Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés?


morg

Recommended Posts

  • 10 months later...

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, aki találkozott már ilyen problémával,hogy az autóm állanóan forralja a vizet. 2,5 td omega most csináltam rajta teljes motorgenerált, vizkőtelenítettem az egész rendszert és mégis! Jó helyen van az előtőltés is. Ha valaki tud kérem segítsen!!!

Előre is köszönöm.

Üdv zsozs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, aki találkozott már ilyen problémával,hogy az autóm állanóan forralja a vizet. 2,5 td omega most csináltam rajta teljes motorgenerált, vizkőtelenítettem az egész rendszert és mégis! Jó helyen van az előtőltés is. Ha valaki tud kérem segítsen!!!

Előre is köszönöm.

Üdv zsozs.

vizpumpáról szokott leszakadni a lapát, illetve a hütő szokott eltömődni.

ezeket kéne ellenörizni....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akkor kezdem az elején hogy mi történt idáig: adagolo teljes átfüzve, bontott hengerfejet raktam rá mert az enyém telejesen sz...volt hengerfejessel átnézettem síkoltattam, 1db dugattyú csere, új gyűrűgarnítúra, új hajtókarcsapágy, vezérműlánccsere újra, vízpumpa az új, a hűtőrendszert meg vízkőtelenítettem. Más ötletem nincs. A probléma csak az hogy ha lassan megyek a kocsival nem melegszik üzemen van 92fok, de ahogy elérem a 100-as tempót már kúszik felfelé a mutató. Vagy ha egy kicsit intenzívebben ( nem padlón) gyorsítok akkor is ez a jelenség. Nem értem. :oops: Ha tudtok segítsetek!

Előre is köszi Zsozs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akkor kezdem az elején hogy mi történt idáig: adagolo teljes átfüzve, bontott hengerfejet raktam rá mert az enyém telejesen sz...volt hengerfejessel átnézettem síkoltattam, 1db dugattyú csere, új gyűrűgarnítúra, új hajtókarcsapágy, vezérműlánccsere újra, vízpumpa az új, a hűtőrendszert meg vízkőtelenítettem. Más ötletem nincs. A probléma csak az hogy ha lassan megyek a kocsival nem melegszik üzemen van 92fok, de ahogy elérem a 100-as tempót már kúszik felfelé a mutató. Vagy ha egy kicsit intenzívebben ( nem padlón) gyorsítok akkor is ez a jelenség. Nem értem. :oops: Ha tudtok segítsetek!

Előre is köszi Zsozs

Azért ezt mi nem teljes motorgenerálnak szoktuk hívni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Akkor kezdem az elején hogy mi történt idáig: adagolo teljes átfüzve, bontott hengerfejet raktam rá mert az enyém telejesen sz...volt hengerfejessel átnézettem síkoltattam, 1db dugattyú csere, új gyűrűgarnítúra, új hajtókarcsapágy, vezérműlánccsere újra, vízpumpa az új, a hűtőrendszert meg vízkőtelenítettem. Más ötletem nincs. A probléma csak az hogy ha lassan megyek a kocsival nem melegszik üzemen van 92fok, de ahogy elérem a 100-as tempót már kúszik felfelé a mutató. Vagy ha egy kicsit intenzívebben ( nem padlón) gyorsítok akkor is ez a jelenség. Nem értem. :oops: Ha tudtok segítsetek!

Előre is köszi Zsozs

Most, ahogy végigolvasok mindent, a termosztátot mikor nézted?

Próbáld ki, hogy a túlfolyótartály kupakját nem húzod szorosra, hanem csak lazán ráteszed, vagy rá sem teszed...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb olyan 300 000eft-ot költöttem rá anyagban mart mindent én csináltam csak a porlasztót nem. Igy legalább biztos vagyok benne hogy minden ki van cserélve. Amúgy hibátlanúl müködik csak ez az egy apró bibi van vele.

