Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

On 2016. 11. 17. at 17:51, csiziktomi írta:

Sziasztok! De régen voltam itt :),Na mindegy. Szóval esetleg meg tudná mondani valaki ,hogy az Y25DT motorkód a BMW-nél melyik? (2003 Common Rail) Köszönöm.

Gondolom azt szeretnéd tudni hogy az Omega Y25DT motorkódjának (ami közismerten BMW alapú) a bajor márkánál melyik motorkód felel meg. Na olyan nincs. Azért nincs, mert bár az Y25DT valóban a BMW M51D25OL kódjelű blokkjára épül, de Ők az M51-es dízelt csak 1996-ig gyártották, és hamar átálltak a Bosch DDE 2.1-es motorvezérlésről (ilyen van az Omega X25DT-ben is, amúgy inkább ez felel meg a BMW motorjának) a DDE 2.2-re, valamint a bajorok motorja erősebb volt (105kW a 96-al szemben), és tíz Nm-rel több nyomatékot is adott le. Innentől viszont szétválik a fejlesztési irány, az Opel az X25DT-ből készítette az általad is említett Y25DT-t más (ezúttal Bosch EDC15) motorvezérléssel, közös nyomócsöves befecskendezéssel és más turbóval. A BMW ezzel szemben szinte csak a blokkot tartotta meg, és az utód M57-es motorban Bosch DDE 5.0 motorvezérlést használ, az Opel Garrett GT20 csigái helyett BorgWarner turbókkal szereli, aminek hatására tovább nőtt az erőkülönbözet: az M57D25 továbbra is 10kW-al erősebb az Y25DT-nél, de nyomatékban már 50Nm a különbség előbbi javára.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm ,a válaszokat mindenkinek.Akkor most teljesen elbizanytolódtam.☺Befecskendezőt szeretnék cserélni,és gondoltam egy bontott de jó állapotut (elvileg itt az ÉPFU be tudja vizsgálni)  keresek.De mivel itt a környéken nem igazán bontanak ilyen vasat,gondoltam ,hogy BMW-vel pótolom.Akkor most ez lehetséges vagy nem?

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
38 perce, Pooli90816 írta:

Üdv ! Boldog új évet minden kedves tagnak ! 

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok , hogy adott egy 2.5 td melegszik a víz mivel lehet a baj ????

Jááj! Korántsem biztos hogy ez az oka, de elég jellemző: A 2.5TD B Omegákban gyárilag műanyag lapátos a vízpumpa, és ha nem gyári fagyállóval használják, akkor az megeszi ezeket a műanyag lapátokat (gyakorlatilag feloldódnak), és hiába forog a vízpumpa, nincs keringés -> melegszik a motor. Megoldás: vízpumpa csere, és onnantól gyári fagyállót használni, nem mindenféle hipermarketes zöld meg kék löttyöt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok...

Most regisztráltam Hozzátok. Sajnos még topikot nem tudtok indítani, ezért ide írok. Az Omega B2-C topikba  minden lezárt.

Amihez segítséget szeretnék kérni..

Eddig egy Omega b x20xev tulajdonosa volt. Automata váltós típus. Most cseréltem Omega C /B2/ z22xe típusra, szintén automata. Szerettem volna ehhez a típushoz gépkönyvet, szerelési  segédletet tölteni de csak Omega B találok , ami természetesen megvan.:) Ebben a típusban sok minden más van még beépítve mint a B-be. Gondolom a bele való folyadékok is más mennyiségűek. Ezért szeretném kérni, hogy valakinek van-e ehhez a típushoz gépkönyve?

Hűtés.. Az Omega b-n a vízhőfok 92 fok körül áll meg, Az tudom, hogy ennyinek is kell lenni. A C-n 75 fok csak. Tök mindegy hogy város, vagy országút! Pontosan tartja. 80 foknál bekapcsolt a ventilátor. Ennyi lenne az üzeni hőmérséklete? Fűteni fűt, meg minden. De nekem ez nagyon alacsonynak tűnik. Hideg motor esetén a fogyasztásnak is többnek kellene lennie. De országút 8 liter, város 12 liter. Tehát jónak kellene lennie.

Segítségeteket köszönöm...

