolni, olaj vízpumpa, termosztát, minden, görgök szóval minden, motor felújítás.

Mire átírattam, rendbe rakattam a motort addigra kifizetem a vétel árát még egyszer.

Semmi baja nem volt, csak most kezdte ezeket a gondokat, amiket elég nehezen találtunk meg.

Opelos ismerőseim segítettek itt helyben, meg persze innét is kaptam segítséget.

Szóval ennyi az én teljes történetem, aki tudja csinálja utánam. De nem fogom eladni mostanában, mert nagyon elégedett vagyok az autóval.

Az autóm Omega 2002 gyártás,2003 forgalomba helyezés 3,2 V6 24 szelepes 211 lóerős,Executive. Létező minden extrával, telefon , navi, bőr, xenon minden.

Én 40 éves 3 gyermekes család apa vagyok, és nem gyökér.

Senkit nem akartam megbántani, Köszönök mindent

Nagyon köszönök mindenek minden nemű segítséget.

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Tudnátok e benne segíteni mi lehet a gond.Van hogy úgy gondolja az autóm és kigyullad a motor hibajelző és olyankor 4500 fordulatnál tilt ha nem világít akkor tökéletes.Én a vezérműtengely vagy a főtengely jeladóra gondolok.Lehet ez a hiba?

Link to comment
Megosztás:

Az autóm Omega 2002 gyártás,2003 forgalomba helyezés 3,2 V6 24 szelepes 211 lóerős,Executive. Létező minden extrával, telefon , navi, bőr, xenon minden.

Én 40 éves 3 gyermekes család apa vagyok, és nem gyökér.

Senkit nem akartam megbántani, Köszönök mindent

Nagyon köszönök mindenek minden nemű segítséget.

Hajrá, lesz még kaland. A 3.2 V6 218 LE-s.

Az X30XE 211 ló...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Tudnátok e benne segíteni mi lehet a gond.Van hogy úgy gondolja az autóm és kigyullad a motor hibajelző és olyankor 4500 fordulatnál tilt ha nem világít akkor tökéletes.Én a vezérműtengely vagy a főtengely jeladóra gondolok.Lehet ez a hiba?

Vezérmű jeladó, valószínűleg, de nem ártana kiolvasni!

Módosítva : Relly
Link to comment
Megosztás:

Helló Tisztelt Hölgyek és Úrak!

Bár igen ritkán van ídőm és lehetőségem fórumozni, már kb. 7 éve vagyok elégedett tulaja egy 95 - ös B omega kombinak / 2.0 8 szelep / - tényleg megbízható és hibamentes jármű , valamint szinte minden igényemnek megfelel. Sok megtett kilométer , nyaralás , benne alvás, és egyéb.. - os dolgokon történeteken vagyunk már túl vele , ezért is szeretném "megmenteni" .

Sajnos a két hátsó sárvédőív az lakatolásra érett / hát nem kellemes a munkadíj , a jármű valós piaci értékéhez képest. / de még ezt is megbocsátom - és valószínűleg kifizetem , ám ezen túlmenően sajnos az ajtók alja is kezdi feladni a harcot.

Ha valaki jártában keltében vagy egyéb bármilyen más okból kifolyólag tudna ajánlani nekem a kombimhoz fehér színű korroziómentes szép állapotú ajtókat , azt az én kis autóm nevében is megköszönném , - tudom jó barátom a google, már egy jó ídeje keresem , de csak más színűeket találok, fényeztetni pedig szerintem nem éri meg.

Ha valaki tud segíteni , azt előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Csak azt tudom ajánlani, hogy sűrűn nézegesd az olx-et, hahu-t, hátha felbukkan jó ajtó. Sajnos van hogy az eladó állítja, hogy hibátlan, közben kiderül, hogy az is rohad. 1 hete mi is így jártunk, 300-kmt autóztunk szinte feleslegesen. Esetleg fészen keresd Maris Jánost Dabasról, ő bontott fehér caravant, de nem tudom, uogy megvannak-e még az ajtók.

Helló Tisztelt Hölgyek és Úrak!

