Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Opel GT


hemi

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • Hozzászólások 148
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Ez inkább a Speedsterre hajaz, mint a GTre szerintem. :)

Igen, két okból is:

1., A Speedster után maradt űrt kell betöltenie, hivatalosan annak az utódja lesz, csak névleg lesz GT.

2., A már most is gyártott Pontiac Solstice rokona lesz, annak a padlólemezére épül, ez meg bizonyos fokig meghatároza a formát is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Nagyon jutányos áron (4-5000 EUR) lehet Németországban GT-t venni, persze általában leharcolt darabok, de pont felújításon töröm a fejem. Csak azt nem tudom, hogy ha behozok egyet, a vásárlástól számítva mennyi időn belül lehet még (OT-ként) forgalomba helyezni? Mivel nincs sok időm 2-3 év biztos lenne egy komplett felújítás, amíg szét van szedve, addig meg nincs sok értelme a forgalomba helyezésnek. Van erre valami időlimit a vásárlástól fogva, vagy "akármikor" lehet vizsgáztatni?

Link to comment
Megosztás:

Nagyon jutányos áron (4-5000 EUR) lehet Németországban GT-t venni, persze általában leharcolt darabok, de pont felújításon töröm a fejem. Csak azt nem tudom, hogy ha behozok egyet, a vásárlástól számítva mennyi időn belül lehet még (OT-ként) forgalomba helyezni? Mivel nincs sok időm 2-3 év biztos lenne egy komplett felújítás, amíg szét van szedve, addig meg nincs sok értelme a forgalomba helyezésnek. Van erre valami időlimit a vásárlástól fogva, vagy "akármikor" lehet vizsgáztatni?

Jelen pillanatban még nincs arra szabályozás, hogy mennyi időn belül kéne forgalomba helyezni, tehát nyugodtan elmolyolhatsz vele néhány évet.

Link to comment
Megosztás:

Jelen pillanatban még nincs arra szabályozás, hogy mennyi időn belül kéne forgalomba helyezni, tehát nyugodtan elmolyolhatsz vele néhány évet.

Na ez jó hír! Mondjuk, a vétel is el fog tartani egy darabig - csak a felvezetés az asszonynál jó pár hónap lesz, mert ha most bejelentem, hogy jön az autó, tuti a botrány :) Na de lassú víz partot mos... :)

Még egy kérdés: OT minősítés szempontjából mennyire számít, hogy az autó eredeti, korhű állapotban legyen? A németeknél rengeteg a módosított, tuningolt gép... vagy csak a kor számít?

Link to comment
Megosztás:

Az hogy az autó öreg, önmagában még nem jelenti azt, hogy "múzeális érték".

a www.mavamsz.hu -n találsz egy táblázatot, amely alapján bizonyos %-ban eredetinek kell lennie a sikeres minősítéshez.

ha az enyémet ismered - akkor az LPG-t kiépítve - az egy határeset jelen állapotában.

ha komolyabban is érdekel milyennek kell lennie, menj el egy minősítésre és (szigorúan csak) hallgatózz és figyelj, a minősítések nyilvánosak.

Link to comment
Megosztás:

Az hogy az autó öreg, önmagában még nem jelenti azt, hogy "múzeális érték".

a www.mavamsz.hu -n találsz egy táblázatot, amely alapján bizonyos %-ban eredetinek kell lennie a sikeres minősítéshez.

ha az enyémet ismered - akkor az LPG-t kiépítve - az egy határeset jelen állapotában.

ha komolyabban is érdekel milyennek kell lennie, menj el egy minősítésre és (szigorúan csak) hallgatózz és figyelj, a minősítések nyilvánosak.

Igen, kicsit tartottam is ettől. A baj az, hogy akármilyen szépen csinálok is meg egy GT-t, csak OT-ként helyezhetem forgalomba, mivel jó esetben velem egyidős a gép, Euro normákról meg nem is hallottak még akkoriban... :) Arra meg, hogy csak álljon a garázsban puccosan és egy talira se mehessek vele, nem költenék ha nem muszáj... Utánanézek a követelményeknek...

Link to comment
Megosztás:

Hű apám, ez nagyon kemény... nem gondoltam volna, hogy az OT minősítés ilyen szigorú, pl. honnan veszel pont olyan gyártmányú és méretű gumit, mint 71-ben? Még a típusazonos, de más évjáratú ülés is kizáró ok... Keményebb dió ez mint gondoltam... :)

Link to comment
Megosztás:

71-esre a radiál jó lesz, felárért kérhető volt - ez a legkevesebb

mire kész leszel vele, pl a 74-as ülések elfogadhatóak lesznek, ha igazolható, hogy korabeli tuningalkatrész és szintén elmúlt 30.

valszeg

ha a kiegészítés terve keresztül megy, jó esély van rá

Link to comment
Megosztás:

Hű apám, ez nagyon kemény... nem gondoltam volna, hogy az OT minősítés ilyen szigorú, pl. honnan veszel pont olyan gyártmányú és méretű gumit, mint 71-ben? Még a típusazonos, de más évjáratú ülés is kizáró ok... Keményebb dió ez mint gondoltam... :)

Azért nem annyira nehéz.

A guminál nem lehet gyártót előírni, mert már akkor is többfélével szállíthatták, de ha diagonál volt annak idején, akkor most is legyen az. Az ülésnél nem az-az érdekes, hogy 71-es vagy 72-es GT-ből van, hanem hogy a kárpitozása és kialakítása korhű legyen.