Nemja

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 18. at 23:31, Pooli90816 írta:

Üdv fórumlakók :-) a mai nap folyamán olyan érdekes eseményben volt részem, hogy a zárt autó ,(kulcs természetesen nálam)ami le is volt állítva , működő rádióval és a műszerfalon világító visszajelzőkkel fogadott . :confused: mi lehet a baj ???

Nálam ez elég régóta így van :D

Anno villanyásszal át lett nézetve az autó, külön műszerésszel a rádió, cserélve lett egy két relé vagy valami de semmi változás.

Lelke van és zenét hallgat...volt h éjjel bekapcsolt és a kutya ugatta :D

Komolyra fordítva...leszívja az akksit és egyéb gondok lehetnek. Mivel nekem nincs napi használatban az autó (sőt) leveszem a sarut és nem foglalkozom vele, de mindenképpen utána kell járni :(

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 22. at 9:27, Pooli90816 írta:

Üdv kedves fórumlakók olyan hibába ütköztem , hogy egy 2.0 benzines (x20se) omegába a motor nem akar leállni , kb két napja este arra mentem ki h világít a kocsiban a műszerfal és szól a rádió kulcs nálam autó zárva . Az autó szépen indul , de hiába szeretném leállítani az nem sikerül . Cseréltem gyujtáskapcsoló betét hátha az de így sem jó , külön a betéttel is próbáltam leállítani , de nem hajlandó leállni mi lehet a baj ???

 

41 perce, kori írta:

Nem lehet gyújtáskapcsolóbetét hiba?

Már próbálta, de nem javult.

Link to comment
Megosztás:

36 perce, zotya975 írta:

 

Már próbálta, de nem javult.

Nos a helyzet a következő , jelenleg ott tartunk , h megint le tudom állítani a motort , átnéztem a biztosíték táblát és találtam egy sérült biztosítékot amely a jobb első lámpához kapcsolódik ,az utóbbi időben rosszalkodott a világítás magasság állító motor ezen az oldalon , lekötöttem és most megint le lehet állítani , de még mindig nem teljes a siker mert az áramkör nem kapcsol le teljesen . Leállítás után kattogó hangot hallok a relé doboz felől jó lenne megtudnom melyik relé nem enged ki és akkor remélhetőleg megszűnne a gond 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok! Nem tudom a megfelelő helyre írni de remélem itt is válaszol rá valaki akinek volt már ilyen jellegű problémája. 1,2,3 és 5 ben (omega b 2.5 td kézi váltó 98as évjárat) motorfékre és gázadáskor hangja van a váltónak de csak terheléskor. 4. be nincs ez a jelenség. Olajszintet hol lehet nézni esetleg milyen olaj jár bele? Bár sanszos hogy szinkron baj lehet egyik ismerősöm szerint és akkor váltó change. Esetleg jó 2.5td váltó vkinek van? :) Köszönöm előre is a segedelmüket Uraim! 

Link to comment
Megosztás:

  • 11 months later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Üdv . Lenne egy olyan gondom OMEGA B 1997 X20XEV 2.0 16V 136 LE  : 

Vezérmű jeladó cserélve  
Főtengely jeladó cserélve 
Légtömeg mérő cserélve
Gyertyák Cserélve Gyújtó trafó és kábelek cserélve . 
Alapjárati motor kipucolva , EGR még az előző tulaj kiiktatta !

Olaj néha van a gyertya házban ! (szelepfedél tömítésre gyanakszom)

Hidegen elejti az alapjáratot 500-ra , néha le is áll .... menet közben gondol egyet megtorpan , dadog gázadásnál de rögtön utána semmi baja nincs (itt kivillan a motorhiba de kódot nem ad ki az obd !!).

Ötletem nincs mi lehet a baja még .... Lehetséges üzemanyag szűrő vagy injektor eltömődés?

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 04. 14. at 10:10, Omega538 írta:

Sziasztok. Egy b omegám van x20xev. Ha bemelegszik ingadozik az alapjárat. Kiolvastam légtömeg méröt adott ki. Kicseréltem de nem változik.hogyan tovább.üdv omega 538.

 

Én a minap pucoltam ki a fojtószelepházat féktisztító folyadékkal bőségesen meglocsoltam . Hibátlanul működik azóta . 


Légszűrőd nem koszos ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.