A termosztátot meg kb fél éve vettem bele nem hinném hogy lenne valami baja, bár sose lehet tudni. Lehet hogy veszek bele egy másikat hogy biztos legyek benne. Probálgattam ár kiszerelve müködtetni de nem találtam rajta semmit, szerintem üzemszerűen müködik. Már probáltam levenni a sapkát és járattam a mocit de nem bugyborékolt vissza ha erre gondoltál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb olyan 300 000eft-ot költöttem rá anyagban mart mindent én csináltam csak a porlasztót nem. Igy legalább biztos vagyok benne hogy minden ki van cserélve. Amúgy hibátlanúl müködik csak ez az egy apró bibi van vele.

A termosztátot meg kb fél éve vettem bele nem hinném hogy lenne valami baja, bár sose lehet tudni. Lehet hogy veszek bele egy másikat hogy biztos legyek benne. Probálgattam ár kiszerelve müködtetni de nem találtam rajta semmit, szerintem üzemszerűen müködik. Már probáltam levenni a sapkát és járattam a mocit de nem bugyborékolt vissza ha erre gondoltál.

Már végképp nem értem mi került neked 300-ba és nem jó. Levetted a hengerfejet és nem cseréltél tömítést?

Nekem tavasszal 250-ben volt a gép, ebből 50 volt a hengerfejen a gépmunka és 3 előkamra csere, 30 a munkadíj, 170 az anyag. :oops:

Ami cserélve lett:

-mindkét vezérműlánc, feszítőkkel, vezetőkkel

-minden szíj

-vízpumpa

-hengerfej és szelepfedél tömítés

-6 izzítógyertya

-motorolaj

-3 liter gyári fagyálló + desztvíz

-minden szűrő.

Ez mindösszesen volt 250, ehhez képest a te 300 ezred kicsit nagyon sok... :evil: 8)

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Uhuhu ez nem volt szép!!!

Azért csak egy dugattyut cseréltem mert az az egy sérült volt, mert bele ért az előkamra. A többinek semmi baja nincs, még hajszálrepedést sem találtam a szélein.

részleteiben:

hajtókarcsapágy garnítúra: 24000ft

gyűrűgarn.: 24000ft

hengerfej bontott+gépmunka: 73000ft

hengerfej tömítés: 21000ft

adagolófelújítás (nyomoelemcsere)+tömgarn: 110000ft

porlasztók csere : 36000ft

izzitógyertya : 16000ft

motor töm garn: 30000ft

vezérműlánc+a vezetők+feszítők: 44000ft

ez így egy picit több mint 300 000ft

Ha ez szerinted cigánygenerál!?

Link to comment
Megosztás:

Gyerekek senkinek semmi ötlet? Lehet hogy rájöttem mi lehet a bibi,valszeg a hűtőm szarakszik pedig 20liter vizkőoldót tettem bele és mégis?...
Hát a vízkőtelenítés lett volna az egyik ötlet, de azt mondtad, az oké. Sajna ha ennyire vízköves, akkor legjobb a csere, bár lehet, hogy valakinek van valamilyen tuti ötlete, nekem anno nem sikerült. Ez nem jelenti, hogy neked nem jöhet össze. :wink:

Bárhogy is alakul, én mindenképp javaslom a minőségi (még akkor is ha drága) fagyálló használatát, és még véletlenül sem csapvízzel föltölteni. A 100 ft-os tacskós gazdaságos fagyállók kerülése ajánlott. Meg a többi autósboltban árult "no name" anyagok sem igazán jók. Bár nem vonom kétségbe, hogy fagyállóak, de sajna ez még kevés. Kell, hogy rozsdásodás- és vízkőgátló is legyen.

Én évek óta SHELL fagyállót használok, és nem tapasztaltam vízkövesedést. Csak majdnem 4000 ft. :? Igaz, hogy -70C-ig állja a fagyot, tehát sok az a 4 liter.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.