Nem gond, ha nem minden 100%, mindenben lehet egy kicsi kompromisszum, de azért óvatosan az átalakítgatásokkal.

És még valami. Az OT vizsgát rendszeresen meg kell újítani, tehát az autót folyamatosan jó és korhű állapotban kell tartani.

Link to comment
Megosztás:

Azért nem annyira nehéz.

A guminál nem lehet gyártót előírni, mert már akkor is többfélével szállíthatták, de ha diagonál volt annak idején, akkor most is legyen az. Az ülésnél nem az-az érdekes, hogy 71-es vagy 72-es GT-ből van, hanem hogy a kárpitozása és kialakítása korhű legyen.

Nem gond, ha nem minden 100%, mindenben lehet egy kicsi kompromisszum, de azért óvatosan az átalakítgatásokkal.

És még valami. Az OT vizsgát rendszeresen meg kell újítani, tehát az autót folyamatosan jó és korhű állapotban kell tartani.

Ok, ez érthető - a gond ezek után még az lehet, hogy eredeti állapotú autót találjak. Ahogy elnéztem a kínálatot, a 4-5000 Eurós kategória nem lesz jó, túl sok az utólagos módosítás - az utólagos rádió, az eltérő kormány és ülések, vagy a sárvédőszélesítés pl. általános. Ez utóbbit a TÜV előírja a szélesebb gumikhoz, és elöl 205/60R13 (7x13) és hátul 225/60R13 (8x13) nagyon gyakori. Ez nem a gyári méret, mintha az csak 175-ös lett volna, de szerintem ha Günther már 1972-ben felrakott ilyet az autóra (és miért ne tehette volna) akkor ez még nem kéne kizáró ok legyen. Az, hogy korhű, nem jelenti automatikusan, hogy gyári állapot, ugye? Max. nem lesz kiváló a minősítése... :)

Biztos megköveztek érte, de én nem tartom problémának, ha valaki tuningolja az autóját - és nagyon szépnek tartom a szép régi autót akkor is, ha nem 100% korhű, de látszik rajta, hogy a tulaj szeme fénye. Sajnos a legtöbb ilyen autónál az alakítgatás az évek során folyamatosan ment végbe, tehát nem garantálható, hogy minden egyes alkatrész korhű maradt.... szóval ez gond. Azt hiszem, jobban járnék, ha itthon találnék egy rozsdás, szakadt, hiányos gépet - alkatrésznek már azt hoznék be hozzá amit csak akarok (vagy tudok).

Na mindegy, körbejárom ezt a dolgot még egy párszor... négyéves korom óta tetszik a GT, pár hónap vagy év, ide vagy oda nem számít... :)

Link to comment
Megosztás:

szerintetek ez a szabályozás jó így ? :)

igen

Mert ez a rendelet már felmentést ad a környezetvédelmi okok miatt egyébként nem behozható autóknak.

Ha nem lenne az OT vizsgához kötve a forgalombahelyezés engedélyezése, akkor minden szutyok 30 évesnél öregebb autó bejöhetne, és akkor ott lennénk, ahol 20 éve.

Link to comment
Megosztás:

igen

Mert ez a rendelet már felmentést ad a környezetvédelmi okok miatt egyébként nem behozható autóknak.

Ha nem lenne az OT vizsgához kötve a forgalombahelyezés engedélyezése, akkor minden szutyok 30 évesnél öregebb autó bejöhetne, és akkor ott lennénk, ahol 20 éve.

meggyőztél :)

Link to comment
Megosztás:

igen

Mert ez a rendelet már felmentést ad a környezetvédelmi okok miatt egyébként nem behozható autóknak.

Ha nem lenne az OT vizsgához kötve a forgalombahelyezés engedélyezése, akkor minden szutyok 30 évesnél öregebb autó bejöhetne, és akkor ott lennénk, ahol 20 éve.

Igen, sajnos szükség van a szigorra. Sajnos valahol meg kell húzni a határokat, még ha nem is mindig mindenkinek tetszik :)

Nekem nem az OT-s rendszám lenne a cél, ez csak egy (talán túl szigorú feltételekhez kötött) eszköz, hogy a jelenlegi szabályozás mellett beügyeskedjen az ember az országba egy olyan autót, amiről régen álmodott... Itt nekem három autó jön szóba, és abból egyelőre csak a GT olyan korú, hogy az OT-vel próbálkozni lehessen. Egyelőre szétnézek itthon is, Boogie épp most adott egy tippet...

A szomorú egyébként az, hogy míg a behozatal szabályai igen szigorúak a régi autókra, addig akármilyen már forgalomba helyezett szutyok addig jár az utakon amíg csak át tudják úgy-ahogy tolni a vizsgán. Nem érdekel látszólag senkit, hogy dől belőle az olaj, rosszak a fékek, a gumik és a komplett futómű és szét van rohadva a kasztni, mintha az egerek rágták volna meg.... Na mindegy, ezt majd a Magyarországon élünk rovatba....

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Csak,hogy dicsekedjek egy picit Hic-nek. :lol:

Tegnap délután unalmamban ebben az autóban üldögéltem egy picit. :unsure: :)

(ennek az eredeti váltója van az enyémben) ja és megint fényezni hozták haza Nünbergből.

23776806.jpg

A kép érdekessége,hogy látszódik rajta pár opel: a GT,egy C Ascona,egy Calibra,egy Kadett GSI és egy C Commodore is. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.