Bár igen ritkán van ídőm és lehetőségem fórumozni, már kb. 7 éve vagyok elégedett tulaja egy 95 - ös B omega kombinak / 2.0 8 szelep / - tényleg megbízható és hibamentes jármű , valamint szinte minden igényemnek megfelel. Sok megtett kilométer , nyaralás , benne alvás, és egyéb.. - os dolgokon történeteken vagyunk már túl vele , ezért is szeretném "megmenteni" .

Sajnos a két hátsó sárvédőív az lakatolásra érett / hát nem kellemes a munkadíj , a jármű valós piaci értékéhez képest. / de még ezt is megbocsátom - és valószínűleg kifizetem , ám ezen túlmenően sajnos az ajtók alja is kezdi feladni a harcot.

Ha valaki jártában keltében vagy egyéb bármilyen más okból kifolyólag tudna ajánlani nekem a kombimhoz fehér színű korroziómentes szép állapotú ajtókat , azt az én kis autóm nevében is megköszönném , - tudom jó barátom a google, már egy jó ídeje keresem , de csak más színűeket találok, fényeztetni pedig szerintem nem éri meg.

Ha valaki tud segíteni , azt előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Helló !

Az lenne a nagy kérdésem, hogy Omega 2.5 V6-nál 6-ból 5 hengernél van gyújtóív (3. hengernél nincs), kábelek, gyertyák jók, a DIS modul lehet a hibás ? Vagy mit érdemes még megnézni/ellenőrizni ?

A választ/segítséget előre is köszönöm.

Módosítva : bpomega
Link to comment
Megosztás:

Hello megint...!

Újabb apróság ütötte fel a fejét a legutóbbi,hosszú távú hajózáskor: brutális párásodás jelentkezett...

Végig -1 és -6 °C között autóztam és zömmel olyankor volt a legmarkánsabb a dolog,amikor ködösebb részeken mentem keresztül.

Le kellett kicsit húznom az ablakot,hogy meg tudjam szüntetni,mert még az erre szolgáló funkció sem tudta gyorsan eltüntetni!

Viszont mikor az ablakot visszahúztam,akkor is csak úgy tudtam viszonylag hosszabb ideig megúszni a visszapárásodást,hogy (ötletszerüen) a klímát is rátoltam...!

Autóztam már ilyen idöben eleget vele,de eddig ezt nem produkálta...

A levegöt tolja rendesen mindenhová,ahogyan éppen beállítom,így -szerintem- nem a terelö/záró elemekkel lehet gond.

...és meleg is a befújt levegö -jónak tünik a fütési rendszer...

Az is megfordult a fejemben,hogy -köszönhetöen a latyakos,hóleves idönek- a cipökkel beköltöztetett nedvesség miatt talán több pára képzödik az autóban,

ami végül ezt eredményezheti,amikor 22-23°C van a kocsiban... -lehet,ez hülyeség,persze,de hát agyal az ember ugye...

Valami tipp/tapasztalat???

Szép napot!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy új kézifékkar borítást mert a régi már nagyon töredezett volt. A problémám a következő. A műanyag keretre, hogy lehet felvarázsolni az új bőrtakarót? Az előző gondolom gyári lehetett tűzőgéppel van megfogva, de úgy hogy a belső részén a műanyagnak nem jött át a kapocs vége. Probáltam itthoni "barbár" módszerrel átütni finoman, de nem viszi át. Nem mertem erőltetni nehogy a műanyag eltörjön. Pálmatexes megoldással is próbálkoztam, de természetesen nem ragad rá.

Valaki cserélt már ilyet?

Valami okos alkalmazható megoldás érdekelne.

Köszönöm.

Üdv:Attila

Módosítva : eszeky
Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Omegatulajtársak,

becsülettel megvallom, hogy nagyon kerestem, de nem találtam egyetlen hozzászólás kivételével (az is automatára vonatkozott) instrukciót a manuális váltójú omega váltóbotján lévő gomb cseréjének leírásához. A magyar nyelvű nagykönyvben sem találtam. Kérem szíves segítségtek, mert próbáltam csavarni, mint rendes normális (japán) autónál is szokás, de nem vezetett megoldáshoz, eltörni meg nem szeretném...

Köszönettel

z

Omega '95 X25XE Caravan

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.